Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 56887x
Příspěvků:
1968

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.

(Karma: 565)
| Předmět: Znáte nejzdravější potraviny na světě?
23.06.19 10:24:52 | #2143

Dokáží porazit rakovinu, snížit krevní tlak, bojují s depresí, nakopnou imunitní systém. Řeč je o potravinách, které jsou zdrojem energie. Ale znáte patnáct těch nejzdravějších?

Avokádo
Avokádo je ve skutečnosti ovoce s nízkým obsahem fruktózy, bohaté na zdravé tuky a draslík. Má vynikající vliv na kardiovaskulární systém, udržuje zdravý krevní tlak, zlepšuje metabolismus. Obsahuje vlákninu, vitaminy B6, K, E, C, kyselinu listovou a měď.

Mangold
Mangold je zelenina podobná špenátu, neobsahuje však kyselinu šťavelovou. Má mírně pikantní chuť, podporuje trávení a imunitní systém, prospívá kostem, kloubům, vlasům, nehtům i nervovému systému. Je zdrojem vitamínů C, E a A (ve formě beta-karotenu) spolu s minerály manganu a zinku.

Česnek
Kdo by neznal blahodárné účinky česneku. Je bohatý na mangan, vápník, fosfor, selen a vitamíny B6 a C, což ocení vaše kosti i štítná žláza. Má protizánětlivé účinky, posiluje imunitní systém, upravuje tlak, zpomaluje stárnutí.

Brokolicové klíčky
Čerstvé klíčky mají mnohem silnější účinek než brokolice sama. Obsahují přírodní látku sulforafan, která chrání před záněty. Klíčky dodají tělu vitaminy B, E a K, z minerálů vápník, hořčík, draslík, železo, fosfor, zinek, nenasycené kyseliny omega 3, antioxidanty, či vlákninu.

Houby
Kromě toho že jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, vitamin C, vitaminy skupiny B, vápník a minerály, jsou vynikajícím zdrojem antioxidantů. Působí jako prevence, připisují se jim protirakovinné účinky. Vhodné pro lidi, kteří trpí cukrovkou, či obezitou.

Kapusta
Kapusta sice nevypadá vábně, je však známá velkým obsahem vitamínu K, A a C, spolu se slušným množství manganu, mědi, vitamínů skupiny B, vlákniny, vápníku a draslíku. Díky obsahu flavonoidů má antioxidační a protizánětlivé účinky. Pomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla, pročišťuje ledviny.

Špenát
Špenát je jednou z nejvýživnějších potravin na světě. Je bohatý zejména na vitamíny A a K, mangan, hořčík a kyselinu listovou. Flavanoidy, které obsahuje, chrání tělo před volnými radikály, mají protizánětlivé výhody a antioxidační podporu.

Listy kadeřavé kapusty
Obsahují velké množství vlákniny, chlorofylu, vitamíny B, C, E, beta karoten, minerály, protein, či vápník. Konzumace listů napomáhá růstu svalové hmoty. Jsou zásobárnou látek, které jsou schopné bojovat s volnými radikály, působí preventivně proti rakovině.

Rajčata
Rajčata jsou pokladem pro naše zdraví, vynikající zdroj vitamínu A, B, C, E, draslíku, vlákniny, vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, karotenu a antioxidantů. Obsah karotenu podporuje činnost mozku, draslík posiluje kardiovaskulární systém. Jsou elixírem mládí, zpomalují stárnutí. Významně snižují riziko mrtvice a rakoviny.

Květák
Jedna porce květáku obsahuje 77 procent doporučené denní dávky vitamínu C. Je zásobárnou vitamínu K, thiaminu, riboflavinu, hořčíku, fosforu, kyseliny listové, kyseliny pantothenové, draslíku a manganu. Květák je dobrým zdrojem cholinu, vitamínu řady B, který je velmi důležitý při vývoji mozku. Obsahuje množství protizánětlivých živin.

Cibule
Cibule je antialergická, protizánětlivá a antioxidační zelenina. Vhodná i při alergii, protože zabraňuje uvolňování histaminu. Obsahuje bílkoviny, antioxidanty, sacharidy, vlákninu, selen, železo, vápník, fosfor, draslík. Cibule je obzvláště bohatá na flavonoidy, kokrétne kvecertín, který má antioxidační účinky, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu tuků v krvi, zabraňuje vzniku rakovinotvorných buněk.

