Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 56450x
Příspěvků:
1952

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.
(Karma: 548)
| Předmět: Jak rostou..........
před 24 minutami | #2426

Rýže
Rýže je celosvětově nejrozšířenější obilovinou, avšak kromě toho, že roste na rýžových polích, vědí lidé o jejím dalším růstu nebo podobě jen málo. Některé odrůdy pro správný růst potřebují velmi vlhkou půdu, z toho důvodu jsou políčka často pod vodou. Listy rostlin připomínají kosatce, avšak květ je podobný lučním travám a obsahuje desítky zrn, které se po dozrání a usušení vymlátí podobně, jako obilí.

Ananas
Když se někoho zeptáte, jak roste ananas, jistě bude chvilku přemýšlet. Pravda je, že se pěstují na plantážích v záhonech, kde z jednotlivých trsů dlouhých, ostrých listů, vyrůstá vždy jeden plod. Ananasy tedy rostou na zemi, nikoli na stromech, jak si mnozí lidé myslí.

Kiwi
Tipujete, že kiwi roste na keřích? Skoro máte pravdu. Zcela přesně jde ale o popínavé liány, které se připomínají vinnou révu. Ačkoli jde o exotické ovoce, existují druhy, které můžete s úspěchem pěstovat i ve své zahradě.

Avokádo
Avokádo běžně roste na stromech. V našich podmínkách si ho však můžete vypěstovat také, a to přímo z pecky zkonzumovaného plodu. U nás však takových rozměrů nedorůstá a ani neplodí. Nicméně si z něj můžete vypěstovat velice pěknou pokojovou rostlinu.

Čočka
Kdo zná čočku pouze z pultu obchodu, bude možná překvapený, kolik práce dá její pěstování a následné získání samotných plodů. Čočka je totiž poměrně náročná na stanoviště, půdu atd. Roste podobně jako hrášek, její rostlinky jsou však mnohem drobnější. Plody rostou v luscích, přičemž každý obsahuje vždy dvě čočky. Umíte si představit loupání odpovídajícího množství k obědu?

Chlebovník

Chlebovník u nás není zatím příliš známý, přesto jej lze u nás poměrně snadno sehnat, nejčastěji v sušené, cukrem proslazené formě. Jedná se o plody stromu, které jsou základní potravou v mnoha tropických regionech. Používá se nejen k sušení, plody se pečou, vaří, plní slanými či sladkými potravinami a dále se zapékají, někde jej po usušení používají také jako koření.(Karma: 548)
| Předmět: Mouchy
před 17 hodinami | #2425

Pozor na bakterie a nemoci

Jakmile si moucha sedne na potravinu, dochází k přenosu mnoha bakterií z jejích nohou, na kterých má tisíce drobných chloupků. V těch se bakteriím opravdu hojně daří. Mouchy vlezou na všechno a hlavně na to, co už pořádně zapáchá. Oblíbeným útočištěm jsou hlavně odpadky, odumřelí živočichové a exkrementy, které jsou hotovým rájem bakterií. Moucha má na svých nohou až 5 miliónů choroboplodných zárodků a je přenašečem více než 200 druhů škodlivých bakterií. Navíc jde o druhy nemocí, jako je cholera, tyfus, Sněť zelinná nebo úplavice. Mohou také přenášet salmonelu, antrax, tuberkulózu a vajíčka parazitních červů. Navíc způsobují zápal plic, střevní chřipku, otravu krve, infekce očí a zánět močového měchýře.

Co udělá moucha na jídle

Právě chloupky na těle a nohách mouchy zapříčiňují to, že se bakterie dostanou do potravy. Za malou chvilku kontaktu s jídlem se začnou bakterie přesouvat z mouchy na jídlo. Aby toho nebylo málo, moucha se navíc s největší pravděpodobností do vašeho jídla i vyzvrací. Nedokáže totiž přežvykovat a během jedení vrhne hned několikrát. Moucha, stejně jako jiný hmyz, totiž vůbec neumí kousat. Proto musí potravu nejprve chvilku natrávit a teprve až pak ji pozřít. Na pokrm, který se chystáte konzumovat, se vyzvrací a její vývržek už obsahuje trávicí enzymy.

