Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 54156x
Příspěvků:
1855

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.
(Karma: n/a)
| Předmět: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
07.06.19 08:52:18 | #2068

Asi ve 22h mě včera probudila silná bouřka a kroupy. Kroupy tloukly do okna tak,že jsem se bál,že okna nevydrží. Ráno jsem se byl podívat do centra na tu spoušť. Vyplavilo to řadu obchodů a dlažební kostky voda odnesla o několik desítek metrů dále. Viděl jsem i 2 m hlubokou díru na silnici. V parku je spadané listí ze stromů a na některých budovách je spadlá omítka. O květinách před domem ani nemluvím skoro nic tam nezůstalo. Na našem domě nevidím naštěstí žádné poškození. Tady je lépe vidět,co se stalo,prý hlavní Pražskou ulicí se hnala voda,jak dravá řeka. V Praze jsem toto myslím ještě neviděl, v r.2002 to v uvozovkách jen zatopilo Karlín,ale nebyla to dravá řeka.
https://www.pribram.cz/…brami/13705/


| Předmět: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
08.06.19 08:29:29 | #2073

Také mě zastihla předevčírem bouřka,nejdřív v Praze ,když jsem šel z práce, to jsem si jí i nafotil z dálky,ale na to aby se zformovala do nějakého zajímavého tvaru nebyl bohužel skoro žádný střih větru.Na druhém konci když jsem vylezl z metra jsem dostal na Smícháči kroupou po hlavě,že jsem měl málem otřes mozku,ale panorámata na peróně v podobě missek mokrých triček a šatek mi to vynahradily:))Domů jsem díky zatopené silnici dojel o 3hodiny později,na zahradě spoušt jako prase,zlomilo mi to třešen,která spadla šikovně na vlek s lodí takže mám dnes o zábavu postaráno:)


| Předmět: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 09:26:46 | #2081

Myslím,že čtvrteční frontální bouřky byla jen rozcvička.Co jsem se díval na různé modely tak mají být zítra i pozítří příznivé podmínky k tvoření velmi silných bouří,má být i vysoký střih větru což je v Čechách celkem vzácné v letním období a můžou se tvořit rotující bouře tzv. supercely které jsou doprovázeny silným krupobitím,pří­valovým deštěm a nezřídka trombou nebo i tornádem..
Pokud vás to někoho zajímá tak relativně spolehlivá bouřková předpověd je tady http://www.estofex.org/ a blesková aktivita v přímém přenosu zde http://cs.blitzortung.org/…ing_maps.php?…


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 10:21:55 | #2084

Ano,mě tyto věci zajímají. Taky si myslím,že ještě nějaké bouřky přijdou,dneska nejsou na obloze ty ploché kumuly,které značí pěkné počasí. Zahlédl jsem tzv malé beránky ( Cirrocumulus) které spíše znamenají zhoršení počasí. Vidím,že tomu rozumíš. Třeba střih větru,pro ty,co to neznají, je změna proudění s výškou. Nízké mraky letí jedním směrem a vysoké úplně obráceně. Čekám, kdy bude příznivé počasí na výlet. Asi to tento týden nebude,že v horách nějaká ta bouřka může vzniknout. Jednou jsem utíkal před bouřkou v Krkonoších,zrovna příjemné to nebylo.


| Předmět: RE: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 11:56:58 | #2085

Střih větru je jeden z nejdůležitějších faktorů pro organizaci a struktury bouřek,další důležitá hodnota je CAPE - Convective Available Potential Energy( energie, která se může potenciálně nad daným místem uvolnit a působit tvorbu kupovité oblačnosti) a ta dnes má být vyšší jen na jižní Moravě,ale u bouřek je hezké to,že se jedná v podstatě o poruchu a labilitu v atmosféře ,může vzniknout i nepředvídatelně a s jistotou se nedají přesně předpovědět jen očekávat zhruba ,kde by mohly vznikat a pak už jen sledovat průběh na radaru.Výlet bych určitě neplánoval na po nebo út,to budou podle hodnot letos zatím asi nejsilnější bouřky možná i za celý rok.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 12:02:37 | #2086

dal bych ti plusový palec ale nedám ti ho ,ono by to totiž vypadalo jako že ti tu bouřku přeju. Jestli jsi ovšem fotograf lovec bouřek tak si ho zasloužíš protože jsi měl možná štěstí,ale to bych ti mohlpřát i tornádo to lovci miluji.


