Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 50555x
Příspěvků:
1664

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda, hudba, četba , zájmy a koníčky, zajímavé články , vše co nás baví, zajímá, co nás tíží a bolí- prostě diskuze o všem možném.

(Karma: 226)
| Předmět: Příběh mýdla s jelenem
31.05.19 13:53:02 | #2055

Až tři sta milionů kusů mýdla dodával ročně na rakousko-uherský trh úspěšný liberecký továrník Johann Schicht, přezdívaný druhý Baťa. O znovuzrození legendární bělavé kostky s vyraženým jelenem ve skoku, od jehož uvedení na trh uplynulo loni 170 let, se nyní pokoušejí v Olomouci.
Svou slávu si mýdlo s jelenem získalo již za dob Rakousko-Uherska, kdy bylo neodmyslitelnou součástí domácnosti snad každé hospodyně v monarchii. Díky svému složení dobře odmašťuje a jeho využití je velmi široké.
Kdy přesně sedlák, řezník a uzenář Georg Schicht vyrobil první kostku mýdla, není přesně známo, o mydlářskou živnost však požádal v roce 1848. „Nakupuj levně suroviny, prodávej levně dobré zboží!“ znělo heslo podnikavého Němce, který si první výrobnu mýdla z glycerinu zřídil ve sklepě svého domu v Rynolticích u Liberce. Zaměstnal v ní celou rodinu a podnik začal brzy vzkvétat a prosperovat.
V roce 1891 se na mýdle objevil jelen, který se stal jeho logem, a Johann Schicht získal ochrannou známku na Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem. Proč právě s ním? Snad že jich je v severočeských lesích mnoho, snad pro sílu, kterou jelen ztělesňuje. Mýdlo s jelenem se časem stalo synonymem pro celou skupinu mýdel, používaných i k praní prádla.


(Karma: 226)
| Předmět: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 07:58:55 | #2043

Waldemar Matuška se narodil jako Vladimír Matuška v Košicích, dětství prožíval v Praze. Jeho matka Mia Malinová byla zpěvačkou vídeňských operetních divadel. Vyučil se sklářem v Poděbradech a zároveň se snažil vystupovat s různými kapelami - zpíval a hrál na rozličné hudební nástroje (např. kontrabas, banjo a kytara). Po vojně nastoupil jako osvětový tajemník v Chebu, svůj typický plnovous si nechal narůst v roce 1956. Začátkem 70. let si nechal úředně změnit jméno na Waldemara.
Zemřel 30. května 2009 na Floridě[6] na zápal plic a následné selhání srdce. Pohřeb se konal 18. června 2009 a přišlo na něj kolem dvanácti tisíc lidí. Místem jeho posledního odpočinku je Vyšehradský hřbitov.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:12:43 | #2044

Ano,byl to výborný zpěvák,uměl daleko lépe nazpívat ty americké staré šlágry.
Já občas jezdil do malého obchoďáku v Modřanech a viděl jsem tam jeho desku. Ale nekoupil jsem si jí,už přesně nevím proč,myslím že jsem měl sebou málo peněz. Pak on emigroval a já tam šel znovu pro tu desku,ale už jí neměli vystavenou,bylo tam prázdné místo. Tak jsem se zeptal prodavačky,kde mají tu desku od Matušky a ona mě řekla: Kdo to je? Takovou odpověď jsem nečekal,tak jsem neřekl ani slovo a odešel jsem.
Mě se od něj nejvíce líbila píseň: Sedm dostavníků,snad jí tady najdu


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:17:13 | #2045

Tak to je něco *33598* *33598* *33598* Kdoví, proč ho raději neznala. Sedm dostavníků- tak tu asi neznám a snad ji najdeš a dáš ji sem .