Poslední výzkum

Při posledním výzkumu objevili vědci u Mouchy domácí 351 druhů bakterií. U Bzučivky jich našli 316. Studii zveřejnil vědecký časopis Scientific Reports. Údaje potvrdil i odborník na hmyz Ron Harrison pro britský portál Metro. Velké množství bakterií je spojeno s infekcemi se zdravotním rizikem pro člověka. Vědci odhalili na mouchách 15 případů lidského patogenu Helicobacter pylori, který způsobuje vředy ve střevě, oslabuje přirozenou obranyschopnost žaludku a vyvolává záněty. Ze všech bakteriálních infekcí je u Helicobakter nejvíce prokázán vznik rakoviny žaludku. Zjistili přenos salmonely, e-coli a bakterie, které vedou ke smrtelné otravě krve.

Víte, že…

... mouchy žijící ve městech přenášejí o hodně více škodlivých bakterií, než ty na venkově. Podle výzkumů však v současné době sní pouze 3 % lidí jídlo, na které jim dosedne moucha.


(Karma: 548)
| Předmět: Podzim skoro za dveřmi
před 23 hodinami | #2424

Po tropickém létu a extrémních teplotách nás čeká příjemný podzim. Babí léto se ponese v duchu slunečných dnů a bude světlo až do večera. Vyšší teploty nás čekají i v říjnu, ochlazovat se začne až během listopadu. Vyplývá to z předpovědi portálu AccuWeather, kterou eXtra.cz potvrdila i známá meteoroložka Dagmar Honsová.

Babí léto přinese v Česku teploty od 20 do 25 stupňů, příjemně bude ještě v říjnu. „Z dat velkých meteorologických center, která se týkají regionu střední Evropy, už můžeme usuzovat, že nás čeká krásné babí léto. Ten, kdo si užívá delší slunečné dny, si rozhodně přijde na své,“

„Pravděpodobnost správné předpovědi počasí na měsíc dopředu se sice snižuje o 60 procent, začátek letošního podzimu by ale měl patřit k těm teplejším. Nebude tropický, ale bude velmi příjemný,“ dodala Honsová. V listopadu už začnou teploty výrazně klesat, přivane totiž ledový vzduch z Ruska. A dokonce už může i mírně sněžit. „V listopadu předpovídáme nadprůměrné sněžení,“ uvedli meteorologové z AccuWeather s tím, že zejména v nížinách se od poloviny listopadu může objevovat souvislá sněhová pokrývka.


(Karma: 548)
| Předmět: Chat Rádio
17.08.19 19:09:58 | #2423

Dneska jsou opět písničky na přání - tento pořad se mi líbí a nejen mě jak je vidět - NYNÍ POSLOUCHÁ: 38 POSLUCHAČŮ
PRÁVĚ HRAJE: ANNA NAKLAB FT. ALLE FARBEN - SUPERGIRL


(Karma: 548)
| Předmět: Med podruhé
17.08.19 18:27:10 | #2422

Zázračná sladká voda
První zmínky o „zázračné“ vodě pocházejí z roku 1882. Právě tehdy se v novinách objevil příběh jistého Henryho Eddingtona, bývalého člena Východoindické obchodní společnosti a později vojáka, který čekal na svou takřka jistou smrt v jednom z lazaretů, kde shodou okolností působil také indický ranhojič. Ten pacientům podával nasládlou vodu. Nápoj Henryho a další údajně uzdravil.

Výše uvedený zázračný nápoj byl obyčejnou převařenou vodou s medem. Medu byly už odpradávna přisuzovány léčivé, možná až magické účinky.

Obsahuje 13 unikátních zdraví prospěšných bakterií mléčného kvašení, které se do něj dostávají z medového váčku včel. Tyto bakterie údajně dokážou porazit takové patogenní bakterie, jakými je zlatý stafylokok nebo Pseudomonas aeruginosa způsobující záněty močových cest.

Na deprese i kila navíc
Kromě toho med účinně desinfikuje a hojí rány i popáleniny. Podle posledních výzkumů zároveň reguluje hladinu krevního cukru a inzulínu a přispívá k odbourání únavy.

