Rozcestník >> Společnost >> Mezilidské vztahy

Informace

Název: Mezilidské vztahy
Kategorie: Společnost
Založil: Mam-rada-Chatujme
Správci: Mam-rada-Chatujme
Založeno: 09.11.2017 07:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 33001x
Příspěvků:
913

Předmět diskuze: Mezilidské vztahy - Mezilidské vztahy a vztahy vůbec. My a zvířata, příroda...

| Předmět:
19.06.18 00:08:04 | #884

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/…/hgJMj3nuOcY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscre­en></iframe> mezi lidske vytahy se hezky daji vybudovat na hudebni sceně


(Karma: 144)
| Předmět: RE:
19.06.18 20:57:20 | #886

Tak to je samozřejmé, kdo by hudbu neměl rád?Už od útlého dětství nás hudba provází životem.Bez hudby bysme byli o mnohé ochuzeni.


(Karma: 144)
| Předmět: Tak vítejte na svět , čtyřlístku-))
18.06.18 20:57:00 | #882

V porodnici v pražském Motole se minulé pondělí narodila čtyřčata - tři dívky a jeden chlapec. Naposledy se v České republice čtyřčata narodila před 15 lety.Anežka (1400 g), Monika (1530 g), Klára (1450 g), a Ondřej (1660 g) jsou v inkubátorech a zůstanou v nemocnici ještě několik týdnů.

„Porod proběhl bez komplikací, maminka i všechny čtyři děti jsou v pořádku,” uvedla v pondělí motolská nemocnice.Děti jsou dvaadvacátá čtyřčata, která se v tuzemsku narodila od roku 1950.

V roce 1974, který byl nejsilnějším ročníkem takzvaných Husákových dětí, byly podle ČTK takové porody čtyři. Po dvojích čtyřčatech se narodilo v letech 1959, 1987 a 2001.

V roce 2013 se v Česku narodila vůbec první paterčata....­............ Přeji vám hodně zdravíčka, štěstíčka , lásky ......... *30605* *30638*


(Karma: 144)
| Předmět: Takže tatínkové
17.06.18 09:00:26 | #878

Dnes je váš velký den.Přeji vám hodně radosti s vašimi potomky .Vážím si mužů. kteří se dovedou postarat o své děti.Často nás matky strčíte do kapsy a to je dobře. Otcovská láska je velmi potřebná a přístup vás otců k výchově je jiný a nebojím se říct že lepší v mnoha směrech. *30605*


(Karma: 18)
| Předmět: RE: Takže tatínkové
17.06.18 09:54:31 | #880

přidávám se k přání,všem tatínkům přeju pevné nervíky,jste pro své děti to nejlepší,vzor *9*


(Karma: 144)
| Předmět: Odešla Hvězda...............
16.06.18 12:51:30 | #876

Po delší nemoci dnes ráno zemřela herečka Gabriela Vránová. Oznámil to její syn, režisér Ondřej Kepka a Herecká asociace. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let.
Článek
Hrála v řadě televizních inscenací a filmu. Díky svému specificky zabarvenému hlasu ji posluchači znali z rozhlasových her a pohádek. Neopomenutelná je rovněž její práce v dabingu, za který obdržela Cenu Františka Filipovského.
Vránová se narodila na Slovensku. Dětství prožila v Brně, kde také v roce 1960 absolvovala JAMU. Kariéru zahájila v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, odkud po dvou sezonách přešla do pražského Divadla na Vinohradech.
Řadu rolí vytvořila v televizi. Hrála například v seriálech My všichni školou povinní, F. L. Věk, Sňatky z rozumu či filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. Filmové role ztvárnila i ve snímcích Hledá se táta či Poklad byzantského kupce.Její velkou láskou byla poezie, její otec byl vedle profese pedagoga také autorem křesťansky orientované lyriky. Sama si připravovala hudebně-literární pořady a dlouholetá práce v tomto oboru jí vynesla Křišťálovou růži, nejvyšší ocenění v oblasti uměleckého přednesu. Sama Vránová napsala desítky fejetonů, které se později staly základem knihy Magnetický vítr.
Své zkušenosti předávala mladým adeptům herectví. Mezi její žáky patřili Vladimír Dlouhý nebo Zlata Adamovská. Vedle Ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu získala také cenu Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon.
Vránová byla vdaná za středoškolského profesora matematiky Jiřího Kepku, bratra herce Jaroslava Kepky. Jejich syn Ondřej, který je známý dětskou rolí Honzíka v televizním seriálu Arabela, je nyní režisérem zejména televizních filmů........­.......Sama za sebe chci poděkovat za vše, čím jste obohatila můj a nejen můj život.Byla jste skvělá herečka i žena.Rodině a přátelům chci vyjádřit mou upřímnou soustrast.