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:29:45 | #2047

No asi nemohla říct,on zůstal v Americe,tak nám přikázali stáhnout všechny jeho desky. Třeba když opakovali Chalupáře, tak on nazpíval tu úvodní píseň: Když máš v chalupě orchestrion,tak to udělali tak,že vypustili slova a znělo to jen jako orchestrálka. Tenkrát nějak hodně rychle zmizely všechny jeho hudební nahrávky,jinak ten Supraphon byl pomalý,než něco vydali. Vím to od známéno prý se ještě v roce 1974 dal sehnat Karel Kryl v těch prodejnách kde prodávali magnetofony a kazeťáky.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 13:40:10 | #2051

Ty máš opravdu velký přehled o hudební scéně.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:20:35 | #2046
(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:30:01 | #2048

Tak to je hezký text , tu jsem neznala a mě se od něj ještě líbila Tereza


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 08:36:32 | #2049
Pak ještě z novějších písní se mi líbí Eldorádo,které původně nazpívali Goombay dance band

(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nezapomenutelný Slavík z Madridu
31.05.19 13:43:01 | #2053

Eldorádo se mi taky líbí a Slavíci z Madridu


(Karma: n/a)
| Předmět: Nostradamus-něco bude pravdivé
29.05.19 10:52:25 | #2039

Ještě jsem si vzpomněl na jeden článek,který vyšel v MF dnes 4.ledna 1997 o Nostradamovi. Mimo jiné tam také bylo napsáno,kromě toho,že bude sucho,což je obecné,cituji: Výbuch bomby teroristů nad New Yorkem. No a v září 2001 se to stalo,byla to sice letadla,ale místo bylo určeno správně. A hlavně,to nikdo nemohl zmanipulovat,pro­tože to noviny napsaly v roce 1997,to možná v té době ani ti teroristé ještě neplánovali. Tak na těch Nostradamových předpovědích musí být nějaká pravda.
Jsou různé spekulace: třeba že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci, že se to natočilo v Hollywoodských ateliérech, aby předhonili Rusy a s tím Kennedym to se přesně neví,kdo střílel. Ale toto nemohli ovlivnit. Škoda,že jsem ten článek půjčil jednomu kamarádovi a jak už to bývá,tak mi ho nevrátil.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: Nostradamus-něco bude pravdivé
30.05.19 05:45:27 | #2042

Zkusila jsem najít ten článek o kterém tu píšeš a o který jsi přišel. Něco se mi podařilo najít.Je to delší , ale dám to sem. Mimo jiné i trocha osvěty.
V souvislosti s tragickými útoky v USA jsem si vzpomněl na proroctví slavného Nostradáma, věštce z 16. století. 4. ledna roku 1997 vyšel v Mladé Frontě DNES článek, s jeho předpověďmi v rozmezí několika následujících let. Předpověděl zde záplavy, které se velmi často objevují ve světě. Co je zde nejzajímavější jsou ale jeho proroctví o Třetí světové válce.
Cituji jeden z odstavců:
"Chaos na Zemi by měl nebezpečné důsledky pro mezinárodní rovnováhu, které proroctví souhrnně pojmenovává jako šíření vlády antikrista. To podle nostradámovců zahrnuje například konflikt mezi Čínou a Tchaj-wanem, Jišní a Severní Koreou, eskalace napětí na Blízkém a Středním východě, výbuch ničivé bomby nad New Yorkem".
Všimněte si té poslední věty! VÝBUCH NIČIVÉ BOMBY NAD NEW YORKEM!!! Předpověď se zde vyplnila. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že Nostradámus úspěšně předpověděl francouzskou revoluci, první světovou válku, nástup a pád Hitlera, zavraždění Kennedyho, jeví se ještě děsivěji jeho proroctví, které by mohlo předznamenávat TŘETÍ SVĚTOVOU VÁLKU!!! Podívejte se na další odstavec z MF DNES ze 4.1.1997: "Třetí světovou válku pak vidí stoupenci Nostradáma jako fatální střetnutí mezi Západem a Ruskem na jedné straně a čínskoarabskou aliancí na straně druhé. Ovšem v tomto případě jim předpověď už jednou nevyšla, protože podle vize z počátku 80. let má tato válka právě probíhat."

Válka měla podle předpovědi sice probíhat již v roce 1997, ale stejně tak tomu mělo být u ničivých výbuchů v New Yorku. Dále vezměme v úvahu fakt, že Nostradámus žil někdy v 16. století. Plus mínus deset let tedy v předpovědích nemusí hrát žádnou roli.