Poradí si prý taky s únavou a nejrůznějšími kožními onemocněními. Upravuje trávení a ničí střevní patogeny i parazity. Pomáhá proti kašli, podráždění hrdla a chřipce či nachlazení. Navíc posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť, přispívá k dobré náladě a prý dokonce pomáhá s hubnutím.

Jak si medový nápoj připravit?
Je to vlastně úplně jednoduché. Voda by měla být v ideálním případě převařená, nebo alespoň odstátá. Ajurvédské zdroje doporučují vodu z horských pramenů. Ta by měla odstát na sluníčku a ohřát se na příjemnou teplotu.

Do 100 ml čisté vody by měla přijít jedna lžička medu. Pokud je to aspoň trochu možné, nepoužívej k jeho nabírání kovovou lžičku. Med důkladně rozmíchej a užívej každé ráno na lačný žaludek.


(Karma: 548)
| Předmět: Angrešt je zásobárna vitaminů. Pomáhá s trávením i na bolavé klouby
17.08.19 10:10:48 | #2421

Kožní problémy
Traduje se, že odvary z angreštových listů působí blahodárně na kožní onemocnění. Zmírňují totiž svědění, podráždění, otoky, zarudnutí. Dají se používat na koupele, kdy si z listů připravíte odvar. „Nejlepší je nechat listy namočené ve studené vodě do druhého dne na chladném místě, potom v té samé vodě přivést ke krátkému varu, přibližně tři až pět minut, a následně scedit.

Získáte tak nálev, který můžete přidat do koupele nebo využít na omývání postižených míst. Nejlepší je dávku spotřebovat ihned, nepřipravovat si ji do zásoby. Z listů si můžete udělat také zábal – ale opět by měly listy projít krátkým varem, kvůli dezinfekci.

Potom rozmixujete s kapkou vody na kaši, kterou nanesete na gázu nebo jiný sterilní materiál, přiložíte na potřebné místo a necháte působit co nejdéle. Odvar z angreštových listů působí protizánětlivě a dezinfekčně. Dá se využít jako přírodní kloktadlo při zánětech dásní nebo jiných problémech se zuby.

Bolesti kloubů
Nálev z listů angreštů pomáhá vnitřně při artritidě. Potřebujete přibližně dvacet dobře omytých angreštových listu, které zalijete čtvrt litrem horké vody a necháte déle louhovat, klidně dvě až tři hodiny, potom scedíte a vypijete. V případě léčebné kúry je potřeba dva týdny pít pravidelně čaj, nejlépe na noc, nebo toto množství můžete rozdělit do tří denních dávek. A léčbu můžete umocnit vnějším přikládáním listů na bolavé místo.

Nachlazení
Šťáva z angreštových plodů je výbornou prevencí v chřipkovém období, protože je plná antioxidantů, vitaminu C, a tím podporuje imunitní systém. Dříve se angreštová šťáva užívala často na snižování teploty. Nejlepší je pro tento případ připravit si angreštovou šťávu nebo kompot do zásoby pro zimní období.

Trávení
Čaj z listů angreštu nebo šťáva z jeho plodů podporuje detoxikaci celého organismu, a tím zlepšuje činnost celého těla. Reguluje množství žluči, zrychluje metabolismus, dá se tedy použít jako podpora redukčních diet.

Jestliže trpíte bolestmi žaludku, i tady může pomoci angrešt, stačí po jídle sníst několik bobulek, může to být i kompot, a zlepší se proces trávení, protože ovoce obsahuje vysoký podíl vlákniny, která podporuje správnou funkci střev. Je vhodný také při žaludečních vředech a gastritidě. K příznivým účinkům angreštu na organismus patří snižování cholesterolu, krevního tlaku a zpevňování krevních cév.

Močové cesty
Angrešt pomáhá při problémech s močovým měchýřem obdobně jako brusinky, zrychluje vyplavování bakterií z močových cest. Ale toto drobné ovoce má mnohem širší působení – ochraňuje buňky v těle. Pro svůj obsah železa se také doporučuje lidem s anémií. Chcete-li svému zdraví prospět, dopřejte si v létě zralé angreštové plody a třeba formu šťávy si je uschovejte pro zimní období.


