Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 44370x
Příspěvků:
1376

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.
(Karma: 126)
| Předmět: Formule
před 21 hodinami | #1829

Než sem napíšu nový příspěvek , pár slov ode mě . Opět jsem byla ,,pochválena,, kdesi jedním člověkem za kopírování článků na mou diskusi s tím, že málokdo na to odepíše .Pochvala zazněla od člověka, který ještě nedávno mou diskuzi chválil. A já opět opakuji- kopírování článků není proti pravidlům a kdo chce, článek si přečte a kdo chce- odpoví. Je to každého svobodná volba.

Tak a nyní k novému článku. Našla jsem článek, který pojednává o historii vzniku záchranných aut při závodech F1- otisknu sem kousek a snad se mi sem podaří poslat i obrázek.
Herbert Linge, Porsche 911, Bergwerk, Niki Lauda, Nordschleife a 1. srpen 1976. Jestli máte pocit, že právě teď čtete nějaký tajný kód, pak vězte, že to jsou střípky jednoho žhavého odpoledne v pohoří Eiffel. Střípky, které dávají dohromady mozaiku silného příběhu…
Herbert Linge byl bývalý tovární jezdec Porsche. Začínal coby mechanik, aby pak při pár nutných popojížďkách ukázal svůj talent, což vyústilo v kariéru závodního jezdce; postupně přešel do vývojového týmu závodních a sportovních vozů ve Weissachu. Jako závodník se několikrát pokoušel o úspěch na nebezpečném Nürburgringu i na nekonečné Mille Miglia, ale vždy bez výraznějšího úspěchu.
Jako člen vývojového týmu Porsche, přišel v roce 1972 s jednoduchou, ale o to geniálnější myšlenkou: využil unikátní koncepci modelu 914 a do zadního kufru namontoval velkokapacitní práškový přístroj společně s požární hadicí, dopředu pak uložil soupravu na stříhání plechů. Postavil tak vlastně první záchranářské auto, se kterým se z vlastní iniciativy začal zúčastňovat závodů na Nordschleife.
A právě oranžové Porsche 911 zasahující na místě nehody Nikiho Laudy na Nürburgringu se stalo symbolem vzniku záchranářských aut, bez nichž už si dnes neumíme představit žádný závod. Není pravda, že by Laudu zachránila přítomnost právě tohoto speciálu – ve skutečnosti to byla duchapřítomnost a hrdinství ostatních jezdců. Ale je neoddiskutovatelným faktem, že Herbert Linge byl tím, kdo položil základní kámen existence rychlých asistenčních aut. Tento jezdec se sice nikdy nestal slavným závodníkem, ale mnozí slavní závodníci mu mohou nepochybně děkovat za to, že se dožili důchodu.
https://d62-a.sdn.szn.cz/…E/K234O.jpeg?…

1.srpen 1976 a Niki Lauda v plamenech během hrozivé nehody. Všimněte si oranžového Porsche vlevo .


(Karma: 368)
| Předmět: RE: Formule
před 4 hodinami | #1830

Za nás kolovaly o Laudovi tyto vtípky a to je tak vše, co bych k tomu měl na odlehčení:
To znáte, jak Tína Turner navštíví soukromou plastickou kliniku, a při konzultaci říká primáři :
víte, pořád vystupuju v minisukýnce, tangách... ale stav mého spodku už je poněkud poznamenaný.. Prostě, plastiku bych potřebovala, pysky upravit, a podobně!! Ale naprosto tajdě, a diskrétně!!!
Doktor slíbí naprostou mlčenlivost a perfektní práci...
Tína se probudí po operaci, a plný pokoj květin.
Začne zuřit a nadávat, že se to rozkřiklo, a že je to od fanoušků.
Doktor ji uklidňuje se slovy :
Nebojte se, to je od jednoho jediného člověka, kterému jste velice pomohla!!
A předá jí přáníčko...
Tína ho otevře a čte :
Díky za nové uši. Niki Lauda.