Vejce
Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin a esenciálních živin. Lutein a zeaxantin, které se nacházejí ve vaječném žloutku, pomáhají snižovat riziko oslepnutí u starších osob. Vajíčka obsahují i ​​cholin výborný pro mozek, nervový a kardiovaskulární systém. Jsou významným zdrojem vitaminu A, E, D a K, ale i celého komplexu vitamínů B.

Kokosový olej
Kromě toho, že pozitivně ovlivňuje štítnou žlázou a metabolismus, je kokosový olej bohatý na kyselinu laurovou, která v těle působí jako silný bojovník proti bakteriím, virům a plísním. Obsahuje 99 procent tuku, je složen z kyselin, které jsou známé jako přírodní antibiotika.

Ořechy
Ořechy jsou lékem na delší život, podporují hubnutí. Jsou bohatým zdrojem draslíku, zinku, vitaminů skupiny B, blahodárné působí na nervovou soustavu.

Sladké brambory
Jsou bohaté na antioxidant beta-karoten. Jejich konzumací podpoříte imunitní systém, snížíte riziko srdečních onemocnění a rakoviny, upravíte si hladinu cukru v krvi.


(Karma: 565)
| Předmět: Zbavit se břišního tuku nemusí být složité. Stačí jen nahradit určité potraviny jinými.
22.06.19 20:43:15 | #2142

Celozrnné pečivo místo bílého pečiva

Bílé pečivo, těstoviny nebo sladké pečivo jsou příčinami nafouknutého žaludku. Veškerý cukr, který tělo nepoužije jako energii, uloží později do svalů a jater. To vede k zadržování vody v těle a pocitu nadýmání. Vyměňte rafinované sacharidy za složité, jako je celozrnné pečivo nebo sladké brambory. Mají vyšší obsah vlákniny a nenutí tělo ukládat tolik vody a vy se vyhnete nafouknutému břichu.

Suchý oves místo obilovin

Ačkoli spousta vlákniny může pomoci v procesu hubnutí, není vláknina jako vláknina. Nejlepší je ta, která na sebe váže vodu a tvoří hustý gel, který se usazuje ve střevě. Tím se pohyb potravy trávicím systémem zpomalí a konečným výsledkem je delší pocit plnosti a snížená chuť k jídlu.

Zelený čaj místo kávy

Káva je sice lahodným nápojem, ale pro náš žaludek žádné extra výhody nemá. Některé kávové nápoje mohou být oslazeny kukuřičným sirupem nebo agávovým nektarem, které obsahují fruktózu a ta způsobuje plynatost a nadýmání. Zvolte proto raději zelený čaj.

Ryby místo zpracovaného masa

Bílkovina je nejdůležitější makronutrient, pokud jde o ztrátu břišního tuku. Lidé, kteří jí více lepších bílkovin, měli méně břišního tuku. Snažte se tedy zvýšit příjem potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou celá vejce, ryby, mořské plody, luštěniny, ořechy, maso a mléčné výrobky.


(Karma: 565)
| Předmět: Alkohol není jediným nepřítelem jater. Co dalšího jim škodí?
22.06.19 09:50:53 | #2138

Fruktóza může poškodit játra.
Metabolismus fruktózy probíhá v játrech. Pokud si nedopřáváme nadbytek fruktózy a naopak dopřejeme svému tělu dostatek pohybu, nemůže nám fruktóza uškodit. V játrech je obsaženo velké množství glykogenu, rezervního zdroje energie. Nadbytek fruktózy se rozkládá a odbourává v procesu, při kterém vznikají VLDL lipoproteiny složené z jednoduchých tuků. Výsledkem je ztučnění jater a nadbytek viscerálního tuku.

Obézní jedinec má nadbytek tukové tkáně, která se ukládá nejen do podkoží. I vnitřní orgány, včetně jater jsou obalené tukem. Tuk se dokonce ukládá uvnitř jaterních buněk, ty se při neustálém nadměrném přísunu tuku stále zvětšují. A spolu s nimi se zvětšují játra a postupně dochází k jejich ztučnění, nazývané steatóza. Při pokračování v tloustnutí může steatóza přejít ve fibrózu (zmnožení vaziva v jaterní tkáni).
Játra může poškodit také nadbytek cukru. Jedná se o sacharid, složený z jedné molekuly glukózy a jedné molekuly fruktózy. Při nadměrném příjmu cukru dochází k jeho přeměně na tuk, který se ukládá v játrech. Nadbytek tuku v játrech vede k jejich ztučnění.
Játrům mohou škodit některé léky, éčka i kouření
Analgetika, nesteroidní antiflogistika, neuroleptika, celková anestetika, hypolipidemika, antibiotika, cytostatika, antimalarika, antiepileptika, anabolika – to jsou léky, které nám mohou poškodit játra. Pokud zkombinujeme 5 g paracetamolu (látka obsažená např. v Paralenu) s Fenobarbitalem, známým lékem na spaní, vykoledujeme si dokonce selhání jater.

