Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 58455x
Příspěvků:
2005

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.

(Karma: 613)
| Předmět: Ještě jeden návrat ...........
22.03.19 04:08:58 | #1612

Dříve než tu odpovím na příspěvky, chci sem otisknout část článku a cosi málo k němu podotknout.

Česká katolická církev chce trestně řešit případ jihočeského kněze, který je podezřelý se sexuálního zneužívání. Reaguje tak na pořad Zvláštní vyšetřování, který přinesl svědectví několika žen. Jedna z nich uvedla, že byla dlouhodobě znásilňována.
„Dnes jsem mluvil s panem kardinálem (Dukou) i s panem biskupem Kročilem (Vlastimil Kročil, českobudějovický biskup, pozn. red.). Pan biskup se velmi omlouvá každé oběti, jež se mohla setkat s tím knězem, který je vyšetřován. Tuto omluvu přednáší všem obětem i pan kardinál. Pan biskup Kročil prosí všechny oběti, aby se přihlásily jemu osobně, sám se s nimi chce potkat a chce to řešit trestněprávní rovinou. Pokud jsou pravdivá svědectví, která byla přednesena, je potřeba toho kněze potrestat,“ uvedl v Duelu Seznamu právník kardinála Dominika Duky Ronald Němec.
Podotkl ovšem, že případ sexuálního zneužívání, na který upozornili reportéři Slonková a Kubík, sahá do začátku 90. let. A je tedy pravděpodobné, že je promlčen.Česko­budějovická diecéze podle informací reportérů Zvláštního vyšetřování nedokázala dlouhých deset let vyřešit případ, ve kterém jejího kněze obvinilo několik věřících žen ze sexuálního obtěžování.Na základě její výpovědi byl dotyčný kněz potrestán suspendací, nemůže tedy sloužit mše. K tomu však došlo až před pár týdny – farář byl suspendován na výslovný pokyn Vatikán.

Pan biskup Kročil prosí všechny oběti, aby se přihlásily jemu osobně, sám se s nimi chce potkat a chce to řešit trestněprávní rovinou. ........... Chce se s nimi setkat sám a osobně , jak to máme chápat? Jako že ty oběti se s ním sejdou samy bez jakéhokoliv doprovodu , aby je nějak ovlivnil, zastrašil........ aby se to zametlo pod koberec?


(Karma: 48)
| Předmět: RE: Ještě jeden návrat ...........
23.03.19 07:30:11 | #1622

nabídne jim prachy za mlčení, církev jich má dost, je to vůbec neskutečně zrůdná instituce, mučení, upalování, okrádání, vraždění... od začátku se toto s nimi táhne, i to znásilňování; můj děda byl třeba vyloučen z církve proto, že dal po hubě místnímu faráři, strejda, jeho syn, co by kluk, vlezl jednou do církevní zahrady s kamarádem na jablka, farář ho chytil a rákoskou ho seřezal tak, že se mu krví přilepila košile k zádům, původní učení Ježíše Krista si úplně otočili ve svůj prospěch; ve Vatikánu jsou v podzemí kilometry utajených textů; z původních asi 50 evangelií zveřejnili jen 4 a i nacisti měli tohoto jejich Boha ve svém heslu *30352*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Ještě jeden návrat ...........
23.03.19 07:54:13 | #1626

K tomu co píšeš se dá napsat jen ........,, káží vodu a sami pijí víno ,,


(Karma: 613)
| Předmět: Přichází magická noc: Úplněk ve Vahách a jarní rovnodennost
21.03.19 22:15:01 | #1610

Po půlnoci nás čeká velmi silný úplněk, který bude působit nejen na naše sny, ale především na důležité vztahy. Najděte rovnováhu mezi svými touhami a potřebami vašich nejbližších. Pamatujte, že to, co chcete dát druhým, musíte dát nejdřív sami sobě. Oslavte ještě dnes nový astrologický rok, protože s přicházejícím úplňkem vás čeká také svátek jarní rovnodennosti, který ohlašuje nejen příchod jara, ale i probuzení tvůrčích sil Slunce.
Přesný úplněk nastane zítra, tedy ve čtvrtek ve 2 hodiny a 44 minut. Dnes večer tedy mohou být v atmosféře cítit magické síly přírody, které vám mohou pomoci nejen navrátit vaši osobní sílu, ale zároveň můžete najít hlubší pocit sounáležitosti s vašimi nejbližšími. Buďte dnes vděční za každého člověka, který vás nějakým způsobem podporuje nebo inspiruje. Těm ostatním raději odpusťte a neztrácejte čas s negativními myšlenkami, neboť jsou jen ztrátou času. *34705*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Přichází magická noc: Úplněk ve Vahách a jarní rovnodennost
22.03.19 01:43:09 | #1611

Já k tomu jen malou poznámku, povšimněte si, jak křesťané našroubovali své svátky na ty pohanské, na rovnodennosti a slunovraty, tedy přesněji blízko jim. Letos tedy vychází Velikonoce až na 21. dubna, loni to bylo ale 1. dubna. Letošní rovnodennost již proběhla, a to 20. března v 22:59h.

Ale dobře, přemluvili jste mě, tak se trochu rozepíši. Příchod jara je spojený hlavně se svátky pohanskými, wiccanskými ale i satanskými, tedy přerodu ze zimního období do časů probouzení se přírody, nové energie, do fáze rozpuku, růstu.

S jarem je též všeobecně spojena činnost, kterou označujeme jako "Jarní úklid". Tomuto všemožnému smejčení, uklízení, přerovnávání apod. ovšem můžeme dát magický nádech. Náš majetek je v pravém slova smyslu součástí naší osobnosti. Dá se tedy říci, že vše, o čem můžeme říci "Toto je mé" je součástí našeho energetického pole a tím pádem do své existence přijímáme všechny vazby, které s sebou takové předměty nesou. Pokud už tyto vazby ovšem nejsou aktuální, prostě proto, že jsme se změnili, změnili jsme své přátele či zájmy, pak nás tato zastaralá energie svým způsobem táhne nazpět do minulosti a brání se pohnouti.