Zašifrované proroctví:
Další skutečností, která ztěžuje vyvození předpověděných událostí je, že Nostradámus psal všechna proroctví zašifrovaně ve verších. Proto se drtivá většina dá vydedukovat až poté co se něco stane zpětně.
Nostradámův záměr:
To, že psal proroctví ve verších, ale mělo bezpochyby záměr a o to více děsí. Samotnému Nostradámovi se nejspíš vše jevilo velmi zřetelně a podrobně. Je tedy velmi pravděpodobné, že zde viděl natolik strašné věci, které není jednoduché pustit mezi lidi. Představte si, že by všichni byli informováni o nějaké zlomové události a následně se ji vyhnuli (Třeba válečný útok na strategické cíle). Nezvratně by to ovlivnilo celý další vývoj lidstva.
Navíc, lidé, kteří umějí takovýchto věšteckých schopností využívat nebo se pohybují v astrálních sférách (Astrální sféry jsou duchovní světy duchovních nehmotných bytostí, údajně se v nich člověk pohybuje před narozením a po smrti. Vstoupit do nich může ale i za života. Viz. Tibetští mniši.), mají přímo zakázáno předpověďmi přímo ovlivňovat běh dějin nebo je využívat ve svůj prospěch.


(Karma: n/a)
| Předmět: proč je v květnu špatné počasí
29.05.19 10:01:08 | #2034

Nevím,jestli to někoho bude zajímat,ale, i když je to potřeba,tak hodně prší a je často chladno. Všiml jsem si,že se už několikrát po sobě opakovala stejná situace. Nad středomořím se vytvořila tlaková níže,která se posouvala k severu a to velmi pomalu,protože nad Ruskem je už několik týdnů stálá tlaková výše a je tam horko a sucho a ta výše blokuje postup front na východ,tak ty tu zůstávají a proto hodně a dlouho prší Pokud se bude dále opakovat tato situace,tak nás čeká deštivé a chladné léto..Správně už by měla být nad jižní Evropou stálá tlaková výše,ale není tam. Podle mě to počasí není v pořádku. Snad se nenaplní to, co je ve scifi filmu. Den poté.
Pak nad severní Afrikou vznikají odpoledne bouřky a lijáky,tam by v této době nemělo pršet vůbec,už tam začíná poušť Sahara. Tak uvidíme. A pokud svítí slunce,tak je teplo,to je dáno hlavně tím že je v červnu nejdelší den v roce a slunce je hodně vysoko,tak prohřeje ten vzduch.
Já pamatuju deštivé a chladné květny a pak bylo hezké léto. Jak bude v létě,to neví ani ti meteorologové,natož já.Nějaké pěkné dny,ty se najdou vždycky,ale asi nebude nějaké delší hezké období třeba aby 14 dní bylo slunečno. To asi bude tak 2-3 dny a pak se to zas pokazí.
Už dopředu přeji všem hezké prázdniny a dovolené


(Karma: 226)
| Předmět: RE: proč je v květnu špatné počasí
29.05.19 10:17:44 | #2036

Ahoj Elamire, moc hezky napsaný a zajímavý příspěvek. Pravda je, že počasí blázní na celém světě a víme i proč tomu tak je. Ale letošní květen je opravdu takový, jaký má být.Sice hlásí ještě přízemní mrazíky, ale pak už nástup léta. Tak uvidíme.Já léto nemám ráda- tedy pokud nejsou extrémně vysoké teploty.
O čem je ten film,, Den poté,,?


(Karma: 63)
| Předmět: RE: RE: proč je v květnu špatné počasí
29.05.19 10:33:02 | #2037

Podle Světové meteorologické organizace je letos 70% šance na opětovný příchod jevu zvaného El Niño. Naposledy se objevilo v roce 2015 a zasáhl podnebí na celé planetě, díky čemuž byl rok 2016 nejteplejším rokem v historii měření.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: proč je v květnu špatné počasí
30.05.19 05:27:21 | #2040

Musela jsem si najít co přesně znamená tento jev . El Niño [el ni.ɲo] IPA (španělsky Chlapeček) je původní název jevu, který pozorovali jihoameričtí rybáři ve vodách Tichého oceánu. Jedná se o zeslabení studeného oceánského Peruánského proudu (též Humboldtův proud) a s tím související oteplení tamních vod. Tato událost nastávala obvykle kolem Vánoc a proto byla rybáři nazvána El Niño Jesus, což česky znamená Ježíšek. Dnes se setkáváme výhradně s výrazem El Niño.
Jev je ale složitější, neodpovídá současným klimatickým modelům a sezónní rozdíly s ním tak úzce nesouvisejí. Atmosférické procesy, které jej řídí, jsou stále nedostatečně pochopené a oblačnost může při jeho formování hrát dominantní roli.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: proč je v květnu špatné počasí
29.05.19 10:42:43 | #2038

ten film je o tom, jak rychle roztály ledy v Antarktidě a pak byly ničivé bouře a nastala nová doba ledová během pár týdnů,to udělali, aby to bylo poutavější.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: proč je v květnu špatné počasí
31.05.19 08:59:52 | #2050

