Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.


| Předmět:
před 35 minutami | #237225

Válka dorazila naplno do Moskvy a Rusové si připomínají katastrofu roku 1812. Dá se čekat, že se postaví proti Putinově režimu? Spíš ne. „Ruská společnost je natolik amorfní a podřízená, že snese jakékoli rány. Hlavně když nebude muset přemýšlet,“ píše v komentáři pro iDNES.



| Předmět:
před 44 minutami | #237224

Prekvapuje mě jak malo zajmu je tu projevovano tomu fotbalu.



| Předmět: EPSTINE
před 19 hodinami | #237212

Doufam ze si nemyslite ze Epsiingate bylo zapomenute kulii valce bo bazenu.

Nejake ty trupacke idotstiny jsou stale ve zpravach ale demosi si nemuzou nechat Epstinegate utect..

Budou to vytahovat a vytahovat pri kazde prilezitosti jako i pokus o prevrat "6 leden" vtom se bude trmpak s MAGA
este dlouho koupat.

Dnesni GOP neni jen rozdelena na Republikany a MAGA magory. One se uz rozdeluje na 3-4 skupiny!
Lide i Republikane v Congressu. A za vsechno muze trumpak! Gratulce *14967* *14967* *14967*

Socialismus s americe nechce?

Hasici ti zachani domek. To se rika Socalismus.

Pojistovna to odmitne zaplatit! Tomu se rika Kapitalismus!

Tosicu zjednodusene pro mene chapave republikany. *12499*

UNION 4 EVER *12754*



| Předmět: RE: RE: EPSTINE
před hodinou | #237222 (2)

Epsteingate je jediny co maj spolecnyho. S tim ale volby na podzim nevyhrajou.



| Předmět:
před 19 hodinami | #237211
To bude zase fńukání o antisemitizmu! *2* *2* *2* *23266*


| Předmět: RE:
před 3 hodinami | #237219 (1)

Nejvíc fňukáš ty. O semitismu.



| Předmět: RE: RE:
před hodinou | #237220 (2)

Ty ani nevíš o čem to je, tak drž kušnu a pytluj! *3440* *3440* *6670*



| Předmět: RE: RE: RE:
před hodinou | #237223 (3)

Demokraty rozdeluje mnoho dalších zalezitosti. Jejich stranu rozvracej bolševici.




| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 21 minutami | #237226 (4)

Všechny a celou Ameriku rozvrací IPACáž už celá *3652* *30374* desetiletí!! Můžeš mi říct proč není registrovaná ve FARA??



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 9 minutami | #237227 (4)


*3652* *3652* *2* *2* *23266*
Takhle si představuješ ty bolševiky??




| Předmět: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 21:42:30 | #237198

Trumpak GOP vsechno prohrava ale neocekavam ze MAGA budou volit demose.
Slusny Republikane se radeji u voleb ani neukazou! Jetli jeste vubec nejaky exituji!

Proste MAGA blbci nepriznaji ze sazej na Zlocince. Ale to neni divny, dyk jsou samy zlocinci! .

UNION 4 EVER
Znovu vytvoprime stedni vrstvu. Kterou od casu regana republikane soustavne nici! *5726*



| Předmět: RE: Trumpak PROHRAVA
před 19 hodinami | #237213 (1)
Když věděj, že Trump jim dá amnestii tak co by se s tím srali! *35063* *35063* *35063* *23266*


| Předmět:
24.06.26 03:25:39 | #237178

beammeup Uživatel je offline | Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.26 19:11:29 | #237153 (6)
srandomat: Ukazka toho, do jake míry jste vy silenci ochotni tu ideologickou válku posunout. *9388*

srandomat Uživatel je online | Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
23.06.2026 17:48 | #237167 (6)
Nemas to lehky, jsi zaslepenej MAGA propagandou. Tam jsou vsude kamery a zadne dukazy nejsou? Rozriznout barvu 200 stop (trump to dnes zvetsil na 300 stop - jo, taha si to z prdele). Barva by se NIKDY nemela odlepovat od betonu kdyz je to spravne udelany. Trump, a MAGA lzou, vcetne tebe, samozrejme. Trump lze, ze ma dukazy, ale neukaze je, samozrejme. to je kazdodenni rutina. Jako s tema 2020 volbama. Vymyslite si co se vam hodi do kramu, samozrejme na to nenjsou dukazy a skrz vase MAGA brejle nevidite, ze vypadate jak banda idiotu. Ale to je vase vec. Je s vama prdel *2* *24664*

Pan president, ten co neni silenec *2* *2*, ten ktery vsechno vi a vsechno zna (jako ty), ti leje tyhle hovadiny do hlavy. Mas balls a nebo prazdnej malej mozek kdyz to nevidis. Jsi trapny kacatko v zelenym bazenu. Kdo myslis, ze bude volit (krome tebe a Andrejky) pro tyhle idioty.