Pokud si toto uvědomíme, pak náš jarní úklid bude činností vskutku a navýsost magickou. Můžeme uvolnit spoustu zablokované energie, pokud jsme ochotni podívat se pravdě do čí a položit si otázku, zda ta či ona věc je skutečně v souladu s našimi současnými cíli a zda představuje něco, co chceme aby v našem životě rostlo. U spousty předmětů po mrtvých, bývalých přátelích apod. zjistíme, že je na čase se s nimi rozloučit a možná i pustit něco, co jsme doposud pustit nechtěli. Nyní je ten správný a příhodný čas.

Nu, a magický úplněk přenechám vlkodlakům *307*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Přichází magická noc: Úplněk ve Vahách a jarní rovnodennost
22.03.19 04:14:24 | #1613

Díky za zajímavý příspěvek, Hrabě, je dobré vidět, jak kdo z nás vidí Slunovrat , to co jsi tu napsal je pro mě v jistém směru novinka . Já beru jaro a Velikonoce tak, jak asi většina lidí , hlavně to těšení se na teplo, probouzející se přírodu . Ale naprosto s Tebou souhlasím , že je načase se rozloučit s minulostí a jít vstříc budoucnosti *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Přichází magická noc: Úplněk ve Vahách a jarní rovnodennost
22.03.19 04:51:59 | #1616

To zcela jistě, v ateistickém Česku, jsou svátky jara spojeny právě s tím o čem píšeš, jen bych tě opravil v tom slunovratu, jde o rovnodennost. Mimochodem ČR je nejateističtější zemí v Evropě a druhou nejatestičtější zemí na světě (a mám za to, že k prvenství ve světovém měřítku nám to kazí jen ta pobožná Morava :D). A ještě si tě dovolím opravit v jednom, Hrabě je místnost, Já jsem Kníže, kníže temnoty (zkuste si to zapamatovat, děkuji)
*4832*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: Přichází magická noc: Úplněk ve Vahách a jarní rovnodennost
23.03.19 07:34:36 | #1623
(Karma: 613)
| Předmět: Mezilidské vztahy versus zvířata
20.03.19 22:43:41 | #1604

Nedávno mi padl do oka článek o býčích zápasech. Jako vždy tu otisknu článek a to i pro osvětu. Co jsou býčí zápasy víme všichni, ale.........

Býčí zápasy, které se ve Valencii uskutečnily v rámci festivalu Las Fallas (tradiční svátky na počet svatého Josefa), probíhaly poklidně a bez vzrušení až do chvíle, kdy do arény přivedli v pořadí pátého býka, více než půltunové zvíře jménem Declamador.

Proti němu se postavil velezkušený sedmačtyřicetiletý matador Enrique Ponce, poprvé ve své kariéře byl oděn v bílé, aby podpořil valencijský fotbalový klub, který nosí dresy této barvy.
Sněhobílý oblek ale Poncemu štěstí nepřinesl. Výjimečně pohyblivý býk dokázal matadora vyvést z míry a jedním z rohů ho nabodl a zvedl do výšky. Jak zmiňuje server listu La Vanguardia, probodené pozadí nebylo to nejhorší. To matadora potkalo až při cestě k zemi. Při dopadu totiž utrpěl těžké zranění kolene.

Jeho kolegové - bandarilleros se k němu mohli dostat i proto, že býk na bezvládně ležícího matadora znovu nezaútočil. Těžce zraněný Ponce byl převezen do nemocnice a operován. Rána na pozadí byla přes pět centimetrů hluboká a dlouhá zhruba 12 centimetrů. Stav Ponceho nohy je ale vážnější a čekají ho další operace.
Býk nemá šanci krvavé divadlo přežít
Enrique Ponce byl zkušený matador – tak se nazývají býčí zápasníci, kteří mají za úkol zvíře usmrtit. V češtině se pro všechny zápasníky vžil název toreador.

Ačkoliv se někdy snaží zastánci koridy tvrdit opak, o rovný a poctivý souboj rozhodně nejde. Proti býkovi nastoupí nejprve pikadoři – jezdí na koních vyzbrojeni píkami. Zbraněmi zvíře bodají do plecí a do oblasti šíje.
Následují tři bandarilleros, kteří disponují opentlenými oštěpy se zpětnými háčky, tzv. bandarilly. Jejich úkolem je býka co nejvíce vystresovat a rozzuřit. Vrhají na zvíře oštěpy s cílem způsobit mu co největší bolest.

Poslední nastupuje matador vybaven muletou (dříve toto slovo označovalo hůl, dnes je tak nazývána barevná plachta) a kordem. Matadorovým cílem je vyprovokovat býka k útoku, několikrát se mu vyhnout a usmrtit kordem. Protože matador obvykle nezasadí napoprvé smrtelnou ránu, jeden z matadorových pomocníků musí zpravidla udělit zvířeti poslední ránu z milosti.
Pokud se podaří býkovi vystoupení matadora přežít, zpravidla na něj nastupuje matador další. Zvíře tedy nemá šanci. Publikum může dát bílými šátky najevo, že si přejí život býka zachovat, stává se to však pouze v ojedinělých případech.

