Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 47474x
Příspěvků:
1499

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.

| Předmět: Kam vyrazit o víkendu na výlet? Co třeba.............?
09.06.18 11:53:54 | #826

Začala největší česká automobilová výstava Legendy, ukazuje tisíc exponátů
V pražských Holešovicích v pátek začala největší výstava automobilů v Česku. Na pátý ročník akce Legendy organizátoři sehnali zhruba tisíc automobilů a motocyklů, tedy podobně úctyhodný počet jako vloni. Výstava končí v neděli odpoledne.Letos bude k největším lákadlům patřit Mercedes-Benz Project ONE, automobil s motorem z Formule 1, který se v Česku vystavuje poprvé. Za zhlédnutí rovněž stojí šestisetkoňový Jaguar XE SV Project 8 (po celém světě je jenom 300 kusů) nebo okruhové Ferrari 599XX. U něj je zvláštností, že jej majitelé nemají ve své vlastní garáži, nýbrž v Maranellu a jejich majitelé s nimi jezdí výhradně na závodních okruzích.

Celý jeden pavilon je věnován oslavě 100 let vzniku Československa. K vidění je stylově stovka exponátů z let 1918 až 1990, řada prvorepublikových a poválečných modelů. V celém areálu pak návštěvníci uvidí i spoustu současných modelů, od těch zdánlivě obyčejných po nejrychlejší sportovní stroje.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Kam vyrazit o víkendu na výlet? Co třeba.............?
10.06.18 10:19:59 | #831

Také se u nás pořádají každé jaro a průběžně během roku srazy veteránů, ale abych pravdu řekl, tak tomu jsem nikdy nijak neholdoval, já mám radši vše "mladší"........


| Předmět: Tak tomu říkám štěstí
08.06.18 22:26:20 | #821

Novorozeně v Brazílii přežilo osm hodin zakopané v zemi
Brazilští policisté tento týden zachránili novorozeně, které bylo několik hodin zakopané v zemi. Video ze zásahu z úterní noci zveřejnila agentura AP. Server metro.co.uk napsal, že k události došlo v oblasti Canarana ve státě Mato Grosso na středozápadě Brazílie. Příbuzní 15leté matky uvedli, že mysleli, že dítě zemřelo při porodu.Server metro.co.uk napsal, že policisté dostali anonymní tip na neohlášenou smrt novorozence. Vypravili se proto na místo a začali pátrat po dítěti.

To bylo zakopané v zemi, odkud ho policisté vkleče na kolenou a při svitu baterky začali vyhrabávat. Neočekávali, že by novorozeně našli živé, pak ale uslyšeli slabý nářek a pochopili, že mohou zachránit lidský život.

Dívku se i díky jejich zručnosti podařilo dostat ven, aniž by utrpěla větší újmu. Následně ji převzali do péče záchranáři. V zemi byla nově narozená dívka podle všeho osm hodin. Lékaři jí prohlédli dýchací cesty a převezli ji do nemocnice. Měla by být v pořádku.

Mladá matka uvedla, že byla sama v koupelně, když začala rodit. Vypověděla, že dítě přišlo na svět tak rychle, že upadlo na zem a uhodilo se do hlavy.

Příbuzní patnáctileté matky si podle AP mysleli, že děvče zemřelo při porodu. Tvrdí, že nevykazovalo známky života.

Novorozená dívka má skutečně dvě fraktury lebky, které budou lékaři monitorovat.


| Předmět: RE: Tak tomu říkám štěstí
08.06.18 22:34:50 | #822

Mam-rada-Chatujme , poslyš, proč tu vkládáš zkopírované články z Novinek ? Nechápu to.


| Předmět: RE: RE: Tak tomu říkám štěstí
09.06.18 08:00:48 | #823

A proč bych nemohla? Není to proti pravidlům .Ty články se týkají tématu diskuze a každý k nim může vyjádřit svůj názor.Měj hezkou sobotu . *30605*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Tak tomu říkám štěstí
09.06.18 11:19:48 | #824

Zdravím, tak jsou i jiná diskuzní fóra, kde se toto velmi líbí a je navštěvováno, redaktor udá nějaké téma, vloží článek a lidé se vyjadřují, já navštěvuji"plá­tek"Proženy, kde je dnešní téma, VZTAHY,od Maixnerové, "Mýty kolem orgasmu:Existuje podle expertů návod?".Jsou tam pochopitelně i jiná témata......Zde na Chatujme se zkrátka schází lidé kteří žádné téma nepotřebují, spíš se nepotřebují k žádnému tématu vyjadřovat.jak se říká "jiný kraj, jiný mrav"....Nejspíš mi pár lidí hned napíše, abych sem nelezl a vrátil se tam,kde se mi to líbí.....tak to zde chodí :-)


| Předmět: RE: RE: RE: Tak tomu říkám štěstí
09.06.18 11:40:11 | #825

Děkuji za hezký a přínosný příspěvek, Kájo *30605*


| Předmět: Ronaldo opouští Real! Klub odmítl jeho žádost o další milióny, píší v Portugalsku
08.06.18 04:30:18 | #820

Zdá se, že dny Cristiana Ronalda v Realu Madrid jsou skutečně sečteny. Podle portugalského listu Record jde o hotovou věc, protože královský klub odmítl aktuálnímu držiteli Zlatého míče splnit požadavky na novou smlouvu a vyšší finanční ohodnocení. Španělský list Marcá dodává, že generální ředitel Realu José Ángel Sánchez při úterní schůzce informoval hráčova agenta Jorgeho Mendese o neochotě klubu vyjít Ronaldovým nárokům na novou smlouvu vstříc.Ronaldovi jde podle Recordu především o to, aby srovnal své platové podmínky s nejlépe honorovanými hráči současnosti Lionelem Messim a Neymarem. Zatímco Portugalec má v Bílém baletu pobírat v přepočtu zhruba 660 miliónů korun ročně, Messi si má v Barceloně vydělat přibližně 900 miliónů a Neymar v PSG necelou miliardu.....­.........Tak se ptám........ kde zůstala radost ze sportu.........proč je to vše jen o penězích?


| Předmět: Muže uštkla useknutá hadí hlava
07.06.18 17:41:32 | #819

Jen díky 26 dávkám séra dokázal přežít neopatrný muž z Texasu, který se rozhodl, že nejlepší způsob, jak se zbavit chřestýše, je useknout mu hlavu. Když oddělenou hlavu sbíral ze země, uštkla ho. Díky včasnému lékařskému zásahu je muž mimo ohrožení života.O tom, co se stalo jejímu manželovi, podrobně informovala Jennifer Sutcliffeová regionální televizní stanici KIII-TV. Muž šel 28. května pracovat na zahrádku, kde našel chřestýše. Nebezpečného plaza se rozhodl zbavit sám, vzal rýč a ostrou hranou hadovi usekl hlavu.

Následně se sehnul k oběma částem hada a chtěl je sebrat a vyhodit. Neuvědomil si ale podstatnou věc: Hadí hlava může bez problémů fungovat ještě několik hodin poté, co je oddělena od zbytku těla.

„To je klasická chyba. Lidé si často neuvědomují, že savci a plazi fungují prostě jinak. Hlava (po useknutí) dál funguje – včetně jedových žláz. Stejně tak i ocas může v případě chřestýše dál chřestit,“ sdělila serveru Gizmodo Leslie Boyerová, lékařka specializující se na protijedy.Useknutí hlavy je nejhorší způsob, jak se zbavit hada
Zprvu se objevily zprávy, že mrtvý, respektive přeseknutý chřestýš vypouští více jedu než živý had. Vzhledem k tomu, že doktoři použili 26 dávek séra, to tak nejspíš není. Podle Boyerové totiž jde jen o něco málo vyšší dávku, která je potřeba k záchraně uštknuté osoby.

Na závěr přidává Boyerová ještě jednu radu. Useknutí hlavy jedovatému hadovi je to nejhorší, co můžete udělat, když se ho chcete zbavit. „Je to kruté ke zvířatům a navíc pak máte poměrně malý kousek hlavy s jedovými žlázami, který musíte zvednout,“ řekla Boyerová. Nejlepší je zavolat experty nebo raději nechat zvíře být. Zabít chřestýše je pak podle Boyerové možné jen nejnutnějších případech.


| Předmět: Dva porody a jedna svatba. Rodící oddávající sezdala rodící nevěstu
06.06.18 22:18:18 | #818

V dnešní době se páry oddávají leckde: na visutém laně, pod vodou nebo v kostýmu dinosaura. Svatba, kterou měli Brianna Doyleová a Case Walke nezapadne ani mezi těmi nejbizarnějšími. Pár se chtěl vzít v porodnici dřív, než se jim narodí dítě, a shodou náhod na svůj porod čekala ve vedlejší místnosti žena s povolením oddávat.Těžko uvěřitelný příběh se odehrál 16. května krátce po poledni v New Yorské Presbyteriánské Weill-Cornellově nemocnici. V jednom z pokojů na lůžku ležela sedmatřicetiletá Sushma Dwivediová, matka dvou dětí měla zakrátko na svět přivést třetí.

Sushma už si nechala píchnout epidurál, když zaslechla zdravotní sestřičku bavit se o páru v sousední místnosti. Brianna Doyleová a Case Walko spolu chodili deset let, teď se jim mělo narodit dítě a pár se rozhodl vzít se dřív, než potomek přijde na svět.