Další nebezpečí pro naše játra představují různé přídatné chemické látky, známé pod pojmem éčka. V potravinách jsou sice obsažená v malých, neškodných dávkách. Při nadbytečné konzumaci potravin nebo při kombinaci éček, rozhodně nejsou neškodná. Nikdo totiž nezkoumá vzájemné chemické reakce éček v našem těle ani jejich vliv na naše zdraví.

Kouření nepoškozuje pouze plíce, negativně se podepisuje i na játrech. Toxické zplodiny kouření jim dávají pořádně zabrat.
Jak podpořit regeneraci jater
Játra disponují úžasnou schopností regenerace. Tuto jejich schopnost je třeba podpořit nejen tím, že budeme jíst zdravě, dopřejeme svému tělu dostatek pravidelného pohybu a vyhneme se všem výše uvedeným škůdcům jater.

Existují top potraviny i bylinky s blahodárnými účinky na naše játra. Mezi ně patří ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, kurkuma, zelený čaj, listová zelenina, tvaroh, listová zelenina, avokádo, pampeliška ostropestřec mariánská a všechny hořké byliny jako je pelyněk, hořec žlutý, zeměžluč a zemědým.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Alkohol není jediným nepřítelem jater. Co dalšího jim škodí?
22.06.19 09:57:35 | #2139

Mas pravdu … A hodne lekaru uz to potvrdilo bylinky jsou lepsi nez leky …


(Karma: 565)
| Předmět: RE: RE: Alkohol není jediným nepřítelem jater. Co dalšího jim škodí?
22.06.19 10:00:03 | #2140

Lékaři pouze potvrzují to, co se ví snad od počátku světa.Že nejlepší apatyka je příroda.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Alkohol není jediným nepřítelem jater. Co dalšího jim škodí?
22.06.19 10:05:05 | #2141
(Karma: 565)
| Předmět: Poletují vám po zahradě sršni? Nezbavujte se jich, dobře vám poslouží
21.06.19 14:35:04 | #2136

Na přítomnost bodavého hmyzu lidé reagují různě a obvykle když k někomu na pozemek přiletí sršeň, vyvolá to v mnohých obavy. Přitom sršni jsou vlastně docela mírumilovní živočichové a jejich jed je podstatně slabší, než je tomu v případě včely. A navíc v zahradách zastanou sršni hodně práce, kterou každý zahrádkář rozhodně ocení.

Sršni svou velikostí a hlasitým bzučením budí respekt, obavy z tohoto hmyzu ale rozhodně nejsou na místě. Má sice v sobě více jedu než vosa nebo včela, ale na druhou stranu je daleko slabší. Malá myš o váze 25 gramů při pokusech přežila až šest sršních bodnutí. Je ale pravdou, že sršní bodnutí bolí víc než včelí. Jinak jsou ale sršni považováni za docela mírumilovný hmyz. Na rozdíl od agresivních vos si člověka prakticky nevšímají a hned tak ho nenapadnou. Citliví jsou pouze na dvě věci - chaotické máchání rukou a své hnízdo.
Zahrádkáři by si ale měli sršně hýčkat. Jelikož jde totiž o dravce hmyzí říše, likvidují například larvy a housenky nejrůznějších hmyzích škůdců. Obyvatelé průměrného sršního hnízda (cca 700 jedinců) mohou za den zkonzumovat až jeden kilogram škůdců. A to není málo.

Sršni si pochutnávají také například na dotěrných mouchách, ovádech nebo komárech. Pokud tedy rádi trávíte čas na zahradě, určitě tuto službu, kterou vám sršni zajistí, oceníte. Jeden jediný sršeň dokáže denně ulovit až několik desítek kusů much či jiného hmyzu.

Na druhou stranu je pravdou, že sršni zahrádkářům rádi ničí úrodu ovoce. Tomu se dá ale snadno předejít. Stačí sršňům nabídnout misku s vodou. Ovoce totiž nakusují za účelem získání tekutiny.


