Rozcestník >> Věda a technika >> Nový koronavirus Sars-Cov2 - "Rozum do hrsti = porážka epidemie".

Informace

Název: Nový koronavirus Sars-Cov2 - "Rozum do hrsti = porážka epidemie".
Kategorie: Věda a technika
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Mnichal
Založeno: 25.10.2021 21:04
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 17961x
Příspěvků:
745

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Nový koronavirus Sars-Cov2 - "Rozum do hrsti = porážka epidemie". - Na diskuzi Covid 19 už nějaký čas nelze dohledat opravdu seriozní ,důležité a hodnotné informace o této nemoci ,prevenci ,léčbě a vůbec boje s ní kvůli tomu že to tam nikdo nemoderuje. Tato diskuze vznikla právě proto aby už nebylo možné zahltit diskuzi konspiracemi a dezinformacemi o Covidu a vakcínách . Diskuze samozřejmě bez provokací ,urážek a dalších podobných jevů . Ten kdo šíří dezinformace o Covidu a vakcínách je VRAH
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět:
29.11.21 19:27:46 | #351

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3407306-neockovani-siri-covid-trikrat-vic-nez-vakcinovani-zjistili-svycarsti-vedci?fbclid=IwAR2MDEbLLreQh-Bok_u2MmvbmT4V8DvQnpSUjEUsX5YzHfgGf4504AUfUYY

Švýcarská pracovní skupina pro covid-19 zveřejnila na konci listopadu řadu statistických zjištění o přenosu viru SARS-CoV-2, která vycházejí z rozsáhlých dat v zemi. Nejvíc se soustředila na to, jak moc chrání očkování před přenosem viru na ostatní – výsledek je podle expertů optimistický.

Zásadním zjištěním této zprávy je, že v reálných podmínkách mají lidé, kteří nebyli proti covidu očkováni, třikrát vyšší pravděpodobnost, že nakazí ostatní, než ti, kdo vakcinaci podstoupili. Tato zpráva předcházela ve Švýcarsku rozhodnutí, zda v zemi provést přeočkování takzvaným boosterem, tedy posilující dávkou vakcíny.

Vědci se věnovali pouze lidem, kteří byli plně vakcinováni přípravkem firem Pfizer/BioNTech. Studie se zabývala především tím, jak jsou nakažliví očkovaní ve srovnání s lidmi bez vakcíny, nikoliv důvody. Přesto pracovní skupina uvedla, že nejpravděpodob­nějším vysvětlením je, že očkovaní mají nižší virovou nálož, případně jsou nakažliví kratší dobu.

Na základě těchto poznatků švýcarská pracovní skupina uvedla, že pokud by se zbývající populace nechala očkovat, mohlo by se v celé zemi zabránit nejméně deseti tisícovkám hospitalizací. Ve Švýcarsku má přitom alespoň jednou dávku vakcíny 67 procent populace. Pokud by se všichni nechali naočkovat i posilovací dávkou, pak by to zabránilo dalším deseti až dvaceti tisícům hospitalizací.

Mýtus o šíření
Zjištění o tom, jak moc chrání vakcína i proti přenosu nemoci, vyvrací jeden z nejrozšířenějších mýtů o viru, a sice že očkovaní i neočkovaní mají stejnou pravděpodobnost přenosu viru, a tedy i nákazy dalších osob.

Toto nepravdivé tvrzení bývá používáno jako důvod, proč jsou vakcíny neúčinné. Vychází ze starších studií, které se zabývaly pouze množstvím viru, který člověk vyměšuje. U varianty delta to opravdu může být podobné množství u očkovaného i neočkovaného. Jenže vakcinovaní mají jednak tento virus už mnohdy usmrcený, ale také ho vylučují mnohem kratší dobu.

Nezávislá skupina radí vládě
Švýcarská národní vědecká pracovní skupina pro Covid-19 radí veřejným orgánům, jaké vhodné kroky je třeba přijmout během pandemie, ale nepřijímá přímo politická rozhodnutí.

Tento orgán se skládá z 25 vědců z příslušných specializovaných oborů, kteří se dobrovolně zapojili do programu. Jedním z jeho hlavních úkolů je od začátku pandemie vyvracet konspirační teorie a falešné zprávy o viru a pomáhat reakci vlády.| Předmět: RE:
29.11.21 19:30:08 | #352 (1)

u nás jsme si podobnou expertní skupinu MeSeS zrušili před nástupem podzimu s tím že na MZdr jsou odborníci

výsledek "práce "odborníků z ministerstva vidíme nyní


 #351 

| Předmět: RE: RE:
01.12.21 18:10:57 | #355 (2)

My dva se lišíme v přístupu k vakcíně v jedné věci. Můj názor je že to má brát jako prostředek který je k tomu aby ochránil rizikové skupiny. Ale jinak se má...musí !! jít jinou cestou pro zbytek popualce. Tvým názorem je že vakcíny vyřeší všechno. Když vezmu v potaz že se budou muset aplikovat několikrát za rok a ještě výrobce za ně nesene odpovědnost a nějaká mutace je může i obejít,tak prostě k tomuto názoru se nemůžu přiklonit. Ano,jsou vakcíny proti různým nemocem a díky nim jsme ty nemoce vymítili,ale těžko by se ty vakcíny prosadili v minulosti kdyby muselo se na ně chodit několikrát ročně a ještě by lidi před aplikací museli podepisovat v podstatě reverz. Srovnávat vakcínu která je osvědčená 15,20 let a píchá se jednou za pět let v vakcínou co se musí píchat několikrát ročně a nikdo nenese odpovědnost prostě nejde. Já beru vakcíny na Sars 2 jako ochranu pro ohrožené a rizikové skupiny,nikoliv ale jako vyřešení pandemie.