// Jedna ženská chce za každou cenu jezdit v F1, ale protože předpisy to nedovolují, tak ji tam nepustí. Někdo jí, ale poradí, ať se převlékne za Nikiho Laudu. Tak se i stane. Žena sešla pool position, skvěle vystartuje a prvních 15 kol vede závod se suveréním naskokem. Najednou ale udělá chybu, vyletí z dráhy, havaruje a v bezvědomí ji vezmou do
nemocnice. Tam se z bezvědomí probudi na to, jak jí lékař jezdís válečkem po prsech a říká: "Neboj, Niki, my ti vejce zase dostaneme na svoje místo."

ještě si tak na ze dva časem vzpomenu...
*34678*(Karma: 126)
| Předmět: Pokojovky
22.04.19 07:27:04 | #1826

Přeji všem hezké sváteční ráno . Tak jsem se rozhodla- nedávno- že si koupím také nějakou tu pokojovou kytičku. Mám dva kaktusy a chtěla jsem ,,oživení,,. Byla mi nabídnuta krásná, stálekvetoucí kytka.Prý čím méně se o ni budu starat, tím lépe se jí bude dařit .A dneska jsem našla článek o jedovatých kytkách . Takže moje první pokojovka v životě je jedovatá *33598* *33598*
Nu, malé děti už nemám a kočička mi na ni snad nepůjde .
To je ona, ta moje kráska *218


(Karma: 126)
| Předmět: RE: Pokojovky
22.04.19 07:27:43 | #1827
(Karma: 126)
| Předmět: Pexeso
21.04.19 18:30:09 | #1825

Jistě každý z nás zná společenskou hru Pexeso . A jaká je její historie? Dovolím si trochu osvěty .
Na pultech se pexeso poprvé objevilo v roce 1965 a doslova přes noc se z něj stal hit. Vymyslel ho výtvarník Zdenek Princ (1934) a vznik i úspěch této nové společenské hry částečně souvisel s rostoucí oblibou televize a se scenáristou Jaroslavem Dietlem.

V jeho raketovém startu měl však hlavní roli Vinnetou. Přesněji řečeno jeho herecký představitel Pierre Brice (1929-2015) a samozřejmě i jeho kolega Lex Barker alias Old Shatterhand (19191973), kteří hráli v populárních německých filmech natočených podle knih Karla Maye.
A jak toto dnes všeobecně známé slovo vzniklo? Tvůrce svoji hru nejdřív pojmenoval Obrázková mozaika. Šéfovi se to však nelíbilo, a tak mu dal za úkol vymyslet něco chytlavějšího. Prince zaujala tehdy populární televizní soutěž Pekelně se soustřeď, jejímž autorem byl Jaroslav Dietl.
Jeho první pexeso vyšlo v nákladu 10 tisíc kusů. Vyprodalo se během několika hodin a odstartovalo úspěch, jaký nikdo včetně tvůrce nečekal. Pamětníci vzpomínají, že pexeso se běžně hrávalo i v kavárnách, kde do té doby vládly šachy s dámou.
Abychom však byli ohledně autorství a československého prvenství úplně spravedliví, je třeba zmínit, že nejstarší hra na stejném principu, o níž dnes víme, vznikla už v 9. století na japonském císařském dvoře. Jmenuje se kai-awase a tvoří ji 360 párů mušlí s malovanými obrázky na vnitřních stranách.


(Karma: 126)
| Předmět: Odešla hokejová legenda
20.04.19 18:59:06 | #1824

Odešla hokejová legenda . Snad nikomu nebude vadit, když otisknu článek s připomínkou jeho působení a zásluh.Pozvedl náš hokej na vysokou úroveň .
Budiž Vám lehká zem .