O tomhle vis? Chtel by jsi se nam k tomu "vyjadrit" jak tak rad delas?
Tucker Carlson says he’ll no longer support the Republican Party
https://apnews.com/article/tucker-carlson-republican-party-podcast-support-2da45ec63516d0cc9f0d2ea1891839d2
Hele jak je Tucker nasranej ... jako ty na tvy fotce v profilu - nasranej a zamracenej jako kdyby jste premysleli s kym dalsim vyjebat ... treba nejakou krysarnu jak umis ... strasit s nejakou EX. Tvuj zivot to nezavidim!

Tady si tvuj genius vymejsli jak to vlastne je s tim bazenem *2* *2*
Trump on the reflecting pool: "If you had a knife, you can't even cut it". Also, Trump on the reflecting pool: "They cut it."
https://www.facebook.com/TheBulwark/videos/trump-on-the-reflecting-pool-if-you-had-a-knife-you-cant-even-cut-italso-trump-o/1289045803310877/
*24664*



| Předmět: RE:
24.06.26 14:32:56 | #237184 (1)
Tohle je realita Sračkomátku a ikdyž se schováváš za demograty tak ti to hovno pomůže, malej! *4585* *4585* *3440*


| Předmět: RE:
24.06.26 17:04:50 | #237185 (1)

Ja bejt tebou, měl bych spíš vítr z toho, jak tvoji stranu začínaj ovládat bolševici a antisemiti:

https://www.axios.com/2026/06/24/mamdani-lander-valdez-chevalier-espaillat-goldman



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 17:07:50 | #237186 (2)

Jako je ten hned nad tebou?




| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.26 18:21:18 | #237188 (3)


Máš už dnes napytlováno Bramboráčku?? *3652* *4585* *23266* *23266*




| Předmět: RE: RE:
24.06.26 17:15:39 | #237187 (2)

srandomat:

Materiál k prezidentské kandidatůře? Co si myslíš?



| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.26 18:31:14 | #237189 (3)

Když porazil židy v NYC tak by rozhodně šanci měl, jenže kandidovat nemůže jelikož je narozen v Ugandě. Ani tvůj nynánek Ted Cruz, je to kanaďan.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:57:31 | #237191 (4)

Malá překážka pro stranu, která prosazuje hlasování bez průkazu totožnosti.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.26 09:14:42 | #237203 (5)

kujone... pletete si pojem volič a kandidát... *18814*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
25.06.26 15:28:25 | #237204 (5)

Mas v tom bordel myslivče. Opakujes jen podvodne, prolhane teorie tveho kriminalnho vudce. Kazdy volic ma nejakou identifikaci a volby probehly bez vysledkuzmenujicich problemu a podvody byly vzdy trestany. MAGA vyrkrikuji jak se podvadelo ve 2020 protoze Trump si myslel (rozumej... vytahl si z prdele), ze vyhraje, pak prohral a proto obvinil volebni system ktery mu dal vyhru v r. 2024. Nikdy nepredlozil rozumny dukaz podvodu kde, kdy a jak se podvadelo v r. 2020. Ano, opet si to vytahl z prdele a ty podvadis s tim co ti naleje do hlavy … ty průkaze totožnosti! *1026*

V poslednich volbach nebyly zadne podvody krome nekolika Republikanu. Jeden z dukazu:
[scum] Dan Patrick Offers $1 Million to Combat Voter Fraud ($25,000 za kazdy pripad az do $1M)
https://spectrumlocalnews.com/us/snplus/news/2020/11/10/dan-patrick-offers--1-million-to-combat-voter-fraud
Jeden Demokrat si vybral odmenu kterou mu Patrick nakonec po roce vyplatil.
Texas Lt. Gov. Dan Patrick pays out $25,000 to Democrat who reported Republican voter fraud
https://www.cnn.com/2021/10/22/politics/texas-voter-fraud-award
"Eric Frank, a poll worker, received the money earlier this month for his part in reporting Ralph Holloway Thurman, a Republican who after voting once, attempted to vote a second time as his son, as first reported by the Dallas Morning News."
' “It was just ironic – it’s my opinion that (Patrick) put up, they put out this bounty to try to find Democrats committing voter fraud. And in fact, it was the complete opposite of what their intentions were,” Frank said.'
Takove podvadeni by se mozna vyresilo kdyby se zakazalo podvodnym a prolhanym Repulikanum volit.