Kritika zápasů sílí, španělská vláda trvá na svém
Existuje řada variant býčích zápasu, které se liší kraj od kraje. V Navaře například býka neusmrcují. Cílem je ho vydráždit a pak se mu vyhýbat. V Portugalsku pak není cílem býka zabít, ale pouze se do něj trefovat oštěpy. Po zápase je býk podle vážnosti zranění buď ošetřen nebo utracen.
Poslední dobou kritika býčích zápasů sílí čím dál tím více. Španělská vláda však koridu považuje za kulturní dědictví. V roce 2010 zakázali býčí zápasy v Katalánsku. Španělský nejvyšší soud však tento zákaz právě s odvoláním na kulturní dědictví zrušil.
Ročně se ve Španělsku a na jihu Francie odehraje několik stovek býčích zápasů. Počet zraněných toreadorů se pohybuje v řádech desítek. Nejtragičtější byl v tomto ohledu rok 2017, kdy svým zraněním podlehli dva toreadoři.

A slovo závěrem......... Býčí zápasy, kohoutí zápasy, psí zápasy........ kde zůstal cit a úcta k životu zvířat?


(Karma: 48)
| Předmět: RE: Mezilidské vztahy versus zvířata
21.03.19 16:28:35 | #1609

Přitom původně měl navrch býk - božstvo, proti němu stála skupina neozbrojených dívek a chlapců, kteří s ním tančili, přeskakovali ho a předváděli artistické výkony, často to končilo smrtí, nikoli však býka, ale právě jednoho z tanečníků, to, co předvádí lidstvo teď, je hnus a to jak jde o zvířata nebo o lidi.


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Mezilidské vztahy versus zvířata
22.03.19 04:16:53 | #1614

A například Indiáni se každé ulovené zvěři omluvili za její usmrcení a poděkovali jí za poskytnutí jejího masa a kůže, aby mohli oni žít.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Mezilidské vztahy versus zvířata
22.03.19 04:46:16 | #1615

Já bych se zas tak neomlouval, neb v tomto se křesťanství i satanismus vzácně shodují. Ve Starém zákoně se praví cos o tom, že Bůh dal lidem květenu a zvířectvo ku obživě. Satanismus zas praví "Nezabíjej zvířata, pokud tě nenapadnou nebo pokud je nepotřebuješ ke své obživě". Čímž bych zde vzdal nehold všem veganům. *220*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: Mezilidské vztahy versus zvířata
23.03.19 07:37:29 | #1624

ano i o tom vím, dokonce znám jednu indiánskou pověst o náčelníkovi, ke kterému sami chodili umírající jeleni, aby je jeho lidé nemuseli zabíjet pro obživu


(Karma: 613)
| Předmět: Administrátoři č. 3
20.03.19 16:10:14 | #1589

A to je přesně on. Když se nepochopí psaná věc, když se něco přehlédne . Je ve hře návrh na dva adminy a později padl návrh i na admina třetího i když ne od LuRy, ale od jiného uživatele. A jak se dalo čekat, sotva padlo několik jmen- nicků, začíná boj . Každý zná někoho, každý fandí někomu a každý zase někoho nemusí. Tuto diskuzi vítám, ale prosím, v rámci slušnosti, bez zbytečného napadání se, urážek, ,,ohřívání staré polévky,, spíš by nás všechny zajímalo, jaký přínos by byl díky novým adminům. Aby nebylo opět několik adminů jen jako ,,ozdoba chatujme.cz,, Aby opravdu svůj post zastávali a dělili se o plnění povinností a nezůstalo vše pouze na jednom člověku, jako je to už dost dlouhou dobu .


(Karma: 613)
| Předmět: RE: Administrátoři č. 3
20.03.19 16:12:12 | #1591

A to je přesně ono- oprava chyby hned v první větě *4942* *218*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: Administrátoři č. 3
20.03.19 16:18:13 | #1595

ahojky no se obávám, že chceš po zúčastněných moc *23398* *105* *32730*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Administrátoři č. 3
20.03.19 16:27:51 | #1597

Ahoj, myslím že ne.Výměna názorů je fajn věc , hlavy vychladnou a diskuze bude v pořádku . *3012*


(Karma: 613)
| Předmět: Sto let koruny
19.03.19 04:53:16 | #1550

Letos jsme z pohledu numismatiků před pár dny oslavili v Česku důležitý milník. Před 100 lety byla totiž ustanovena nová měna, a začala tudíž platit československá koruna. Jak uvádí web Česká pokladnice, zákon, který umožnil zrod měny nově vzniklého státu, nesl číslo 84 a byl vydán 25. února roku 1919. Název koruna byl převzat z Rakouska-Uherska.
Korunová mince s vyobrazenou dívkou, která sází lípu, byla vlastně rekordmanem, co se týká setrvání v oběhu. Lidé ji nosili v peněženkách celých 35 let. Svým způsobem tak Čechoslováci ve svých kapsách a peněženkách nosili symbol pomyslného pomníku dívky, která se vzepřela režimu.
Předlohou pro dívku sázející lípu na minci v hodnotě 1 Kčs byla Bedřiška Synková. Žije již dlouhá léta ve Švýcarsku.
V době, kdy se jí dostalo výsady a spojení s mincí, jí bylo 19 let.Osud by s ní ale asi měnil jen málokdo.

Bedřiška totiž vedla v té době skautský oddíl. A to byl problém, protože skauti nebyli právě skupinou, která by se zamlouvala tehdejšímu režimu. Proto komunisté dívce nařídili aktivity přerušit. Ona ale i přes zákaz pokračovala, a zakrátko poté byla odsouzena na 10 let za vlastizradu a uvězněna.