(Karma: 565)
| Předmět: Nejstrašidelnější místa v Česku. Už jste na nich byli?
20.06.19 10:13:14 | #2134

Les Bor leží na jihu Čech poblíž Českých Budějovic a znát ho můžete také pod názvem Branišovský les. Jedná se o velmi tajuplné místo nabité negativní energií, a kdo sem zabloudí, ten si odnese poměrně intenzivní zážitky spojené s nepříjemnými pocity brnění končetin a nejrůznějšími vizuálními i sluchovými halucinacemi.Náv­štěvníci tu často slyší kroky, které nemají žádného původce, přísahají, že zabloudili do míst, kde se náhle razantně ochladilo, někteří dokonce spatřili přízrak tvořený stíny a temnotou, v jehož přítomnosti zaznívají v hlavě cizí hlasy.

Hrad Kašperk se nachází na Šumavě a jedná se o nejvýše položené královské sídlo v celé republice. Obklopují ho husté lesy, které nahrávají celkově pochmurné a zšeřelé atmosféře. Za děsivé historky, jež tuto stavbu oplétají, může Swiza, tajuplná žena a pohanská kněžka, která si ho vyvolila za svoje sídlo. Objevuje se s parožím na hlavě, oblečená do vlčí kůže. Zjevuje se pravidelně, protože z lidského strachu a obdivu čerpá svou sílu. Pověsti říkají, že když se jí někdo svou reakcí – například příliš pohrdavou – znelíbí, vyslouží si prokletí paralýzy či nemoci.

Od duchů a přízraků se přesuňme k něčemu mnohem hmatatelnějšímu – ke kostem tisíců mrtvých. Ty se nacházejí v kostnici v sedleckém kostele Všech svatých na předměstí Kutné Hory. Právě tam, v podzemní kapli, na místě, kde bylo po morové ráně roku 1318 pohřbeno až 30 tisíc mrtvých, postavil slepý mnich v 16. století z jejich ostatků první struktury – základ současné kostnice. Na její tvorbě se později podílelo vícero lidí, zejména řezbář František Rint, který má na současné podobě kostnice a rozložení lidských ostatků asi největší zásluhu.
Jeskyně Býčí skála

Jeskyně severně od Brna v Moravském krasu byla už od dávných dob využívána jako svatyně i pohřebiště, protože tepe silnou přírodní energií. Ta je však zkalená temnými rituály a obětinami. Byly zde totiž nalezeny ostatky více než 40 osob, převážně mladých žen, s uťatýma rukama, nohama či hlavou. Neví se jistě, co přesně se tady stalo, některé teorie říkají, že se pravděpodobně jednalo o pohřební doprovod bohatého velmože z 5. století př. n. l. a došlo zde k tzv. Halštatskému pohřbu. Při něm jsou živí lidé obětováni, aby někoho mocného a vysoce postaveného provázeli v posmrtném životě. Skrze silnou energii místa však tento rituál probudil zlé síly, které na návštěvníky mocně působí.


(Karma: 47)
| Předmět: RE: Nejstrašidelnější místa v Česku. Už jste na nich byli?
20.06.19 17:28:06 | #2135

já byla jako dítě v kostnici právě v tom kostele v Kutné Hoře, nádherný zážitek, který si pamatuji dodnes a chtěla bych se tam ještě jednou podívat; výzdoba, oltář, lustry...kosti a lebky všude kolem vás, ale sestavené do úžasných výtvorů *27473* *45*


(Karma: 565)
| Předmět: RE: RE: Nejstrašidelnější místa v Česku. Už jste na nich byli?
21.06.19 15:28:47 | #2137

Tak to věřím, že to na Tebe mocně zapůsobilo.Já tam nikdy ještě nebyla.A já osobně se bych se ráda podívala na všechna ta místa, která jsou v tom článku jmenovaná.


