Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #234968

Zobrazit vše


| Předmět:
07.05.26 12:08:48 | #234968

Státní vecere v Londýne se tradicne konají v tanecním sále Buckinghamského paláce. Porádá je panovník.

Státní vecere v Paríži porádá predevším francouzský prezident v Elysejském paláci, oficiálním sídle prezidenta. Pri mimorádne prestižních návštevách se vecere konají ve Versailles (konkrétne v Zrcadlovém sále) nebo na jiných historických místech, jako je napríklad Louvre

Státní vecere v Berlíne se obvykle konají v zámku Bellevue (Schloss Bellevue), oficiální rezidenci nemeckého prezidenta. Tento palác z 18. století, který se nachází ve ctvrti Tiergarten podél reky Sprévy, hostí státní bankety pro hostující hlavy státu

Státní vecere v Praze pro zahranicní hlavy státu se obvykle konají na Pražském hrade, oficiálním sídle ceského prezidenta. Konkrétní bankety na vysoké úrovni se casto konají v historické Rudolfove galerii nebo Španelském sále v areálu hradu

Ve Washington D.C. je to ve stanu vedle WH. Kdyz to chce Trumo uvest na pravou miru, tak je kritizovan *16449*



| Předmět: RE:
07.05.26 12:19:08 | #234971 (1)

A státní candrbál bude v novém tanečním sále, kvůli tomu se zbourala část Bílého domu (národní památka). Určite by neprošlo žádnému prezidentovi například v ČR, kdyby chtěl nechat zbourat část pražského hradu proto, že tam chce sál, na ,,candrbál."
*33951*



| Předmět: RE: RE:
07.05.26 12:33:13 | #234974 (2)

Hlavní prezidentská rezidence byla původně navržena architektem irského původu Jamesem Hobanem v roce 1792. Současnou podobu budovy do značné míry určila rozsáhlá stavební rekonstrukce (tzv. „Trumanova rekonstrukce“), kterou nechal provést prezident Harry Truman v letech 1948 až 1952.



| Předmět: RE: RE: RE:
07.05.26 12:44:59 | #234979 (3)

To je pravda, ale ta rekonstrukce byla v interiéru.
Co zůstalo zachováno:

  • vnější pískovcové stěny hlavní rezidence,
  • základní vnější vzhled Bílého domu.

TACO nechal zboural celou část kompletně.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 13:11:15 | #234981 (4)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 14:50:45 | #234985 (5)

Dejte si bacha na kanaďany neprovokujte je kyda ma o 51. státě nebo vám ten Wajthaus zase přijdou vypálit stejně jako Capitol a wahingtonský loděnice! *2* *2* *2*



| Předmět: RE:
07.05.26 18:10:46 | #234999 (1)

Zaprvé, nemáte historii jako Evropa. Zadruhé, nemáte krále. Zatřetí, nemáte přece nic společného s evropskými socialisty, ani dříve s feudály, jste američtí republikáni. Tak co chcete dohánět? Máte prostory ve WH, které pojmou podobný počet hostů jako sál v Buckinghamském paláci. Pokud by si váš opičák nechtěl hrát na krále, je spousta možností jak pořádat ty večeře. Holt jen nemáte hrady a zámky. Ale máte třeba velké průmyslové haly už od dob průmyslové revoluce. *1* Každopádně škemrat o miliardu dolarů pro výstavbu sálu, když 3/4 Američanů v průzkumech tvrdí že se mají ekonomicky hůř než dřív, je docela odvaha. Nebo jen drzost prolhaného opičáka. Kde jsou ty soukromé peníze za které se to mělo stavět? *1*