Hokejový útočník a později trenér Luděk Bukač zemřel ve věku 83 let.
Článek
Rodák z Ústí nad Labem začal hrát nejvyšší československou hokejovou soutěž v barvách pražského Motorletu, později válel za Spartu a Duklu Jihlava. Celkem na vrcholové úrovni odehrál třináct sezon. V reprezentaci nastupoval například spolu s Vlastimilem Bubníkem, Jaroslavem Jiříkem, Josefem Černým či Jánem Starším.
V československém dresu získal nejprve v roce 1961 ve Švýcarsku stříbro a o dva roky později bronz ve Švédsku.
Ještě více úspěchů nasbíral jako trenér. Československou reprezentaci vedl v letech 1978 až 1985. S národním týmem získal jednu bronzovou, dvě stříbrné, ale hlavně potom zlatou medaili z mistrovství světa v roce 1985 v Praze. S týmem, ve kterém hráli například Jiří Hrdina nebo Vladimír Růžička, dokázal porazit i tehdy mezinárodnímu hokeji dominující Sověty s legendárním útokem Makarov-Larionov-Krutov.
Po angažmá v Rakousku a Německu se Luděk Bukač na mistrovství světa 1995 a 1996 vrátil k už samostatné české reprezentaci. A turnaj ve Vídni v roce 1996 je označován za začátek zlaté éry tuzemského hokeje na přelomu milénia. Bukačovu týmu se podařilo zvítězit, když ve finále porazil Kanadu.
Ještě ten rok ale Bukač u národního týmu skončil. Následně se věnoval spolu se svým synem (taktéž trenérem) Luďkem Bukačem mladším výchově mládeže. Kromě toho je uznávaným pedagogem a teoretikem, napsal více než stovku odborných článků. Luděk Bukač je členem Síně slávy českého hokeje i IIHF.


(Karma: 126)
| Předmět: A to si říkali rodiče????!!!
20.04.19 18:28:08 | #1823

Případ amerického páru i rok po odhalení hýbe médii. Rodiče, kteří týrali své děti, soud poslal do vězení. Některé děti jim odpustily.
Článek
Manžele Turpinovy poslal soud v pátek na 25 let do vězení. Odsoudil je za týrání a neoprávněné zadržování jejich dětí v domě v Kalifornii. U soudu zaznělo, že rodiče sourozence drželi izolované od vnějšího světa a často jim nedali jídlo nebo je nenechali se umýt. Žádný ze sourozenců také nebyl více než čtyři roky u doktora.
„Děti byly často týdny nebo měsíce svázané,“ řekl CNN právník okresu Riverside Mike Hestrin.
Pár policie zadržela na začátku loňského roku, kdy se jednomu ze sourozenců podařilo uniknout. Proti manželům svědčily dvě z jejich nejstarších dětí. Obě nyní studují na vysoké škole.
Soud udělil speciální nařízení na ochranu dětí. Deset dětí Turpinovi nemohou kontaktovat deset let – buď osobně, přes mail, telefon, sociální sítě, nebo prostřednictvím třetí osoby. Dvě děti nemohou kontaktovat pět let a jedno z dětí nařízení pro ochranu nemá.
Když loni v lednu policie vnikla do domu Turpinových, našla dvanáct zanedbaných dětí. Nejmladšímu byly dva roky a nejstaršímu téměř třicet let. Někteří dospělí byli tak podvyživení, že vypadali jako dospívající.

Já vím- jsou Velikonoce a toto se sem asi moc nehodí, ale nezapomínejme ani v době, kdy je nám hezky, máme radost a potěšení z probouzejícího se jara a přírody, že ne každý má tu možnost prožívat hezké chvíle. Těm dětem přeji, aby vše v životě zvládaly jak jen to bude možné a těm, co si hrdě říkali ,, rodiče,, těm přeji, aby si užili ve vězení podle zásluh !


(Karma: 126)
| Předmět: Boží mlýny
19.04.19 08:46:45 | #1817

Bývalý dozorce v koncentračním táboře Stutthof obžalován za pomoc při vraždách
Státní zastupitelství v německém Hamburku obžalovalo z napomáhání vraždám 92letého Bruna D., který byl nasazen jako dozorce v koncentračním táboře Stutthof nedaleko Gdaňsku od srpna 1944 do konce dubna 1945. Jak podotýká agentura Reuters, tento proces patří zřejmě k posledním, jež jsou vedeny proti pachatelům zločinů spáchaných během nacismu.