(Karma: 73)
| Předmět: RE: Sto let koruny
19.03.19 13:03:33 | #1552

nakoukla jsem do svého měšce se starými mincemi a ejhle, našla jsem Bedřišku *32742*

dnes je 19.3. - svátek má Josef, babička mi vyprávěla, že dřív se slavil ve velkém a dokonce se tiskly i Josefovské pohledy a pořádaly se Josefovské zábavy *1016* ...takže vše nejlepší Pepíkům...tat'ko užij si ho jako za mlada *31949* *242*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: Sto let koruny
19.03.19 15:27:38 | #1565

já jí mám taky)) a i můj táta byl Josef, mě se to jméno tedy nikdy nelíbilo, ale jedno ze jmen mé mámy u křtu bylo Marie, tak myslím, že se k sobě hodili))) ostatně spolu zůstali celý život


(Karma: 73)
| Předmět: RE: RE: RE: Sto let koruny
19.03.19 16:12:42 | #1566

jj jak se zpívá v té písničce, jsme národ Pepíků :))) tedy dřív, dnes jsou moderní jiná jména a to je hezký, že spolu vydrželi, je to o lásce, toleranci a úctě jednoho k druhému .) *1067* :)))


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 16:07:19 | #1588

krásně, správně a přesně jsi to napsala, bohužel toto se nosí čím dál tím méně *99* *32435*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Sto let koruny
19.03.19 17:39:53 | #1568

No vida, že má dneska svátek Josef, to mi naprosto uniklo *4942* A je to právě díky tomu, že už to není jak to bývalo , jak to zde popisuješ . *34705*


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 09:53:06 | #1575

Ano, včera měl Lich svátek *17812*


(Karma: 73)
| Předmět: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 13:26:11 | #1579

dodatečně...na zdraví *32742* *31949*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 15:44:05 | #1583

Ty jsi vážně Jožka, Lichu? Tak dodatečně přeji vše nejlepší, pohodu, zdraví a štěstí *34705* *33968*


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 15:56:35 | #1586

jsem puncovaný LichJosef *17812* *30181* *809*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 16:00:17 | #1587

Copak su vědma, abych to věděla? *218* No a jak jsi tedy oslavil svátek, LichJosefe? *3012*


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 16:10:30 | #1590

já bych to raději nekomentoval.­..navíc nějaké svátky jsem nikdy nějak neslavil...řekl bych tak pul dobře a pul špatně


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Sto let koruny
20.03.19 16:13:09 | #1592

Já na oslavy také moc nejsem, ale co miluji, tak Vánoce a Velikonoce .


(Karma: 613)
| Předmět: Administrátoři č. 2
18.03.19 05:00:06 | #1539

Je těžké dát návrh kdo by tu měl mít tak zodpovědnou funkci jako administrátor.Zatím jsou ,, navrženi 4,, A jak říká LuRy, byl by to střed zájmů. Ale střed zájmů by byl u kohokoliv, koho jsme tu měli možnost jakýmkoliv způsobem poznat. Každý tu má někoho oblíbeného a někoho , koho nesnáší.Takže by podle mě bylo možná nejlepší, kdyby se LuRymu a Dutchovi podařilo najít někoho naprosto pro nás neznámého. Ten by se nám potom prostě sám představil, kdo je a jaké má představy pozvednou Chatujme.cz . *34705*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: Administrátoři č. 2
18.03.19 08:17:52 | #1540

Ahojky, jen taková drobnost, určitě myslíš střet zájmů že? *559* Ono být uprostřed zájmu je ve čtyřech dost těžké *815* *7183* *2*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Administrátoři č. 2
18.03.19 15:59:18 | #1546

Ahoj ankch- ježkovo voko, no, chybička se vloudila, střed- střet - nikdo není dokonalý *33598* *33598* *33598* A jinak každý pochopil, jak to nejen já a LuRy s tím,, středem,, střetem zájmů bylo myšleno *3012*


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 12:54:58 | #1551

já vím, neboj, češtinu mám ráda, dá se s ní krásně hrát)))


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 17:41:56 | #1569

To víš, někdy jsou myšlenky rychlejší a pak je z toho ,,bota,, jaká se mi tu povedla *218*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Administrátoři č. 2
18.03.19 10:39:03 | #1541

Já s tím mohu jen a jen souhlasit. Koneckonců sám jsem již psal své představy o administrátorovi s tím, že by to měla být spíše nezávislá pilná včelička než někdo ze zdejších trubadúrů čti tady. Ono bude záležet také, a řekl bych hlavně a stěžejně, jaké bude další směřování Chatujme.cz, jak se promění či nepromění a jak bude nastaveno zdejší prostředí, protože chat (se všemi dalšími službami) je hlavně o lidech, tedy bude li tu vládnout řád či neřád, jestli se tu slušní uživatelé budou cítit dobře a mít své záruky v některých věcech (o kterých se nebudu, zatím, veřejně rozepisovat). Shrnuto podtrženo, aby se tu líbilo a mělo smysl tu pobývat právě těm slušným a pak, dalo by se říci, žádoucím uživatelům s nějakým přinosem, tady bych doporučil AnathemaPoet čti tady. A vrabci na střeše cvrlikají, že bude i próza.

Nu, můžeme jen doufat, že se do oficiálního konkurzu na admina přihlásí třeba právě tací, o kterých Já či zde MRCH píšeme a že Dutch s LuRym budou mít z čeho vybírat. Podmínky konkurzu na Administrátora tady. A neoficiální hlasování je zase tady. Tam má třeba již jeden hlas i Honza ChatRadio, hlasoval pro něj nám mnohým veleznámý JupiteHans, další příznivce Honzy ChatRadio najdete sami v jeho místnosti na spřáteleně-konkurenčním chatu. Názor si na to udělejte taky sami.


(Karma: 701)
| Předmět: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 13:55:28 | #1553

Nepřestává mě to udivovat.. To že dostal hlas na neoficiální anketě kdokoliv od kohokoliv... Jakou to má váhu? Opravdu z toho musíš dělat senzaci a komplot?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 14:22:05 | #1554

Ja jen pokud si tohle novej zajemce o admina precte zmizne tak rychle jak to jen pujde


(Karma: 701)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 14:39:50 | #1555

Co myslis konkretne? to celkove deni?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 14:42:31 | #1557
(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 15:22:57 | #1563

plně s tebou souhlasím, to, co tu čtu na diskuzích, mě naplnuje hlavně nechutí ke všem angažujícím se pánům


(Karma: 701)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 15:24:31 | #1564

smazal jsem prispevky karla mimo tema, tim i reakce na tento prispevek abych z nekoho nedelal samo-mluvu.


