Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Překlepy se tu neřeší. Blbé koláže mažeme.

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #192938

Zobrazit vše


| Předmět:
19.01.26 16:37:03 | #192938

Banderovci a zločiny


Banderovci (členové frakce OUN-B/UPA) páchali zločiny proti Polákům (genocida na Volyni), Čechům, Židům a komunistům, včetně masových vražd, etnických čistek a násilí na civilistech, zejména během 2. světové války a po ní, ačkoliv jsou někteří Ukrajinci dodnes vnímají jako bojovníky za nezávislost. Spolupracovali v počátcích s nacisty, ale později se stali jejich odpůrci, zatímco sami vedli brutalní válku proti sovětským silám (NKVD) a místnímu obyvatelstvu.

Volyňský masakr (1943): Masové vraždy desítek tisíc Poláků (žen, dětí, mužů) příslušníky UPA a ukrajinskými rolníky, organizované vedením OUN-B.
Teror proti Polákům: Mnoho Poláků bylo zavražděno i v jiných oblastech, včetně Volyně, a to brutálními metodami.
Akce proti dalším skupinám: Banderovci se dopouštěli násilí i na Židech, českých menšinách (na Volyni) a ukrajinských komunistech.
Zločiny spojené s činností UPA: Během poválečných akcí v Československu se také zapojili do bojů, při nichž dochálo k násilí.


Co dodat?



| Předmět: RE:
19.01.26 16:41:55 | #192942 (1)

*5650*
Co dodat? je to pravda
Ale označovat současnou Ukrajinu jako banderovce je směšnééééééééééé *20363*



| Předmět: RE: RE:
19.01.26 16:49:19 | #192945 (2)

jelikož tam staví pomníky Banderovi, dělají tam pochody pro Banderismus.... Tak, to mluví samo za sebe.....

Slušní ukrajincí odmítali posílat rakety na Dombas roku 2014 a později.... Ti se distancovali.....


Jenže mnozí manifestovali za peníze, a američané na to vyhradili 5 miliard dolarů....

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/znechuceni-ukrajinci-jsou-ochotni-demonstrovat-uz-jen-za-penize.A120129_104957_zahranicni_aha demonstrace

Ostatne na lide.cz když milion chvilek manifestoval, někdo tam vložil informace, o vyzvednutí si finanční kompenzace... Takže bezdomovcům se tam zřejmě vyplatilo jít.... A podobným existencím....