V období, kdy Bruno D. pracoval v koncentračním táboře Stutthof, tam Němci zavraždili 5230 lidí v plynových komorách, vpichováním jedovatých látek do srdce nebo během mučení. Vězni také umírali v důsledku hladu a nemocí.
Bruno D. loni v létě několik hodin dobrovolně vypovídal o své minulosti. Vyučený pekař nepopřel, že v koncentračním táboře působil. Tvrdil, že s nacismem nesympatizoval a že k SS se přidal proto, že kvůli své srdeční nemoci nemohl být „nasazen k žádné vojenské posádce“.
Vyprávěl o tom, že na vlastní oči viděl, jak příslušníci SS cpali lidi do plynové komory a jak posléze byla jejich těla spálena v krematoriu stojícím několik málo metrů od plynové komory. A prý mu bylo obětí líto.
Podle údajů centrály pro vyhledávání osob podezřelých ze zločinů nacismu v německém Ludwigsburgu zemřelo do konce druhé světové války ve Stutthofu a pobočných táborech a při místních pochodech smrti na 65 tisíc lidí.

Vinu ale nepociťuje. „K čemu by to bylo, kdybych odešel, našli by pak někoho jiného,“ vysvětloval.
Co k tomu dodat? Boží mlýny melou pomalu, ale jistě .Když tak počítám- v té době mu bylo 17 let. Za 75 let se otevřel tento případ a jde k soudu.U něj jakýkoliv trest bude doživotím .Kolik lidí, co přežilo hrůzy války a koncentráků je ještě naživu? Kolik z nich má ještě natolik zdravý rozum ,- myslím tím, že netrpí stařeckou demencí- aby si mohli říct- Na každého jednou dojde-


(Karma: 106)
| Předmět: RE: Boží mlýny
19.04.19 10:52:25 | #1819

za prvé: smažit v pekle se měl hned po válce, to je nade vší pochybnost.
je tu takový ale:
nejen já, ale i mí dobří známí sledujeme už delší dobu, že se v podstatě řešej zástupný a vcelku nedůležitý problémy, a problémy velký a fatální, který můžou bejt lidstvu za pár desítek let osudný se upozaďujou, zadupávaj do země, záměrně ignorujou a vůbec nijak se neřešej, nebo se řešej polovičatě, nedůsledně, naoko, říká se tomu aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
jak píšu, my už to tu nějak doklepeme, ale povětšinou máme děti, vnoučata, a další potomstvo.
modlím se za ně, aby měli k životu alespoň takový podmínky, jako máme dneska my.


(Karma: 126)
| Předmět: RE: RE: Boží mlýny
19.04.19 11:15:44 | #1821

Taky si kolikrát říkám, když čtu podobné zprávy , že po desetiletích je souzen a odsouzen válečný zločinec- copak takové lidi nikdo celá desetiletí nedokázal dostat před soud? Copak ho nikdo nikde nepotkal, nepoznal.........?
Ano, my to už nějak doklepeme .Já si myslím, že už bude jen hůř a hůř, že je lidstvo odsouzeno k zániku a když ne formou války, tak naprostým zničením přírody .


(Karma: 126)
| Předmět: Pro Borek06
19.04.19 08:16:18 | #1816

Občas dojde ke komunikačnímu šumu, ale lze si vše v klidu objasnit a vysvětlit , Borku . Tím se netrap , to se může stát každému z nás. Mě se to stává často *3012* .
Viděla jsem, že jsi založil diskuzi ,, Staré písničky,, Jak staré písničky máš na mysli a jaký žánr ?


(Karma: 126)
| Předmět: Dilema
18.04.19 17:27:55 | #1814

V práci trávíme třetinu života. Koho práce baví a naplňuje, ten je méně ohrožený řadou psychických obtíží a syndromem vyhoření. Jak ale najít vysněnou práci? Výhodu v tomhle celoživotním hledání má ten, kdo ví, co od své práce očekává.
Ale na druhou stranu, můžeme mít práci která nás baví , je dobře placená , ale ,, nesedí nám šéf,,.Můžeme si najít práci méně placenou, ale šéf je fér a slušný. Takže nastává dilema. Zůstat v dobře ohodnocené práci po finanční stránce a trpět ,, nálady ,, nadřízeného, nebo změnit práci za méně placenou, ale ve slušném kolektivu s kvalitním a ,,lidským šéfem,,?