Tak mám tu nejnovější předpovědi,myslím, že jen ten květen vybočil z normálu. Teď se zdá,že to počasí bude takové,jaké má být. Tlaková výše je nad jižní Evropou a bude i nad střední,takže bude slunečno. Jednotlivé fronty budou procházet severněji. Nějaká může přejít i tady,ale to je v pořádku.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: proč je v květnu špatné počasí
31.05.19 13:45:46 | #2054

Ale je staré moudro a dokázané, že studený máj, v stodole ráj .Slunečno mi nevadí, ale horka letní ano .


(Karma: 226)
| Předmět: Ledviny
29.05.19 08:39:46 | #2023

„Obleč se, nastydnou ti ledviny!“ Tuhle větu asi slyšel každý. Ve skutečnosti však ledvinám hrozí větší nebezpečí z běžně dostupných léků, nadbytku vody či nedostatku odpočinku. Je to životně důležitý orgán, o který se ale jen málokdo stará.
Ledviny hodně zatěžuje a poškozuje i dlouhodobý nedostatek spánku a odpočinku nebo pití těsně před ulehnutím do postele. Mnohem zdravější je pít v průběhu celého dne.
Věděli jste ale, že tělu ubližuje i příliš mnoho sportu? Náročné, časté a dlouhé tréninky mohou způsobit rabdomyolýzu – stav, kdy se rozpadá poškozená svalová tkáň a do krve se dostávají látky, které mohou v nejhorším případě způsobit až selhání ledvin. V takovém případě je typická extrémní bolest svalů a tmavá moč, což je vyvoláno krví, která se do ní vylučuje.
Škodí i nadužívání léků na bolest, což někteří lidé dělají dost běžně, například při bolestech zad, břicha nebo hlavy. Nebezpečí hrozí především u přípravků, které obsahují paracetamol a kyselinu acetylsalicylovou.
Pořekadlo, že nic se nemá přehánět, platí u zdraví dvojnásob. Dodržovat pitný režim je důležité, ale přepíjení je stejně nezdravé jako dehydratace.
Zajímavé je, že nezáleží jen na množství vody, ale také na tom, zda je sycená či ochucená. (Tušíte, kolik cukru vypijete?) Jestliže denně vypijete dva a více bublinkových nápojů, rapidně zvyšujete riziko onemocnění ledvin. Jednoduše řečeno jim tím přidáváte práci. „Problém může nastat u sycených minerálních vod o vysokém stupni mineralizace, kde již dochází ke zvýšené zátěži ledvin různými minerálními látkami. Problematický může být také příjem slazených sycených nápojů, které přispívají ke vzniku obezity a jejích komplikací, jako je například cukrovka 2. typu.


(Karma: 67)
| Předmět: RE: Ledviny
29.05.19 09:26:22 | #2024

Nejlepsi je pit normalni vodu …


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Ledviny
29.05.19 09:27:52 | #2025

To asi ano, ale jak nás varují- přiměřeně, přiměřeně - jako v té pohádce *218*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: Ledviny
29.05.19 09:44:18 | #2026

To joo *33598* a lidi to stejne pijou vse dohromady


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Ledviny
29.05.19 09:47:26 | #2027

Co pijí dohromady?? Vodu se sodovkou? *218*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ledviny
29.05.19 09:49:34 | #2028

No nejlepsi je pivo na ledviny *34069*


(Karma: 226)
| Předmět: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 07:41:45 | #2005

Voňavé bezinky jsou totiž zázračným lékem nejen na nachlazení a zanícené močové cesty, ale pro své močopudné účinky ulevují i při zácpě. Účinné jsou také proti bolesti, proto se využívají například při migréně. Úlevu přinesou při bolestech trojklanného nervu nebo při zánětech dutiny ústní. A pokud trpíte na záněty středního ucha, připravte si odvar z květů bezu černého ke zmírnění bolesti. Využít k léčivým účelům se dají snad všechny části tohoto keře. Třeba čerstvá zelená kůra se přikládá na spáleniny, zatímco mast z květů, kterou si můžete sami jednoduše připravit tím, že do základu použijeme třeba vepřové sádlo, pomáhá při hojení hnisavých zánětů.
Připravit si z bezinek můžete kloktadlo na zanícený nosohltan nebo mandle, na podzim pak listy využít jako obklad, který zbaví tělo revmatických bolestí.
Obklady z čerstvých listů černého bezu zase velmi dobře působí na záněty Achillovy šlachy, pohmožděniny či tzv. ostruhy na patách.
Na pročištění ledvin skvěle funguje močopudná bezová limonáda.


