Rozcestník >> Věda a technika >> COVID-19

Předmět diskuze: COVID-19 - UPOZORNĚNÍ DISKUTUJÍCÍM: Kovid je téma, kde může být nesnadné získat dobré informace. Proto upozorňujeme například na weby, které se tváří, že dezinformace vyvrací, ačkoli je šíří (např. manipulátoři.cz), nebo třeba na manipulativní informace státních médií (Česká televize, Český rozhlas), které musí být v každém režimu poplatné vládní moci. Proto studujete-li články propagačních či dezinformačních médií, ptejte se stále sami sebe: Proč říkají právě toto? Kdo má prospěch z této zprávy? Jak by mohl znít názor druhé strany? Protože fórum není názorově cenzurováno a může materiály neseriózních médií obsahovat, mějte prosím na paměti toto upozornění:

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #11674

Zobrazit vše


| Předmět:
18.05.22 18:20:36 | #11674
| Předmět: RE:
18.05.22 20:33:57 | #11676 (1)

Ano, místní konspirační špínu definuje že vědě nevěří a nenávidí ji *27179*

Vy jste ve své tuposti skoro až kouzelní, jenže vědomí že má i taková svoloč stejné volební právo jako já, tak to je spíše k nasrání



| Předmět: RE: RE:
18.05.22 21:01:49 | #11677 (2)
| Předmět: RE: RE:
18.05.22 22:51:11 | #11678 (2)

Už se chystáš mašírovat na podzim na čtvrtou? Aspoň pár telat ty korporace podpořit musí. :-D :-D



| Předmět: RE: RE: RE:
19.05.22 00:05:01 | #11679 (3)

Na podzim bude pátá, ale dokud nezazní povel z ČT, tak to budou flákat se třema.




| Předmět: RE: RE: RE:
19.05.22 00:32:10 | #11680 (3)

Je moc dobře, že se našlo tolik věřících dobrovolníků a svou účastí poskytnou další data nutná k postupnému vypilovávání a vychytávání chyb u revoluční technologie mRNA.

Vlastnosti vědeckých informací pro správné pochopení vědecké komunikace: Těmito vlastnostmi se vědecké informace odlišují od ostatních druhů sociální komunikace (tečkaři podléhají spíše té sociální komunikaci, kterou zaměňují s vědeckou informací):

Přesnost
Objektivnost
Pravdivost
Platnost
Jednoznačnost
Účelnost
Společenská hodnota
Stárnutí informace – snižování hodnoty v závislosti na čase
Sémantická povaha – zachycené smysluplným souborem znaků
Nezávislost na jazyku a nosiči – tentýž obsah má různé formy
Specifická forma komunikace, vlastní vzory
Kumulativnost – možnost redukce
Nezávislost na tvůrcích
Neaditivnost
Nekomutativnost
Neasociativnost

https://wikisofia.cz/wiki/Popi%C5%A1te,_co_je_v%C4%9Bda_a_v%C3%BDzkum,_uve%C4%8Fte_druhy_v%C3%BDzkumu,_rozeberte_v%C4%9Bdeckou_komunikaci,_jej%C3%AD_vlastnosti_a_vzory



Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky