Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 50553x
Příspěvků:
1664

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.
(Karma: 226)
| Předmět: Lidice
10.06.19 08:23:51 | #2087

Vyhlazení Lidic byla násilná historická událost, pří níž došlo ke zničení středočeské vsi Lidice a vyvraždĕní značné části jejích obyvatel německými nacistickými okupanty. Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byla obec Lidice v důsledku heydrichiády vypálena a dokonale srovnána se zemí a veškeré místní obyvatelstvo popraveno nebo odsunuto do koncentračních táborů. Celkový počet obětí dosáhl počtu 340 (192 mužů, 60 žen a 88 dětí).

Událost dnes připomíná Památník Lidice s muzeem.
Sousoší 82 zavražděných lidických dětí – podoby neodpovídají na přání pozůstalých skutečným dětem. Věrné je ale věkové rozvrstvení a jejich počet.
Zločinné vyhlazení Lidic svou plánovitostí a chladnokrevností pobouřilo celý svět. Města a obce v Mexiku, Brazílii, USA se na protest proti nacistickému zločinu přejmenovávaly na Lidice; jménem Lidice byly křtěny právě narozené děti. Britští horníci založili hnutí Lidice shall live (Lidice budou žít) a zorganizovali sbírku na obnovu obce. Pod jménem Lidice bojovaly československé tanky na východní i na západní frontě. Příběh Lidic byl záhy několikrát zfilmován – snad nejpůsobivější byl film The Silent Village (Tichá ves), natočený s čistě amatérskými herci v reálném prostředí velšské hornické vsi Cwmgiedd.

Události v okupovaném Československu nezůstaly bez politické odezvy. Nedlouho po atentátu na Heydricha a následném vyvraždění Lidic a Ležáků vlády Velké Británie (5. srpna) a Francie (29. září) uznaly mnichovskou dohodu za neplatnou od samého počátku.(Karma: 226)
| Předmět: Hodný a zlý
09.06.19 06:04:22 | #2078

O cholesterolu toho víme všichni dost.Je hodný a zlý .
Cholesterol naše tělo ve skutečnosti potřebuje. Dokonce si ho samo vytváří, a to v játrech. Bez cholesterolu by neumělo například vůbec využít tuky ze stravy, některé buňky by odumíraly, narušilo by to hormonální systém. Je ale třeba rozlišovat „hodný“ HDL a „zlý“ LDL cholesterol. Aby množství cholesterolu nepřesáhlo u dospělých doporučenou hodnotu do 5,0 mmol/l, vyvarujte se v jídelníčku potravin, které mají tendenci ho zvyšovat, a navíc jsou bohaté právě na zlý cholesterol.

Utlumit zlý cholesterol pomohou i některé bylinky: přeslička, kotvičník, pýr, kořen smetánky nebo rozrazil.
A co se týká vajíček- mají sice ,,zlý cholesterol,, ale....Vejce jsou bohatá na vitamin D, který podporuje stavbu kostí a může tak pomoci předcházet vzniku osteoporózy. Také posilují imunitu, jsou plná vitaminů A, D a K a minerálních látek, jako je železo, hořčík, draslík. A hlavně mají spoustu bílkovin, které hrají důležitou roli v každém správném jídelníčku.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Hodný a zlý
09.06.19 09:16:39 | #2079

Děkuju vám milá paní za prospěšně vyčerpavajicí informace


(Karma: 226)
| Předmět: Je mi té osoby líto
08.06.19 10:50:28 | #2074

Je mi líto osoby, která si horem dolem zakládá nové nicky a pouze ze msty palcuje nejen moje příspěvky tady na mé diskuzi s cílem snížit karmu. Je to ubohé a o oné osobě vypovídající, co je náplní jejího života. Nu, posluž si , když se Ti uleví .Ale když máš něco proti mě- palcuj pouze mě a ne ostatní .


