Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #237576

Zobrazit vše


| Předmět:
08.07.26 22:55:14 | #237576

Trump efekt: Růst americké ekonomiky vzdoruje globálnímu zpomalení a předstihuje vyspělé země.

Americká ekonomika roste navzdory globálnímu zpomalení, ukázala zpráva Mezinárodního měnového fondu.

Tato prognóza potvrzuje názor, že americká ekonomika je odolnější vůči narušením dodavatelských řetězců a oživeným inflačním tlakům, které jsou považovány za brzdu růstu po celém světě, a to díky americké energetické produkci a investicím do technologií. Jak energetická produkce, tak podpora investic do technologií patřily mezi klíčové ekonomické politiky Trumpovy administrativy.

MMF předpokládá, že americká ekonomika letos poroste o 2,3 procenta a příští rok o 2,2 procenta, což představuje nárůst oproti loňským 2,1 procentům. Odhad pro letošní rok se oproti prognóze MMF zveřejněné v dubnu nezměnil. Odhad pro příští rok byl revidován směrem nahoru o desetinu procentního bodu.

Naproti tomu se očekává, že růst v Evropě zpomalí z 1,4 procenta v roce 2025 na pouhých 0,9 procenta v letošním roce, což je o dvě desetiny procentního bodu méně než dubnový odhad a méně než polovina předpokládané míry růstu v USA. Růst v příštím roce se odhaduje na pouhých 1,2 procenta.

Předpokládá se, že německá ekonomika v roce 2026 poroste o 0,7 procenta a v roce 2027 o 1,0 procenta. Francie by měla letos růst pouze o 0,6 procenta a příští rok o 0,9 procenta. Itálie by měla v obou letech růst pouze o půl procentního bodu. Růst Španělska by měl být dynamičtější – letos o 2,1 procenta, než se příští rok zpomalí na 1,8 procenta.

Ekonomika Spojeného království by měla letos vzrůst o 1 procenta a příští rok o 1,3 procenta. Prognóza pro Kanadu počítá s 1,1 procenta letos a 1,7 procenta příští rok. Tempo růstu Japonska se odhaduje na 0,6 procenta letos a 0,7 procenta příští rok.

Očekává se, že globální růst v roce 2026 dosáhne 3 procent, což představuje pokles oproti loňským 3,5 procentům a je to méně než dřívější odhad ve výši 3,1 procenta.

MMF uvádí, že zpomalení hospodářského růstu ve velké části světa lze připsat dopadům války na Blízkém východě. Ty jsou podle odhadů MMF částečně kompenzovány zrychlením investic do umělé inteligence.

„Světová ekonomika jako celek zatím zvládla šok způsobený válkou lépe, než se obávalo,“ uvedli ekonomové MMF ve zprávě.


Zdroj: IMF World Economic Outlook 2nd Quarter Update.



| Předmět: RE:
09.07.26 07:14:39 | #237586 (1)

Co rekne trump je vzdy presne obecene nez co se deje!

Stoupajici Akcie dnes nevyjadruju jak si prumysl a firmy vedou!.
Pouze vyjadruji duveru investoru a to jsou ti nejbohatsi z bohatych lidi.
Milliardari neziji ani bliosko prumeru natoz zivotem obyc parcujicich amiku.

Priklad :firmy kupuji sve vlasni akcie z5. To sidce neni spatny ale ze by
tim pomholi US ekonomice? To se deje jen okrajove.
Kazdy mesic vidis ze je min a min vytorenych novych jobu.
Takze vlastne uz ted US. ekonomie skomira.

Valceni pomaha trochu udrzovat ekomoniji. Zbrojary maji praci.
Ale jinak vse zpomaluje. Zatim co ceny lezou nahoru.
Trumpakovo pindani nenapomaha stabilite..
Trumpak nidky nema na nic zadny plan. Ani se nenecha poradit!
Takze to ted US.jen smrdla.zatim co trumpak krade a utraci billiony

Amerika vzdy vydrzi 4 roky repubikanske administrace.
Ono ani Rusko jeste upe nekrachnulo po 4 letech opravdu idiotske valky.
I kdy prave ted stoji na samem krajicku propasti.

Jen idoti muze videt vse ruzove! *158*