 #352 

| Předmět: RE: RE: RE:
01.12.21 18:26:35 | #357 (3)

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/byk-utekl-z-jatek-na-melnicku-policiste-zvire-sundali-samopaly-40376810 Tady je třeba názorná ukázka jak se chováme ke zvířatům a k planetě celkově. Utekl chudák býk,navíc na místě kde nikoho ani neohrožoval a hned ho museli nahánět ze sapomaly a střílet po něm. Zvíře pak ještě trpělo než ho dorazili. Absolutně bez soucitu,jenom vše využít,zničit,vy­rabovat,všechno je tu jenom pro lidi.... ale pak se objeví nějakej vir kterej je na lidi zlej a najednou lidi dostanou strach. No a pak přijdou vakcíny a vše se přece vyřeší,hurá zase se vrátíme ke starýmu způsobu,stačí se jen aby se všichni naočkovali a můžeme zase plundrovat. Ne,takhle lehce to nefunguje,milej Stanley. Pokud ten vir je z přírody,tady je to odpověd přírody na chování člověka,tedy to že se planeta brání před rakovinou lidstva.Pak bych musel asi napsat pro tebe asi kacířskou myšlenku že vakcíny jsou ve své postatě proti přírodě,pokud ten vir je pokus přírody se zachránit před rakovinou lidstvem.


 #355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
01.12.21 18:35:44 | #359 (4)

Protože pak by to co tu doted bylo byl jenom předkoncert - Helena Vondráčková. Ale pak přijde hlavní koncert mutaxe X ,začně hrát Metallica a proti té vám ani vakcíny nepomůžou. No a pokud je verze B,tedy že to někdo vypouští uměle,tak vypustí bez tak něco co vakcíny obejde a ty se budeš očkovast do konce života vakcínama 4x ročně že budeš mít v sobě pomalu víc vakcíny než vlastní krve..... Navíc je potřeba apelovat i na očkované,na ty především,aby se v rizikových místech chránili respirátory,ted do března to díky Deltě a možná Omicron to bude mimo přírodu a místa kde nechodí moc lidi skoro všude. Noste ochranný protředky,protože to šíříte taky.. Ted přijde ještě navíc ten Omicron,hodně se říkallo že to bude právě ta Metallica,ale zatím to spíš vypadá na Boy George *30434* Každopádně noste ochranný prostředky na rizikových místech. Ideálně FFP3 nebo dva FFP2 respirátory najednou a brýle. A nebo nanoroušku a respirátor na to.


 #357 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:04:36 | #366 (5)

Nanorouska je obdoba respiratoru FFP3


 #359 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:01:58 | #365 (4)

Tak jistě že je z přírody, né z laboratoře,jak mnozí konspiratori tvrdí že byl uměle vytvořený,je to daň za to jak jsme ničili do teď přírodu, však příroda už nám dává náznaky dlouho, tornáda tsunami, AIDS,nebo třeba coronavirus.Chce to lék , který zastaví ničení přírody , třeba volit správný lidi ve volbách,co chtějí ekologičtější způsob života země,Evropy a světa.Ono u každého jednotlivce vše začíná a končí v celek.Z malého kroku je velký skok.


 #357 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:12:47 | #369 (5)

No tak je to z přírody,tak v tom případě je to obrana přírody před přemnoženým lidstvem a pak tedy jsou vakcíny proti přírodě. Jasně,z pohledu planety. Né z pohledu lidstva. Jasně že každej chce žít,mít se co nejlíp,šukat hezký baby,jezdit autem který mu každej závidí,tím autem třeba zajede ježka,ale za půl minuty už ho to absolutně nezajímá,je to jenom prach pod jeho nohama. Za to před virem kterej na rozdíl do toho ježka je zlej se bude bát,bude ho řešit,bude z něj mít respekt. Ale to už se dostáváme do filozofické debaty. Debaty o tom že na lidi je lepší bejt zlej než hodnej. A to že lidstvo svým počínáním jde proti přírodě. V tom případě covid zákonitě musel přijít. Poučí se z toho lidi ? Pochybuju.


 #365 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:18:12 | #370 (6)

No lidi už pomalu začínají přemýšlet je nás málo eko lidí co předáváme dál naše odhodlání ukázat pohled neničit planetu,jak píšu malý krok utvoří velký skok pro lidstvo.Ted se tvoří sbírka na čištění plastů a zapojilo se mnoho dobrovolníků na světě,nebo kvůli palmovému oleji se kácí pralesy,ty pralesy co jsou našimi plícemi, díky ním se změnilo klima a takových aktivních lidí přibývá . *29716*


 #369 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:25:19 | #372 (7)

Jediná možnost jak vyřešit tenhle problém je..nejde napsat protože není korektní.


 #370 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 11:39:05 | #384 (6)

sorry ale to je naprosto šílené co plácáš o přírodě *27179* daleko víc než pandemie se smrtností kolem jednoho procenta škodí drancování a ničení přírodních zdrojů ,ovzduší atd . a třeba první lockdown na začátku minulého roku vykonal pro přírodu víc práce než jakékoliv předsevzetí a závazků různých států za posledních 30 let


 #369 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 11:55:59 | #387 (7)

To ano a viděl jsi ten hoax o delfínech jak se ukázali díky tichu v Benátkách ,hned pak se zjistilo že ty delfíni síťce se ukázali,ale né v Benátkách.


