Kanadská armáda roste nevídaným tempem. Má nejvíce rekrutů za 30
let
Dnes 11. 5., 10:36
Kanadská armáda zažívá nečekaný zájem lidí o vstup do jejích řad. Rekrutů přibývá tempem, jaké nebylo zaznamenáno v posledních 30 letech. Nárůst přichází v době, kdy se svět potýká s velkými ozbrojenými konflikty, ale souvisí také s nárůstem nacionalismu v Kanadě, píše web BBC.
Za nedávným prudkým nárůstem rekrutů může být americký prezident Donald Trump a jeho označení Kanady za 51. stát USA, který mnozí vnímali jako hrozbu pro suverenitu země ze strany nejbližšího souseda. Zájem o vstup do armády ale začal prudce růst už v roce 2022, v době ruské invaze na Ukrajinu.
„Když lidé vidí, že svět není tak bezpečný, že jejich země může být v ohrožení… Máme tendenci vidět, jak lidé vstupují do armády,“ uvedla pro BBC Charlotte Duvalová-Lantoineová z Kanadského institutu pro globální záležitosti.
Další informace viz odkaz (link):
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-kanadska-armada-roste-nevidanym-tempem-ma-nejvice-rekrutu-za-30-let-40577438
Za mne:
No jak vidno, tak i TACO a jeho blábolení o tom, jak připojí Kanadu k USA
způsobilo, že se Kanada probudila.
,,Vlhký" sen TACO, že se stanou 51. státem USA je jenom utopie.
TACO je pako.
Nejenom v Kanadě to ví.