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Je mi té osoby líto
08.06.19 11:08:36 | #2075

Víš když někdo palcuje msti se všem .Má radost když jsi ve vysokem plusu a on svou hrou tě sražív dolú stále níž a níž. Mě kdysik nějakej nick vypalcoval s vysokého plusu do minusu pouhým lusknutím prstu. Nyní to jiný nick provádí také a tak jsem si řek proč nepřistoupit na jeho hru a tak ho sražim dolu a jsem na to sám i když ho spousta lidí nemusi a i na tvém foru má stopku. holt takový už je net a tak je asi lepši než se tim trapit si hodnoceni skryt. Hezký den Simi


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Je mi té osoby líto
09.06.19 05:57:33 | #2077

Ahoj Jupíku. Co já pamatuji, palcovala Tě jedna taky .Mě nevadí, když někdo palcuje mě , ať si uleví, ale vadí mi, že takto se chová k Elamirovi, který tu má hezké příspěvky a koukala jsem, i ChatRádio jede dolů ...... A ten, koho Ty myslíš, že toto právě dělá- ten to jistě není. Je to někdo jiný. Ale to je v podstatě jedno.Jisté je jen to, že to dělá osoba, která má problémy sama se sebou.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Je mi té osoby líto
09.06.19 09:26:52 | #2082

pamatuju na lidech hodnoceni fota profilove fotky .Bylo tam plno turistu co ty hodnoceni posilali do kytek. možna by nebylo od věci to hodnoceni pozměnit tak aby tě nikdo nemohl s plusu poslat do minusu ponechávat vedle sebe jak plus tak minus hodnoceni. Aby se prostě nepřelevalo hodnoceni s jedne na druhou stranu


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Je mi té osoby líto
09.06.19 09:29:28 | #2083

mám na mysli hodnoceni celkové v karmě


(Karma: n/a)
| Předmět: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
07.06.19 08:52:18 | #2068

Asi ve 22h mě včera probudila silná bouřka a kroupy. Kroupy tloukly do okna tak,že jsem se bál,že okna nevydrží. Ráno jsem se byl podívat do centra na tu spoušť. Vyplavilo to řadu obchodů a dlažební kostky voda odnesla o několik desítek metrů dále. Viděl jsem i 2 m hlubokou díru na silnici. V parku je spadané listí ze stromů a na některých budovách je spadlá omítka. O květinách před domem ani nemluvím skoro nic tam nezůstalo. Na našem domě nevidím naštěstí žádné poškození. Tady je lépe vidět,co se stalo,prý hlavní Pražskou ulicí se hnala voda,jak dravá řeka. V Praze jsem toto myslím ještě neviděl, v r.2002 to v uvozovkách jen zatopilo Karlín,ale nebyla to dravá řeka.
https://www.pribram.cz/…brami/13705/


(Karma: 63)
| Předmět: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
08.06.19 08:29:29 | #2073

Také mě zastihla předevčírem bouřka,nejdřív v Praze ,když jsem šel z práce, to jsem si jí i nafotil z dálky,ale na to aby se zformovala do nějakého zajímavého tvaru nebyl bohužel skoro žádný střih větru.Na druhém konci když jsem vylezl z metra jsem dostal na Smícháči kroupou po hlavě,že jsem měl málem otřes mozku,ale panorámata na peróně v podobě missek mokrých triček a šatek mi to vynahradily:))Domů jsem díky zatopené silnici dojel o 3hodiny později,na zahradě spoušt jako prase,zlomilo mi to třešen,která spadla šikovně na vlek s lodí takže mám dnes o zábavu postaráno:)


(Karma: 63)
| Předmět: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 09:26:46 | #2081

Myslím,že čtvrteční frontální bouřky byla jen rozcvička.Co jsem se díval na různé modely tak mají být zítra i pozítří příznivé podmínky k tvoření velmi silných bouří,má být i vysoký střih větru což je v Čechách celkem vzácné v letním období a můžou se tvořit rotující bouře tzv. supercely které jsou doprovázeny silným krupobitím,pří­valovým deštěm a nezřídka trombou nebo i tornádem..
Pokud vás to někoho zajímá tak relativně spolehlivá bouřková předpověd je tady http://www.estofex.org/ a blesková aktivita v přímém přenosu zde http://cs.blitzortung.org/…ing_maps.php?…


