Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 56452x
Příspěvků:
1952

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.

(Karma: 548)
| Předmět: Duben
01.04.19 05:19:11 | #1661

Začíná duben, předzvěst jara , konečně jsme se ho po dlouhé zimě dočkali. Dnes je apríl a jak už kdesi na jiné diskuzi předhodil Azazel, nechá to na mě .No, díky, ale mě nic nenapadá *33598* *33598* *33598* Chystám se do práce a tak přeji všem, nenechte se napálit a sami se snažte z někoho ,, vystřelit,, *3012*
Také je dnes Mezinárodní den ptactva a v naší ZOO v Jihlavě mají v tento den návštěvníci s ptačím příjmením slevu na vstupném.
Takže všem přeji hezký den *34705*


(Karma: 548)
| Předmět: Vzhůru k hvězdám
31.03.19 03:15:39 | #1659

Nedá mi to a ještě jeden příspěvek přidávám.
Valerij Bykovskij, sovětský kosmonaut z prvního „gagarinovského“ oddílu, zemřel ve středu ve věku 84 let. Informovala o tom ruská kosmická agentura Roskosmos s tím, že se vydal do vesmíru třikrát a celkem na oběžné dráze strávil tři týdny. Bykovskij skonal ve výroční den úmrtí svého kolegy, prvního člověka v kosmu Jurije Gagarina.
Když bylo dne 7. března 1960 rozkazem velitele vzdušných sil Sovětského svazu oficiálně zřízeno výcvikové středisko budoucích sovětských kosmonautů, bylo mezi dvacítkou mladých mužů, kteří se zde začali připravovat na cestu do vesmíru, i jméno tehdy 25letého stíhacího pilota, nadporučíka Valerije Fjodoroviče Bykovského.
Z dvacetičlenného oddílu, který je podle nejslavnějšího člena označován jako Gagarinovský, se do vesmíru dostalo 12 mužů, Bykovskij byl z nich pátý. Ten úplně nejmladší, 24letý Valentin Bondarenko, tragicky zahynul ještě během výcviku, další tři odešli ze zdravotních důvodů a jeden pro nezvládnutí náročné přípravy. Zbývající tři byli vyloučeni z disciplinárních důvodů po konfliktu s vojenskou hlídkou.
Po smrti Valerije Bykovského jsou z daného oddílu živí poslední dva kosmonauté. „Jsou jimi Alexej Leonov, celosvětově známý hlavně prvním výstupem do volného vesmíru v roce 1965, a Boris Volynov
Rovněž bychom k nim měli připočítat Valentinu Těreškovovou, první ženu v kosmu. Ta sice nebyla oficiálně členkou této výcvikové skupiny, ale při přípravě na svůj let s muži z prvního oddílu trénovala a úzce spolupracovala.
https://media.novinky.cz/…e1-k31eo.jpg Zleva kosmonauti Valentina Těreškovová, Valerij Bykovskij, Jurij Gagarin a sovětský vůdce Nikita Chruščov


(Karma: 548)
| Předmět: Březen končí.........
31.03.19 03:04:21 | #1658

Březen končí a přinesl nám spoustu událostí jak smutných- úmrtí známých osobností, tak i veselejších.Dnes , v neděli se nám opět posune čas- naposledy?
A na Slovensku si zvolili poprvé v historii prezidentku. Tak by mě docela zajímalo, kdyby u nás byla volba , zda by i náš národ dokázal zvolit do čela státu ženu, případně jakou.


(Karma: 47)
| Předmět: RE: Březen končí.........
31.03.19 08:19:04 | #1660

jo čas se nám posunul, sice schválili konec tohoto, ale ještě si budeš muset počkat a nějaký ten posun zažiješ


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Březen končí.........
03.04.19 11:55:13 | #1677

no klidně bych volil i ženu,ale ony by se tam cpaly ty,se kterými nemáme dobré zkušenosti