 #384 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:13:06 | #390 (7)

No tam samzřejmě,asi jsi mě špatne četl. Hele,že ty budeš z těch co si přečte první odstavec,udělá si úsudek a už jede ? *30434* Říkám samozřejmě a ano ten lockdown pomohl planetě hodně a jediným možný řešením je kdyby bylo lidí na planetě o dost mín,ideálně půl miliardy. V tom případě jsou vakcíny za který ty tak buješ proti přírodě,pokud ten vir je pokus přírody se zbavit přemnoženýho lidstva. Jistě,je to nepříjemný to takhle brát,ale tak to je. Protože vakcinací bojuješ aby bylo lidí zase víc,se podívej - jen se situace trochu zlepšila,tak zase začali lítat letadly jako šílenci. A nebo je to všechno jinak,jsi pro přírodu a tuhle panetu a proto buješ za vakcinaci protože.... *30434* víš co,ty budeš fikanej *30434* Kdyby byla pravda jen čtvrtka těch věcí co se říká a nebudu tady o nich psát a tahat to sem,tak ty prapagací vakcinace pomáháš téhle planetě. Pak ok,pak jsme ve stejným táboře,akorát ty jdeš na to fikanějš :-)))))))))))))­)))))))


 #384 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:43:02 | #392 (8)

četl jsem, to celé a pořádně ,baproti tomu mám pocit že hrozně přecenuješ to co napíšeš ,zedy aspon v tom že si myslíš že to má nějakou hloubku či hlubší smysl

ono totiž napsat že tenhle vir je pokus přírody zbavit se přemnoženého lidstva a tak to prostě je, je prostě blábol který má vyvolat jakýsi romantický dojem o přírodě coby inteligentní entity a ty další cancy o vakcinaci ani nestojí za řeč


 #390 

| Předmět: RE: RE: RE:
01.12.21 18:35:35 | #358 (3)

Asi nemáš moc zkušeností z okolí a pod. *5726*
Dva zdraví jedinci cca stejně zdraví - jeden očkovaný druhý ne - očkovaný s C-19 doma a ten druhý na kapačkách na JIP-ce.
Nepsal bych o tom, pokud bych neměl zkušenosti.
Nic ve zlém - můj syn je taky proti očkování a doposud se nedal . - já jsem a pudu i na 3. *11274*


 #355 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
01.12.21 18:43:17 | #360 (4)

Můžu ti napsat další příbeh z rela života. Kamarád k 50.ti už z dost podlomeným ztravím,ted chytil deltu. Neočkovaný. Jeden den mu bylo špatně,pak už dobře. Fakt jsem ale čekal že to bude horší. Ale on už covida prodělal,Alfu. Takže ten kdo prodělal covid ,tak ten má pak průbeh dětty mírnější. Samožjmě neplatí vždy a záleží taky na vdechnuté virové dávce. A ano,pokud jste rizikový a nebo pokud jste starší člověk nad 60 jděte se zcela určitě očkovat. Dokoce bych to zavedl pro tyto lidi jako povinnost.


1  
 #358 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
01.12.21 18:47:51 | #361 (5)

No měl štěstí, že překonal v pohodě tu Alfu - ta už mu dodala protilátky - možno víc než při očkování. *5201*


 #360 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
01.12.21 19:02:12 | #363 (6)

No a to má to zdraví fakt dost podlomený,víš co..ale hlásil mě normálně jeden den že mu to leze až na plíce. To jsem měl i strach trochu. No ale dobrý,další den mu už bylo dobře. Obecně je Delta o něco málo viruletnější(slab­ší) než Alfa. Ale za to je o dost infekčnější. Až o půlku oproti Alfě. Ale to je jedno,už alfa se šířila jako prase. Znal jsem několik lidí které než přišlo očkováná Alfa zabila do pěti dnů. Paní se jednou projela výtahem a za pár dní už nebyla,tak byla Alfa smrtící pro tyhle lidi. Očkování zachránilo všem těmhle rizikovým lidem život. Ale to nic nemění na faktech které jsme napsal dole. Nelze jí brát jako vyřešení pandenie ale jako výraznou pomoc ohroženým lidem.


 #361 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 11:48:34 | #385 (7)

protože obdržela vysokou nálož

a ted si představ že pokud by byla ona i ten dotyčný co ji nakazil očkovaný ,dostala by prokazatelně nižší virovou nálož,její tělo by rychleji zareagovalo na infekci a ...žila by

tady se pořád nechápe a dělá příšerná hysterie v tom proč by se měli očkovat i ti kterým to příliš neubližuje ,odpověd je přesně ve výše zmíněném příkladu ,takže ano ,lze ji v tuto chvíli brát jako významnou pomoc v řešení celé pandemie

navíc ,selekční tlak na vir ,očkováním ,působí na patogenitu viru ,tedy že se evolučně vyvine do podoby která se sice bude rychle šířit ale nebude tolik škodit ,stane se z něj nová rýma


 #363 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 11:58:05 | #388 (8)

Přesně ,tak je to teď vidět v Portugalsku v provočkovanosti.


 #385 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:42:28 | #391 (8)

Myslíš tu paní o který jsem psal ? Ne,podle mě před očkováním bylo pro takovou rizikovou skupinu už jedno jediný setkání s tím virem tedy Sars 2 mutace Alfa pro tyhle lidi dost často fatální,takže podle mě nehrálo už tolik roli jesli ty viry vdechla 4 nebo 11. Jim před očkováním stačil často i jeden. A jistě že by kdyby byla očkovaná že by určitě žila,jenže jako na potvoru se nakazila dva měsíce před tím než dorazili vakcíny. Vakcíny všem těmhle lidem zachránili život. Píšeš že tady se často nechápe a dělá příšerná hysterie proč by se měli očkovat. No v první řadě tady po dvou letech naprostá většina lidí doted nepochopila ten virus. Nechápou třeba že výtahu ten virus se může vznášet až 6 hodin ve vzduchu. Nechápou že přistává na předmětech kde je až dva dni a v kapénce až pět dní. Proč se nespustili vysvětlující kampaně kde by na 3D modelech animace ukázalo laické vyřejnosti život a chování toho viru a hlavnš by se ukázalo jak ten vir funguje ? Doted většina lidí absolutně nechápe ten vir. Až na Flegra,ten je fakt dobrej :-))) Jinak jak píšeš že očkování "lze ji v tuto chvíli brát jako významnou pomoc v řešení celé pandemie" Můj názor je že jen pro rizikovou čést populace,né pro celou populaci. A proč ne pro celou ? Protože milý Stanley,aby pročkování celý popuace mělo smysl,musíš mít naočkovanou drtivou čásst populace. A to prostě je neproveditelný aby jsi x milionů lidí očkoval každej pátej měssíc. To prostě je neproveditený a to je jen jeden z faktorů proč to tak nejde.