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 17:37:42 | #1567

Zdravím. Jako že tady na mé diskuzi po dobu mé nepřítomnosti jsi smazal příspěvky od Karl1 a reakce k němu?


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 18:20:12 | #1570

Ptala jsem se proto, že na jiné diskuzi zazněl i návrh na post admina diskuzí. To není špatný nápad, ale pokud by onen admin mazal příspěvky na diskuzích, bylo by dobré , aby danému správci té diskuze dal vědět na vzkazník komu a proč, aby poslal tu část smazané diskuze na vzkazník. Pak by ten dotyčný správce diskuze byl aspoň v obraze, co se v jeho nepřítomnosti dělo a nebylo by to rozhodnutí typu,, o nás bez nás,,.Ne každý má čas sedět u pc ve dne v noci .


(Karma: 701)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 20:48:38 | #1571

Pravda, příště pošlu screen, i když tento případ byl trochu zbytečný řešit jinak než tím to odstranit.
jak jsem psal na cílové diskuzi už mě začíná hodně štvát vyřizování osobních křivd a pomluv skrz věty mezi řádky.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 08:52:25 | #1574

@Mam-rada-Chatujme : Ano, zazněl nápad na Admina diskuzí, a nikdo toto téma ovšem nezvedl a i zde LuRy se tomu vyhýbá jako čert kříži. Byl to návrh Bořka s odkazem na Pravidla, který jsem Já kvitoval, ovšem nikdo toto téma nezvedá. A proto jsem se rozhodl, navzdory konkurzu, který je vypsán na Chat a Profil admina, což mě opravdu nezajímá, poslat Přihlášku na Admina Diskuzí (AD). Když nic jiného, aspoň se třeba o tom začne diskutovat.

A Já jsem zvyklý dělat věci transparentně, proto zde svoji Přihlášku zveřejním, nechť všichni vidí a vědí, Já s tím nemám problém.

Přihláška na AD


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 10:32:24 | #1576

@ankch : Takže se budeme držet hesla "Kdo nic nedělá nic nezkazí"? Mimojiné, všimla sis nejen ty, že molochový specialista Firer se nám nějak odmlčel? Asi si nechce pokazit svůj dychtivý sprint na admina. A z neoficiálních zdrojů mám potvrzeno, že přihlášku zaslal. Tudíž dám k dobru DivnoAzaMoudro: Kdo mlčí, je nezávislý.. a nemůže si nic pokazit (Já vím, že tu možná zase rozdmíchávám emoce, ale prostě holt co vidím, o tom mluvím, jsem už takový, a neb jsem již starší pán, tak změna naformátování je nemožná :D)


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 12:31:13 | #1577

Protoze si Azazel-Andel bere a dobira nepatricne moje jmeno do ust a jak je vidno z predeslych diskuzi nejen moje jmeno do ust, vyjadrim se a napravim ty nizke reci o mne.

Je to predevsim komplot Azazela-Andela, protoze jsou to politicky a sympatiemi motivovane a smerovane reci, ktere by se opravdu dali nazvat spise komplotem a konpiracemi nez realnou pravdou, jak je videt jsem stezejnim tematem pro Azazela-Andela, dekuji mu za to. :D Azazel-Andel dela proste politiku.

Tahle vec, ja nevim, co se mohl Azazel-Andel dozvedet z neoficialnich zdroju o tom, jestli kandiduji na admina a kde se vubec vzaly jeho neoficialni informace o kandidature, protoze ja jsem se k tomu nevyjdroval a nic jsem sam nedeklaroval, to jsou fakticky zjevne jenom drby a klepy o mne, ja si chci tuto vec nechat spise pro sebe, myslim si, ze neni nutne, abych se k tomu jakkoliv vyjadroval. Pravo se prihlasit do konkurzu ma kazdy, kdo splnuje stanovene pozadavky, jestli to Azazel-Andel nevi je to jeho nevedomost, sorry ja za to opravdu nemuzu a nenesu zodpovednost. :D

Je moje vec a na moji vuli, jak se chci angazovat v diskuzich, ja nevim, co je na tom tezkeho pochopit a co na tom Azazel-Andel nechape. Ja stojim spise v pozadi obecne, to ze ja se neangazuju vzdycky, to ze ja se spise neangazuju nez angazuju, to je fakt a neni na tom nic zvlastniho ani noveho, protoze ja nemam takovy eminentni zajem byt ve vsem zainteresovan a do vseho mluvit, tak jako se angazuji jini, napriklad stale mluvici Azazel-Andel, ktery musi resit a komentovat temer cokoliv i vcetne veci, ktere mu ani neprislusi komentovat.

Jestli vezmu na mysli temata a veci, ktere se resi v uplynule dobe tak je z toho dost veci a temat, co se toci porad do kola, Bad, admin a vyrizovani si sporu, animozit a zalezitosti.

Ja se v techto vecech angazovat neminim a v zadnem pripade se nechci nechavat zatahovat do nejakych roztrzek, sporu a valek, to jsou vase omylana temata, ne moje, ja jsem se navic k nekterym vecem uz stejne vyjadril v predchozich vystupech a myslim si, ze neni treba se k tomu vyjadrovat, vracet a pytvat zbytecne slovy.

Ja si myslim, ze timto jsem to osvetlil a napravil, to co je o mne nepatricne, zbytecne vykladano.

Ja vubec nevim, co tady vlastne Azazel-Andel resi a namlouva, proc me resi a proc plytva touto diskuzi nad necim do ceho mu v podstate ani nic neni, prijde mi to docela nizke a zoufale tyto jeho nepatricne reci a vystoupeni, musim rict, ze se nad tim docela bavim. :D :D

AMEN!