(Karma: 548)
| Předmět: Štěstí...........
29.03.19 22:42:47 | #1652

Štěstí často hledáme v tom, abychom dosáhli úspěchu. Jenže každý si pod tím slovem představuje něco jiného. Někdo akademickou kariéru, další podnikání a jiný třeba to, že postaví dům, zasadí strom a zplodí potomky.
A přitom ke štěstí stačí občas jen málo, za úspěch a tím vlastně i za štěstí můžeme považovat , když se nám podaří :
Smát se hodně a často.
Získat si úctu moudrých lidí a lásku svých dětí.
Přijmout uznání čestných kritiků, ale také snést zradu falešných přátel.
Umět ocenit krásu.
Najít v druhých to nejlepší.
A zanechat svět o trochu lepší. Je pak jedno, jestli půjde ve vašem případě o zdravé děti, záhonek na zahradě nebo lepší sociální podmínky. Důležité je vědět, že aspoň jednomu člověku se lépe dýchalo proto, že jsme žili.

Přeji všem aspoň kousek toho tolik žádaného a hledaného štěstíčka *34705*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Štěstí...........
30.03.19 07:22:23 | #1654

Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá; oblétá ti skráně, v kadeři se kryje, v dlaně hlavu skládáš, ruka utlačí je.

Štěstí jako rosa na květech se skvěje, ale bludná noha náhle zašlápne je; zašlápnuto vzdechne, v oblacích se tratí, snad se jinovatkou na tvou kadeř vrátí...

To ne Já, to Adolf Heyduk. Ale ten začátek z úryvku jistě mnozí poznají z filmu pro pamětníky "Škola základ života"


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: Štěstí...........
30.03.19 09:03:09 | #1656

Štěstí je jako krásný motýlek, co Ti usedne na ruku, stačí nepatrný pohyb a zase uletí


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Štěstí...........
30.03.19 09:53:20 | #1657

Tak k tomu bych měl zase písničku, myslím dosti poetickou ve všech významech, možná dokonce i lehce melancholickou, tak si to nespojujte se mnou, páč by mi to kazilo mou devilskou image :D Ale vlastně i devil může mít "své dny"

*413* *4832*

(Karma: 548)
| Předmět: Budiž Ti lehká zem.........
29.03.19 18:50:21 | #1651

Britové se dneska rozloučili s frotmanem skupiny Prodigy. Pohřeb se konal v britském městě Braintree. Ulice zaplnilo mnoho fanoušků, před kostel byly umístěny i reproduktory, aby mohli poslouchat obřad.
Flint zemřel 4. března ve věku 49 let ve svém domě v Dunmow. Podle tamních úřadů se oběsil. Policie nepovažuje úmrtí za podezřelé.

Skupina Prodigy vznikla v roce 1990 v Anglii. Vypracovala se na jednu z nejznámějších elektronických skupin světa a navíc si originalitou svého zvuku a přímočarou chytlavostí některých hitů získala i publikum, které elektroniku nikdy neposlouchalo. Flint byl znám i svou divokou image, pomalovaným obličejem a bláznivým účesem.
K největším hitům Prodigy patří singly Smack My Bitch Up, Breathe, Out Of Space, Voodoo People či Firestarter. První album Experience (1992) platí za zásadní milník v historii elektronické hudby. Přineslo mimo jiné i skladbu Out of Space, založenou na nápadu starého jamajského reggae harcovníka Maxe Romea (originál se jmenoval I Chase the Devil).


(Karma: 548)
| Předmět: Učitel národů
29.03.19 01:29:28 | #1648

Jan Amos Komenský, latinsky Iohannes Amos Comenius, německy Johann Amos Comenius (28. března 1592 jihovýchodní Morava – 15. listopadu 1670 Amsterdam, Spojené provincie nizozemské) byl poslední biskup Jednoty bratrské a jeden z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů.
Zemřel po dlouhodobých zdravotních problémech, ve společnosti své ženy Jany, syna Daniela, přítele a lékaře Mikuláše Tulpa, 15. listopadu 1670. Byl pohřben v kostelíku v Naardenu.

Hlavní pedagogické názory
Vysoce oceňoval význam výchovy. Podle něj by žádné dítě nemělo být vyloučeno z výchovy, protože i to nejméně nadané dítě lze alespoň poněkud vychovat.