(Karma: 565)
| Předmět: Mengele v sukni
19.06.19 16:17:53 | #2133

Nelidské lékařské experimenty za nacistické éry si spojujeme se jménem lékaře Josefa Mengeleho. Sadistických doktorů, kteří tato zvěrstva provozovali, však bylo mnohem víc a nechyběly mezi nimi ani ženy. Jednou z nich byla Herta Oberheuser.
Krátce poté, co Herta Oberheuser vystudovala medicínu se specializací na dermatologii, vstoupila do nacistické strany a působila jako doktorka v řadách Svazu německých dívek. V letech 1940 a 1943 pak pracovala v koncentračních táborech Ravensbrück a Osvětm, kde měla za úkol vyvíjet nové léky proti infekcím. Nacistický režim zajímaly hlavně možnosti léčby zanícených ran zraněných vojáků, na čemž by nebylo nic špatného, kdyby se tyto možnosti nezkoumaly na živých, zdravých vězních.
Oběťmi experimentů Herty Oberheuser se jen v Ravensbrücku stalo 86 žen, většinu z nich tvořily polské politické vězeňkyně. Sadistická lékařka jim do otevřených ran vkládala kusy zrezavělého železa nebo špinavého dřeva, aby vyvolala infekci. Řadu dětí pak zabíjela injekcemi s barbituráty či olejem.
Herta Oberheuser byla mezi nacistickými lékaři jedinou ženou, kterou po válce soudil Norimberský tribunál. Ve vězení měla pobýt 20 let, nakonec však byla v tichosti propuštěna už po pěti letech pro dobré chování. V severním Německu si otevřela vlastní lékařskou praxi a nerušeně začala vydělávat slušné peníze.

V roce 1958 ji však poznala jedna z přeživších obětí Ravensbrücku a vzburcovala mezinárodní organizace, které se postaraly o to, aby byla Hertě odebrána lékařská licence. Herta se pokusila odvolat, ale neuspěla, a svou praxi musela jednou provždy uzavřít. Zemřela roku 1978 ve věku 66 let.


(Karma: 565)
| Předmět: Ještě jednou cholesterol
19.06.19 08:12:43 | #2130

Nedávno jsem tu psala o potravinách, které pomáhají snížit cholesterol. Ale je dobré vědět, že záleží i na čase, či spíše době, kdy tyto potraviny jíst .Jestliže přesuneme 100 kilokalorií z pozdních večerních hodin na dobu oběda, „zlý“ cholesterol se sníží.
Velmi dobře pomáhá snižovat cholesterol zázvor- přesněji čaj ze zázvoru.Měl by se pít ale pouze jeden šálek denně a to ráno. Zázvor také pomáhá regulovat váhu, pomáhá při nachlazení a i při cukrovce.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Ještě jednou cholesterol
19.06.19 09:31:34 | #2131

Jeste bych dodala ze na chlesterol pamahaji tez ryby orechy a olivovy olej a cesnek …


(Karma: 565)
| Předmět: RE: RE: Ještě jednou cholesterol
19.06.19 13:22:18 | #2132

Máš pravdu a dokonce i mandle .Ryby mořské a i řepkový olej . Z těch ořechů hlavně vlašské ořechy.


(Karma: 565)
| Předmět: Klíšťata
17.06.19 16:06:39 | #2121

Klíšťová sezona je v plném proudu a drobní parazité prý letos budou řádit ve velkém! Očkování vás ochrání proti klíšťové encefalitidě, jak se ale chránit proti lymské borelióze, kterou klíšťata také přenášejí? Podle starých receptů našich dědů a pradědů je řešení jednoduché: fenykl!
Podle zasvěcených si totiž stačí vzít s sebou do lesa fenykl! Úplně jednoduše si kupte pytlík tohoto koření, přesypte jej do nějakého prodyšného sáčku, před výpravou do přírody fenykl promněte a můžete vyrazit!
Klíšťata specifická vůně fenyklu odpuzuje a vy tak budete mít jistotu, že zrovna vás si drobný predátor nevybere za svou kořist a případně vás nenakazí ani jednou z vážných chorob, které může přenášet.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Klíšťata
17.06.19 16:44:48 | #2122

