Rozcestník >> Věda a technika >> COVID-19

Informace

Název: COVID-19
Kategorie: Věda a technika
Založil: Temda
Správci: Temda
Založeno: 02.03.2020 15:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 4446x
Příspěvků:
281

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: COVID-19 - Vše o koronaviru
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #77

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: Nemoc
22.03.20 12:14:24 | #77
Reakce na příspěvek #75

Připomínám že toto jsou tvé věty :
"Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo." a
"Dostali jsme nemoc na míru , asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali.....".

Když se protrhl pytel s AIDS (v Evropě 1982 - 1983), tak se na pár dní ve Vídni objevily plakáty s nápisem
"AIDS Gott sei Dank".
Křesťané vyjádřili svému bohu dík za tuto chorobu. Na morálku to nemá dodnes žádný efekt.

Byla to sice nekoordinovaná akce nějakého křesťanského spolku a na rozkaz vídeňského kardinála byly tyhle plakáty asi tak po dvou dnech přelepeny. V internetu se o tomuto "uklouznutí" křesťanských moralistů nic nenachází, byla to doba předinternetová. V archívech denního tisku by se to však dalo dohledat.

Můj názor:
Vše živé a napůlživé (viry) podléhá přírodním zákonům evoluce rozšířit svůj druh (svou rodinu) po světě. Patogeny se tedy evolučně přizpůsobují životnímu prostředí. No a tenhle COVID-19 měl štěstí při modifikaci svých vlastností. Tím došlo k celosvětové epidemii. Ale bacha, tenhle virus není absolutně zajíjející, třeba cholera byla výkonnější. Počítá se, že by na COVID-19 bez moderní medicíny mohlo zemřít nanejvejš kolem dvou desítek procent obyvatelstva. Je-li k dispozici moderní medicína, tak je letálnost v několika procentech.
Je to kruté, ale fakt, že vysoká úmrtnost vlivem epidemie zmírní nesnesitelný tlak populační exploze v postižené oblasti. Tento proces provází lidstvo asi od nepaměti.

Problémem lidstva je jeho přelidnění, jeho hloupost, neschopnost volit fungující vlády a sebestřednost profitérů jdoucích "přes mrtvoly". Od tohoto nepomůže žádná epidemie, ta nanejvýš uvolní na pár let přetlak.

Mohu poukázat na dílo Gabriela Chevaliera, ve kterém je zmíněna morová epidemie, které padly za oběť tři čtvrtiny obyvatelstva jedné vesnice. Když mor vyšuměl, tak morem ušetření vzdávali díky bohu za přežití a za dědictví po vymřelých.


140
n/a
 #75 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nemoc
22.03.20 13:07:29 | #80 (1)

Máš pravdu , lidstvo jako takové je nepoučitelné. Byla bych příliš naivní kdybych si myslela opak.
Přesto si myslím, že aspoň část lidí si uvědomí, že je třeba si vážit zdraví, zamyslí se nad vzájemnými vztahy,nebudou si myslet ,že jsou "pupek světa" .....atd.


24
n/a
 #77