Výchova dítěte má podle něj tři hlavní cíle:

poznat sebe a svět – vzdělání ve vědách, uměních a řemeslech
ovládnout sebe – výchova mravní
povznést se k Bohu – výchova náboženská
Klade důraz na význam kázně. Odmítá tělesné tresty za neznalost, ale za porušení kázně je v určitých případech připouští.
Ve svých spisech navrhoval Komenský tuto školskou organizaci:

od narození do 6 let má být dítě vychováváno doma. Obsah výuky stanovil v příručce pro rodiče Informatorium školy mateřské
od 6 do 12 let navštěvují děti školu obecnou, která by měla být v každém městě i vesnici. Škola je pro chlapce i dívky. Vyučuje se čtení, psaní, počítání, náboženství, reálie (učení o přírodě a společnosti), zpěv, ruční práce. Vyučování probíhá dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne.
od 12 do 18 má mládež navštěvovat školu latinskou, která by měla být v každém městě. Základem vzdělání je sedmero svobodných učení (gramatika, rétorika, dialektika, aritmetika, geometrie, astronomie a múzika), přírodní vědy, zeměpis, dějepis, matematika a jazyky jako latina a řečtina. Komenský ovšem doporučuje i jiný jazyk, aby se každý dorozuměl se svými sousedy (němčina).
od 18 do 24 let slouží ke vzdělávání akademie, která by měla být v každé zemi. Jde o vysokou školu, kde by se studovalo bohosloví, práva nebo medicína. Důležité je i vzdělání náboženské a filosofické. Vysokou školu nazývá akademie, protože univerzity byly katolické, chtěl je tedy odlišit od protestantských.
Děti dělil podle nadání:

bystré, dělají radost
bystré, líné
bystré, vzpurné
s nedostatkem bystré mysli
s nedostatkem bystré mysli, líné
s nedostatkem bystré mysli, vzpurné
Rodiče a učitel mají být vhodným příkladem pro dítě a vést jej ke správné životosprávě. Doporučuje vhodnou stravu, střídání práce s odpočinkem, dostatek spánku (8 hodin) a péči o hygienu těla.

Tak, tolik osvěta a já sama za sebe dodám. ..... Smekám před učitelským povoláním či spíše posláním. Já bych na toto neměla trpělivost a už vůbec ne v současné době.


(Karma: 47)
| Předmět: RE: Učitel národů
29.03.19 06:53:26 | #1650

Já tedy také ne, jednou jsem pro synovu třídu pořádala akci na Den dětí a můžu říct,že takhle totálně oddělaná jak fyzicky, tak hlavně psychicky, jsem nebyla snad nikdy. Opravdu před nimi smekám))) *27473* *99*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Učitel národů
30.03.19 07:17:31 | #1653

Škoda, že vymizel Anathema, celkem s chutí a v naději pobavení, bych si přečetl jeho komentář. Asi by začínal nějak takto "Z dnešních nevychovanců je mi naprosto ZLE!!!" Přírodě žel, další podrobná sdělení páně Anathemovic asi neuzří mé oko, ani vaše, tak holt budeme někteří rádi a někteří neradi neobdařeni. Nu..


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: Učitel národů
30.03.19 09:01:01 | #1655

Naděje umírá poslední, Kníže. Kdoví, třeba nás svou návštěvou někdy v budoucnu ještě Lich poctí *3012*


(Karma: 294)
| Předmět: RE: RE: RE: Učitel národů
01.04.19 16:07:05 | #1662

J.A.Komenský by z dnešní mládeže spáchal radši sebevraždu, neb by to pro něj bylo přijatelnější, než celá zkáza Lešna a zničení jeho díl při jejím požáru. Ostatně, pulka dnešní mládeže by ani nevěděla, kdo to nějaký Komenský vůbec byl.... *34678*


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Učitel národů
01.04.19 17:09:17 | #1664

Ahoj Lichu. To máš pravdu a upřímně, kdo za to může? Rodiče. Je snadné házet vinu na učitele, jaké děti jsou, ale děti jsou takové, jak je vedou rodiče hlavně. Jako chtít po učiteli- učitelce, aby děti vychovali a učili je a dávat pak sboru vinu za to, jaké děti jsou, to je docela nehoráznost a hlavně, co s těmi vzpurníky dělat, když vyhrožují učitelům, že skočí z okna a tak podobně, pokud dostanou poznámku.