(Karma: 39)
| Předmět: RE: Dilema
19.04.19 11:01:57 | #1820

Já si vůbec nedokážu představit dělat práci jen kvůli penězům, zkusila jsem to a vydržela rok, když jsem si vydělala na to, co jsem akutně potřebovala, dala jsem výpověď a pak už pracovala jen tam, kde mě to naplňovalo a kde jsem se mohla realizovat, a i díky tomu jsem se stala uznávaná a vyhledávaná.


(Karma: 126)
| Předmět: RE: RE: Dilema
19.04.19 11:20:35 | #1822

Znám to také, dělat nějakou práci která není to pravé ořechové pro mě, ale je lépe placená a jak říkáš Ty- vydělat na to potřebné.Nebo prostě na splnění nějakých snů a pak doufat, že si najdeme práci sice za méně peněz , ale takovou, která nás bude bavit , uspokojí nás a budeme se do té práce těšit .


(Karma: 624)
| Předmět: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
17.04.19 11:49:30 | #1806

Obávám se, že je reálná šance, že bude zvolen.. :D
https://www.seznamzpravy.cz/…identa-70403


(Karma: 106)
| Předmět: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
17.04.19 13:47:08 | #1807

počítám, že ať už bude zvolen kdokoliv, bude část lidí stejně nadávat.
nadávali na Havla, nadávali na Klause, nadávaj na Zemana, a budou nadávat na prezidenta příštího.


(Karma: 126)
| Předmět: RE: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
17.04.19 20:43:00 | #1809

To máš pravdu , tak to bylo, je a bude. Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem .


(Karma: 126)
| Předmět: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
17.04.19 20:41:46 | #1808

Já toho pána vůbec neznám, jediné co na něm vidím, je, že je hezký a poměrně mladý *218*


(Karma: 624)
| Předmět: RE: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
17.04.19 23:45:10 | #1810

Pust si barandov, vicemene jsou tam cely den jen porady s nim a o nem jiz nejakou dobu..


(Karma: 126)
| Předmět: RE: RE: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
18.04.19 17:12:56 | #1813

Popravdě, já nesleduji TV už nějakých deset let , ale letos si konečně telku zase pořídíme a oživíme i satelit. A to hlavně kvůli přímým sportovním přenosům. Já politice vůbec nerozumím , mě to přijde pořád to samé dokola, každý slibuje ,, modré z nebe ,, a nakonec skutek utek *3012*


(Karma: 61)
| Předmět: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
18.04.19 13:05:44 | #1811

#1806
nestraš *23386* pár "obdivovatelů" asi má, ale normálně uvažující člověk nebude volit takového sebestředného narcise...druhý "klausík" v mladším podání *242*


(Karma: 41)
| Předmět: RE: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
18.04.19 14:14:45 | #1812

No prý má také kandidovat Kájínek a možná Nečesaný. Toho pak učešou, aby vypadal lépe. Jestli je to pravda. Mě tu TV Barrandov bohužel nejde. A není to spíš nějaký komik ten Soukup? *30683* . Že bych také podal kandidaturu? *30683*


(Karma: 13)
| Předmět: RE: RE: RE: Majitel TV Barrandov Soukup oznámil kandidaturu na prezidenta
19.04.19 10:26:50 | #1818
(Karma: 126)
| Předmět: Velikonoce
17.04.19 00:50:06 | #1802

Ještě dříve než napíšu něco na téma Velikonoce, chci poděkovat za dvě nové služby na Diskuzích . Editace diskuze- pěkný počin , konečně si můžou zakladatelé diskuzí sami upravit popisek . A druhá ,, služba,, - Filtr na nové nicky 7 dní .
Tak a nyní něco o Velikonocích. Já je mám ráda jako svátky jara, což už jsem tu jednou psala.Doby , kdy jsem také pekla cukroví, beránka, barvila vajíčka, chystala pohoštění pro koledníky už jsou minulostí. V současné době je beru-Velikonoce- jako radost z příchodu jara, znovuzrození , probouzení přírody po zimním spánku a naději na novou úrodu .
A posledních pár let se i těším na zelené pivo, které se vyrábí pouze v tomto období. Nevypadá sice nijak vábně, ale mě osobně chutná *4939* *3012* .
Takže , přeji Vám všem hezké Velikonoce a užívejte si je pode svých představ *34705*