(Karma: 67)
| Předmět: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 07:55:43 | #2006

Ano prirodni leceni je nejlepsi …


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 08:04:00 | #2007

Přesně tak, v dnešní době zná málokdo přírodní lékárnu.Navíc i černé plody bezu jsou velmi léčivé . Jsou mírně toxické, proto je u nich nutná tepelná úprava.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 16:52:00 | #2008

ano a vlašské ořechy každý vidi pouze jako materiál do pečeni a přitom je to celoročni vitaminová bomba


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:41:00 | #2009

K těm ořechům - to je velmi dobrá poznámka od Tebe, protože vlašáky zklidňují nervy, chrání tělo před buněčným poškozením, mají protizánětlivé účinky, přispívají k prevenci před chorobami srdce a obecně cévními chorobami i rakovinovým onemocněním. Jsou zdrojem vysoce kvalitních bílkovin a nenasycených tuků. Obsahují vitaminy, minerály a železo. Pomáhají regulovat krevní tlak a snižovat hladinu cholesterolu. Příznivě ovlivňují dráhy ledvin, plic, tlustého střeva.


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:48:39 | #2010

To jo nekdo by potreboval celou bednu, a stejne by to asi nepomohlo *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:50:42 | #2011

No, někdy třeba já *33598* *33598* *33598* *33598*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:52:36 | #2012

jenomže lide jsou lenivi je louskat od lonského roku mi zbylo cirka sto kilo asi skonči v topne sezoně v peci


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:57:12 | #2013

Skoda Ale Tak orechy vydrzi dloho nebo ne ? Do vanoc urcite …


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 18:58:08 | #2014

sto kilo???? *225* jsi velkovýrobce? Nejsou líní, možná sehnali ořechy jinde a za lepší cenu


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:00:07 | #2015

tak kilo 40kč bylo hodně lukrativni


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:06:14 | #2016

To je za hubičku- to máš nějaký sad?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:30:12 | #2017

pět velkych stromu a loni byla nad ůroda


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:33:38 | #2018

To je taky pravda, kdoví jak to bude letos s ovocem a ořechy


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:35:22 | #2019

letos to vidim že ořechu bude malo,malo kvetou


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:37:03 | #2020

No na peceni se hodi moc …


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:39:34 | #2021

a pořád prší, včelky se nepasou a nemůžou opylovat, i když dost stromů a keřů se opyluje vánkem


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před heřmánkem smekni, před bezem si klekni
28.05.19 19:40:59 | #2022

sváteční cukroví a dorty a sladkosti vůbec se dají těžko bez ořechů oříšků představit , ale zdravější jsou jen tak- jako mlsek


(Karma: 226)
| Předmět: Návrat.........
25.05.19 13:21:34 | #1989

Po půlroční odmlce , kdy jsem nevolala ani nepsala do Chat Rádia , do písniček na přání - se dneska vracím. Těším se na hudební večer a na písničky na přání . Hudba je lék na každou bolístku .