(Karma: 144)
| Předmět: Na svatého Víta po celou noc svítá.Kdo to vůbec byl svatý Vít?
15.06.18 23:26:57 | #874

Svatý Vít (latinsky Vitus „veselý“, „živý“) (okolo 297 – okolo 304), byl světec ze Sicílie. Je uctíván jako jeden ze čtrnácti pomocníků, zemřel jako mučedník roku 303. Svátek sv. Víta slaví katolická církev 15. června, pravoslavná církev podle juliánského kalendáře 28. června.Podle legendy byl Vít synem bohatého pohanského Sicilana jménem Gelas, jeho kojná Crescenntia a učitel Modestus jej však tajně vychovávali křesťansky. Chlapci mělo být sedm let, podle některých legend dvanáct, když se vše prozradilo. Odmítl se vzdát své víry, byl prý na příkaz samotného císaře Diocletiana se svými vychovateli nejprve vařen v kotli s olejem, poté předhozen lvům, a když oboje přestáli bez úhony, nakonec sťat.Svatý Vít je uctíván jako patron herců, komediantů, tanečníků a epileptiků (srov. tzv. tanec svatého Víta), ochránce před bleskem či očními chorobami. Je patronem Čech, Prahy, Saska, chorvatské Rijeky a italského města Forio v Kampánii. Je podle něj pojmenováno množství míst v Rakousku a Bavorsku. Sv. Vít je velmi ctěn také v Srbsku (Vidovdan).

Po dobytí slovanských území křesťany byl právě Svatým Vítem pozvolna nahrazován kult pohanského boha Svantovíta.


(Karma: 144)
| Předmět: Blíží se Den otců
14.06.18 18:41:24 | #868

Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům. Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.

První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.


(Karma: 64)
| Předmět: RE: Blíží se Den otců
14.06.18 20:23:19 | #870

Tak to vidis soused bude mit svuj den :D :D


(Karma: 144)
| Předmět: RE: RE: Blíží se Den otců
14.06.18 23:02:49 | #872

A jen soused bude mít svůj den? *33598* *33598* *33598* Kdybych napsala, co mě jako první napadlo, vykopl bys mě až na Měsíc .No a schválně- dej mi vědět, jaký dárek jsi potom na den otců dostal Ty *218*


(Karma: 144)
| Předmět: Chat rádio........
13.06.18 18:49:12 | #862

Díky chlapci, LuRy a Honzo za vaše rádio.Jak jsem už psala u vás a nejen já- je to super zpestření při psaní na cimrách.Hudbu miluju a vám, chlapci přeji hodně zdaru a spokojených posluchaček a posluchačů *30605* ..........A vůbec, kdo by hudbu neměl rád? *3012*


(Karma: 18)
| Předmět: RE: Chat rádio........
13.06.18 19:00:00 | #864

tak já určitě hudbu ráda,aspoň nemusím mít otevřené další okno s hudbou*1* ,super kluci,povedlo se *9*


(Karma: 144)
| Předmět: Pozor, jdou k vám kuřátka -))))
12.06.18 18:15:49 | #856

Na skládce se ze „zkažených” vajec vyklubaly stovky kuřat
Pracovníci drůbežáren v gruzínském městě Marneuli mají problém. Minulý týden vyhodili na skládku velké množství vajec, která měla být údajně zkažená. Jenže díky výjimečně teplému počasí se všichni za několik dní přesvědčili o opaku. Z vajec, která zůstala nepoškozena, se vylíhly stovky kuřat.Video s kuřaty běhajícími po skládce a marně hledajícími kvočnu uveřejnil v neděli na Facebooku Sahid Bajramov. Zaměstnanci na skládku vyhodili stovky, možná tisíce vajec, o nichž se domnívali, že jsou zkažená.Jenže nebyla a horké slunce vykonalo své. „Podmínky na skládce byly skoro takové, jako kdyby na vejcích seděla slepice,“ potvrdil masové vylíhnutí starosta Marneuli Timur Abasov.