| Předmět: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
10.06.19 09:26:34 | #2088
Bouřka ať se mi vyhne,ale až co si jí vyfotim,na tornádo jsem neměl štěstí,v Čechách jich je jen pár slabších do roka a být ve správnou chvíli na správném místě a ještě to zdokumentovat je téměř zázrak.. Tady aspoň hodím jedno natočené u sousedů pro představu co nás může čekat:)


(Karma: 446)
| Předmět: Budíček
06.06.19 12:03:04 | #2067

Ranní vstávání nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. Čím dříve musí člověk opustit postel, tím hůř. Nelze se proto divit, že mnozí po zazvonění budíku odloží zvonění ještě o pár minut, jen aby si ještě trochu oddechli. Podle odborníků to ale z hlediska zdraví není ideální řešení.
Málokdo si ale ve snaze ještě pár minut přispat uvědomuje, co opětovné šokové stavy navozené zvoněním budíku dělají s lidským organismem.
Odkládané ranní zvonění budíku má podle odborníků jednoznačně spojitost s kvalitou spánku. Pokud tak činíme, je to převážně proto, že nejsme dostatečně odpočatí a z postele se nám jednoduše nechce.
Aby tento zlozvyk člověka přešel a zbavil se ho (čím dříve, tím lépe), je vhodné se zaměřit na celkové prostředí a spánek jako takový. Jaký máte vzduch v ložnici, co polštáře a deka? Chodíte pravidelně spát, stravujete se zdravě?

Tak já mám okno otevřené pořád, i v zimě , polštář mám, deku mám, dokonce mám i peřiny , spát chodím pravidelně každou noc a zdravě se stravuji někdy *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Budíček
07.06.19 09:22:46 | #2069

Otevrene okno polstar mam deku Ani nepotrebuji spavam naha *34069*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:33:29 | #2070

Tak já mám na sobě alespoň nátělník a trenky a je to tu velice teplý byt,tak se přikrývám jen prostěradlem. Jinak s tím budíkem,to jsem se velice často probouzel o několik minut dříve,než ten budík zazvonil. Naši říkali,že mám asi hodiny v hlavě. Ten budík měl táta natažený vedle v pokoji a byl rád,že v sobotu nebo v neděli ho nemusí natahovat. Zajímavé je,že když jsem jel na dovolenou,tak to jsem se vzbudil ještě dříve než do práce,abych nezmeškal vlak nebo autobus. Teď si jen občas v uvozovkách natahuju mobil.


(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:38:49 | #2072

Já se někdy vzbudím před zvoněním a někdy ne- často ale i oddaluji čas o deset minut. No a já se budím včas když mám volno- to se probudím a neusnu už .


(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:35:18 | #2071

Lidi by měli spát nazí- tělo si tak nejlépe odpočine *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Budíček
08.06.19 11:10:41 | #2076