Je nove volebni obdobi, Republikani vedi a priznavaji, ze ferove volby nemohou vyhrat, tak uz ted hnoji *573* půdu pro rozsevani disinformaci a lzi. Jen nekolik mesicu pred volbama vyzaduji nove identifikace ktere jsou pro nektere lidi tezko dosazitelne a drahe, predevsim ted kdy ceny a inflace jsou vysoke. Chteji zmenit system ktery dobre pracoval i za valek jen proto aby vyloucil volice kteri pro Republikany nebudou volit.

Lidi to vidi a opousti MAGA, jak urcite taky vis. Uvidime jak se to vyvrbi. Lidi veri, ze demokraticky system ktery se snazi zlepsit zivoty normalnich lidi je lepsi nez fasisticky, chamtivy, podvodny a prolhany system ktery posluhuje tem nejbohatsim kteri si politiky podplaci.

*6914* *24664*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 24 hodinami | #237209 (6)

"kazdy volic ma nejakou identifikaci"

https://ballotpedia.org/Voter_ID_in_California

Thirty-six states require voters to present identification in order to vote at the polls on Election Day. Of these states, 24 require voters to present identification containing a photograph, and 12 accept other forms of identification. "The remaining 14 states do not require voters to present identification in order to vote at the polls on Election Day."



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 24 hodinami | #237210 (7)

Tenhle odstavec je zcela jednoznacny, nemyslis? Zadna prolhana teorie.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 14 hodinami | #237215 (8)

Tenhle odstavec NENI zcela jednoznacny, a proto trvam na tom, ze to je jen trumpoca “prolhana teorie” s kterou nici duveru naroda ve volby. Bohuzel, nekteri lide se toho bezmyslenkovite chytli a opakuji to. Ten odstavec jen informuje jak nektere staty zpracovavaji (process) volebni listky o volbach a nerika nic o moznosti podvodu. *34019* *24664*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 13 hodinami | #237217 (7)
  1. V Kalifornii se volic musi nejdriv registrovat kde predlopzil veskere vyzadovane dokumenty aby prokazal svoji identitu. Ty dokumenty jsou pak overene v instituci ktera je vydala.
  2. Jen registrovany volic muze volit. (Jeho identitu uz maji ... bod 1).
  3. Pri volbach ve volebni sini si volebni urednik overi, jmeno, datum narozeni, bydliste a podpis. Identifikacni karta s fotkou je dobra, ale muze byt padělek … tedy ve volebni sini pri volbach nepodstatny dokument. Co by tam pomohlo by byl “face recognition” system (rozpoznávání obličeje ) ktery je dnes na letistich bezny. Kdyz vse souhlasi volic dostane volebni listek a voli.
  4. Voleni postou je bezpecnejsi, stat posle volebni listek na adresu registrovanych, overenych volicu. Oni listek vyplni a poslou zpet. Tam to volebni urednici (Dems a Reps spolecne) rozbali a zapocitaji.
  5. Kdyz se najdou nejake nesrovnalosti, tak se to vysetruje a rozresi.

Lide kteri budou chtit podvadet si vzdycky nejakou cestu najdou (jako ti Republikani v Pennsylvania v 2024 kteri skoncili v base a platili pokuty). Kolik podvodniku je ochotnych riskovat vezeni pro par podvodnych voleb ktere s velikou nepravdepodobnosti nezmeni nic na vysledku? Asi moc ne. Tedy male podvody neskodi a vetsi se odhali.

Nikdy a nikde nebudou narodni volby 100% bez podvodu. Dulezite ale je, ze ty podvody jsou tak male, ze neovlivnuji vysledky voleb. Trump lhal, ze volby ve 2020 byly ukradene, proto zadny dukaz nepredlozil. Kzyby neco predlozil, tak by musel podvadet ve velkem a to by se odhalilo. Ve 2020 se zjistilo, ze i nekteri Republikani jsou poctivi a zda se, ze se probouzi a je jich vic a vic.

Just saying ... *24664*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 8 hodinami | #237218 (8)

On si někdo hodně rozmyslí, jestli bude podvádět...