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 12:52:39 | #1578

Ale no tak Azazel má nahodou celkem zdravé názory,akorát by mi u něj vadily vazby na xchat včetně toho rozhovoru,který mi přijde jako reklamní ,proto jsem hlasoval v anketě raději pro tebe.Spíš by jsi mohl napsat misto vzájemného postuchovani v čem konkrétně by jsi byl přínosem pro chatujme a co by jsi tu rád do budoucna vylepšil..


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 14:22:15 | #1580

Azazel uvadi ze ma zajem delat admina na diskuzich … znamena to tedy ze budou zvoleni dva admini ?? Druhy pro diskuze ?


(Karma: 73)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 14:30:25 | #1581

https://diskuze.chatujme.cz/…uzivatele-t2 ...podívej se :)

admin pro profil a chat, o diskuzi tu LuRy nepíše


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 15:03:22 | #1582

V tom pripade je zajem o admina na diskuze … No uvidime co na tohle odpovi LuRy …


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 15:45:16 | #1584

Díky za odpověď, Luky


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 15:51:30 | #1585

No dva administratori Firer a Azazel


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:13:29 | #1593

víš k tomu se vůbec nehodlám vyjadřovat, já si sem chodím oddechnout a nezávidím vůbec Lurymu jeho rozhodování o adminu jen myslím, že by to měla být žena, což se bohužel asi jen těžko stane


(Karma: 48)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:14:42 | #1594

toto bylo pro Azazela


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:19:50 | #1596

Zena ? A koho z zen navrhujes ?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:34:47 | #1598

Nazor je hodnotny, pokud je smysluplny, vecny, neutocny, to v tehle veci nikoliv. Ja se nekterymi nazory shoduju a nekterymi neshoduju, to podle toho jake ty nazory jsou.

Anketa je neoficialni vec, ktera je zalozena hodne aktivnym uzivatelem, ja s parametry, spravovanim diskuze nesympatizuju a nesouhlasim, to ze nekdo nejak hlasoval i pro me treba v ankete vyberu admina, to je hezke za to diky, ale neni to nejak zasadni, smerodatny, predmet te ankety, ze si lide sami maji navrhovat adminy se mi z principu moc nelibi, protoze i kdyz si lide mohou rict v ankete, koho by si predstavovali jako admina, to legitimni konecne rozhodnuti prislusi jenom vedeni Chatujme, ne zadnemu vysledku v ankete.

Nejedna se o postuchovani, co se tyka me, ja jsem to musel uvest na pravou miru a musel jsem se branit proti temto politicky a sympatiemi motivovanym nizkym recem a narcenim, ze dychtim po nejake funkci, ja bych spise uvital, aby prestala ject ta ucelova nizka, trapna propaganda namirena proti mne, kterou nedela jen Azazel-Andel, ale i jini, co jsem mel moznost pozorovat, propaganda ktera je docela vytrzena mimo realitu a vubec postradajici jakykoliv smysl.

Konkurz na admina, no jiste ja bych si tady mohl vytvaret vlastni kampan, resit to tady, povidat o sobe, ziskavat prizen, ziskavat hlasy nebo neziskavat prizen a neziskavat hlasy, no pak bych z toho mohl byt nakonec ostatnimi uzivateli zkousen ne? :D :D

Ja to ale neudelam nebudu si tady delat kampan na volbu admina, protoze konkurz na admina neni predmetem voleb, neni to predmetem politickeho boje, neni to predmetem boje o moc je to administrativni funkce, ktera vychazi z prav a povinnosti hlavne a ma to byt cestna funkce, jak bylo receno, neni to jen pristup k nejake neomezene moci, ktera bude umoznovat, delat si, co se nekomu zachce, protoze je jasne, ze je to necim svazano a podmineno, neni asi potreba to nejak slozite resit a nejak z toho panikarit. Na tu funkci byl vypsan nabor, vyberove rizeni v te podobe, jake je a k tomu kompetentni lide se nejak snad rozhodnou a nekoho vyberou, to by se melo vzit hlavne na vedomi, jestli bude prevladat nejaka nespokojenost s tim, jak vyber adminu dopadl, resit to a stezovat si se da vzdycky i po skonceni konkurzu, rekl bych. :D


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:44:19 | #1599

@ankch :
Takto Já o tom nepřemýšlím, nemám to rozdělené dle pohlaví, spíš jde o toho kterého jedince konkrétně, jestli žena nebo muž mi přijde nepodstatné. A tak byl vypsán konkurz na 2 adminy, tak třeba to bude jedna žena, anebo dvě ženy, čert ví. *6194*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 16:54:05 | #1600

Konkurz na admina diskuzi neni stanoven, ani vyhlasen, to jen Azazel-Andel se rozhodl svevolne sam verejne prihlasit na neexistujici post admina diskuzi a na neexistujici vyberove rizeni, rekl si sam o nejakou funkci. :D :D Je to docela nestandardni jednani, jak je videt timhle jednanim je vytvaren i celkem zmatek v hlavach lidi, no ale asi bylo zrejme i motivem, jak sam rika nadhodit toto tema. :D


(Karma: 701)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 19:46:42 | #1601

Vyberko na diskuze sem nedaval ackoliv bych na to adepta mel. Nicmene myslenka je spise aby CA zastaval i castecne FA ale to je jeste ve hvezdach. Takze ciste na diskuze zatim nikoho nehledam


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 20:03:16 | #1602
(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
20.03.19 20:38:07 | #1603

Tak a ja uz jen odpovim a ubezpecim, ze se mnou neni vubec nic, ani se nic nezmenilo, ale nevim co je s tebou Azazeli-Andeli? :D A kdyz uz zaznela konspirace a komplot od Azazela-Andela, tak ja se na neco zeptam. Azazeli-Andeli, co te tizi, nemuzes prekousnout byt jen myslenku na to, ze bych se mohl stat adminem, mas z toho schizu? :D Protoze, to je neuveritelne, co se tady roztaci za reci, co tady povidas. :D :D