(Karma: 226)
| Předmět: Poděkování
23.05.19 21:51:53 | #1985

Jak všichni dobře víme, máme dva nové adminy. Lavu a Firera. A já tu chci veřejně poděkovat právě Lavovi . Strávil s námi dneska několik hodin na místnosti Brno .Prokázal velkou trpělivost a ochotu nám pomoci při řešení ,,zlobivého uživatele,, A nejen to , velmi trpělivě a ochotně vysvětloval jinému uživateli a v podstatě i všem, kdo tam byli , jak správně a rychle udělat screen. Možná vám to přijde úsměvné , ale pořád jsou mezi námi lidé, kteří ho neumí a to jen proto, že se na čet chodí hlavně bavit a povídat si . Psali jsme tam mimo jiné i o screen a tak Lava poskytl pomoc rychle a kvalitně.
Četla jsem jinde dost zlou kritiku na Lava, všichni víme o co jde. Lava to nejen vysvětlil , ale uznal pochybení a omluvil se. Podle mě je Lava adminem na svém místě a každý rozumný člověk pochopí, že chybu může udělat každý . Takže, neházejme novým adminům klacky pod nohy, neodsuzujme je hned a bezhlavě- nemají to lehké - přejme jim , aby se svých úkolů zhostili co nejlépe a aby se jim dařilo do budoucna- dělají to pro nás , ne pro sebe . Ještě jednou díky Lavo . *34705*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: Poděkování
25.05.19 12:48:00 | #1986

Takže vážení a dnes přidávám chvalozpěv i na druhého nového administrátora- Firer.
Ne každý je zběhlý v technice a proto potřebuje pomoc nebo radu . A my jsme pomoc i radu potřebovaly na naší místnosti,, Brno,, A protože byl přítomný na četu Firer- po vyslání SOS nelenil a ihned za námi došel . Poradil nám, pomohl stejně trpělivě a kvalitně jako Lava.
Takže i Tobě děkuji Firere a i Ty jsi administrátor na svém místě.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Poděkování
25.05.19 13:04:37 | #1987

To je v pohode jsem tu od toho, navic nic to nebylo, ta pomoc to bylo to nejmensi, co jsem mohl udelat, pokud mam okolo sebe lidi, kteri si nechaji pomoct, poradit chapaji trosku veci, tak to neni zadny problem a to je tento pripad, proto to nebylo ani nic tezkeho pro me. Ale diky za tu chvalu. :D


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: Poděkování
25.05.19 13:09:20 | #1988

Pro Tebe to nebylo nic těžkého, ale pro moje pochopení to byl trošičku oříšek . To víš, su jen ženská a technika jde mimo mě . Ale vysvětlil jsi to velmi stručně, přesně, výstižně - ještě jednou díky a ať se i Tobě daří na novém a zodpovědném postu, jaký nyní zastáváš. *34705*


(Karma: 123)
| Předmět: RE: Poděkování
25.05.19 13:22:15 | #1990

Mam-rada-Chatujme #1985

na ty zlobivý uživatele jak píšeš, by tu mohl bejt nějakej pranýř, kam by ty zlobivý umisťovali admini, aby ostatní hned věděli, s kým mají tu čest


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Poděkování
25.05.19 13:50:09 | #1991

To bysme na tom pranýři asi časem skončili všichni *218*


(Karma: 123)
| Předmět: RE: RE: RE: Poděkování
25.05.19 13:53:27 | #1992

Mam-rada-Chatujme #1991

kdepak, drtivá většina uživatelů se tu chová normálně


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Poděkování
25.05.19 14:00:00 | #1993

V tom s Tebou musím souhlasit


(Karma: 226)
| Předmět: Světové dny
23.05.19 13:28:27 | #1984

Od roku 2002, kdy OSN vyhlásilo 22. května, jako den pro biologickou diverzitu čili biologickou rozmanitost. Tento den nám připomíná různorodost všech živých organismů na naší planetě Zemi, proto se též můžeme setkat s názvem tohoto dne, jako svátek všeho živého na planetě Zemi.

A hned zítra je: Evropský den parků 24. 5.
Evropský den parků slaví hlavně ochránci přírody po celé Evropě, címž si připomínají důležitost národních parků, zeleně, chráněných krajinných oblastí (CHKO). Samozřejmě se k nim každoročně přidávají i milovníci přírody.


(Karma: 226)
| Předmět: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 07:49:58 | #1971

Slogan „kouření škodí zdraví“ všichni dobře známe. I když se ale rozhodnete, že kouřit přestanete, negativní účinky kouření se projevují ještě dlouho poté. Proto je dobré pomoci tělu s očistou a regenerací.
Bělotrn kulatohlavý
Zklidňuje a pročišťuje. Při okamžitém vysazení přísunu nikotinu se u kuřáka zpravidla objeví abstinenční příznaky, stavy úzkosti, rozmrzelosti, špatná nálada až deprese, podrážděnost i agresivita. S tím souvisejí i nespavost, poruchy soustředění, bolest hlavy.
Rakytník řešetlákový
Kuřáci často trpí aterosklerózou a nedostatkem vitamínů, obzvláště C, E, A. Koktejl látek obsažených v oranžových plodech rakytníku je dobrou prevencí pro žilní systém a proti vzniku rakovinných nádorů.