Jenže Brianně už praskla voda a nemocniční kaplan nebyl nikde k nalezení. Sushma, která povolení k oddávání získala na internetu, se nabídla, že by pár mohla oddat. Protože už epidurál účinkoval, oddávající musela zůstat ležet v posteli a pár přišel za ní do pokoje.

Během velice rychlého obřadu si Brianna s Casem řekli ano za potlesku nemocničního personálu. „Nebyla to zrovna tradiční svatba, ale místnost byla plná lásky,“ svěřila se později Sushma. Zdravotní sestry dokázaly během chvilky vyzdobit pokoj a nevěstě opatřit improvizovaný závoj.

Rodiny zůstaly v kontaktu
O dvě hodiny později porodila čerstvě vdaná Brianna zdravou holčičku Riley. Sushmě se narodil syn Nayan za další dvě hodiny. Se svým manželem Vivekem Jindalem si pak s novomanžely vyměnili kontakty a vtipkovali o tom, že by spolu jejich děti mohly v budoucnu chodit.......­.............­.Tak přeji všem hlavně zdravíčko a štěstíčko......... mám ráda příběhy se šťastným koncem *30605*


| Předmět: Lidí přiotrávených z rychlého občerstvení v Hradci je už 57. Provozovatel bistro zavřel
06.06.18 13:54:39 | #813

Na téměř šest desítek se vyšplhal celkový počet lidí se zažívacími potížemi poté, co zkonzumovali jídlo z prodejny rychlého občerstvení Maxim v ulici V Kopečku v centru Hradce Králové. Policie nyní šetří veškeré okolnosti případu......­...........Tak vážení a mě by docela zajímalo, zda jste i vy příznivci rychlého občerstvení a zda jste někdy měli potíže zdravotní. Já si někdy ráda smlsnu na gyrosu a zatím vše v pohodě *3012*


(Karma: 24)
| Předmět: RE: Lidí přiotrávených z rychlého občerstvení v Hradci je už 57. Provozovatel bistro zavřel
06.06.18 14:00:48 | #814

tak já si taky ráda smlsnu,ale nemám příležitost moc se k tomu dostat,takže je to tak dvakrát ,třikrát do roka,potíže samozřejmě nebyly *177* :)


| Předmět: RE: RE: Lidí přiotrávených z rychlého občerstvení v Hradci je už 57. Provozovatel bistro zavřel
06.06.18 14:02:58 | #815

Potíže samozřejmě nebyly, mlsej víc a pak nám dej vědět *33598* *33598*


| Předmět: Březí kráva ilegálně vkročila na území EU, má být utracena
05.06.18 19:22:35 | #812

Kráva jménem Penka se zatoulala z bulharské farmy až do Srbska, načež byla jedním z tamních farmářů navrácena majiteli. Ze zvířete se však rázem stal „ilegální imigrant“, neboť Srbsko není členem EU a zúčastnění se vyhnuli řádné administrativě. Nevinný útěk tak krávu vyjde draze, podle bezpečnostních nařízení EU totiž bude muset být utracena, píše deník Daily Mail.Březí kráva strávila v Srbsku dva týdny, pak byla navrácena původnímu majiteli Ivanu Haralampievovi v bulharské vesnici Kopilovtsi. Tomu pak bulharští úředníci sdělili, že zvíře musí být na základě přísných bezpečnostních předpisů EU utraceno.Bulharští úředníci uvedli, že záchrana krávy není v jejich pravomocech. „Rozhodnutí není v našich rukou. Dodržujeme pouze pravidla, která přicházejí z Bruselu,“ řekl veterinář Lyubomir Lyubomirov.


| Předmět: Zemřela Věra Perlingerová, po které se jmenuje radiolokátor Věra
04.06.18 18:27:20 | #810

Ve věku nedožitých 87 let minulý týden zemřela Věra Perlingerová, po které byl pojmenován pasivní sledovací systém Věra. Radiolokátor odborníci vyvinuli i s její pomocí. Na svých webových stránkách to uvedla armáda. Pohřeb bude mít Perlingerová v pátek v Praze Strašnicích.Ra­diolokátor Věra poskytuje informaci o trajektorii cílů, jejich výšce a parametrech palubních radiolokačních prostředků. Přijímá elektromagnetickou energii z okolí a žádné signály nevysílá, proto ho žádný radar nemůže odhalit. Dokáže sledovat až 200 letounů a díky bohaté databázi určit jejich typ.Kromě české armády ho ve výzbroji mají i další státy včetně USA. Perlingerová ČTK před pěti lety řekla, že pojmenování po ní byla odměna za její průkopnickou roli v oblasti vývoje řízení letového provozu.


| Předmět: Na Slovensku objevili nebezpečná klíšťata. Jsou typická pro Afriku a Blízký východ
03.06.18 06:23:09 | #809

