Rozcestník >> Společnost a komunity >> Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #192307

Zobrazit vše


| Předmět: Napříč USA se demonstruje
05.04.25 22:58:51 | #192307

Napříč USA se demonstruje proti Trumpovi, protesty byly i v Evropě
Dnes 5. 4., 21:08
Ve Washingtonu D. C. a dalších městech po celých Spojených státech se v sobotu konají protesty namířené proti prezidentu Donaldu Trumpovi a jeho blízkému poradci Elonu Muskovi. Demonstrace proběhly i v jiných státech včetně evropských. Celkem bylo naplánováno přibližně 1 200 koordinovaných shromáždění, což je zatím největší protestní akce proti Trumpově administrativě.
Protesty spojovalo hlavní heslo Hands Off! (Ruce pryč!). V hlavním městě se sešlo podle odhadů až 20 tisíc lidí, uvedla agentura Reuters. Vyjádřili nesouhlas s politikou Donalda Trumpa, zvláštní kritiku pak sklidilo takzvané ministerstvu efektivity (DOGE) vedené Elonem Muskem, které od svého vzniku propustilo přes 200 000 federálních zaměstnanců.
Další tisíce lidí demonstrovaly v Bostonu, Cincinnati, Portlandu nebo třeba na Floridě, kde na golfovém hřišti strávil den Donald Trump.
Stovky lidí se v sobotu sešly také v některých evropských městech. Protesty se konaly ve Frankfurtu, Berlíně, Londýně, Paříži nebo Lisabonu poté, co tento týden americký prezident představil rozsáhlá globální cla. V Berlíně se protestovalo před autosalonem firmy Tesla, jejímž majitelem je právě Elon Musk.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-napric-usa-se-demonstruje-proti-trumpovi-protesty-byly-i-v-evrope-40516174#utm_content=freshnews&utm_term=Nap%C5%99%C3%AD%C4%8D%20USA%20se%20demonstruje%20proti%20Trumpovi%2C%20protesty%20byly%20i%20v%20Evrop%C4%9B&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz



| Předmět: RE: Napříč USA se demonstruje
06.04.25 02:00:21 | #192317 (1)

Ti, kdo proti Trumpovi protestují, jsou většinou Sorosovuv rent-a-mob. Profesionalni demonstranti.


1  
 #192307