Jde o vitamínovou bombu – kromě „céčka“ obsahuje vitamíny A, D, E, F, K, řadu béček (B1, B2, B3, B6, B9). Dále flavonoidy – rutin, kvercetin nebo kemferol, příznivě působící na stav cév. Obsahuje také serotonin, hormon dobré nálady, který chrání organismus proti depresi. Prostě ideální rostlina pro „vyléčené“ kuřáky.
Jetel luční
Reguluje v krvi cukr, který mívají kuřáci dost často zvýšený. Zlepšuje i činnost lymfatických žláz a harmonizuje orgány v těle. Z květů (nejlépe těch načervenalých) si můžete připravit čaj.

Potřebujete přibližně jednu velkou lžíci květů, kterou zalijete čtvrtlitrem horké vody, scedíte a popíjíte třikrát denně. Jetelové květy můžete pojídat i čerstvé, jejich chuť je příjemně sladká, hodí se do zeleninových salátů.
Semínka kopru
Silice ze semen potlačují chuť na další cigaretu, a pokud si ještě občas zapálíte, potlačí i typický nepříjemný pach z úst. Stačí je rozžvýkat. Pach pomáhá eliminovat také čaj ze skořice nebo máty peprné.

Ostropestřec mariánský
Tento pichlavý silák podporuje celkovou kondici jater, účinné látky v něm chrání jaterní buňky. Bylina pomáhá snižovat cholesterol v krvi, detoxikuje tělo, používá se při chronických otravách i pro regeneraci jater alkoholiků a silných kuřáků.

Nejčastěji se užívá formou oleje získaného lisováním ze semen, tinktury nebo přímou konzumací drcených semen. Vodní nálevy nejsou tak účinné.
Bez černý
Nelibý odér spojený s nikotinem obvykle vydává celé kuřákovo tělo. Bez ho pomůže odstranit – látky v něm obsažené celkově pročišťují organismus od zplodin a zlepšují zažívání, které je často nikotinem negativně ovlivněno. Kromě toho květy bezinek působí i proti kuřáckému kašli, pročišťují průdušky.

Borovice lesní
Doporučuje se na pročištění a regeneraci organismu. Její výtažky vykazují protizánětlivé účinky a pomáhají při nemocech dýchacích cest, bronchiálním astmatu a podporují odhleňování. To vše vylepší kuřácký kašel a posílí plíce.

Sbírají se hlavně pupeny ještě před rozvinutím. Účinné je také zevní užití formou inhalace borovicového odvaru, který připravíte klasickým způsobem.
„Borovice by nikdy neměla být vnitřně užívána dlouhodobě, neboť přítomné terpeny mohou působit poměrně silně dráždivě. Vůbec by ji pak neměli užívat lidé se zánětlivým onemocněním ledvin, jater nebo trávicího ústrojí,“
Už hodinová procházka borovým lesem má ozdravné účinky pro tělo a hlavně plíce.

Přeslička rolní
Nejenže pročišťuje, ale zlepší i stav pokožky. U kuřáků stárne kůže rychleji, proto je vhodné i vnitřní užívání přesličky.

Účinné látky v rostlině posílí strukturu pleti, která opět získá lesk a nepůsobí matně, unaveně a šedě. Užívá se vně i vnitřně. Při vnitřním užívání pozor na záměnu s přesličkou bahenní a na předávkování.

Pro kuřáky jsou prospěšné i výluhy z rostlin, které ovlivňují detoxikaci těla – z kopřivy, břízy, pampelišky, pýru plazivého apod. Zrychlují odvod nežádoucích látek z organismu.
S detoxikací a přísunem vitamínů a minerálů pomáhá i zelenina. Skvělá je mrkev a mrkvová šťáva (odstraňuje toxiny z těla a je bohatá na vitamíny C, K, B a A). Brokolice zase chrání před poškozením plic a má protirakovinné účinky. Špenát zhoršuje vnímání chuti tabáku a je bohatý na vitamíny a kyselinu listovou.

