Rozcestník >> Společnost a komunity >> Samomluva u Jehlana

Informace

Název: Samomluva u Jehlana
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Jehlan
Správci: Jehlan
Založeno: 06.06.2022 18:37
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 13182x
Příspěvků:
334

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Samomluva u Jehlana - Samomluva u Jehlana
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
23.06.22 23:26:48 | #198

Udavač Čulík bude platit:


Okresní soud Praha-západ uložil Britským listům povinnost zaplatit částku 400 tisíc korun českému lékaři Vladislavu Rogozovovi za publikaci článku, v němž Britské listy uvádějí o doktoru Rogozovovi „nepřijatelné a protiprávní výroky“.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-udelal-lekari-Rogozovovi-ze-zivota-peklo-Ted-Britske-listy-prohraly-soud-a-maji-platit-706509

MUDr. Vladislav Rogozov je český lékař, který pracoval ve fakultní nemocnici v anglickém Sheffieldu. Jeho předchozím působištěm byla Klinika anesteziologie a resuscitace kardiocentra IKEM Praha. V roce 2014 začal na svém blogu podávat svědectví o probíhající islamizaci Velké Británie a varovat tak před tím, aby se něco podobného nestalo v České republice.

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík na jeho slova upozornil, stížnost poslal i do nemocnice v anglickém Sheffieldu.| Předmět:
22.06.22 20:10:04 | #195

Pobavilo:


Zelenskyj živě promluvil k Africe. Téměř nikdo neposlouchal

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/zelenskyj-zive-promluvil-k-africe-temer-nikdo-neposlouchal-40400939#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Po několika odkladech, v nejzazším možném termínu a bez přítomnosti médií se ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému podařilo v pondělí promluvit k lídrům zemí Africké unie. Chtěl je v otázce války s Ruskem získat na svou stranu, avšak nepochodil. Videokonference se zúčastnili jen čtyři delegáti z více než padesátky pozvaných.| Předmět: RE:
22.06.22 21:38:37 | #196 (1)

Zrejme mu pak tedy ani ve stoje moc tech lidi z te Afriky ani netleskalo. Proc asi ?


 #195 

| Předmět: RE: RE:
23.06.22 19:39:39 | #197 (2)

Asi z něj správně čujou Ušáky.


1  
 #196 

| Předmět:
21.06.22 17:58:35 | #194

Masivní protest v Belgii. Desítky tisíc lidí v ulicích proti zdražování

https://www.reuters.com/world/europe/belgium-hit-by-protests-over-cost-living-spike-2022-06-20/

Brusel 20. června (Reuters) - Přibližně 70 000 belgických pracovníků pochodovalo v pondělí Bruselem a požadovalo vládní opatření k řešení prudce rostoucích životních nákladů, protože jednodenní stávky na bruselském letišti a v místních dopravních sítích po celé zemi téměř zastavily veřejnou dopravu.

Demonstranti nesli vlajky a transparenty s nápisy „Větší respekt, vyšší mzdy“ a „Konec spotřební daně“, zatímco někteří spouštěli světlice. Někteří požadovali, aby vláda udělala více, jiní uvedli, že zaměstnavatelé potřebují zlepšit platy a pracovní podmínky.

Bruselské letiště uvedlo, že nemůže povolit odlet cestujících, protože protestní akce se rozšířila na bezpečnostní personál a většina příletů byla také zrušena.


Lidé se účastní demonstrace za rostoucí životní náklady v Bruselu v Belgii 20. června 2022. REUTERS/Yves Herman


1  

| Předmět:
21.06.22 09:40:47 | #193

😊🙃😊🙃🙃| Předmět:
20.06.22 11:47:43 | #191

Le Penovou označují francouzské televize jako vítězku voleb – podle prognózy pro France Télévisions totiž třetí místo strany Le Penové bude znamenat, že získá jedenáctkrát více mandátů než v roce 2017. Její strana bude moci navíc vytvořit parlamentní klub, ke kterému je potřeba získat alespoň 15 křesel, což se straně Le Penové při minulém zisku osmi křesel v roce 2017 nezadařilo.
*4854*

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-Marine-Le-Penova-uspela-jak-nikdo-necekal-Macron-bez-vetsiny-706079

https://www.france24.com/en/france/20220619-live-france-votes-in-parliamentary-election-second-round?fbclid=IwAR2FnjFkzJgRXxIZJO59sLyyyLwQ5G5eUcWjz9JUdz_4syMXlNwzhEMC4WA| Předmět:
20.06.22 11:11:00 | #190

Vycházíte za peníze, které Bakala odcizil! Válka mezi českými novináři. Respekt napadl Šafra.