Zároveň prohlásil, že většina kuřat byla ze skládky zachráněna, spoustu mláďat si domů odnesli místní lidé. I když zřejmě jen proto, aby se brzy objevila na talíři.


(Karma: 144)
| Předmět: KSČM chce znát předem jména Babišových ministrů
11.06.18 18:01:57 | #852

Předseda KSČM by se měl s Andrejem Babišem znovu potkat tento týden, minulý čtvrtek mu předal návrh podmínek pro toleranci vlády.
Článek
Designovaný premiér Andrej Babiš by se měl tento týden sejít s šéfem KSČM Vojtěchem Filipem, aby vyjednal podporu komunistů pro chystanou koaliční vládu se sociálními demokraty.
„Návrh (dohody o toleranci – pozn. red.) jsem předal vedení hnutí ANO minulý čtvrtek, čekáme na připomínky,“ řekl Filip Seznamu s tím, že dokument má zhruba stránku a půl.
KSČM by za určitých podmínek byla ochotná tolerovat i jednobarevnou menšinovou vládu hnutí ANO, řekl Filip. Podle šéfa KSČM do koalice s ANO ale ČSSD s největší pravděpodobností vstoupí. Filip řekl, že podle jeho informací se vnitrostranické referendum kloní ke vstupu do koalice. „Informace jsem získal od pana předsedy (ČSSD) Jana Hamáčka a ten říká, že to je 60 ku 40 ve prospěch dohody (s ANO),“ řekl dnes novinářům v Českých Budějovicích Filip.Předseda KSČM by se měl s Babišem znovu potkat tento týden. Na schůzce se prý domluvili při nedělní pietní akci u památníku v Lidicích.
Filip řekl, že bude chtít po Babišovi slyšet jména nominantů za hnutí ANO na posty ministrů. Babiš zatím dotazy na své nominace odmítá, i jeho dosavadní ministři ještě minulý týden tvrdili, že s nimi o dalším angažmá zatím nemluvil.
„Neznáme návrhy hnutí ANO, známe návrhy sociální demokracie,“ řekl Filip Seznamu s tím, že tak jako prezident není KSČM spokojena s nominací europoslance Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí. „Takže není žádný důvod, aby ho tam sociální demokracie tlačila,“ uvedl Filip a dodal, že podpora vládě hnutí ANO a ČSSD od komunistů není ještě jistá.
O tom, zda a jakým způsobem KSČM podpoří vládu, nebo nikoliv, by mělo širší vedení komunistů jednat na konci června.


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: KSČM chce znát předem jména Babišových ministrů
11.06.18 19:45:55 | #854

Komunisti jsou myslím rádi, že se s nimi počítá, sice chvilku budou dělat fóry, ale schválí všechno......
Babiše jsem volil a moc mu fandím, nakonec mladý Stropnický kterého tedy moc nemusím o něm napsal toto:Tak to teda zírám, to bych od mladého Stropnického nečekal. To si teda u mě šplhl! Má 100% pravdu

Dámy a pánové, občané této země, dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi.

  1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma !!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.
  2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem.
  3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.
  4. Jako fyzická osoba odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.
  5. Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.
  6. Soudruh Sobotka odvolal z funkce nejlepšího ministra financí pro „vícečetná podezření z daňových úniků“, aniž by dodal na stůl jediný důkaz v paragrafovém znění, dosvědčující skutečnost, že se Ing. Babiš dopustil trestného činu. Rovněž tak nikdo z těch pomlouvačů nepoložil na stůl jediný konkrétní důkaz v ostatních kauzách, ze kterých ho obviňují. Usnesení sněmovny je naprosto ostudné a neodůvodnitelné.
  7. Soudruzi Sobotka a Kalousek, v době kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard. Soudruh Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a ten následně vytěžil z OKD 114 miliard. Pak jim OKD hodil zpět na hlavu a opět Sobotka nařídil vládním usnesením Babišovi, aby do OKD nalil dalších 700 miliónů. Tak tomu říkám správa majetku v rámci řádného hospodáře ála ČSSD. Takový obchod může podepsat jedině debil nebo podplacený ministr

Vyberte si:
Místo toho, aby Sobotka seděl v base za velezradu, neboť způsobil tomuto státu mnoha miliardovou škodu - byl premiér !!!