 #385 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:49:04 | #393 (9)

takže si nic nepochopil


 #391 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 23:11:12 | #397 (10)

Pokud to myslíš tak že pochopením tebe myslíš to že přistoupím stoprocentě na tvůj názor a pak to tedy "pochopím",to to tě bohužel musím zklamat. Nejde prostě vakcinovat,já nevím 10 milionů lidí každej čtvrt rok,je to zkrátka a jednoduše neprovidiletný. A pokud si představuješ že ti to odkejvu,tak jak říkáš,a pak to jako pochopím,tak to tě musím zklamat. Já nesjem proti vakcinaci jako nějakej Lorak,naoppak - klidně bych ti umožnil letět si už co nejdřív pro čtvrou posilující včelku a do co nejvíc lidí vakcínu,hlavně teda v zemích 3 světa. Co nejvíc :-)))))))))))


 #393 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:52:23 | #394 (9)

a zatímco tohle píšeš tak má 50 pct světové populace v sobě aspon první dávku (za necelý rok)


 #391 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 23:00:15 | #396 (10)

Už aby to bylo tak 90 provent :-)) Nejsem náhodou proti :-))))) Já fakt nejsem Lorak kterej bojuje proti vakcíně,protože lidství,lidstvo a za lidi a hodně lidí. To fakt nee :-)))))))))))))) Ještě to chce ale hlavně spustit a to co nejdřív masívní očkování v zemích třetího světa. Vyspělý svět by se měl podělit o vaskcíny co nejdřív :-)))


 #394 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 22:53:35 | #395 (8)

A poslední odstavec,jak píšeš,cituji "selekční tlak na vir ,očkováním ,působí na patogenitu viru ,tedy že se evolučně vyvine do podoby která se sice bude rychle šířit ale nebude tolik škodit ,stane se z něj nová rýma" Ted už se ale pouštíš do evoluční virové biologie a zrovna tak se může stát že ta evoluce viru půjde přesně opačnou formou. Tedy ten vir jak zjistí že je mu v šíření bráněno vakcinací se vyvine do formy co vakcinaci obejde. Víš co,evoluční virová biologie je ošemetný obor a to co jsi napsal je spíš zbožný přání,doufání jak by to nejlíp mělo dopadnout a tím nemůžeš motivovat to co mají udělat miliony lidí. Lidi,všichni se naočkujte,vir snad pak udělá to a to. Tahle to nefunguje.


 #385 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
02.12.21 01:06:46 | #367 (6)

Já měl proti látky 2200 sto násobek po třech měsících a šel jsem se očkovat a už mám v sobě skoro 14 dní třetí dávku vakcíny.


 #361 


| Předmět:
28.11.21 19:51:13 | #349

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/pfizer-pro-novinky-vakcinu-uz-upravujeme-40379315#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=OKVsz58H53I-202111281844&dop_id=40379315&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest182_boxik_sport_bez_dopo_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

krom jiného se v článku píše i toto :

Vakcína není experimentální
Společnost Pfizer se také vyjádřila k často omílané lži, že je vakcína proti covidu-19 experimentální. Toto tvrzení zřejmě vzniklo z nepochopení anglického termínu „conditional marketing authorization“, čemuž se v češtině říká „podmínečné schválení”.
Jde o standardní praxi, kdy jsou během mimořádných situací vyvinuty nové farmaceutické produkty, u kterých přínosy převažují nad riziky.

Výrobce „podmínečně schválené“ látky – v tomto případě tedy vakcíny – je tak povinen pravidelně předkládat ve stanovených termínech další data, aby mu mohlo být „podmínečné schválení“ prodlouženo.
„Jakmile jsou tyto údaje předloženy agentuře EMA a ta je vyhodnotí jako vyhovující, může být podmínečné schválení změněno na standardní schválení,“ popsala proces mluvčí společnosti. Na dotaz, kdy by se tak odhadem mohlo stát, Pfizer neuměl odpovědět.

„Mezi podmínečným schválením a ‚standardním' schválením není z hlediska dodávek a zpřístupnění vakcíny lidem žádný rozdíl,“ vysvětlila mluvčí.

tedy standartní proces ,žádné blábolení o experimentálních vakcínách kterým může uvěřit leda pologramotný čecháček| Předmět: RE:
28.11.21 20:48:08 | #350 (1)

Nebo slovenský Lorak *27179*


 #349 

| Předmět:
28.11.21 00:40:37 | #343

Jinak dámy a pánové od pondělí jsem já i moje sestra a otec naockovany třetí dávkou Phizeru. *29716* .4.6 jsem byl očkován poslední druhou.| Předmět: Smutný příběh slovenských antivaxerů
27.11.21 23:09:02 | #332

Cituji z :
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/smutny-pribeh-slovenskych-antivaxeru-kteri-podlehli-covidu-40379369

Na Slovensku v současnosti umírá na covid nejvíc lidí v přepočtu na milion obyvatel. Jedním z důvodů je nízká proočkovanost, která je na pouhých 47 procentech.