(Karma: 548)
| Předmět: Domácí čaj, který uleví a pomáhá od oteklých nohou
16.08.19 17:36:36 | #2420

Důvody, proč vznikají otoky

Otoky vznikají následkem hromadění vody. Většinou se tak děje v těhotenství, ale otok může být také důsledkem užívání nějakých léků, předmenstruačního syndromu (PMS), sedavého životního stylu a konzumací zpracovaných nebo slaných potravin. Petržel je velmi silný přírodní lék, který se používá již stovky let, a patří mezi nejlepší přírodními diuretika. Navíc zvyšuje funkci ledvin a v případě, že vykonávají svou práci uspokojivě, zůstane voda v těle po velmi krátkou dobu, a tím se sníží nebezpečí otoků.

Kadeřavou petržel běžně používáme v kuchyni a je součástí mnoha jídel. Má však zjevně i různé terapeutické vlastnosti. Tato aromatická bylina je bohatým zdrojem vitamínu K, vitamínu C, vitaminu B a vitamínu A, stejně tak i minerálů, jako je draslík a železo. Hraje velkou roli při pomoci s dlouhodobou rovnováhou hmotnosti, vyrovnává hladinu cukru v krvi a zabraňuje degenerativním účinkům cukrovky na játra.

Ukázalo se také, že konzumace petrželky pomáhá při ochraně před celou řadou nemocí, jako je astma, rakovina tlustého střeva, cukrovka a ateroskleróza, ale také posiluje náš imunitní systém, bojuje proti zánětu v našem těle a chrání krevní cévy, také snižuje riziko rakoviny. Nicméně je to i nejlepší přírodní prostředek na problémy oteklých nohou.

Jak na přípravu čaje

Příprava je velmi snadná. Stačí převařit vodu a nalít do šálku, kde jsme si připravili ¼ čerstvých petrželkových nasekaných lístků. Nyní už necháme jen 7 minut louhovat a přelijeme přes sítko. Doporučuje se pít 4 až 5 šálků čaje denně.

Další zdravotní výhody této superpotraviny

Čistí krev

Bojuje proti zánětům a degeneraci mozku

Zlepšuje funkci ledvin

Podporuje zdraví močového měchýře

Snižuje krevní tlak

Detoxikační schopnosti – neutralizuje jedy

Posiluje imunitu

Upravuje zažívání

Zmírňuje a upravuje PMS


(Karma: 548)
| Předmět: Popraskané paty
15.08.19 18:32:03 | #2415

Občasné odstraňování ztvrdlé kůže je důležité, ale ještě významnější je promazávání! Někomu stačí hydratační tělové mléko, jiný potřebuje speciální krém na tvrdá chodidla. V každém případě jimi nešetřete a nohy mažte po každé sprše nebo koupeli – zároveň chodidla jemně namasírujte. A nic nezkazíte, když si alespoň kritická místa ošetříte krémem víckrát za den. Perfektní je také domácí maska na nohy z avokáda.

Vlahá lázeň kůži změkčí a ošetří. Do vody přidejte sůl v kombinaci s olejem (heřmánkový, konopný, tea tree, levandulový nebo nimbový) – bezvadná je domácí levandulová koupelová sůl. Anebo zkuste pivo! Nohy máčejte asi 20 minut a poté škrabkou či pemzou opatrně odstraňte změklou kůži. Pokud si ovšem koupel dopřejete víckrát týdně, neobrušujte nohy pokaždé – k častějšímu použití je vhodný peeling. A rozhodně ho nemusíte kupovat, vyrobte ho z kakaa, kokosového oleje a cukru. Pořadí procedur lze i prohodit: nejdřív použít nasucho nástroj a potom chodidla regenerovat v lázni.

Popraskané paty jsou nehezké, nepříjemné a často i velice bolestivé. Chcete si s nimi poradit domácími a přírodními prostředky? Nic vám nebrání. „Stačí chodidla namazat sádlem, zabalit do igelitového sáčku a poté vložit do bavlněných ponožek. Podobné účinky má i tvaroh, který navíc zmírňuje horkost, již může způsobovat případný zánět v patách,“ popisuje dermatoložka Květa Gazdíková. Skvělá je i koupel z vlažné vody a syrovátky!