Včera mě zrovna tento článek zaujal. Asi je to lepší, než si koupit Repelent. Na bývalé zahradě jsme měli dost klíšťat,tam jsem za sezónu vypotřeboval tak 5 Repelentů. Tenká bunda,co jsem nosil,to nepomohlo už ani vyprání,jak byla načichlá tím Repelentem. Bral jsem si jí i na Šumavu,protože se mi v ní dobře chodilo. Jednou jsme s kamarádem šli cestou mezi slatěmi a on,že ho štípají komáři.Že prý vylétli z těch slatí a vrhli se na něj. Já se divil, na mě žádný nešel,asi díky té bundě. Kvůli němu jsem se ,ač nerad, musel vrátit. S komáry jsem se na Šumavě nesetkal,jen s mouchami a nebo létajícími mravenci,když se rojili.
Místní dělníci,co pracují v lese,když je sezona těch much,tak mají zvláštní příplatek: tzv mušné. A když prší, tak sedí v hospodě. Ale pak tu práci musí dohnat,když je hezky i v sobotu a v neděli. Je to takové relativní,my z města rádi chodíme do lesa ,jim už se v lese vůbec nelíbí,asi že jsou tam pořád. Jeden mi říkal, co na tom lese vidím?
Teď stále píšou,co kde na nás číhá. To by se pak ani nedalo nikam jít. Tak před 30-40 lety ,to mě poštípalo ledacos a nikdy mě nic nebylo a klíšťata,to jsem věděl jen že někde existují.


(Karma: 565)
| Předmět: RE: RE: Klíšťata
17.06.19 17:05:09 | #2126

Ahoj, běžím na noční, odpovím Ti více až zítra *34705*


(Karma: 565)
| Předmět: RE: RE: Klíšťata
18.06.19 07:29:20 | #2127

Repelent ne vždy pomohl a když jsme měli psa, koupila jsem mu obojek proti klíšťatům a ten opravdu zabral. Za celou sezonu klíšťat ani jedno nechytil. Zajímavé, že v horách klíšťata jsou, ale........... našla jsem dneska článek o klíšťatech- už vloni o tom novém druhu psali - tedy spíš o druhu klíštěte, který není z našich oblastí .Letos se dočkáme invaze klíšťat, varují němečtí odborníci. Novým nebezpečím se stává v našich zeměpisných šířkách klíště z rodu hyalomma, které je přenašečem některých infekčních nemocí, včetně dvou druhů virových krvácivých horeček. Klíště je typické spíše pro jižní a východní Evropu. V Česku se zatím nevyskytlo.
Novým nebezpečím se stává klíště hyalomma, což je obecný termín, který zahrnuje 27 druhů. Evropou se začalo šířit klíště hyalomma marginatum, které je výrazně odlišné od domácích klíšťat. Je dvakrát tak velké a má pruhované nohy. Přenáší krymsko-konžskou horečku a rickettsiózu.
V letech 2015, 2016 a 2017 se tato klíšťata v Německu občas objevila. Ovšem v loňském roce již bylo zaregistrováno 70 nálezů. Kromě toho se objevila také ve Švédsku, v Rakousku, na Slovensku a v Lotyšsku.
V minulosti se tato klíšťata objevila izolovaně a nepřežila zimu. Nejčastěji je na sever zavlečou ptáci, kteří jsou častým mezihostitelem. Letos ale mají němečtí vědci podezření, že klíště zimu přežilo, a navíc se rychle množí. Pokud bude pokračovat horké a suché počasí, které toto klíště preferuje, hrozí jeho množení.
Klíšťata se navíc rozšiřují do vyšších nadmořských výšek. Dříve platilo, že na horách od nadmořské výšky 700 až 800 metrů se s klíštětem člověk nesetká. Toto tvrzení už není dávno pravda. Během posledních let se horní hranice rozšíření klíštěte posunula na 800 a více metrů.
V Česku je tento týden předpokládaná aktivita klíšťat na stupních 9 a 10, což jsou nejvyšší stupně.


(Karma: n/a)
| Předmět: Babiš aneb šilenci ho sesadit chtěji
16.06.19 09:18:38 | #2117

Slova Andreje BABIŠE v parlamentu ČR !!!Co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země ?! Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého ?Ty nás stály 100 miliard !Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje.A konkurs Chemapolu.A Agrobanka za 50 miliard.A Bohemia za 20.A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS! ČKA nás s tála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů. A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům?
Celkem Češi - daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci?Nebo samotný Klaus? Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes.Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit - o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo? A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci Karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun. Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny.Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu? Privatizace OKD. Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit?Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získalia vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano,vážení horníci, 110 mld. korun A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků
Ptám se.Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu?Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu?Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran.Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil.Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili… atd."Tak vidíte, jak bohatý jsme byli stát a nelze se divit,že nás přeřadila americká banka z vyspělých států mezi rozvojové země. Doufám, že jste to ve zprávách zaznamenali - kam jsme to za 28 let dotáhli a to makáme stále víc!!! Na koho makáte stále víc ??? A PROČ?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Babiš aneb šilenci ho sesadit chtěji
16.06.19 10:39:42 | #2118

To se mlčí,jen zrušit Babiše a Zemana, nic jiného neslyšíte.Politika je špína a hra o koryta.Na obyčejných lidech jim nezáleží.