Prvním je kontroverzní kněz Miroslav Čejka ze Staré Ľubovně. Ten covid zlehčoval a šířil hoaxy a dezinformace. -Koronavir je natolik strašná nemoc, že se nejdřív musíte testovat, abyste zjistili, že ji vůbec máte-, uvedl například v jednom svém statusu. Podporoval také Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby, která je proti očkování. Když potom covid dostal, skončil na umělé plicní ventilaci a po několika týdnech zemřel.

Tento týden zemřel na covid Miroslav K. z Martina, který se účastnil protestů proti očkování, natáčel je a šířil sociálními sítěmi. Sympatizoval s lidmi, kteří protestovali před domy zdravotníků, blokovali obchody a bránili v práci očkovacímu týmu v Žilinském kraji.
Jinak hodný a nápomocný člověk.

Nedávno také na covid zemřela lékařka z Banské Bystrice, Elena D., která svým pacientům očkování rozmlouvala mj. plakáty vyvěšenými v ordinaci. Na dveřích ordinace měla obrázek smrtky s kosou a nápisem -Jmenuji se Astra Zeneca Pfizerová-.| Předmět: RE: Smutný příběh slovenských antivaxerů
27.11.21 23:21:04 | #333 (1)

Ahoj to dej vedle těm 40% hloupých Čechů.I když , raději né ,oni by tě uráželi že šíříš dle toho co píše Lorak ,Covid šmejd.


 #332 

| Předmět: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
27.11.21 23:46:26 | #334 (2)

Ne, né, to neudělám. Nesnáším zbytečné hádky bez sebemenšího výhledu na vzájemné porozumění.
Lidé jsou takoví i makoví, rozumní i nerozumní. Lidí je na Zemi víc a víc a tím i víc nerozumných. A jen tahle vlna oslabí, tak se budou opět chovat, jako by tu pandemie nikdy nebyla.

Jak je vidět, tak i někteří lékaři se stali protivníky ve svém nerozumu. Tituly pčed a za jménem moc inteligence nosiče nezaručují.

Také proběhlo ve zprávách, že přibývá lidí předávkovaných veterinárním prostředkem proti červům. Někteří hloupoučcí jsou ve vážném stavu v nemocnicích. "Bojují" proti COVUDu oslabením svého organismu a lákažům prý nadávají pro jejich údajnou neschopnost je okamžitě uzdravit.

Tak mi napadá akorát ta "Darwinova cena" za vynikající pochopenímožnosti ukončit zavčas svůj život.


 #333 

| Předmět: RE: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
27.11.21 23:52:24 | #335 (3)

Teď mi známá do mesengeru dala něco co fakt nechápu jak někdo může tak věřit tomu co posílá dám ti to sem .


 #334 

| Předmět: RE: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
27.11.21 23:53:46 | #336 (3)

KONEČNĚ!!!!!!!!

Singapur se stal první zemí na světě, která prováděla pitvu těla s C #O #VI #D-19. Po důkladném výzkumu bylo odhaleno, že C #o #v #i #d-19 neexistuje virus, ale jako bakterie, která byla vystavena radiaci a způsobuje smrt lidí krevní srážlivostí.
Bylo rozhodnuto, že C #o #v #i #d-19 onemocnění způsobuje krevní sraženiny, což vede ke srážlivosti krve u lidí, a způsobuje krevní srážlivost v žilách, což člověku ztěžuje dýchání; Od mozek, srdce a plíce nemohou dostávat kyslík, a proto lidé rychle umírají.
Za účelem zjištění příčiny nedostatku dýchacích sil, lékaři v Singapuru nedodrželi protokol W #H #O a provedli pitvu C #O #VI #D-19.
Poté, co lékaři otevřeli a pečlivě prozkoumali ruce, nohy a další části těla, všimli si, že cévy jsou rozšířené a naplněné krevními sraženinami, čímž se krev ztížila a také snížila tok kyslíku v těle, což způsobilo smrt pacienta ....... Po zjištění o tomto výzkumu singapurské ministerstvo zdravotnictví okamžitě změnilo protokol o léčbě C #o #v #i #d-19 a poskytlo aspirin svým pozitivním pacientům. Začali dávat pacientům aspirin100 mg a Imromac. V důsledku toho se pacienti začali zotavovat a jejich zdravotní stav se začal zlepšovat. Singapurské ministerstvo zdravotnictví evakuovalo během jednoho dne více než 14,000 pacientů a poslalo je domů.
Lékaři v Singapuru po období vědeckých objevů vysvětlili metodu léčby tím, že nemoc je globálním hoaxem, ′′ Nejedná se o nic jiného než o intravaskulární koagulaci (krevní sraženiny). Způsob léčení:
prášky s antibiotiky
Protizánětlivé a užívejte antikoagulany (aspirin).
To svědčí o tom, že nemoc může být vyléčena.
Podle dalších singapurských vědců nebyly respirátory a jednotka intenzivní péče (JIP) nikdy potřeba. Protokoly k tomuto účelu již byly zveřejněny v Singapuru.
Čína to už ví, ale nikdy nezveřejnila své zprávy.
Sdílejte tato data se svou rodinou, sousedy, známými, přáteli a kolegy, aby se mohli zbavit strachu z C #o #v #i #d-19 a uvědomit si, že se nejedná o virus, ale o bakterii, která byl vystaven pouze radiaci. Jen lidé s velmi nízkou imunitou by měli být opatrní. Toto záření způsobuje také zánět a hypoxid. Oběti by měly užívat Asprin-100 mg a Apronik nebo Paracetamol 650 mg.