(Karma: 7)
| Předmět: RE: Popraskané paty
15.08.19 19:13:46 | #2416

tak už mi to nedá,
,......moc děkuji za rady i porady,..jsou tu fakt přínosem,..

,...vždy se pokusím se dle rad chovat,..
,..bývala jsem vcelku poslušná, tedy šetřila jsem lesy, když byl nápis na zápalkách,..

,..i křesadlo a hubka mají něco do sebe,..

,.to zas bude negativních ohlasů,...

....,.zatím papa a pěkný start do následného víkendu,......
*6852* *33874* *17281* ,.. *3600* *33598* *33598* ,..


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: Popraskané paty
15.08.19 19:20:20 | #2417

Ahoj, proč negativních ohlasů? *218* Víš, spousta věcí je i pro mě novinka a já prostě ráda takové články vyhledávám.Vím že dost lidí je čte .Já děkuji Tobě za pochvalu i paleček *34705* Křesadlo, hubka a místo příborů vlastní ruce- no a co? *33598* *33598* Musíme nějak přírodě pomáhat. A i Tobě přeji hezký víkend *34705*


(Karma: 548)
| Předmět: Plicní chlamydie patří k nejnakažlivějším nemocím.
14.08.19 19:13:01 | #2414

Jaké jsou příznaky plicní chlamydie?
Plicní chlamydie je nebezpečná v tom, že uvnitř těla dlouho přežívá v latentní formě, kdy ani nevíte, že patříte mezi nakažené. Lze si to představit tak, že čeká na svou příležitost. Ta přichází tehdy, kdy je organismus oslabený. Potom se projevuje různými příznaky, mezi které patří zimnice, bolest hlavy, pocení, tlak v oblasti průdušek a plic, dráždivý kašel a obecně únava.

U toho se ale Chlamydia pneumoniae bohužel nezastaví, ale může způsobit až tak závažná onemocnění jako je zápal plic, zánět spojivek, bronchitidu, zánět středního ucha nebo zánět nosohltanu. Ani tam nemoc nekončí. Bakterie chlamydie se šíří do celého těla a někteří lékaři mají za to, že může vést až k rozvoji Alzheimerovy choroby, astmatu nebo artritidy.

Jak se chlamydie léčí?
Léčba chlamydie – pro mnohé překvapivě – není vůbec snadná. První problém spočívá v tom, že je obtížně diagnostikovatelná. Mnohdy má zcela totožné projevy jako chřipka, angína nebo zánět průdušek, za které je pak zaměněna a léčena tedy nesprávně. Správná léčba je často nasazena až poté, kdy lékař vyčerpá předchozí možnosti a udělá podrobný krevní test.

Určení správné diagnózy je v tomto ohledu polovina úspěchu. O zbytek se ve většině případů postarají účinná antibiotika ze skupiny makrolidů a tetracyklinů. Pokud budete mít štěstí, zaberou poměrně rychle, ovšem u některých pacientů se chlamydie ukáže být rezistentní a léčba se pak může táhnout velmi dlouhou dobu.

Nepodceňujte chlamydii
Bohužel v případě chlamydie se často setkáváme s jejím podceněním. Je to dáno tím, že v první fázi nejsou příznaky nijak závažné a člověku spíše obecně není dobře, což zase po čase přejde. Bakterie však z těla nezmizí a po čase může udeřit mnohem větší silou. Pacient je přitom pro své okolí velmi nakažlivý a nemoc – třeba nevědomky – šíří dál.


(Karma: 548)
| Předmět: Malá statistika na dobrou noc
13.08.19 20:34:43 | #2413
Momentálně přihlášených: 210 Celkem chatuje uživatelů: 95........... dobrou noc všem uživatelům Chatujme. cz přeji .

(Karma: 548)
| Předmět: RE: Malá statistika na dobrou noc
15.08.19 19:47:25 | #2419
Momentálně přihlášených: 205 Celkem chatuje uživatelů: 81