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
21.03.19 09:29:43 | #1605

už jsem nechtěl do ničeho zasahovat, ale jak tak koukám na palcující nick calnexin, to už je opět trapně přejmenovaný ženský nick bývalého mužského administrátora, kterého jsi onehdá tak obhajoval? Už je mi tady z těch fejků vážně ZLE.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
21.03.19 09:46:07 | #1606

Ach jo, nechcete uz toho dohadovani nechat …


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
21.03.19 11:08:28 | #1607

Jsou to veci, hypotezy a spekulace, lustrovani uzivatelu, ktere maji navodit nejaky neblahy dojem zase, ja se nezabyvam hypotezami, spekulacemi, jsou to veci, ktere nema smysl ani resit. :D

Ja nechapu, proc je ten dotaz smerovan na me, proc chces nekoho lustrovat? :D Ja uzivatele nelustruji a uz vubec ne bezduvodne, ja ne. :) Ja ani k tomu nemam zadna prava, nejsem ani administrator, ani nic takoveho, nevim co se me na to ptas. :D

Ja skutecne ani nemuzu vedet vsechno, kdo se skryva pod jakym uctem. Nebo vypadam, ze bych byl vsevedouci? :D Ja jsem pouhy clovek. :)

Neni to ani tema je to bezpredmetne a ten nepripadny dotaz ja povazuji za hloupy a myslim si, ze by se tim nemela zbytecne, no nechci rict zaspamovat, ale zanaset tato jinak docela vazena a slusna diskuze. :D Takze o tom se ja bavit nebudu.


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
21.03.19 11:46:44 | #1608

Ok,díky za vyčerpávající odpověď,i když politicky jsi se fikane vyhnul otázkám na které jsem se tě tázal,ale ono na tom tak nezáleží..Jen si přeju, aby nový administrátor ať jím stane kdokoliv měl smysl pro spravedlnost pro všechny bez rozdílu a nebyl to nějaký bogeman numero duo který by z toho udělal podobnou fejk žumpu jako u konkurence..


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
22.03.19 05:05:28 | #1617

@Firer :
Ale jistěže lustrovat, pokud je podezření, že nějaký nick páchá něco nekalého, že to může být nick dlouhodobého a známého uživatele, který se takto (registrace nicku calnexin je 19.03.2019) pokouší cosi veřejně nekale ovlivnit. A ten dotaz Anathemy není vůbec hloupý, stejně jako jeho poznámka o vstřícných vztazích tvých s Badem. A pojďme se podívat i dál, podporuje tě palcováním veleznámý JupiteHans. Víš, milý Firere, Já bych se velmi nerad dočkal doby, jelikož jsi velmi silným kandidátem na admina, abys mi na mé dotazy, jako případný admin, odpovídal v podobném duchu jako tvůj předchůdce, tedy "Co je ti do toho, co se o to staráš, to není tvoje věc apod.". A nezapomínej, že znám z minulosti tvé přístupy k některým věcem (ale nebudu tu, jak pravila MRCH, prát staré prádlo, stačí, že ty víš). Já bych jen nerad, aby při tvém případném adminování, platilo s tvým předchůdcem, jeden za 18 a druhý bez dvou za 20. To bych asi Anathemu hodně rychle následoval! *5294*


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
22.03.19 13:52:27 | #1620

námět na Anketu ....Badův příští ženský nick bude a) Bromhexin b) lexaurin c) stoptusin, d) penicilin *34678* A tímto to definitivně vše uzavírám. Mějte se tu všichni dle zásluh! *34677*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
22.03.19 13:54:26 | #1621
(Karma: 4)
| Předmět: RE: Administrátoři č. 2
18.03.19 10:52:35 | #1542

měl by to býti člověk...nad věcí-malilinko znalý život-rozhodně nerozlišovat/ne­dělit lidi na takový a makový/uměti diskutovat o všem a s každým-žena -muž,staré-mladé,blbé-moudré:-)),dalo by se o tom dlouze polemizovat...toto je jen a jen můj názor,pěkný den


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Administrátoři č. 2
18.03.19 16:01:16 | #1547

Tvůj názor se mi líbí a souhlasím s ním *34705*


| Předmět: RE: RE: RE: Administrátoři č. 2
19.03.19 21:18:56 | #1572

souhlasím s váma oběma


(Karma: 613)
| Předmět: Na ostří nože
16.03.19 23:04:47 | #1529

Byla to situace, při které se ve druhé třetině druhého semifinále první hokejové ligy mezi domácí Jihlavou a Kladnem tajil dech. Útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr při pádu nešťastně zasáhl svou bruslí gólmana Dukly Davida Honzíka, kterému od krvavého zranění v obličeji nepomohla ani maska.

Pětadvacetiletý gólman okamžitě sundal masku a sledoval, jak mu tržná rána v obličeji silně krvácí. Na ledě se strhla potyčka, po jejímž skončení šel Jágr zjistit, jaký je zdravotní stav Honzíka a omluvit se mu.
Když sedmačtyřicetiletá legenda viděla, že brankář Jihlavy silně krvácí, ihned mávala směrem ke střídačkám, aby na led přispěchal s pomocí doktor.

Konec dobrý, všechno dobré. Brankář vyvázl s několika stehy a nejen že po ošetření zápas dohrál, ale vyhráli jsme.Palec nahoru nejen našemu brankáři a týmu , ale i Jaromírovi za jeho férový přístup.


(Karma: 613)
| Předmět: Aza Poet
16.03.19 18:17:22 | #1528

AzaPoet, to je síla,
nejen múza to v něm třímá .
Jeho hlas jak ze záhrobí, úplně mě hrůza drobí.
Až nebudu moci spát,
nechám si od něj předčítat.
Horor co Lich King stvoří
a budu se příjemně bát .


