Kdo jsou mileniálové (generace Y)?
Jedná se o označení generace lidí, kteří dosáhli dospělosti na přelomu
21. století.
Jaké jsou tmavé stránky mileniálů?
Každá generace má svá pro a proti. Některé věci se mohou na první pohled
jevit jako dokonalé, realita však bývá odlišná. Nejinak je tomu v
případě mileniálů, kteří ačkoliv měli oproti předchozím generacím
spoustu výhod, musí zápasit i s nepříjemnými faktory a těmi je
například věčná nespokojenost, nestabilita ve vztazích a touha po
dokonalosti.
- Pošramocené sebevědomí
Mileniály vychovávala obvykle generace Husákových dětí, tedy osob poznamenaných předchozím nesvobodným režimem. Ačkoliv jejich rodiče dělali to nejlepší, co a jak uměli, často se na svých dětech dopustili různých emočních zranění. Typickým byla pochvala ve stylu “hezký, ale narovnej se”.
Mileniálové se tedy učí mít se rádi a dosáhnout zdravého sebevědomí. Zjišťují, že za pochvalou nemusí nutně následovat kritika.
Zároveň se snaží své vlastní potomky vychovávat jinak a nesrážet jim jejich sebevědomí. To mnohdy vede k liberální výchově, které starší generace nerozumí. Tento přístup je jim totiž cizí.
- Nestabilita a netrpělivost
Generaci mileniálů je vytýkaná zejména jejich roztěkanost. Tito lidé jsou zvyklí mít všechno hned, milují instantní zážitky a neustále se srovnávají s okolím. Chtějí být nejlepší.
Právě velká nabídka možností v jejich případě způsobuje problémy s trpělivostí a ochotou na něčem dlouhodobě pracovat, ať už se jedná o práci nebo partnerské vztahy nebo přátelství.
Výsledkem je osamělost a prázdnota, se kterou tito lidé častěji než jiní plní ordinace psychologů a psychiatrů.
- Problémy s bydlením
Pro mileniály je také mnohdy problém dosáhnout na vlastní bydlení. Domy či byty ve městech se pohybují v řádech milionů, splatit i obyčejné 1+kk je často problém. Lidé této generace se tedy často uchylují do pronájmů.
Pokud chtějí něco vlastního, musí si vzít hypotéku a nezřídka kdy se
zadlužit do konce života, což je často v přímém rozporu s jejich
životních filozofií. Ubírá jim to totiž odvahu činit změny a nutí je to
uskromnit se. Mileniálové přitom milují svůj volný čas, záliby a
koníčky a nechtějí z nich slevovat.
https://czechtheworld.com/milenialove-generace-y/ 

to nejhorší, co mohlo Česko potkat...
"
von je hamburgerovej... 