(Karma: 548)
| Předmět: Budiž Ti lehká zem
26.03.19 20:04:29 | #1641

Dan Nekonečný: Vyslanec ministerstva rozkoší
Zpěvák, tanečník, milovník všeho barevného a nenapravitelný bouřlivák. Takový byl rodák z Boskovic, kterého díky extravagantnímu vystupování znala celá republika.
Jako herec se mihl i ve snímcích Jak se krotí krokodýli, Eliška má ráda divočinu nebo Historky od krbu.
Daniel Nekonečný, vlastním jménem Daniel Konečný, se narodil v Boskovicích v roce 1966. Sám sebe označoval za „velvyslance ministerstva rozkoší“.....­............ Budiž Ti lehká zem, Danieli .

Od začátku roku uplynuly sotva tři měsíce a všichni fanoušci české kultury měli už mnoho důvodů pro to truchlit. Za první čtvrtletí totiž zemřelo hned několik českých osobností....­........ Luděk Munzar, Václav Vorlíček, Jiří Pomeje, Marie Kyselková, Petr Oliva, Jiří Pecha, Aťka Janoušková, Věra Bílá , Stanislav Zindulka.


(Karma: 47)
| Předmět: RE: Budiž Ti lehká zem
27.03.19 08:15:09 | #1643

I když jeho jsem ráda teda zrovna neměla, byl skoro stejně narozený a je mi líto, že se musíme loučit s tolika zajímavými a skvělými lidičkami, ale oni jdou dál, tohle vím, tak je mějme v duších a srdcích.


(Karma: 548)
| Předmět: Rybičko zlatá.......přeji si
24.03.19 18:21:09 | #1638

Za svou nerozvážnost skončil u soudu 27letý Brit Josh Coles. Na pouti totiž vyhrál živou zlatou rybku, kterou v opilosti následně spolknul. Jelikož ho u toho natáčeli přátelé, stačilo to policii jako důkazní materiál. K jeho štěstí nakonec vyváznul jen s pokutou 300 liber (9000 korun) za týrání zvířat, a nucenými pracemi, napsal server BBC.

Dále jsem se z článku dozvěděla, že polykání zlatých rybek bylo ve 30. letech minulého století populárním trendem na amerických středních školách. Není ovšem zcela jasné, jak celá věc vznikla.A mimo jiné dostal kluk zákaz pět let pěstovat rybičky. No, ještě že netrefil světského a nechtěl spolknout jeho *3012*


(Karma: 47)
| Předmět: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
27.03.19 08:09:28 | #1642

No mě se jednou povedlo vypít vodu s pavím očkem))), čistila jsem mu akvárko, chtěla ho přesunout jinam, protože to jeho původní jsem potřebovala na nového sklípkana a pak jsem žíznivá sáhla po první sklenici s vodou)), bohužel ne pouze s ní, ušetřila jsem si práci, ale zrovna dobře mi pak z toho nebylo))), nyní se dozvídám, že bych z toho mohla mít i soudní popotahovačky, že bych šla zvracet znovu? *2* *815* *7183*


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
27.03.19 20:17:32 | #1646

Chudák rybička *218* Ty máš sklípkany?? Těch bych se bála *5898*


(Karma: 47)
| Předmět: RE: RE: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
28.03.19 15:43:14 | #1647

Už ne, ted mám jen psa a kocoura, a já se jich právě taky bála, z pavouků jsem měla přímo fobii a právě to mi vadilo, tak jsem si jednoho koupila, abych zjistila, čeho se bojím. Zafungovalo to skvěle, už mi nedělá problém vůbec nic *698* *30045*


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
29.03.19 01:34:08 | #1649

Tak to jsi frajerka no a zjistila jsi, čeho jsi se na pavoucích právě nejvíc bála?Je víc věcí, kterých se já bojím, ale při představě, že bych si měla domů pořídit hady, pavouky a štíry........... *218*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
27.03.19 12:22:33 | #1644

Když tu čtu o zlaté rybce, tak se mi vybavil jeden letitý vtípek. Nu, pro někoho možná lehce kontroverzní ale nebuďme zas tak sluníčkářsky úzkoprsí a přecitlivělí.