8. Obdivuji miliardáře Babiše, že do toho vůbec šel. Vždyť on nás, ani tuto republiku, ke svému životu nepotřebuje !!!! Všichni ti pitomci, co protestují na náměstích některých našich měst, poslanci i senátoři, nesahají Ing. Babišovi ani po kotníky !!!!

Neuvědomují si, že Ing. Babiš klidně může nejen odejít z politiky, ale také může převést všechny své firmy do daňových rájů - tudíž nebude zde platit daně a sám se může odstěhovat třeba do Švýcarska jako Bakala a vykašlat se na tento bordel jménem „ Česká republika“.

Děkuji za pozornost

Přílohy


(Karma: 144)
| Předmět: Pomalu se blíží čas dovolených
10.06.18 22:05:07 | #848

Čas dovolených se blíží......... máte raději cestování po naší krásné vlasti, nebo dáváte přednost cizině?


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: Pomalu se blíží čas dovolených
11.06.18 17:39:03 | #850

Tak já, čím jsem starší, tim blíž se držim baráku *5631* v pětadvaceti jsme lítali někde celé léto, jen být pryč, hlavně Bulharsko, Varna, kde měla fabrika pronajatý prostor, taky jsem tam byl 2x autem, to nás moc bavilo, pak podél moře do Rumunska, Maďarsko, Medvedov přechod......Jednou příslib do Jugošky, tam jsme jeli autama, Plitvická jezera, no nádhera......
V 90sátém ta polopracovní Brazílie, Manaus, jak jsem ti psal.
Dneska mám jiné priority, jak se říká, 20 let jsme doma a občas Morava a za dva dny domů, výlety s vnoučaty ani nepočítám, dobře, že jsme brzy začínali, já měl děti ve dvaceti, holka taky, tak se těším z velkých vnoučat a užívám si jich víc jak vlastních dětí......
Nakonec relaxace kolem baráku, pod pergolou, večerní grilovačky s rodinou, rodinnými přáteli koupání v bazénu....
Jo, možná kdybych jako Félix klofnul mladou kočku, to by byla jiná *2524*


(Karma: 144)
| Předmět: RE: RE: Pomalu se blíží čas dovolených
12.06.18 19:14:44 | #858

Tak já nikdy u moře nebyla, je to můj sen a taky bych se ráda podívala do severských zemí


(Karma: n/a)
| Předmět: RE: RE: RE: Pomalu se blíží čas dovolených
12.06.18 19:52:17 | #860

Známí jezdí do Norska na rybolov, já mám rád teplo, tyhle severské státy, nebo zimní kopce, to nikdy nebylo pro mě *4511* .
K moři se jistě podíváš, dneska to ale neni taková romantika jako dřív, hlavně ten spěch, většinou to je týden.......Dříve se jezdilo na 14 dnů, prvně jsem tam byl autem, ráno jsme vstali, naložili vše potřebné a jeli, bral jsem to na jeden zátah, 1800 km.Mnoho lidí cestu autem odsuzuje, já to vidím naopak jako nádhernou podívanou po kraji, přes města, jenže tehdy žádné dálnice nebyly, jen tady u nás......Dneska bych na to neměl nervy ani kdybych byl mladší.Na posledním hraničním přechodu se natankovala plná, kufr konzerv a hurááááá za nějakým Trabantem který to už měl vyježděné*5631* .
Jeden známý, říká, že má sbalený kufr za dveřmi a číhá jen na nějaký Last minute, zájezd klidně za polovic původní ceny. No tak třeba něco takového, rozhodně doporučuji.....


(Karma: 18)
| Předmět: RE: Pomalu se blíží čas dovolených
14.06.18 18:36:13 | #866

já nejraději cestuju prstíkem po mapě *3* ale v Praze bylo blaze *9* :)