Zdroj: Singapurské ministerstvo zdravotnictví Sdílejte do všech skupin atd, aby to vidělo co nejvíce lidí. JEN TAK UKÁZKA NA CO LIDI VĚŘÍ A ČEMU. *29716*


 #334 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 00:05:31 | #337 (4)

už sem si říkal co to proboha píšeš,ještě že jsi to na konci napsal *1*


1  
 #336 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 00:08:52 | #338 (4)

jinak samozřejmě je to blábol na entou a jeden z nejsdílenějších hoaxů

https://moravskoslezsky.denik.cz/zdravi/hoax-fakenews-koronavirus-chripka.html


 #336 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 00:23:00 | #340 (5)

Já vím poslala to známá a připadá mi to letadlový hoax, takový že někdo důvěryhodný,tedy v mém případě známá, která to sehnala opět od někoho z jejího okolí třeba rodina a tak vzniká důvěra hoaxu, že přeci ten co mi to posílá tak mu budu věřit že je to pravda a hned šup pošlu to dále.Na tomto letadle bych rád věděl kdo před ní to dostal atd a určitě po takovým miliontým odběrateli by se zjistilo,kdo to první odkliknul do éteru. *29716*


 #338 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 00:33:06 | #342 (6)

Ale jelikož je to z facebooku tak složitá cesta.


 #340 

| Předmět: RE: Smutný příběh slovenských antivaxerů
28.11.21 00:10:59 | #339 (1)

není mi líto jednoho každého antivaxera který svým počínáním odradil aspon jednoho člověka a úmyslně ho tím vystavil nebezpečí


 #332 

| Předmět: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
28.11.21 00:32:00 | #341 (2)

Lorakovi za to že mě uráží a říká těm co věří pravdě o Covidu Covid šmejdi, říkám Lorakovi Hoax šmejd.


 #339 

| Předmět: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
28.11.21 04:18:37 | #344 (2)

Na deset milionů občanů připadají 3 miliony, které se nenechají za žádnou cenu očkovat.
Na osm milionů občanů starších 15. let připadají 2,4 miliony, které se nenechají za žádnou cenu očkovat.

To je žeň zarytých anitivaxerů a "svobodu" vyznávajících popíračů a neposlušných. Žíjí v majoritě rozumných lidí starajících se o funkčnost státu, ale ze všech sil páchají podvratnou činnost. Vedou desinformační válku proti státu a stát se nebrání. Jedna z možných strategií by bylo odepření lékařské pomoci neočkovaným v případě jejich nákazy tímhle virem, zejména lůžek na JIP.

Připomíná mi to pokusy dávných anarchistů a novodobých teroristů o podrývání státní autority.

Pozn. Jenom aby si nikdo nemyslel že nadržuji Rakušanům, nebo Němcům ... tady je to podobné.


 #339 

| Předmět: RE: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
28.11.21 09:29:34 | #345 (3)

No, nemyslím že jich je tolik

Vezměme že z těch zbývajících počtů tu jsou zastoupení děti do 12 let kterých je více jak milión určitě, dále je tu množinas prokázaným covidem s protilatkami, tam jich je nenaockocanych asi milion, no a pak tu zbývají neočkovaní senioři, svými antivax dětmi zmanipulovaní a odsouzenísi zahrát ruskou ruletu nyní s covidem-19, těch je čtyřista tisíc

Zbývá uřvaná pulmiliónová menšina


 #344 

| Předmět: RE: RE: RE: Smutný příběh slovenských…
28.11.21 11:54:31 | #346 (3)

Je taky potřeba počítat, že z těch NE je nějaké procento, co se nemůžou. *5726* *32630*


 #344 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 12:55:58 | #347 (4)

To je pravda viz moje teta přes 70 let.


 #346 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Smutný příběh…
28.11.21 16:04:09 | #348 (4)

Ano, zajisté je tu nějaké to promile lidí, které nesnáší látky vakciny. Existují rozmanité alergie atd. A právě tahle skupina lidí má relativní ochranu před COVIDem v téměř stoprocentní proočkovanosti společnosti a v pečlivě dodržované hygieně občanů.


 #346 

| Předmět: Zajímavá zjištění
27.11.21 21:54:56 | #330

Rozhovor s Prymulou :
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-muze-byt-i-50-tisic-pripadu-denne-pak-uz-nebude-koho-nakazit-40379306

Jeden úryvek, jde o imunitu po vakcinaci :
V této situaci to jde prostě po šesti měsících opravdu dramaticky dolů. Je vidět, že řada lidí, kteří jsou nemocní i po očkování, jsou lidé, kteří si nestihli dát třetí dávku anebo si ji dali třeba před pěti či deseti dny a imunita ještě nestihla nějakým způsobem zareagovat.
A druhá věc je, že jsme se dostali do situace, o které si lidé mysleli, .... že se do takovýchto čísel nedostaneme a budeme dodržovat nějaká elementární pravidla. Nedodržovalo se ale v podstatě vůbec nic a kontakty byly natolik intenzivní, že v tom menším poolu lidí se nakazilo podstatně více lidí, než by tomu bylo třeba při nějakém řízeném procesu. ....

Téma tvrdších opatření :
Ta opatření prostě přicházejí do polarizované společnosti a někteří to berou jako výraz svého osobního názoru a bojují s těmi opatřeními. To vždycky vede k tomu, že ta opatření nebudou nijak dramaticky účinná.

Dodám : "máme. co jsme chtěli", tedy variantu (mutaci) omikron.| Předmět: RE: Zajímavá zjištění
27.11.21 22:26:01 | #331 (1)

No to jo když je svět blbej a pořád nechce pochopit co je svoboda,kde začíná a končí.Pry ten virus z Afriky že zmutoval z nakaženého člověka AIDS,co je na tom pravdy?