(Karma: n/a)
| Předmět: blíží se letní slunovrat
15.06.19 10:53:21 | #2113

Nebude to dlouho trvat a 21.6 nastane letní slunovrat. To znamená že Slunce dosáhne u nás nejvyššího bodu své dráhy a zas bude pomalu klesat. Severní polokoule bude ten den nejvíc přikloněna ke Slunci. Takže dny se opět budou zkracovat,ze začátku asi do půlky července se to ještě tolik nepozná. Vlivem setrvačnosti ale vrcholné léto nastane až asi o měsíc později. V této době asi do 10.července vůbec nenastává noc,je stále astronomický soumrak,ale ve městech se to prakticky nepozná. Tady se pozná až tzv nautický soumrak,kdy je již nepatrně vidět obzor. To jsem viděl dnes ve 3h ráno.
Zas bych trochu probral otázku letního času. Vžilo se slovo letní,správný je východoevropský čas. Jako zimní je středoevropský. Státy a lidé se nemohou dohodnout. V letních měsících a na podzim je lepší letní čas,protože je večer déle světlo. Kdyby se nechal celý rok jen letní čas,byl by asi problém v prosinci a lednu,že by bylo světlo až v 9h ráno. Při celoročním středoevropském čase by v červnu bylo světlo už v půl čtvrté ráno,zbytečně. No podle Slunce by tu měl být správně ten středoevropský čas. Ale doba se změnila,lidé již tak nepotřebují aby bylo ráno brzo světlo,protože většinou nevstávají na ranní směnu od 6h do továren a závodů,protože jich spousta zanikla. Vstává se vesměs později, tak je lepší,aby večer bylo déle světlo. Asi málokdo ví,že země jako Francie a Španělsko by měli mít správně západoevropský čas,ale mají také středoevropský a ještě k tomu letní,tzn. že je to posunuté asi o 2 hodiny dopředu.
Třeba v Paříži vychází v létě Slunce až před 6 hodinou ráno a zapadá někdy kolem 22.30h. A mělo by to být o 2 hodiny méně tj. 20.30h. Jako dobrý nápad se mi zdál příspěvek,že by se čas posunul natrvalo jen o půl hodiny a možná by byli spokojeni všichni. A země na rovníku takový problém nemají tam vychází a zapadá Slunce stále ve stejnou dobu. To je asi dost jednotvárné a tím že Slunce zapadá kolmo pod obzor mají asi za 10 minut úplnou tmu. Je tam velmi krátký soumrak.


| Předmět: RE: blíží se letní slunovrat
15.06.19 12:06:37 | #2114

Myslím,že by to mělo zůstat tak jak je.Dvakrát do roka hodinový posun žádná velká změna pro lidský organismus není.Spousta lidí cestuje i několikrát týdně a velké problémy jim časový posun nedělá např. sportovci,prů­vodci,letecký personál atd.Je fajn že je v létě dlouho světlo,být zimní tak svítá někdy ve dvě v noci a v 21už je po západu.Jediný význam to má asi kvůli dětem nebo spíš pro klid jejich rodičů ,aby jejich děcka v létě dlouho neponocovaly a do školy nechodily na podzim a v zimě za tmy do školy.
Jinak tady v okolí Novoknínska se to začíná pěkně zatahovat,hodnoty cape okolo 2000,střih větru 10m/s+ ,vzduch jak v prádelně,vlaštovky lítají nízko,hmyzáci nervozně poletují,rybičky v akvárku nehorázně žerou takže tipuju ,že by dnes k večeru mohla řijít silnější bouřka.Ve středu tu byly kroupy,cestou domů se mi povedlo vyfotit aspoň mobilem bouřku která spláchla částečně Prahu
,náznaky supercely co jsem si všimnul byly akorát v pondělí večer na Strakonicku,kdy zesílila původní supercela která šla celým Bavorskem včetně Mnichova a nacucaná vodou Šumava jí pak ještě na nějakou dobu posílila.


(Karma: 565)
| Předmět: RE: blíží se letní slunovrat
15.06.19 15:17:40 | #2115

Moc krásně napsáno !!! A já osobně bych měla raději, kdyby bylo vidět déle večer. I když, hodně lidí i v dnešní době chodí do práce pořád na šestou a i dříve .