Riziko: Pokuta až 10 000 USD a až 5 let ve vězení za federální zločin.
Zisk: +1 hlas v systému, kde o vítězi rozhodují desetitisíce nebo miliony hlasů.

Volební registry jsou propojené, a když se jedno jméno objeví na dvou místech nebo se zjistí, že dotyčný již nežije, systém na to upozorní.

Trump teda plácá nesmysly o podvodech při volbách. Většina tehdejších žalob (bylo jich přes 60) byla smetena ze stolu i republikánskými soudci jednoduše proto, že právníci nebyli schopni u soudu – kde za lhaní hrozí ztráta licence – předložit žádné reálné důkazy.



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 22:40:53 | #237202 (2)

Je to chytrej chlap, nepomerne lepsi nez Dear Leader ktery ho dosadil na jeho misto. Lidi uz nemohou zrat vic tech hovadin co jim Trump serviruje ... to je jken pro vybrane geniusy jako jsi ty. *7487* *24664*



| Předmět: RE: RE:
25.06.26 16:44:32 | #237208 (2)

Co je spatneho na tomhle?
"Paid training, a job and a path to America's future"
To skoro vypada, ze by to mohlo "Make America Great". Nebo se ti nelibi, ze to nepodporuje fasisty, vede to k lepsim zivotum mnnoha Americanu a nebo to necpe prachy miliardarum? Mel by jsi vedet, ze to v Evrope vyborne funguje. Ale mozna ti Trump zakazal sledovat děni v jinych demokratickych zemich.

Muzes se k tom "vyjadrit"? *11104* *24664*




| Předmět: RE:
24.06.26 20:01:32 | #237196 (1)

Tucker Carlson says he’ll no longer support the Republican Party

O tomhle vis? Chtel by jsi se nam k tomu "vyjadrit" jak tak rad delas?

Ja mel zato, ze tomuhle člověku nemuzes prijit na jmeno *18358*



| Předmět: RE: RE:
25.06.26 15:32:19 | #237205 (2)

Nemuzu, je to "kam vitr - tam plast' " MAGA product. Ja jen chci podlozit dukazem o cem pisu coz ty nedelas. Ty podporujes co rikas vetsinou dokazatelnym *573* . *24664*



| Předmět: RE:
24.06.26 21:44:36 | #237199 (1)

Zahled jsem to take pred par dny ale nechl mu dat tolmu prchanoti vic viditelnosti. *6407* .



| Předmět:
23.06.26 22:38:25 | #237170

beammeup Uživatel je offline | Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.06.26 19:11:29 | #237153 (6)
srandomat: Ukazka toho, do jake míry jste vy silenci ochotni tu ideologickou válku posunout. *9388*

https://diskuze.chatujme.cz/spolecnost-komunity/amerika-americane-americke-zvyky-t443?paginator-page=3935

Jo, my, Demokrate, jsme silenci protoze tvuj Dear Leader zkurvil Reflecting Pool ktery mu “opravil a vylepsil” jeho soused jako no-bid contract (bez vyberu jinych, lepsich, lacinejsich firem) a plati mu samozrejme penezma vybranych v danich (Trump dane neplati … nemusi … danovi urednici nesmi vysetrovat jestli on a jeho rodina plati dane a nebo ne) ... to je silenstvi! *7487* Jako vzdy, Trump ze sebe dela poskozeneho a obvinuje jine bez jakychkoliv dukazu. Jen idioti mohou necemu takovemu verit. Kdyz jsme u toho, proc je ten cover up na Kennedy Center v DC? Ci vina to je? *27179* *7487* *24664*



| Předmět: RE:
24.06.26 19:23:59 | #237192 (1)

https://www.nytimes.com/2026/06/23/us/trump-reflecting-pool-green-peeling.html

Citat:

Government documents obtained by The New York Times show that while National Park Service workers found two cuts in sections of foam between the pool’s expansion joints, those were not directly related to the “American flag blue” coating that is now peeling, or to the algae that has turned the pool a bright shade of green.

Even as the documents show workers were attempting to address deteriorating conditions, Trump administration officials were insisting publicly that the pool was pristine.

The pool had been drained, resealed and then refilled by June 5. Four days later, Park Service workers discovered holes, cracks and peeling caulking in parts of the pool, along with cuts in sections of the foam, according to the documents.

The cause of the cuts was unclear. While a June 9 report by the U.S. Park Police described the cuts as “razor blade slashes” made along a 20-foot-long stretch of the foam, the administration has yet to present evidence supporting that assertion. The documents reviewed by The Times described them as two 171-foot blade cuts but did not address how they were made.