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 10:21:55 | #2084

Ano,mě tyto věci zajímají. Taky si myslím,že ještě nějaké bouřky přijdou,dneska nejsou na obloze ty ploché kumuly,které značí pěkné počasí. Zahlédl jsem tzv malé beránky ( Cirrocumulus) které spíše znamenají zhoršení počasí. Vidím,že tomu rozumíš. Třeba střih větru,pro ty,co to neznají, je změna proudění s výškou. Nízké mraky letí jedním směrem a vysoké úplně obráceně. Čekám, kdy bude příznivé počasí na výlet. Asi to tento týden nebude,že v horách nějaká ta bouřka může vzniknout. Jednou jsem utíkal před bouřkou v Krkonoších,zrovna příjemné to nebylo.


(Karma: 63)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 11:56:58 | #2085

Střih větru je jeden z nejdůležitějších faktorů pro organizaci a struktury bouřek,další důležitá hodnota je CAPE - Convective Available Potential Energy( energie, která se může potenciálně nad daným místem uvolnit a působit tvorbu kupovité oblačnosti) a ta dnes má být vyšší jen na jižní Moravě,ale u bouřek je hezké to,že se jedná v podstatě o poruchu a labilitu v atmosféře ,může vzniknout i nepředvídatelně a s jistotou se nedají přesně předpovědět jen očekávat zhruba ,kde by mohly vznikat a pak už jen sledovat průběh na radaru.Výlet bych určitě neplánoval na po nebo út,to budou podle hodnot letos zatím asi nejsilnější bouřky možná i za celý rok.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
09.06.19 12:02:37 | #2086

dal bych ti plusový palec ale nedám ti ho ,ono by to totiž vypadalo jako že ti tu bouřku přeju. Jestli jsi ovšem fotograf lovec bouřek tak si ho zasloužíš protože jsi měl možná štěstí,ale to bych ti mohlpřát i tornádo to lovci miluji.


(Karma: 63)
| Předmět: RE: RE: RE: bouřka s kroupami v Příbrami-co způsobila
10.06.19 09:26:34 | #2088
Bouřka ať se mi vyhne,ale až co si jí vyfotim,na tornádo jsem neměl štěstí,v Čechách jich je jen pár slabších do roka a být ve správnou chvíli na správném místě a ještě to zdokumentovat je téměř zázrak.. Tady aspoň hodím jedno natočené u sousedů pro představu co nás může čekat:)

(Karma: 226)
| Předmět: Budíček
06.06.19 12:03:04 | #2067

Ranní vstávání nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. Čím dříve musí člověk opustit postel, tím hůř. Nelze se proto divit, že mnozí po zazvonění budíku odloží zvonění ještě o pár minut, jen aby si ještě trochu oddechli. Podle odborníků to ale z hlediska zdraví není ideální řešení.
Málokdo si ale ve snaze ještě pár minut přispat uvědomuje, co opětovné šokové stavy navozené zvoněním budíku dělají s lidským organismem.
Odkládané ranní zvonění budíku má podle odborníků jednoznačně spojitost s kvalitou spánku. Pokud tak činíme, je to převážně proto, že nejsme dostatečně odpočatí a z postele se nám jednoduše nechce.
Aby tento zlozvyk člověka přešel a zbavil se ho (čím dříve, tím lépe), je vhodné se zaměřit na celkové prostředí a spánek jako takový. Jaký máte vzduch v ložnici, co polštáře a deka? Chodíte pravidelně spát, stravujete se zdravě?