ste se ale odvazali


(Karma: n/a)
| Předmět: podivné zvíře
05.06.19 08:17:52 | #2063

Včera odpoledne jsem se náhodou podíval z okna ven,protože se hnaly bouřkové mraky a na chodníku jsem viděl nějaké zvíře. Bylo velké asi jako kočka,možná trochu větší. Kočka nebo pes to rozhodně nebyli,protože mělo krátké nohy a široký ocas. Pak bohužel šli nějací lidé,tak se to zvíře bleskurychle schovalo pod zaparkované auto. A už se mu nechtělo vylézt. Já ho zahlédl jen chvilku, tak jsem si ho nemohl prohlédnout,podle fotek z internetu se nejvíc podobalo bobru evropskému nebo možná jezevci. Ale bobři žijí u vody,tady že by se nějaký zatoulal do města? Je zajímavé,že v Brdech v lese jdu hodně kilometrů a nepotkám nic. Minulý týden se zas v Praze proháněla myš v metru na nástupišti,pak jak přicházeli lidé,tak rychle utekla do tunelu.
Asi se teď setkáme možná i ve městech se zvířaty,které tam dřív nebyly,jako na Moravě ten medvěd a někde jsou vlci. Všiml jsem si že lidé vyhazují spoustu jídla do kontejnerů,to láká hlavně potkany,ale i jiná zvířata hlavně v zimě,kdy je nedostatek potravy.
Jediné zvíře,které mě kdysi dávno pokazilo výlet,to bylo v Broumovských stěnách,byla lasička nebo kuna. Stála tam na cestě a cenila zuby. Tak jsem se raději otočil a vrátil se.


| Předmět: RE: podivné zvíře
05.06.19 13:36:08 | #2064

Spíš bobr,jezevec je plachá noční šelma.Jinak v Pze na Pankráci jsem viděl běžet srnku a denně potkávám stáda krav a volů ,o drůbež ve městě taky není vůbec nouze:))Praha je pro mě jedna velká ZOO


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: podivné zvíře
05.06.19 14:57:58 | #2065

široky a kratky ocas-řek bych šelma tchořovitá


(Karma: 446)
| Předmět: RE: podivné zvíře
05.06.19 17:00:29 | #2066

Ahoj Elamire, i já bych se přiklonila k tomu, že to byl bobr- podle velikosti jakou uvádíš - mládě.Já kdysi viděla běhat po Brně mezi paneláky zajíce, to mě taky udivilo -zajíce, ne králíky .No a lasička nebo kuna by Tě rozhodně neohrozila, jen Ti dala najevo, že je to její teritorium *3012*


(Karma: 446)
| Předmět: Začíná léto
03.06.19 16:23:05 | #2062

Pro většinu lidí je léto vítané, pro mě ne.Já nemám ráda horko . Čím dál víc lidí využívá klimatizaci.V Evropě se klimatizace užívá především pro průmyslové účely, v chirurgických sálech, inkubátorech, v laboratořích, ve výpočetních střediscích (serverovnách) a nákupních centrech. V USA je klimatizace podstatně rozšířenější. V teplých tropických a subtropických oblastech světa (zejména kolem rovníku, resp. v okolí obou obratníků) jsou klimatizovány všechny typy budov i dopravních prostředků prakticky neustále. Toto platí pouze v bohatých zemích, neboť klimatizace je energeticky i materiálově nákladná.

Trošku historie vzniku klimatizace- Prvky principu klimatizace se objevily již ve starověkých civilizacích. Např. bohatí Římané měli své domy jednou zdí spojené s akvaduktem, který je ochlazoval.[7] Za otce principu klimatizace v moderním pojetí je považován britský vědec Michael Faraday, který v roce 1820 zjistil, že stlačený amoniak (NH3) v kapalném stavu dokáže chladit, pokud je postupně vypouštěno. Za skutečného vynálezce klimatizace je považován americký inženýr Willis Carrier, který instaloval 17. července 1902 první klimatizační systém. Tato klimatizace byla instalována v americkém New Yorku v tiskárně Sackett-Wilhelm, která si jej objednala, jelikož měla velké problémy s usycháním barev a mačkáním papíru kvůli vysoké teplotě a vlhkosti vzduchu. Carrierova klimatizace pracovala na principu vzduchu hnaného kolem trubek se studenou vodou. Tím docházelo ke srážení vodních par na těchto trubkách, čímž se ochlazoval okolní prostor.