 #330 

| Předmět: Pristup do diskuze jen ockovanym!
20.11.21 22:52:24 | #298

Uz mate vsichni zde, co diskutujete ockovani? Pokud ne, tak neockovani by meli mit zakazany pristup k podobnym diskuzim. Nedelam si srandu, po tom co jsme opet po roce nejhorsi v Evrope(ne-li na svete...opet "Best in Covid", minimalne v jednom z parametru) zde a vedle ctu neskutecne lzi a blbosti, co se neockovanym chorym mozkum plodi v hlave.| Předmět: RE: Pristup do diskuze jen ockovanym!
20.11.21 22:58:28 | #299 (1)

Jsem očkovaný


1  
 #298 

| Předmět: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
20.11.21 23:03:44 | #300 (2)

No jo Michale,ale jenom Johnsnem,to se skoro nepočítá. Lidi jako ty z tak malým protektem by neměli co dělat ve slušné společnosti. Až po druhé včelce se můžeme z tebou bavit a brát tě za zařazeného člověka do moderní liberální společnosti :-)))))))))


1  
 #299 

| Předmět: RE: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
20.11.21 23:12:10 | #302 (3)

Má obě dávky phizeru už od června


1  
 #300 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
20.11.21 23:15:48 | #304 (4)

No tak v prosinci jdeš na třetí no....


 #302 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup do diskuze…
20.11.21 23:25:55 | #307 (5)

Už teď v pondělí .


1  
 #304 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup do…
20.11.21 23:29:49 | #309 (6)

Máš hrachy z tý situace co ? Správně se má jít až po 6 měsících,ale oni to budou zkracovat. Aby jsi se nedožil doby že budeš muset chodit každý 2 měsíc pro včeličku. Už vidím jak to dělají tady ty miliony. A to už se nebavím o celým světě,miliardách lidí.


1  
 #307 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup do…
20.11.21 23:37:27 | #310 (7)

Nemám strach až bude otestovány ty nové léky co v Americe už testují tak už Covid bude normálně brát jako chřipka,na chřipku se taky očkuje a nikdo na to neumřel, myslím že to očkování bude později už jen doplněk pro chronicky nemocné.


1  
 #309 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup…
20.11.21 23:39:03 | #311 (8)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: šíření desinformaci


 #310 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup…
20.11.21 23:44:29 | #312 (8)

Ty léky budou z největší pravděpodobností antivirotika které máme už dnes,jen novějšího ražení,ale při složení budou z 90,95 procent to co tady bylo v lékárnách 30 let za 200kč a jako by náhodem je z nástupem kovidu stáhli. A bude stát krabička těch nových Amerických léků 2500kč a neseženeš je v lékárně,budou jen v nemocnicích. Na chřipku se hodí očkovat,ano,jedna injekce jednou ročně.


 #310 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.11.21 23:48:27 | #313 (9)

A také nefunguje (((((( *33684* *30244* *33856*


1  
 #312 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.11.21 23:50:20 | #314 (10)

Placebo jako jo ? *30434*


1  
 #313 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 00:22:00 | #315 (9)

Právě že někdo zde,nebo vedle dával odkaz že tyto léky se budou moct používat do domácího prostředí.


 #312 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 13:08:55 | #322 (9)

... antivirotika které máme už dnes,jen novějšího ražení,ale při složení budou z 90,95 procent to co tady bylo v lékárnách 30 let za 200kč a jako by náhodem je z nástupem kovidu stáhli ...

Sákryš, ty máš tak detajlní informace, že budíš dojem, že patříš k těm lékárníkům ...


 #312 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup…
21.11.21 12:28:39 | #321 (8)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ema-schvalila-lek-na-lecbu-covidu-19-pro-dospele-181045¨

pro vybrané skupiny lidí už použití léku nic moc nebrání


 #310 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 13:17:05 | #324 (9)

Jsem zvědavý kdy u nás,jako vakcíny to trvalo dlouho.Uvidim jsem astmatik jestli bude později má doktorka mi ty léky podávat.Zatim je to v plenkách.


 #321 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 14:14:49 | #325 (10)

V textu píší také, cituji :
Dosud známé vedlejší účinky antivirotika jsou průjem, nevolnost, závratě či bolest hlavy, informuje The Washington Post. Užívání léku zároveň není doporučované těhotným a kojícím ženám.

Dokázaná účinnost antivirotika je snížení pravděpodobnosti těžkého průběhu choroby. Tedy ne, že po příznacích nástupu choroby COVID-19 nastane po podání antivirotika razantní vyléčení.

Zkrátka to není kouzelný lék, který by měl nahradit vakcinaci.


 #324 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 14:30:22 | #326 (11)

Jojo jsem celé četl ,berme to že jsou ty léky na začátku a uvidíme,k nám to bude stejně trvat ještě minimálně rok , takže to už budou přesnější výsledky účinnosti,jako u vakcín kdy teprve teď se ukazuje skutečnost, že lidé naočkováni mají slabší průběh nemoci a neplní nemocnice,jako neočkovaný.


 #325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 15:07:48 | #327 (12)

Cíl lidské společnosti je v překonání téhle pandemie, která stojí lidi spoustu prachů, rujnuje některá odvětví hospodářství a omezuje lidskou svobodu.
S epidemiemi a pandemiemi má lidstvo už nějaké zkušenosti z minulosti, ovšem oproti minulosti je na světě x-krát víc lidí a díky dopravě a provázanosti obchodu se nespočítatelně víckrát zvýšila migrace lidí. Tím naroststla nekonečněkrát možnost šíření nákazy po Zemi.

Lékaři a farmaceuti pracují na plné pecky ve vývoji obranných substancí a držme jim palce, aby nalezli účinnou látku a metodu vedoucí k likvidaci této pandemie. Optimismus je sice na místě, naivita je ale nežádoucí.