Tak já mám okno otevřené pořád, i v zimě , polštář mám, deku mám, dokonce mám i peřiny , spát chodím pravidelně každou noc a zdravě se stravuji někdy *3012*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: Budíček
07.06.19 09:22:46 | #2069

Otevrene okno polstar mam deku Ani nepotrebuji spavam naha *34069*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:33:29 | #2070

Tak já mám na sobě alespoň nátělník a trenky a je to tu velice teplý byt,tak se přikrývám jen prostěradlem. Jinak s tím budíkem,to jsem se velice často probouzel o několik minut dříve,než ten budík zazvonil. Naši říkali,že mám asi hodiny v hlavě. Ten budík měl táta natažený vedle v pokoji a byl rád,že v sobotu nebo v neděli ho nemusí natahovat. Zajímavé je,že když jsem jel na dovolenou,tak to jsem se vzbudil ještě dříve než do práce,abych nezmeškal vlak nebo autobus. Teď si jen občas v uvozovkách natahuju mobil.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:38:49 | #2072

Já se někdy vzbudím před zvoněním a někdy ne- často ale i oddaluji čas o deset minut. No a já se budím včas když mám volno- to se probudím a neusnu už .


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Budíček
07.06.19 09:35:18 | #2071

Lidi by měli spát nazí- tělo si tak nejlépe odpočine *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Budíček
08.06.19 11:10:41 | #2076

ste se ale odvazali


(Karma: n/a)
| Předmět: podivné zvíře
05.06.19 08:17:52 | #2063

Včera odpoledne jsem se náhodou podíval z okna ven,protože se hnaly bouřkové mraky a na chodníku jsem viděl nějaké zvíře. Bylo velké asi jako kočka,možná trochu větší. Kočka nebo pes to rozhodně nebyli,protože mělo krátké nohy a široký ocas. Pak bohužel šli nějací lidé,tak se to zvíře bleskurychle schovalo pod zaparkované auto. A už se mu nechtělo vylézt. Já ho zahlédl jen chvilku, tak jsem si ho nemohl prohlédnout,podle fotek z internetu se nejvíc podobalo bobru evropskému nebo možná jezevci. Ale bobři žijí u vody,tady že by se nějaký zatoulal do města? Je zajímavé,že v Brdech v lese jdu hodně kilometrů a nepotkám nic. Minulý týden se zas v Praze proháněla myš v metru na nástupišti,pak jak přicházeli lidé,tak rychle utekla do tunelu.
Asi se teď setkáme možná i ve městech se zvířaty,které tam dřív nebyly,jako na Moravě ten medvěd a někde jsou vlci. Všiml jsem si že lidé vyhazují spoustu jídla do kontejnerů,to láká hlavně potkany,ale i jiná zvířata hlavně v zimě,kdy je nedostatek potravy.
Jediné zvíře,které mě kdysi dávno pokazilo výlet,to bylo v Broumovských stěnách,byla lasička nebo kuna. Stála tam na cestě a cenila zuby. Tak jsem se raději otočil a vrátil se.


(Karma: 63)
| Předmět: RE: podivné zvíře
05.06.19 13:36:08 | #2064

Spíš bobr,jezevec je plachá noční šelma.Jinak v Pze na Pankráci jsem viděl běžet srnku a denně potkávám stáda krav a volů ,o drůbež ve městě taky není vůbec nouze:))Praha je pro mě jedna velká ZOO


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: podivné zvíře
05.06.19 14:57:58 | #2065

široky a kratky ocas-řek bych šelma tchořovitá


(Karma: 226)
| Předmět: RE: podivné zvíře
05.06.19 17:00:29 | #2066

Ahoj Elamire, i já bych se přiklonila k tomu, že to byl bobr- podle velikosti jakou uvádíš - mládě.Já kdysi viděla běhat po Brně mezi paneláky zajíce, to mě taky udivilo -zajíce, ne králíky .No a lasička nebo kuna by Tě rozhodně neohrozila, jen Ti dala najevo, že je to její teritorium *3012*


(Karma: 226)
| Předmět: Začíná léto
03.06.19 16:23:05 | #2062

Pro většinu lidí je léto vítané, pro mě ne.Já nemám ráda horko . Čím dál víc lidí využívá klimatizaci.V Evropě se klimatizace užívá především pro průmyslové účely, v chirurgických sálech, inkubátorech, v laboratořích, ve výpočetních střediscích (serverovnách) a nákupních centrech. V USA je klimatizace podstatně rozšířenější. V teplých tropických a subtropických oblastech světa (zejména kolem rovníku, resp. v okolí obou obratníků) jsou klimatizovány všechny typy budov i dopravních prostředků prakticky neustále. Toto platí pouze v bohatých zemích, neboť klimatizace je energeticky i materiálově nákladná.