Šafrovu novinářskou práci následně zkritizoval: „Jeho novinařina (Forum24) je stranická, emotivní, podporuje konkrétní politiky místo toho, aby kriticky analyzoval jejich kroky. Ve svobodné zemi je samozřejmě možné takové novinařině pomáhat, pak se ale dost dobře nejde tvářit, že zároveň podporuji výběr těch nejkvalitnějších článků stojících na faktech,“ doplnil Kundra.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vychazite-za-penize-ktere-Bakala-odcizil-Valka-mezi-ceskymi-novinari-Respekt-napadl-Safra-A-bouchlo-to-705954


Kundra z Respektu má pravdu, předsedo.| Předmět:
20.06.22 11:07:45 | #189

Tak jakej je stav? Čím větší vládní průsery se vyvalujou, tím větší aktivitu provládní trollové vykazujou. Další z jejich voličů raději dál drží hubu, jako by nic a kakademici dál planě žvatlaj.| Předmět:
19.06.22 02:20:52 | #186

„Tato epocha (dominance USA ve světě) skončila nehledě na všechny pokusy ji zachovat, zakonzervovat jakýmikoliv prostředky,“ uvedl Putin.

„Změny představují přirozený běh dějin, protože civilizační různorodost planety a bohatost kultur lze těžko spojit s politickými, ekonomickými a dalšími šablonami. Ty nefungují,“ dodal.

Svět založený na „hře na jednu branku“ je podle něj přirozeně nestabilní.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/putin-na-foru-v-petrohradu-kritizoval-usa-a-eu-hajil-svou-politiku-40400474#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE:
19.06.22 02:32:04 | #187 (1)

,,Putler" má pravdu, předsedo.


 #186 

| Předmět: RE: RE:
19.06.22 03:05:28 | #188 (2)

Zatímco Bidet na jevišti podává ruku imaginárnímu soudruhovi, padá z kola a pochroumává si všech 93 pohlaví.


 #187 

| Předmět: RE: RE: RE:
20.06.22 20:02:44 | #192 (3)
*33702*

Biden opět po projevu bloudil po pódiu a choval se podivně, jako by podával ruku neexistujícím osobám a nemohl najít cestu ven...

V americkém Kongresu vyzvali k jeho odvolání. "Náš prezident se pokusil potřást rukou doslova s nikým. Neuvěřitelně ostudné! Řídí naši zemi. A dost!" napsala na Twitteru kongresmanka Marjorie Taylor Green.


 #188 

| Předmět:
18.06.22 22:50:40 | #185


Koukatelný| Předmět:
18.06.22 18:01:37 | #184

Vzpomněl jsem si na zajímavej dokument, kterej jsem kdysi viděl:
Ryba smrdí od hlavy (2011)

A bacha, před lety ho evidentně odvysílala i ČT *4854*

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10439752092-ryba-smrdi-od-hlavy/