Takže , kdo z vás dokázal přestat kouřit- klobouk dolů, já to zatím pořád nedokážu *218*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 07:55:47 | #1972

Kouzelny napoj a pujde to *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:15:27 | #1973

Dej mi na něj recept *33598* *33598*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:27:34 | #1974

Odvar z babiho ucha *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:29:50 | #1975

To je název- ještě napiš postup *33598* *33598*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:36:24 | #1977

Jedno ucho z baby voda 15 minut louhovat a vypit na lacno *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:39:21 | #1978

Jak staré to ucho má být? *33598* *33598*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:44:28 | #1980

Aspon ze 100 lete babrdle *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:46:35 | #1981

Tak počkám ještě půl století a udělám ho ze svého *218*


(Karma: 67)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:49:42 | #1982

To nejde bude prozrane od nikotinu *34069* ja zapomela dodat babka musi byt nekuracka *33598*


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:51:47 | #1983

Tak musíš dát jiný recept *33598* *33598* Ale vážně, kouřit už nechci, jen najít tu pravou motivaci, abych přestala


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
25.05.19 15:57:49 | #1994

obrázky na krabičkách tě nemotivuji?


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
25.05.19 18:38:16 | #1995

Kdepak, obrázky na krabičkách mě nemotivují a víš proč? Protože ti nemocní vypadají až moc zdravě *3012*


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
25.05.19 21:49:49 | #1996

buď rada že jsi viděla pouze zdravě nemocné


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
25.05.19 21:54:07 | #1997

Myslím tím ,, zdravě nemocné ,, na těch fotkách na krabičkách a neboj se , vím jak vypadají nemocní- jsem z oboru .


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 08:30:59 | #1998

já vím že jsi z oboru a ten obor by měl byt tou největší motivaci.Bohuželo někdy stači pouhy pohled na valůicí se dým a motivace je ta tam


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 09:03:59 | #1999

To je právě to, stačí pohled na jiného kuřáka, stačí cítit,, vůni,, cigerety ........ Je to prostě zlozvyk a u cigeret i návyk. Kdo nemá pevnou vůli a sám toho nechce nechat- nedokáže to. Je to stejné jako třeba u alkoholiků, narkomanů, gemblerů .


(Karma: 63)
| Předmět: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:31:27 | #1976

Predminulý týden jsem jel autem přes Prahu,pokuruju v klidku v zácpě na jižní spojce a v autě nemám popelník tak cvrnku vajgl z okýnka a trefím fizla na mopedu,následoval hysterický řev a pro mě peklo na zeměkouli..Nakonec asi po hodině mě konečně pustil s pokutou za znečišťování komunikace:))Tak jsem to omezil a přestal kouřit v autě.Nejvíce v odvykání pomůže tolerantní okolí(když jste furt z někoho v nervu tak se těžko přestává),motivace a hlavně pevná vůle..u žen je taková krásná motivace si myslím třeba mateřství.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
23.05.19 08:41:59 | #1979

No tedy, to jsi měl pech *33598* *33598* *33598* Jinak souhlasím, pomoc okolí a je fakt, když jsem byla v očekávání a pak kojící- vůbec mi kouření nechybělo. Škoda, že jsem později zase začala, pořád mi chybí pevná vůle


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 15:29:52 | #2000

Ja si pokladam otazku, proc zacit kourit vubec, skodi to zdravi a taha to penize, prinos zadny. Kvuli nejake image nebo proste ze zlozvyku, to nema smysl. :D Jinak nejake duvody se daji zminit, zbavuje to asi stresu treba.


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 15:58:50 | #2001

já začala kouřit na střední, protože kouřili skoro všichni , potom jsem nekouřila a až později , když jsem chodila do práce a pak mi ten zlozvyk už zůstal- bohužel .No, jako psychická berlička kvůli stresu to lidi dost uvádí a nejen u kouření, třeba i alkohol, kávu.......... ale pokud se najde jiná pomoc- zdravá pomoc na stres a třeba na nudu při čekání třeba na bus a tak podobně, tím lépe


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 16:34:30 | #2002

nikotin tlumi bolest proto také v nemocnici primař kouřeni nezakazoval


(Karma: 226)
| Předmět: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 17:00:14 | #2003

Že tlumí nikotin bolest, to slyším poprvé, ale že cígo s kávou nahodí na chvíli soustředění a zažene na chvíli únavu, to pravda je


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Něco pro abstinující kuřáky
26.05.19 18:07:59 | #2004

no ja to také prvně slyšel od ortopeda