Trošku historie vzniku klimatizace- Prvky principu klimatizace se objevily již ve starověkých civilizacích. Např. bohatí Římané měli své domy jednou zdí spojené s akvaduktem, který je ochlazoval.[7] Za otce principu klimatizace v moderním pojetí je považován britský vědec Michael Faraday, který v roce 1820 zjistil, že stlačený amoniak (NH3) v kapalném stavu dokáže chladit, pokud je postupně vypouštěno. Za skutečného vynálezce klimatizace je považován americký inženýr Willis Carrier, který instaloval 17. července 1902 první klimatizační systém. Tato klimatizace byla instalována v americkém New Yorku v tiskárně Sackett-Wilhelm, která si jej objednala, jelikož měla velké problémy s usycháním barev a mačkáním papíru kvůli vysoké teplotě a vlhkosti vzduchu. Carrierova klimatizace pracovala na principu vzduchu hnaného kolem trubek se studenou vodou. Tím docházelo ke srážení vodních par na těchto trubkách, čímž se ochlazoval okolní prostor.

A něco málo o jejím riziku na zdravotní stav- Možnost vysychání očí vedoucí k jejich pálení, bolesti hlavy, zatuhlých krčních svalů, vysušené kůže, angíny, nachlazení krku, zhoršení astmatu a podobně vlivem cirkulujícího vzduchu nastaveného mnohdy na extrémně nízké teploty oproti vnějšímu prostředí. Zásadním opatřením je dodržení stanoveného rozdílu mezi teplotou interiéru a venkovní teplotou. Dále špatnou údržbou klimatizačních zařízení může dojít k přemnožení a rozšíření choroboplodných mikroorganismů, zejména pak Legionelly (původce legionářské nemoci).

Ovšem pokud je prováděn pravidelný servis jednotky, lze se rizikům šíření mikroorganizmů zcela vyhnout. Naopak klimatizační jednotky, včetně filtrace, zvlhčovače, apod. bývají s výhodou používány v místech se zvýšenými nároky na čisté a hypoalergenní prostředí jako jsou operační sály, nemocniční prostředí atd.

Takže, kdo miluje léto, užijte si ho a kdo léto nemáte moc rádi- přežijte ho *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: eště jednou Walda
02.06.19 12:49:03 | #2060
(Karma: 226)
| Předmět: RE: eště jednou Walda
02.06.19 12:51:42 | #2061

Stará dobrá klasika *3012*


(Karma: 226)
| Předmět: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:23:14 | #2057

Mezinárodní den čistého ovzduší předchází mezinárodnímu dnu životního prostředí. V tento den pořádá akce mnoho firem, například formou toho, že zaměstnanci firem jedou do práce na kole apod. Také pojedete do práce nebo na nákup na kole nebo pěšky místo auta?


(Karma: 67)
| Předmět: RE: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:35:38 | #2058

Urcite ano zima uz neni rada se projdu …


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Mezinárodní den čistého ovzduší
02.06.19 09:38:28 | #2059

To je pravda , ale i v zimě je někdy procházka hezká .Máš to daleko do práce?


(Karma: 226)
| Předmět: MDD
01.06.19 08:51:01 | #2056

První podnět k založení dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost. Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že důležitou součástí k budování nového státu jsou děti. Proto ustanovil 23. duben jako Den dětí, který obyvatelé Turecka slaví dodnes a je státem uznávaným svátkem.
Vyhlášení dne dětí, který by se slavil po celém světě, bylo poprvé doporučováno v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí. Den dětí však nebyl vyhlášen. Tato konference se konala 1. června 1925.
V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen, který připomíná sirotky v San Franciscu a první konferenci, jež se zabývala blahem dětí.
Den pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení a oslavy probíhaly každý rok. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí. Československo, později Česká republika také převzala toto datum a Mezinárodní den dětí se slaví na začátku června.