Každý se snaží odvádět státu co nejméně. Proč cpát do systému, který našince dře z kůže a rozhazuje peníze zbytečně jinde.
Každý se snaží odvádět státu co nejméně. Proč cpát do systému, který našince dře z kůže a rozhazuje peníze zbytečně jinde.
Tohle bych dokázala pochopit. Proto také tvrdím, že za socialismu to bylo jinak a každý odváděl takové daně, které odpovídaly jeho výplatě. Proto bylo dost peněz na výstavbu, na podporu školství, sportu, zdravotnictví a jiné důležité věci.
Peníze pracujících zůstávaly v naší republice, a lidem se částečně vracely zpět.
A teď je situace že jdou podpory zdravým lidem a na práci se hledají cizinci. Co by vstávali do práce když dostanou zadarmo. No a v některých státech už i ti cizinci dostávají peníze bez práce. Ale už ty státy na to přišly a začínají konat... Ale to všichni víme že to tak je. Plno lidí je pracovitých ale musí se k tomu donutit. Taky jsem teď po obědě líná.))
Asi se ty vybrané peníze používaly smysluplněji. Určitě se za 40 let socialismu vybudovalo více než za 40 let nového režimu. Napsala bych kapitalismu ale ten tady není.
Tenhle postoj neuznávám, protože je krajně nespravedlivý vůči všem zaměstnancům a jejich zaměstnavatelům. Taky je to krátkozraké , protože z daní je živ provoz státu = pro nás tak důležité zdravotnictví, školství ,bezpečnost, hasiči atd.
Za situace, kdy bude stát v dobrých rukou by to bylo opravdu nespravedlivé. Ale pokud stát rozfofruje peníze například na pomoc Ukrajině, tak mi to až tak nemravné nebo nespravedlivé nepřijde. Jsou daleko vhodnější projekty do kterých by měl stát investovat peníze daňových poplatníků.
Njn, jenomže i v téhle situaci musí fungovat to, co jsem tak zhruba
popsala. Každopádně ti zaměstnanci a jejich zaměstnavatelé na výběr
nemají. 