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Aza Poet
17.03.19 04:38:41 | #1531

Horor ze starého mlýna
mrtvolný puch, červi a špína
kdos zas pravil, že sexy hlas
zasej zrno, vyroste klas.

Toť zajímavé a strašidelné téma
literatura temná jak Anathema
Kozel plodivý, zaseje zrno
bát se pak bude celičké Brno.

*59* *6194* *59*

(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Aza Poet
17.03.19 08:39:03 | #1534

Kozel plodivý zaseje zrno ,
bude se bát celičké Brno.
To má malé území,
zbytek národa ho uzemní.
Ty máš svaly , já zas čáry
a Král hororů žhavé pero,
pusť se do Anděla- Anathemo *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Aza Poet
18.03.19 12:07:25 | #1544
(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: Aza Poet
18.03.19 16:02:31 | #1548

Tak Ty naše věčná smajlíky milující princezno, tu máš i jeden ode mě *34705*


| Předmět: RE: RE: Aza Poet
19.03.19 21:20:48 | #1573
(Karma: 613)
| Předmět: První česká pojišťovna
16.03.19 17:53:03 | #1527

Císařovna Marie Terezie vyzvala roku 1762 zemské úřady k zakládání požárních pojišťoven, ty však její snahy odmítly z obavy , že jde jen o další skryté zdanění a také kvůli žalostné bídě, ve kterých se lid zmítal po dlouhých bojích o rakouské dědictví .
Císařská kancelář to tedy zkusila vzít za opačný konec - přenechat pojišťovnictví soukromému sektoru.Stalo se tak roku 1819 za vlády císaře Františka I . I když na území monarchie v té době působilo i bez povolení několik pojišťoven , patent umožnil českým vlastencům , aby byla roku 1827 založena První česká vzájemná pojišťovna.
U jejího zrodu stáli Josef Matyáš, hrabě z Thunu a Hohensteinu a František Josef , hrabě z Vrtby.O tři roky později ji následovala První Moravsko- slezská vzájemná pojišťovna , založená v Brně.


(Karma: n/a)
| Předmět: spravedlnost
14.03.19 20:00:11 | #1521

není nikde na světě


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: spravedlnost
17.03.19 04:13:33 | #1530
  1. Vidím, že tu komusi nestačí vlasní "propadák" fórum svých vlastních výkřiků do tmy, tak se jal křičet do tmy i zde
  2. Na téma Spravedlnost jsem již kdysi dávno na diskuzích jiného chatu (09.03.2014) pronesl toto:

Existuje v dnešním světě spravedlnost? Odpovím, navzdory svým zvyklostem, jedním slovem - Neexistuje.

Nu, dobrá, přesvědčili jste mne, tak se tedy trochu rozepíši. Spravedlnost neexistuje už narozením člověka, neb nemáme všichni stejné a rovnocenné geny, nemáme stejné predispozice, každý z nás se rodí do jiných sociálních, náboženských, filosofických, mravních a dalších sociologicko společenských poměrů. Tedy, dalo by se souhrnem říci, nemají všichni lidé stejnou startovací pozici.

A boží spravedlnost, ty pověstné boží mlýny? Tím se mnozí jen chlácholí a opět věří něčemu, co se nedostaví. Je třeba si uvědomit, že za vše může člověk a princip akce a reakce vesmíru, a nenamlouvat si, že by za tím stál někdo jiný. Proč skládat ruce v klín a přijímat osud, aniž bychom se pokusili něco s tím udělat a to jen proto, že je to psáno v kapitole té a té, v tom a v tom žalmu. A míti nějakou naivní naději, že přijde někdo shůry a učiní jakousi spravedlnost. Pokud věříme a modlíme se, aby se něco stalo, nebudeme jednat pozitivně, tak, aby se to skutečně stalo. Pozitivní myšlení a pozitivní jednání nesou své ovoce. Obracet své pohledy k nebi a doufat v ony boží mlýny je zbytečnou ztrátou času.

  1. Každopádně to, že spravedlnost neexistuje, ještě neznamená, že se ji nemůžeme pokusit alespoň přiblížit. Každý člověk je zodpovědný za svoje činy, některým to může procházet a některým zase ne. O čem hovořím v druhém případě, to se nechte překvapit. *8155*

(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: spravedlnost
17.03.19 08:24:02 | #1532

Jedna spravedlnost přece jen existuje- smrt *6873*


| Předmět: RE: RE: RE: spravedlnost
17.03.19 22:03:48 | #1537

Osudový den odchodu je mnohdy nespravedlivy


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: spravedlnost
18.03.19 04:51:30 | #1538

Osudový den odchodu je mnohdy nespravedlivý, to máš pravdu . Často si říkáme,,mohl tu s námi ještě být, mohla tu s námi ještě zůstat.,, Nejbolestivější je , když nám odejde dítě. Jediná smrt je spravedlivá, nikoho z nás tu nenechá. Vědci bádají o dlouhověkosti, ale k čemu nám bude, když se třeba budeme trápit vleklou nemocí, budeme bezmocní, odkázáni na pomoc druhých.


(Karma: 355)
| Předmět: RE: RE: RE: spravedlnost
18.03.19 15:46:17 | #1545

Smrt je jen začátek, která zazvoní u dveří a oznámí, že provádí odečet obyvatelstva....
LichKingAnathema nekromant z vybraných spisů Necrosarium-aneb základy tvoření nemrtvých Prolog *17812*


(Karma: 613)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: spravedlnost
18.03.19 16:05:13 | #1549

To takhle smrt zazvonila u dveří jednoho pána. Měla kosu přes rameno a pán jí povídá:,, Ale já si objednal sekačku na trávu a ne kosu,, A zabouchnul jí dveře před nosem *3012* *6873*