V roce 2008 zachvátila svět mohutná finanční krize. Její rozsah šokoval většinu expertů. Spolu s mnoha osobnostmi jsme si položili otázku – jak je to možné? Co je v západním společenském systému hlavou ryby („fishead"), která podle lidového rčení smrdí jako první a způsobuje, že je naše společnost náchylná k nečekaným katastrofám takového druhu? Jako by světové elity – bankéři, manažeři i politici – zcela selhali ve svých rolích. Možná stojí za to začít odtud. Kdo jsou lidé, kteří drží moc a jejich rozhodnutí mají přímý či nepřímý dopad na životy milionů ostatních? Jedna z odpovědí přišla z nečekané strany – od předních odborníků na psychiatrii, kteří díky novým diagnostickým technologiím odhalují nemilosrdnou pravdu: Každý stý člověk žijící v západní společnosti trpí některou z forem psychopatie. Ačkoliv tento pojem zná nepoučený laik spíše z filmů o masových vrazích, ve skutečnosti se jen pouhý zlomek jedinců z této skupiny dopouští násilné trestné činnosti, za kterou nakonec skončí ve vězení. Mnohem větší zastoupení mají neviditelní psychopati mezi námi, jejichž diagnóza je dobře maskována a často není známa ani jim samým. Tito lidé trpí formou poškození mozku a jejich reakce na mezilidské vztahy nevykazují obvyklé rysy, jako je svědomí, soucit či empatie. Přesto (anebo právě proto) bývají podle konvenčních měřítek velmi úspěšní a často zastávají vedoucí a řídící pozice. Mohou být nekontrolovatelní psychopati na vlivných postech hrozbou pro stabilitu komplikovaného řádu západní společnosti? Nepředstavují „fishead“, který hledáme?

Ale obraťme na chvíli naši pozornost jinam. Od počátku devadesátých let zahajuje svůj zlatý věk jiný neviditelný fenomén. Dochází k rapidnímu nárůstu spotřeby antidepresiv a anxiolytik (léků proti úzkosti) – jinými slovy pilulek štěstí. Tyto léky milují všichni: pacienti, lékaři i výrobci. Jejich konzumenti bývají výkonní, spokojení, bez zbytečného ostychu. Lékaři si připadají mocní, k zázraku stačí jediný recept. A farmaceutické firmy počítají zisky. Konzumace pilulek štěstí začala být chápána jako moderní a přijatelný způsob řešení psychických obtíží mezi všemi vrstvami západní společnosti. V určitém životním období přiznává užívání těchto léků každý třetí dospělý Američan a výjimkou dnes nejsou ani domácí mazlíčci, kteří končí na antidepresivech po smrti majitele. Avšak pilulky štěstí nefungují jako pračka, myčka nebo jiní pomocníci v domácnosti, které nám přinesla technologická revoluce. Chemický zásah do normálního fungování mozku odstraňuje nejen depresi a úzkost, ale také přirozený pocit zodpovědnosti a schopnost adekvátně hodnotit riziko. A taková změna se snadno promítne do každodenních rozhodnutí. Zatímco na individuální úrovni můžeme činit chybné úvahy v souvislosti s vlastním majetkem a životem, politici a manažeři velkých korporací mají moc činit chybné závěry ohledně majetku a životů nás všech. Zdá se, jako by naše společnost byla plná šťastných lidí. Rozesmáté tváře vidíme všude – v televizi, novinách, časopisech. Jak ohromný posun se udál za pár stovek let, kdy jsme byli obklopeni zejména trpícími tvářemi svatých? Nepředstavuje však naše lačná touha po štěstí – štěstí za jakoukoliv cenu – naprosto chybný cíl, za který jednou všichni draze zaplatíme? „Fishead“, který se pokoušíme objevit? Chceme stále víc. Kdo z nás dokáže říct dost? Co mám, mi stačí a jsem za to vděčný? Chceme více štěstí a nestydíme se ho získávat instantně v prášku, nikoliv jako přirozenou odměnu za dobře vykonanou těžkou práci nebo za konečný úspěch po dlouhém čase sebezapírání. Psychopati touží získat více moci, avšak nikoliv proto, aby ze svých vedoucích pozic mohli prospívat celku, ale pro moc samu, neboť ta je často jedinou náplní jejich prázdných životů. Mezitím se svět stává stále globálnější, lidé závislejší na svém pohodlí, a světové bohatství se nevyhnutelně koncentruje v rukou úzké skupiny lidí. Celý systém začíná být víc než kdy dříve náchylný na selhání globálních rozměrů… V současné civilizaci se obrovská akumulace intelektuálního poznání dostala do masivního nepoměru s emoční vyzrálostí. Nepředstavuje „fishead“ celý tento vývoj, ke kterému bez otázek a s velikým úsměvem na rtech důvěřivě směřuje naše společnost?