A něco málo o jejím riziku na zdravotní stav- Možnost vysychání očí vedoucí k jejich pálení, bolesti hlavy, zatuhlých krčních svalů, vysušené kůže, angíny, nachlazení krku, zhoršení astmatu a podobně vlivem cirkulujícího vzduchu nastaveného mnohdy na extrémně nízké teploty oproti vnějšímu prostředí. Zásadním opatřením je dodržení stanoveného rozdílu mezi teplotou interiéru a venkovní teplotou. Dále špatnou údržbou klimatizačních zařízení může dojít k přemnožení a rozšíření choroboplodných mikroorganismů, zejména pak Legionelly (původce legionářské nemoci).

Ovšem pokud je prováděn pravidelný servis jednotky, lze se rizikům šíření mikroorganizmů zcela vyhnout. Naopak klimatizační jednotky, včetně filtrace, zvlhčovače, apod. bývají s výhodou používány v místech se zvýšenými nároky na čisté a hypoalergenní prostředí jako jsou operační sály, nemocniční prostředí atd.

Takže, kdo miluje léto, užijte si ho a kdo léto nemáte moc rádi- přežijte ho *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: eště jednou Walda
02.06.19 12:49:03 | #2060
(Karma: 446)
| Předmět: RE: eště jednou Walda
02.06.19 12:51:42 | #2061

Stará dobrá klasika *3012*


(Karma: 446)
| Předmět: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:23:14 | #2057

Mezinárodní den čistého ovzduší předchází mezinárodnímu dnu životního prostředí. V tento den pořádá akce mnoho firem, například formou toho, že zaměstnanci firem jedou do práce na kole apod. Také pojedete do práce nebo na nákup na kole nebo pěšky místo auta?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:35:38 | #2058

Urcite ano zima uz neni rada se projdu …


(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:38:28 | #2059

To je pravda , ale i v zimě je někdy procházka hezká .Máš to daleko do práce?


(Karma: 446)
| Předmět: MDD
01.06.19 08:51:01 | #2056

První podnět k založení dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost. Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že důležitou součástí k budování nového státu jsou děti. Proto ustanovil 23. duben jako Den dětí, který obyvatelé Turecka slaví dodnes a je státem uznávaným svátkem.
Vyhlášení dne dětí, který by se slavil po celém světě, bylo poprvé doporučováno v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí. Den dětí však nebyl vyhlášen. Tato konference se konala 1. června 1925.
V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen, který připomíná sirotky v San Franciscu a první konferenci, jež se zabývala blahem dětí.
Den pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení a oslavy probíhaly každý rok. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí. Československo, později Česká republika také převzala toto datum a Mezinárodní den dětí se slaví na začátku června.


(Karma: 446)
| Předmět: Příběh mýdla s jelenem
31.05.19 13:53:02 | #2055

Až tři sta milionů kusů mýdla dodával ročně na rakousko-uherský trh úspěšný liberecký továrník Johann Schicht, přezdívaný druhý Baťa. O znovuzrození legendární bělavé kostky s vyraženým jelenem ve skoku, od jehož uvedení na trh uplynulo loni 170 let, se nyní pokoušejí v Olomouci.
Svou slávu si mýdlo s jelenem získalo již za dob Rakousko-Uherska, kdy bylo neodmyslitelnou součástí domácnosti snad každé hospodyně v monarchii. Díky svému složení dobře odmašťuje a jeho využití je velmi široké.
Kdy přesně sedlák, řezník a uzenář Georg Schicht vyrobil první kostku mýdla, není přesně známo, o mydlářskou živnost však požádal v roce 1848. „Nakupuj levně suroviny, prodávej levně dobré zboží!“ znělo heslo podnikavého Němce, který si první výrobnu mýdla z glycerinu zřídil ve sklepě svého domu v Rynolticích u Liberce. Zaměstnal v ní celou rodinu a podnik začal brzy vzkvétat a prosperovat.
V roce 1891 se na mýdle objevil jelen, který se stal jeho logem, a Johann Schicht získal ochrannou známku na Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem. Proč právě s ním? Snad že jich je v severočeských lesích mnoho, snad pro sílu, kterou jelen ztělesňuje. Mýdlo s jelenem se časem stalo synonymem pro celou skupinu mýdel, používaných i k praní prádla.


