Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166514

Zobrazit vše


| Předmět: nechapu
před 3 hodinami | #166514

Prominte ale ja opravdu nechapu -- proc chce NATO na CR tohle??
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nato-nechce-jen-procenta-cesko-ma-zajistit-protivzdusnou-obranu-a-vybudovat-tezkou-brigadu-40585110
Netvrdim, ze vim ale ja opravdu nevim -- muze mne nekdo vysvetlit ten duvod proc to NATO pozaduje na CR? Dik.



| Předmět: RE: nechapu
před 3 hodinami | #166517 (1)

ad kiwiboy:
.."Prominte ale ja opravdu nechapu -- proc chce NATO na CR tohle?? Netvrdim, ze vim ale ja opravdu nevim -- muze mne nekdo vysvetlit ten duvod proc to NATO pozaduje na CR?"..
Pokud opravdu nechapes, proc NATO pozaduje po Ceske republice plneni techto cilu, tak ti unikaji naprosto elementarni zaklady kolektivni bezpecnosti a geopoliticke reality moderni Evropy. Nejsme cerni pasazeri a Severoatlanticka aliance neni bezplatny bezpecnostni servis, kde velke staty chrani ty male za nic. Je to system sdilene odpovednosti. Aliancni cile Capability Targets pro kazdy stat presne definuji, jakou konkretni roli ma v pripade globalniho konfliktu hrat, aby cely system fungoval. Cesko se dobrovolne zavazalo, ze pro spolecnou obranu zajisti tezkou brigadu a posili protivzdusnou obranu. Chtit po NATO bezpecnostni zaruky, ale zaroven odmitat vybudovat jednotky, kterymi bychom prispeli k obrane ostatnich clenu, je chovani bezpaterniho cerneho pasazera.Cesko sice nelezi primo na krizovem vychodnim kridle NATO, ale v pripade napadeni naseho souseda (napr. Polska nebo Pobalti) tvori Ceska republika doslova paterni logisticky koridor. Pres nase uzemi by proudily tisice spojeneckych vojaku, tezka technika a zasoby smerem na vychod. Mit pripravenou infrastrukturu, logisticke trasy a silnou protivzdusnou obranu je klicem k tomu, aby moderni bojiste vubec mohlo fungovat. Logistika rozhoduje valky.Pokud si myslis, ze v jednadvacatem stoleti staci schovat se za hranice, tak te moderni vojenska strategie probudi do velmi krute reality. Valka na Ukrajine ukazala, jak masivne se pouzivaji balisticke rakety, drony a utoky na civilni i vojenskou infrastrukturu stovky kilometru za frontovou linii. Protivzdusna obrana (jako zavadene izraelske systemy SPYDER nebo uvazovane Patrioty) neni agresivni nastroj - je to zakladni stit pro preziti statu, ktery momentalne Cesku zoufale chybi. NATO po nas nechce nic vic, nez abychom byli schopni ubranit vlastni nebe a splnili to, k cemu jsme se sami zavazali. Hrat si na naivniho a nechapaveho te pred realnou hrozbou nezachrani, drahy priteli.