Slovenská akademie věd (SAV) upozornila, že se v Bratislavě objevilo nebezpečné klíště rodu Rhipicephalus sanguineus typické pro mediteránní oblast. Tento druh klíštěte se vyznačuje schopností přežít uvnitř bytu a může přenášet patogeny atypické pro středoevropské podnebné pásmo.Klíště rodu Rhipicephalus sanguineus dokáže na rozdíl od druhů žijících na Slovensku přežít i v bytě. Jeho hlavním hostitelem je pes. Na zvíře i na člověka může přenést bakterii rickettsia, která napadá buňky retikuloendote­lového systému a vyvolává mediteránní horečku.Loni se lymeskou boreliózou nakazilo 3939 osob, s klíšťovou encefalitidou se léčilo 687 lidí. Pro letošní rok budou mít odborníci data ohledně výskytu klíšťat a jejich nakaženosti nebezpečnými nemocemi až v průběhu sezóny........... A co vy, máte taky za sebou zkušenosti s nemocí způsobenou klíštětem? Já bohužel ano a nemám opravdu na mysli klíště dvounohé *3012*


| Předmět: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 14:51:43 | #793

Ve snaze zvýšit povědomí o možnostech přeměny odpadní vody na pitnou, vytvořil jeden ze švédských pivovarů speciální pivo, při jehož výrobě byla využita právě přečištěná odpadní voda. Tvůrci projektu tvrdí, že přimět lidi pít takovou vodu není technologická výzva, nýbrž psychologická, a že pivo je nejvhodnějším nástrojem, který k tomu může dopomoci, píše server odditycentral­.com.Jedinečné pivo s názvem PU:REST je dílem stockholmského pivovaru Nya Carnegiebryggeriet, který na jeho výrobě spolupracoval s institutem Swedish Environmental Research Institute (IVL) a společností Carlsberg.

Cílem projektu je ukázat lidem, že přečištěná odpadní voda může být stejně čistá jako voda z kohoutku. „Recyklovaná voda je stejně tak čistá a bezpečná jako kohoutková, ale lidé jsou k pití přečištěné odpadní vody stále skeptičtí,“ svěřil se projektový manažer z IVL Staffan Filipsson.

„Ve světě ohroženém nedostatkem vody chceme ukázat, že již máme technologie k recyklaci odpadní vody na pitnou vodu, která je stejně čistá jako kohoutková,“ dodal. https://media.novinky.cz/…o1-va0u9.jpg?… ............Tak tedy na zdraví, dá si někdo? *3012*


(Karma: 0)
| Předmět: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 14:57:35 | #794

Děkujeme paní Informátorce o dění ve světě a tedy by nás všechny zajímalo, jestli Mezilidské vztahy patří kopírovat novinky od Seznamu či jiných zdrojů, či v tom nebude jen upozornit na sebe *14967*


(Karma: 114)
| Předmět: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 18:00:19 | #795

mě to teda nezajímá vůbec, když už. mě si můžeš škrtnout *2* *2* *2*


| Předmět: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 18:29:34 | #796

ty se zruš a nikdo tě škrtat nebude muset


(Karma: 114)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 18:36:34 | #798

jupitehans #796

ještě že tě tu mám a že mi kvalifikovaně poradíš *47* *47* *47*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 23:24:50 | #808

jsem odbornik na mazilidske vztahy


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
04.06.18 22:41:29 | #811

mimochodem pami mam rada chatujme ma dobře zajimave přispěvky


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
06.06.18 15:17:57 | #817

Děkuji moc a změnili jsme tu s pomocí LuRyho popis diskuze, tak je to lepší a doufám, že se vám dál budou příspěvky líbit


(Karma: 24)
| Předmět: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 20:07:30 | #801

hmm,tak zase záleží na situaci,vědět to,že je to z odpadní vody,by mi nechutnalo:))kdy­bych to nevěděla ,možná dobrý *9* *3* a k těm pánům co tu píšou,proč se chytají každé nitky?vždyť život je tak krátký,proč si ho ještě kazit věčným breptáním pánové *426*


| Předmět: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 20:10:54 | #802

Nikdy nevíš z čeho ztloustneš a pánové asi můžou breptat jen tady, jinak to nevidím *218* Nevadí mi jejich názory, pokud neryjí a neuráží vulgárně


(Karma: 0)
| Předmět: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 20:16:37 | #804

Pánové o tobě hodně ví a není to k tématu jen tu kopíruješ něco co redaktor dal, se diví celý chat co jsi zač, tvé bláboly jsou natolik trapné, že se divime, *14967*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
02.06.18 20:30:10 | #805

Za to se nikdo z chatu nediví, co jsi zač Ty a pod kolika nicky se prezentuješ, měj hezký zbytek dne , Vito


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ve Švédsku vytvořili pivo za použití odpadní vody
06.06.18 15:12:25 | #816

tak Víííítˇa heleme se koukejme se *4341*