 #326 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.21 19:34:46 | #328 (11)

no myslím že to snížení pravděpodobnosti je velmi důležité ,do nemocnic nebude proudit tolik lidí ,dnes se dá celkem dobře vyvodit kolik lidí z jednotlivých denních přírůstků neočkovaných se z nich se dostane do těžkého průběhu a tedy dorazí do nemocnic

pokud toto procento .myslím že u neočkovaných jsou to dvě procenta ,u očkovaných půl pct , ještě snížíme ,máme vyhráno


 #325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.11.21 22:55:40 | #329 (11)

Takhle - rizikové lidi,ldi ze sníženou imunitou,staré lidi antivirotika nezachrání,protože síla antivirotik je až v kombinaci z imunitním systémem. Srovnal bych to že když je požár,tak hasič musí z hadicí se pohybovat aby ten požár uhasil. Ale bez patřičného imunitního systému ten hasič stojí na jenom místě a navíc mu ještě pořádně neteče ani hadice. Trochu laický přirovnání,ale asi takhle. Největší síla antivirotik je že se mají nabrat při začínajích příznacích nemoci,pak nedovolí množení viru ve velkém a hlavně namnožení víru v plících ve velkém kde hlavně je ten průser. Při slabém imunitním systému ale ani antivirotika nezabrání množení viru tak aby to organismus zvládnul Znova - staré a rizikové lidi očkovat be pardonu,zbytek populace si koupí antivirotika v lékarně. Ideální stav.


 #325 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pristup do…
21.11.21 12:25:12 | #319 (7)

a to je přesně to co u některých joudů nechápu - proč se staráš či ještě líp řečeno do toho kdo,co a kolik si do sebe nechá dát ? proč ? proř máš tu nutkavou potřebu to okomentovat ?


 #309 

| Předmět: RE: Pristup do diskuze jen ockovanym!
20.11.21 23:07:19 | #301 (1)

A proč nezajít dál,proč je všechny nepochytat ? Já jsem dostal nápad,to by nebylo taky špatný. Že by jezdili mobilní týmy,dva zdravotníci a dva policajti a kdo by neměl u sebe platný doklad o očkování ten by byl na ulici naočkován a pak by mu přišel doplatek za vykonanej úkon mobilního týmu na dobírku :-)))))))))))))))))


1  
 #298 

| Předmět: RE: Pristup do diskuze jen ockovanym!
21.11.21 00:32:54 | #316 (1)

Mam dve davky a na treti jdu koncem prosince(tedy spis v lednu) Moji rodice byli vcera na treti davce a mrzi me, ze jsem je nepresvedcil a nezaridil jim ockovani treti davky pred 14ti dny jak meli narok. Vcera to bylo opravdu peklo, jak vsichni neockovani antivaxleri porusili sve zasady a zaplnili fronty na ockovani.


 #298 

| Předmět: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
21.11.21 00:38:17 | #317 (2)

Dnes uz bezi ve verejne diskuzi otazka, jestli neockovat po-5ti mesicich a ne po 6-ti, coz je vzhledem k casum cekani v soucasne dobe vic nez rozumne reseni. Podle poslednich statistik imunita klesa po 6ti mesicich ockovani v prumeru na 60-70%, po 8mi mesicich na 50%.


 #316 

| Předmět: RE: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
21.11.21 00:40:01 | #318 (3)

Jestli to dopadne v nejblizsi dobe rozumne, tak na treti davku pujdu pred Vanoci!!!😉


 #317 

| Předmět: RE: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
21.11.21 12:26:37 | #320 (3)

pokud by to zkrátili na pět měsíců tak jdu za tři týdny


 #317 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Pristup do diskuze jen…
21.11.21 13:12:22 | #323 (4)

Jdu už zítra ,ale jsem marod, rýma a kašel,v pátek si dělal samotest na Covid a dobrý , negativní.


 #320 

| Předmět:
20.11.21 15:45:01 | #289

Irsko - proočkovanost -94 pct dospělých

Česko - cca 70 pct| Předmět: RE:
20.11.21 15:48:54 | #290 (1)

u Irů je to aspon jednou dávkou

nárůst případů mnohdy stejný ale hospitalizace jsou úplně někde jinde - ze sedmdesáti procent u nás ji plní neočkovaní


 #289 

| Předmět: RE: RE:
20.11.21 20:15:04 | #292 (2)

Já bych si speciálně počkal na ty grafy z Portugalska a to koncem ledna. To mě bude docela zajímat.


 #290 

| Předmět: Alexander Schallenberg, Nové koště…
19.11.21 13:59:59 | #282
| Předmět: Co napáchá Sars-CoV-2 v mozku.
19.11.21 13:56:10 | #281

Zdroj :
https://www.spektrum.de/news/sars-cov-2-was-das-coronavirus-im-gehirn-anrichtet/1949464?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE

Úryvky ze článku :
Eine Studie ergab, dass es bei mehr als 80 Prozent der untersuchten Corona-Patienten zu neurologischen Komplikationen kam.
Jedna studie došla k závěru, že u více než 80% vyšetřovaných pacientů došlo k neurologickým komplikacím. To nejsou jen ztráty čichu a chuti, ale i deprese, halucinace, bolesti hlavy, ale i tak zvané zamlžené myšlení "Brain Fog".

To poslední postihlo jednoho mého přítele a trvalo mu to zhruba dva týdny. Nemusím zdůrazňovat, že tenhle sportovec a podnikatel v nejlepších letech se po té zkušenosti stal propagátorem vakcinace a to nejen proti COVIDu.

Moto : Chybami se člověk učí - dodávám, když tu chybu přežije.| Předmět: A:
19.11.21 06:26:12 | #277

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: dvakrát dané