Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Překlepy se tu neřeší. Blbé koláže mažeme.

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #160179

Zobrazit vše


| Předmět: K dopolední kávě: naši vlastizrádci
23.04.25 09:30:31 | #160179

Rusko je dobyvačné koloniální impérium. Kdo si v Česku přeje nespravedlivý mír pro Ukrajinu, chová se jako vlastizrádce

KOMENTÁŘ / Petr Hlaváček
Ruské politické a intelektuální elity rády vyhlížejí takzvaný „post-západní svět“, který prý vznikne tehdy, až se národy Afriky a Asie definitivně osvobodí od pozůstatků západního kolonialismu. Proto i válka Ruska proti Ukrajině je Kremlem líčena jakožto zástupný boj s „kolektivním Západem“. Obdobné nesmysly bohužel slyšíme i u nás, kde všelijací dezoláti blouzní, že Česko je kolonií Bruselu, potažmo Washingtonu, přičemž z Moskvy k nám jednou přijde pravá „slovanská svoboda“. Jenže je to docela obráceně. Západní mocnosti už dávno odvrhly své koloniální dědictví, zatímco Rusko se stále chová jako dobyvačné koloniální impérium, které navíc pláče nad ztrátou svých kolonií ve střední Evropě, včetně Česka.

https://www.forum24.cz/rusko-je-dobyvacne-kolonialni-imperium-kdo-si-v-cesku-preje-nespravedlivy-mir-pro-ukrajinu-chova-se-jako-vlastizradce?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Ruští diplomaté v čele s věrolomným ministrem zahraničních věcí a válečným zločincem Sergejem Lavrovem šíří zejména v afrických zemích legendu o tom, že válka Ruska proti Ukrajině je součástí procesu dekolonizace, platí tudíž, že Moskva bojuje proti „zlému Západu“ i za svobodu všech Afričanů (a Asijců a Latinoameričanů). Také v Česku si populisté a extremisté oblíbili proruský blábol, že jsme jako členové EU „kolonií Bruselu“. A ještě nedávno, totiž před nástupem Trumpa do Bílého domu, jsme od českých komunistů, nacionalistů a fašistů mohli slyšet, že naše členství v NATO znamená poklonkování Washingtonu.



| Předmět: RE: K dopolední kávě: naši vlastizrádci
23.04.25 10:17:49 | #160185 (1)

Fórum 24, jen blb čte víc než nadpis.....



| Předmět: RE: K dopolední kávě: naši vlastizrádci
23.04.25 14:02:10 | #160198 (1)

Všichni si samozřejmě přejí mír spravedlivý! V tomto případě spočívá problém v definici spravedlnosti , na které se nutně musejí obě strany dohodnout.V opačném případě vyhraje ten silnější, ale může to trvat dlouho a nedej Bože , aby se zapojilo i NATO. (Pravděpodobně bez USA).



| Předmět: RE: RE: K dopolední kávě: naši…
23.04.25 14:11:28 | #160200 (2)

No právě že ne
Trumpeta dal jasně několikrát najevo, že s nějakým spravedlivým mírem nikdy nepočítal - viz jeho poslední mírové návrhy. Podle něj mír nastane poté, co Ukrajina sklapne podpatky a podřídí se Putinovi
Trumpeta a jeho pseudo vyjednávači/ne­kompetentní kámoši z golfu jsou totální ostuda USA ..



| Předmět: RE: RE: RE: K dopolední kávě: naši…
23.04.25 14:41:02 | #160216 (3)

Trump je alergický na počínání některých zemí EU , které si tuto tuto frázi osvojily a samy sebe nazvaly Koalice ochotných.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: K dopolední kávě: naši…
23.04.25 14:45:53 | #160219 (4)

Putinovi vše, obráncům nic. Trump prodává Ukrajinu bez ohledu na chartu OSN

Dlouho očekávaný americký návrh mírové dohody byl konečně zveřejněn. Donald Trump de facto prodává Ukrajinu Vladimiru Putinovi a sám si bere její cenné části. USA přitom odmítají závazky a berou si majetek, který jim nepatří.

https://medium.seznam.cz/clanek/thomas-paukner-ukrajina-prodano-mezinarodni-pravo-jiz-v-dobe-trumpa-neexistuje-141324?utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1

Po zveřejnění podmínek mírové dohody mezi Ukrajinou a Ruskem, který zpracovaly Spojené státy zřejmě neexistuje mezi historiky, bezpečnostními analytiky a státníky nikdo, kdo by mohl dále věřit v princip mezinárodního práva a iluzi vymahatelnosti mezinárodních smluv, dohod a konvencí, kterou spojenecké mocnosti zavedly po konci druhé světové války.

Porušení charty OSN, rozpoutání agresivní války, bombardování Mariupolu, Charkova a dalších měst - to všechno má podle USA agresorovi projít bez újmy. Dohoda totiž vychází Rusku vstříc ve všech bodech jeho zájmu. Ukrajinu naopak okrádá nejen o její nerostné bohatství a největší jadernou elektrárnu. Pokud bude nátlakem USA dohoda schválena a ukrajinský prezident přistoupí na její znění, malé státy světa bez jaderného arzenálu čeká těžká budoucnost. Agrese bude legalizována a poprvé od 2. světové války bude možné zabrat území cizího evropského státu silou a prohlásit je za své.



| Předmět: RE: RE: RE: K dopolední kávě: naši…
23.04.25 14:44:43 | #160218 (3)

Co je trumpeta? Radím ti, nazývej politiky jejich jmény. Mám za to, že tu nejsme žáci zvláštní školy!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: K dopolední kávě: naši…
23.04.25 14:49:43 | #160220 (4)

Děkuji za radu *6914*
Co poradíš těm, kteří používají termíny jako ukrajinský premiér Fiala , Fialenko , Ukradina , nebo hradní guma?