(Karma: 446)
| Předmět: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 07:58:55 | #2043

Waldemar Matuška se narodil jako Vladimír Matuška v Košicích, dětství prožíval v Praze. Jeho matka Mia Malinová byla zpěvačkou vídeňských operetních divadel. Vyučil se sklářem v Poděbradech a zároveň se snažil vystupovat s různými kapelami - zpíval a hrál na rozličné hudební nástroje (např. kontrabas, banjo a kytara). Po vojně nastoupil jako osvětový tajemník v Chebu, svůj typický plnovous si nechal narůst v roce 1956. Začátkem 70. let si nechal úředně změnit jméno na Waldemara.
Zemřel 30. května 2009 na Floridě[6] na zápal plic a následné selhání srdce. Pohřeb se konal 18. června 2009 a přišlo na něj kolem dvanácti tisíc lidí. Místem jeho posledního odpočinku je Vyšehradský hřbitov.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:12:43 | #2044

Ano,byl to výborný zpěvák,uměl daleko lépe nazpívat ty americké staré šlágry.
Já občas jezdil do malého obchoďáku v Modřanech a viděl jsem tam jeho desku. Ale nekoupil jsem si jí,už přesně nevím proč,myslím že jsem měl sebou málo peněz. Pak on emigroval a já tam šel znovu pro tu desku,ale už jí neměli vystavenou,bylo tam prázdné místo. Tak jsem se zeptal prodavačky,kde mají tu desku od Matušky a ona mě řekla: Kdo to je? Takovou odpověď jsem nečekal,tak jsem neřekl ani slovo a odešel jsem.
Mě se od něj nejvíce líbila píseň: Sedm dostavníků,snad jí tady najdu


(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:17:13 | #2045

Tak to je něco *33598* *33598* *33598* Kdoví, proč ho raději neznala. Sedm dostavníků- tak tu asi neznám a snad ji najdeš a dáš ji sem .


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:29:45 | #2047

No asi nemohla říct,on zůstal v Americe,tak nám přikázali stáhnout všechny jeho desky. Třeba když opakovali Chalupáře, tak on nazpíval tu úvodní píseň: Když máš v chalupě orchestrion,tak to udělali tak,že vypustili slova a znělo to jen jako orchestrálka. Tenkrát nějak hodně rychle zmizely všechny jeho hudební nahrávky,jinak ten Supraphon byl pomalý,než něco vydali. Vím to od známéno prý se ještě v roce 1974 dal sehnat Karel Kryl v těch prodejnách kde prodávali magnetofony a kazeťáky.


(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 13:40:10 | #2051

Ty máš opravdu velký přehled o hudební scéně.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:20:35 | #2046
(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:30:01 | #2048

Tak to je hezký text , tu jsem neznala a mě se od něj ještě líbila Tereza


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:36:32 | #2049
Pak ještě z novějších písní se mi líbí Eldorádo,které původně nazpívali Goombay dance band

(Karma: 446)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 13:43:01 | #2053

Eldorádo se mi taky líbí a Slavíci z Madridu


(Karma: n/a)
| Předmět: Nostradamus-něco bude pravdivé
29.05.19 10:52:25 | #2039

Ještě jsem si vzpomněl na jeden článek,který vyšel v MF dnes 4.ledna 1997 o Nostradamovi. Mimo jiné tam také bylo napsáno,kromě toho,že bude sucho,což je obecné,cituji: Výbuch bomby teroristů nad New Yorkem. No a v září 2001 se to stalo,byla to sice letadla,ale místo bylo určeno správně. A hlavně,to nikdo nemohl zmanipulovat,pro­tože to noviny napsaly v roce 1997,to možná v té době ani ti teroristé ještě neplánovali. Tak na těch Nostradamových předpovědích musí být nějaká pravda.
Jsou různé spekulace: třeba že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci, že se to natočilo v Hollywoodských ateliérech, aby předhonili Rusy a s tím Kennedym to se přesně neví,kdo střílel. Ale toto nemohli ovlivnit. Škoda,že jsem ten článek půjčil jednomu kamarádovi a jak už to bývá,tak mi ho nevrátil.


