Muj pribeh: "Jak sem se ztratil na Aljasce celych pet dni v divocine"
Tohle se mi stalo kdyz sem slouzil v US Army na Aljasce. Bude to na pokracovani:
Diky nekonecne moudrosti nasich velitelu roty v US Army, nemame u sebe zadnou
munici. Pouze nase M-16 pusky. Pry je to proto abysme se navzajem nepostrelili.
Neduverovali vycvicenym vojakum americke pechoty? Pouze nas cetar O’Reilly ma
u sebe ostre naboje v pripade nebezpeci. Cili dle tohoto opatreni, v pripade ze
jsem napaden grizzly medvedem, musim nejdriv vyhledat sveho serzanta, pozadat o
naboje a pak nabijet pusku. Jenze tito medvedi utoci rychlosti blesku, tak kazdy
chlapik by mel mit u sebe ostre naboje.
Brodit se po dne potoka neni zadna legrace, ale porad je to lepsi nez se
prodirat neuveritelne hustym krovim. Z Ruskeho jezera se vyliva velky pocet
malych potucku kterymi se prodirame smerem k cili. Sockeye lososi se vytiraji v
ohromnych mnozstvich v Ruskem jezere v tuhle rocni dobu a tim prilakaji mnoho
grizzlies. Tyto potucky zpusobili, ze jsme se rozdelili na male skupiny vojaku
velikosti asi peti vojaku.
Voda zmrazila me koncetiny az do morku kosti a zacly me bolet nohy. Kus ode me
vidim cleny nasi roty jak se prodiraji neprostupnym krovim. Zadne stezky tu
neexistuji, obcas narazime na zvireci stezku ktere zrovna nevede nasim smerem.
Dobre vime ze tyhle potoky se eventuelne vlevaji do Resurrection reky ktera se
vleva do oceanu kolem mestecka Seward, coz je cil naseho putovani.
Rikam si, zatracene, oni vsichni pochoduji rychleji nez ja, najednou nevidim
kolem sebe nikoho krome Chucka, meho kamarada, ktery urputne bojuje skrz huste
krovi. Do pytle, ja musim pridat aby me tu nezanechali!!
Utahnu si popruhy ruksaku, upevnim si pusku a rozhodnu se rozejit s vetsi
rychlosti. Zacinam byt dost unaven a mam hlad, ale v rucksaku nemam zadnou
potravu. Helikoptera nam ma shodit nejakou potravu behem odpoledne. Alespon
nemam zizen, kolem dokola je spousta ciste vody
Asi tak po pul hodine nevidim kolem sebe ani Chucka. Kde jsou vsichni? Vim,
pochoduji moc pomalu, musim na to slapnout. *
A jak pochoduji kolem kroutici seho proudu, tak najednou si uvedomuji ze ty
vsechny potucky se zdruzily do jedny velike ricky. Pospicham podel leveho brehu.
Zda se mi ze v dalce slysim helikopteru, asi nam veze nas obed. Reka se
vyrovnala a vidim pred sebe nejakych 200 yardu ale porad nevidim zadne vojaky?.
Podivam se smerem za mne a taky zadni vojaci. Do pytle, opravdu pochoduji tak
pomalu v porovnani s celou rotou?
Chuze se ted stava mnohem prijemnejsi, zeme se sklada z malych, kulatych kamenu
a pisku. Premyslim o tom co budu delat kdyz se s nikym nespojim. Myslenka ze
budu spat sam v divocine me moc neimponuje, presto ze mam spacak v ruksaku.
Behem pochodu sem videl nekolik grizzly stop a vubec se necitim jako nejaky
hrdina. Zacinam opravdu mit hlad o rana sem nic nejedl

komiku... jenom blázen by důvěřoval
"vycvičeným vojákům US-Army"...
a přeji spoustu dalších, úspěšných
zhovadilostí... 
