A.Babiš nás zase a opět zatahuje do svých osobních problémů. A bere si jako rukojmí nás všechny, ne jen raketové inženýry, co mu dali hlas
.....................................................
O co teď Babiš hraje? O Turka? O
vládu? Ne. Jen o to, zda bude vydán 
Vypadá to, že Babiš má nyní největší starost, jak sestavit vládu, jaké vybrat ministry, jak případně zabránit nejhorším možným variantám. Omyl, na prvním místě Babišovi zřejmě nejde ani o obsazení ministerstva obrany či o muniční iniciativu. Vláda dnes není jeho klíčovou starostí.
Pro Babiše je úkol číslo jedna jeho nevydání sněmovnou k trestnímu stíhání. A přesně pod tímto zorným úhlem musíme nahlížet veškerá jeho vyjednávání o vládě, o ministrech, o postech ve sněmovně
Pro občany je velmi nekomfortní, že vítěz voleb, motor i mozek ANO, řeší tento pro něj osudový rébus. Není pochyb, bojí se, že bude odsouzen. Není pochyb, nevydání k trestnímu stíhání je dnes jeho priorita číslo jedna, tedy i priorita hnutí ANO. Rozsudek Vrchního soudu v Praze nasvědčuje tomu, že Babiš hraje dokonce o svoji osobní svobodu.