By June 16, workers had noticed that chunks of blue sealant that covered the pool’s bottom were peeling and floating to the surface, the documents show. That sealant was separate from the foam in the pool’s expansion joints, which allow its concrete slabs to expand and contract.

The workers had also discovered that some devices installed to kill algae were not working as intended, according to the documents. And enormous algae blooms had turned portions of the pool bright green instead of dark bue.

"srandomat: NYT tenhle clanek nijak nezkorigoval."



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 19:49:57 | #237195 (2)

srandomat: Z toho lze vyvodit pouze to, že další federální úřad řízený kariérními byrokraty (National Park Service), je v této věci ve sporu s Bílým domem. What else is new? *18358* Ten nemastnej neslanej článek v NYT není potřeba rozebirat.



| Předmět: RE: RE: RE:
25.06.26 16:17:45 | #237207 (3)

Kym by meli byt federalni urady rizeny? Kralovyma Minionama? Kdyz by to tak bylo, tak jak myslis, ze by jsi pochodil kdyby jsi si chtel postezovat krali, ze se ti neco na jeho vlade nelibi ... vole? Jsi fakt tak submisivni? *16941* *27179* *24664*



| Předmět: RE: RE:
25.06.26 16:12:09 | #237206 (2)

Jsi fakt tak tupej, nebo se snazis o trumpovic klicku? *2*
Cela debata zacala tim, ze jsi nam tu vysvetloval, ze "Reflecting pool zasvinili skodolibi demokrati." ... vole. A ted predkladas clanek ve kterem neni ani zminka o skodolibych demokratech/van­dalech. Ja vim, jsou to uz 2 dny, tak si asi uz nepamatujes. *3685* *24664*



| Předmět: RE:
24.06.26 21:49:42 | #237200 (1)

Ten kdo neco vi o betonu,,vi proc v betonui byt spary!



| Předmět: Trumpak PROHRAVA
23.06.26 19:02:26 | #237168

KANADA KOPLA TRUMPAKA DO PRDELE.
A TED PROHRAVA S ITALSKOU PREZ. MELONI.

CEHO SE TRUMPAK DOTKNE TO ZKURVI.

/KROME ZLODEJIN VE KTEYCH JE BOREC/ *14967* *14967* *14967*



| Předmět: RE: Trumpak PROHRAVA
23.06.26 22:30:22 | #237169 (1)
Důkaz o Trumpově zkorumpovanosti. Jeho dcera spolu s jejím keťasem je na tom podobně a o starým Kušněrovi nemluvě, ten si odbručel dva roky v base a teďka je ambasadorem ve Francii! *3447* Tak funguje Epštanystán! *5176* *5176* *3447* *2* *23266*


| Předmět: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
23.06.26 22:41:54 | #237172 (2)
| Předmět: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 00:14:43 | #237175 (3)

*5176* *5176* Konvertoval, takže papírovej žid je. *35063*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 00:48:08 | #237177 (4)

Na tohle není žádný důkaz.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 03:29:51 | #237179 (5)

Neni dukaz protoze to neni pravda. *16449* *24664*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 03:32:26 | #237181 (5)

To je zase jen prujem jeho huby ... *18394* *24664*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 14:13:58 | #237182 (6)

Vy dvá umělý inteligenti si dokazujte co chcete, je to stejný jako s Velkým Izraelem, každýmu je jasný, že židi se o něj snaží ikdyž to oficiálně nepřiznají, tak podle vás to neexistuje. *16449* *4585* *7487* *7487*
https://www.instagram.com/reel/DSbt6D0Ch3j/



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak…
24.06.26 19:37:04 | #237193 (7)

Napsal jsi, že Trump konvertoval a je z něho žid. Jak je vidět, nekonvertoval.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 19:38:53 | #237194 (6)

Brzo si na týden odpočine. Zase rozjíždí ten svůj antisemitismus. Za vším jsou židi a za vše můžou oni. 🤣



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Trumpak…
24.06.26 20:22:04 | #237197 (7)

Jak to tak vypadá, tak ty si ani konvertovat nemusel! *4511* *2* *2* *2*



| Předmět: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 00:30:08 | #237176 (3)
| Předmět: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
24.06.26 21:53:24 | #237201 (3)

Trumpak neni zid,.jen zlodej. Ale4 ze trumaka zide prechcaly votm neni zadna ale ono to neveme tag moc.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Trumpak PROHRAVA
před 18 hodinami | #237214 (4)