Žid, Cikán a skinhead chytí zlatou rybku. A ta jim klasicky splní 3 přání, každému jedno.
Žid: "Chci aby Cikán chcípnul."
na to Cikán říká: "Chci aby Žid chcípnul"
...
Skin: "No tak v tom případě já už jenom kafíčko"
*220*


(Karma: 548)
| Předmět: RE: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
27.03.19 20:14:52 | #1645

Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby se ta přání plnila v jiném pořadí *33598* *33598* *33598*


(Karma: 294)
| Předmět: RE: RE: Rybičko zlatá.......přeji si
01.04.19 16:09:11 | #1663

Zapomněl jsi na punkáče, kterej kdyby chytnul zlatou rybku , která by mu řekla, že mu splní tři přání, by jí s pohrdáním rovnou řekl, aby chcípla... *34678*


(Karma: 548)
| Předmět: Já bych ji neprodala
24.03.19 06:28:19 | #1635

Mince zachránila vojákovi život, nyní je na prodej
Před více než 100 lety zachránila jedna mince život britskému vojínovi Johnu Trickettovi. Kulka, která se od mince v náprsní kapse odrazila, sice zranila vojáka na uchu a způsobila i ohluchnutí, ale Trickett přežil. Mince s viditelnou deformací je nyní k dispozici zájemcům, informuje server Daily Mail.

Trickett byl zraněn během první světové války na západní frontě. Německý protivník na něj z blízka vystřelil, kulka se však odrazila od mince v náprsní kapse. Jednalo se o jednu penny, tedy obdobu britského halíře.

Minci měl Trickett z důvodu, aby mu na daleké frontě připomínala kousek domova. Pravdou však je, že předměty si do náprsních kapes dávali vojáci cíleně, právě s nadějí toho, že by je mohly uchránit od nepřátelských kulek.
Vojín, jehož oba bratři na frontě padli, se vrátil živý zpět do vlasti a s sebou si na památku velkého štěstí nesl zdeformovanou minci. Tu nyní objevila Trickettova pravnučka.
Trickett vlivem zranění ztratil sluch v levém uchu a rovněž měl problémy s rovnováhou. Přesto se po válce stal otcem osmi dětí a historka z války se stala rodinným dědictvím.

Mince nyní společně s válečnými medailemi poputuje k novému majiteli, který tak získá autentickou vzpomínku.
https://media.novinky.cz/…o1-7lu6z.jpg?…
https://media.novinky.cz/…e1-0scre.jpg


(Karma: 548)
| Předmět: Stát chce odškodňovat i rodiče, kterým po očkování dítě zemře
23.03.19 19:51:55 | #1633

Stát plánuje odškodňovat i rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona, který v pondělí projedná vláda, původně s odškodněním počítal jen přímo pro poškozené, případně uplatněné zákonným zástupcem. Po připomínkách byl ale doplněn. Uvedl to vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Jan Brodský.
V ČR jsou děti povinně očkovány proti devíti nemocem, včetně nepovinných vakcín je to ročně milion dávek. Povinnost vysvětluje ministerstvo ochranou zdraví celé společnosti. Proti infekci jsou v případě vysoké proočkovanosti chráněni i ti, kteří ze zdravotních důvodů očkováni být nemohou. Tato hranice je u každého onemocnění jiná.
Podmínkou odškodnění je žádost podaná ministerstvu do tří let od doby, kdy zdravotní újma vznikla. Pokud resort neodškodní žadatele do šesti měsíců nebo mu přizná nižší než žádanou částku, má poškozený právo se do čtyř let obrátit na soud. Úřad veřejné ochránkyně práv navrhoval, aby zákon platit i pro očkované tři roky zpětně. Podle návrhu ministerstva ale bude platit 15 dní od vyhlášení ve sbírce zákonů.