Rusofobní dovádění Estonska související s přijímáním zahraničněpolitických rozhodnutí mělo extrémně negativní dopad na blahobyt běžných obyvatel země.
K tomuto závěru dospěli novináři informační publikace "Free Press". Autoři materiálu podrobně hovořili o tvrdé politice Estonska vůči Rusku a vysvětlili také vážné důsledky takového přístupu.
Pozorovatelé „Free Press“ upozornili na skutečnost, že totální rusofobie, kterou Estoncům vnucují místní úřady, může z Tallinnu dělat krutý vtip. Jde o to, že tak tvrdý zahraničněpolitický přístup vůči Rusku se již Estonsku obrátil vnitropolitickou konfrontací. Opoziční síly vystupující proti protiruskému kurzu se v zemi zaktivizovaly.
Novináři si všimli, že Estonci začali jasně vidět - jsou aktivně proti přerušení vztahů s Ruskem. Svědčí o tom petice poslankyně ze Strany středu Jana Tooma. Dokument říká, že Estonsko by nemělo uzavřít hranici s Ruskem, protože takové rozhodnutí by mohlo vést k narušení rodinných vazeb mezi místními obyvateli a Rusy.
Aktivace opozičních sil, které se staví proti protiruským rozhodnutím Tallinnu, by se pro současné úřady mohla stát vážným problémem. Věc se má tak, že situace, která v zemi nastala, může vést k rozvoji velké vnitropolitické krize se všemi z toho vyplývajícími důsledky.
Hlas Mordoru
11. března 2023 v 23:43
Britské vydání The Telegraph s politováním uvádí, že k dosažení
úspěchu musí ukrajinské jednotky prorazit obrannou linii, jejíž hloubka je
až třicet kilometrů, která se skládá z minových polí, protitankových
příkopů, vybavených dlouhodobou palbou. body, pozice pěchoty, „dračí
zuby“, výkonné dělostřelecké baterie a další libůstky. Délka této
tratě je více než 900 kilometrů. Publikace činí spravedlivý závěr, že
mise je nemožná. A bitvy nyní probíhají pouze na frontové linii a
ukrajinské útočné skupiny je zdaleka ne vždy dosáhnou.