(Karma: 446)
| Předmět: RE: Nostradamus-něco bude pravdivé
30.05.19 05:45:27 | #2042

Zkusila jsem najít ten článek o kterém tu píšeš a o který jsi přišel. Něco se mi podařilo najít.Je to delší , ale dám to sem. Mimo jiné i trocha osvěty.
V souvislosti s tragickými útoky v USA jsem si vzpomněl na proroctví slavného Nostradáma, věštce z 16. století. 4. ledna roku 1997 vyšel v Mladé Frontě DNES článek, s jeho předpověďmi v rozmezí několika následujících let. Předpověděl zde záplavy, které se velmi často objevují ve světě. Co je zde nejzajímavější jsou ale jeho proroctví o Třetí světové válce.
Cituji jeden z odstavců:
"Chaos na Zemi by měl nebezpečné důsledky pro mezinárodní rovnováhu, které proroctví souhrnně pojmenovává jako šíření vlády antikrista. To podle nostradámovců zahrnuje například konflikt mezi Čínou a Tchaj-wanem, Jišní a Severní Koreou, eskalace napětí na Blízkém a Středním východě, výbuch ničivé bomby nad New Yorkem".
Všimněte si té poslední věty! VÝBUCH NIČIVÉ BOMBY NAD NEW YORKEM!!! Předpověď se zde vyplnila. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že Nostradámus úspěšně předpověděl francouzskou revoluci, první světovou válku, nástup a pád Hitlera, zavraždění Kennedyho, jeví se ještě děsivěji jeho proroctví, které by mohlo předznamenávat TŘETÍ SVĚTOVOU VÁLKU!!! Podívejte se na další odstavec z MF DNES ze 4.1.1997: "Třetí světovou válku pak vidí stoupenci Nostradáma jako fatální střetnutí mezi Západem a Ruskem na jedné straně a čínskoarabskou aliancí na straně druhé. Ovšem v tomto případě jim předpověď už jednou nevyšla, protože podle vize z počátku 80. let má tato válka právě probíhat."

Válka měla podle předpovědi sice probíhat již v roce 1997, ale stejně tak tomu mělo být u ničivých výbuchů v New Yorku. Dále vezměme v úvahu fakt, že Nostradámus žil někdy v 16. století. Plus mínus deset let tedy v předpovědích nemusí hrát žádnou roli.

Zašifrované proroctví:
Další skutečností, která ztěžuje vyvození předpověděných událostí je, že Nostradámus psal všechna proroctví zašifrovaně ve verších. Proto se drtivá většina dá vydedukovat až poté co se něco stane zpětně.
Nostradámův záměr:
To, že psal proroctví ve verších, ale mělo bezpochyby záměr a o to více děsí. Samotnému Nostradámovi se nejspíš vše jevilo velmi zřetelně a podrobně. Je tedy velmi pravděpodobné, že zde viděl natolik strašné věci, které není jednoduché pustit mezi lidi. Představte si, že by všichni byli informováni o nějaké zlomové události a následně se ji vyhnuli (Třeba válečný útok na strategické cíle). Nezvratně by to ovlivnilo celý další vývoj lidstva.
Navíc, lidé, kteří umějí takovýchto věšteckých schopností využívat nebo se pohybují v astrálních sférách (Astrální sféry jsou duchovní světy duchovních nehmotných bytostí, údajně se v nich člověk pohybuje před narozením a po smrti. Vstoupit do nich může ale i za života. Viz. Tibetští mniši.), mají přímo zakázáno předpověďmi přímo ovlivňovat běh dějin nebo je využívat ve svůj prospěch.