Rozcestník >> Společnost a komunity >> Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #36014

Zobrazit vše


| Předmět:
17.08.21 09:25:21 | #36014

Po stažení západních vojsk převzal v Afghánistánu moc Tálibán. Kdo jsou ti vůdci?
Haibatulláh Achundsada: Poté, co byl jeho předchůdce mulla Mansúr v roce 2016 zabit při americkém útoku, rozhoduje Achundsada jako takzvaný "vůdce věřících" o politických, náboženských a vojenských záležitostech Tálibánu. Náboženský zastánce tvrdé linie patří ke generaci zakladatelů hnutí. V pramenech je nyní šedesátiletý muž popisován jako bývalý vrchní soudce Talibanu nebo jako jeho zástupce.
Siradžuddín Hakkání: Vlivný a vojensky zkušený šéf sítě Hakkání je jedním z Achundsadových zástupců. Síť, kterou Washington klasifikuje jako teroristickou organizaci mimo jiné kvůli útokům na občany USA a napojení na Al-Káidu, je obviňována z některých nejhrozivějších útoků v Afghánistánu. Na Hakkaniho, kterému je kolem čtyřiceti let, vypsaly Spojené státy sedmimístnou odměnu.
Mulla Jakub: Nejstarší syn zesnulého dlouholetého vůdce Talibanu mully Omara je dalším zástupcem. Má udržovat Omarův mýtus při životě jako článek budující identitu. Je mu prý kolem třiceti let a ovládá milice.
■Mulla Abdul Ghaní Baradar: Spoluzakladatel a zástupce vůdce radikálních islamistů byl zatčen v Pákistánu v roce 2010 a propuštěn v roce 2018 pod tlakem USA. Jako vedoucí politické kanceláře Tálibánu v Kataru byl vždy přítomen vyjednávání. V únoru 2020 například podepsal jménem militantní organizace dohodu s USA, která se týkala mimo jiné ukončení vojenské mise v Afghánistánu pod vedením USA. Baradar, který se podle Interpolu narodil v roce 1968, hovořil s tehdejším americkým prezidentem Donaldem Trumpem a několikrát se setkal s ministrem zahraničí Mikem Pompeem.■
Šér Mohammed Abbás Staneksaj: Jako hlavní vyjednavač vedl delegace Talibanu při jednáních s USA a afghánskou vládou. Téměř šedesátiletý muž je snadno rozpoznatelný podle výrazných brýlí ve stylu 70. let. Ve vládě Talibanu do roku 2001 byl náměstkem ministra zahraničí a zdravotnictví.



| Předmět: RE:
17.08.21 09:45:11 | #36019 (1)

Zajimave ale zde marna snaha. To uz neni ani zalostne jako vetsinou ale ciste hruzne.



| Předmět: RE: RE:
17.08.21 11:38:35 | #36021 (2)

Když tak tady čtu některé příspěvky, začínám mít obavy, že jsi ten afghánský debakl zavinil Ty. *17574* Nooo...vlastně... ono to k smíchu moc není. *10156*



| Předmět: RE: RE: RE:
17.08.21 12:08:21 | #36023 (3)

ne obavam se ze neni. Kdyby to byly jen vymysly jejich makovic tak by se clovek mohl usmat ale neni tomu tak.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.08.21 12:24:08 | #36024 (4)

ono ani moc o ten Afganistan nejde, tedy jestli vubec nekdy nekomu slo... hodi se ocividne vse. Jedne jak druhe strane je to prinejmensim.... hnusne.