Bohové jste

Předmět diskuze: Bohové jste - Bůh a nebo Bohové? Proč Bůh o sobě mluví v množném čísle? Bohové jste: Žalm 82:6, Jan 10:34, G 1/26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby...

| Předmět:
před 9 hodinami | #4059

Ježíš učí milovati Boha svého(svou) celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí i celou svoji silou a bližní své tak jako sebe :-)
*2543*
1J 3,11 To je to poselství, které jste slyšeli od počátku: Milujme jedni druhé.
*4768*
Galatským 5: 14 Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližní jako sebe !
*14521*
J 13,34 Dávám vám nové přikázání: Milujte jedni druhé.




| Předmět: Ženský protějšek Boha
18.06.26 09:36:32 | #4039

Ženský protějšek Boha (nebo božství obecně) nemá jediné jméno, protože každá kultura a mytologie ho vnímá jinak.
Konkrétní podoby podle tradic:
• Křesťanství a Judaismus: V kabale a mystických učeních se objevuje ženský aspekt Boha zvaný Šechina (představující Boží přítomnost a mateřskou péči). Často je zmiňována také Sofie (Boží moudrost). (Křesťanství uctívá Pannu Marii, která sice není Bohem, ale plní roli nebeské matky a přímluvkyně)
• Hinduismus: Každý hlavní bůh má svůj ženský protějšek (šakti), který představuje jeho aktivní energii. Například bohyně Parvati je protějškem Šivy, Lakšmí je partnerkou Višnua a Sarasvatí doprovází Brahmu.
• Pohanství a Wicca: Zde se klade důraz na rovnováhu. Nejvyšší Bůh (Bůh s rohy) má svůj ženský protějšek v podobě Velké Matky (Bohyně), která symbolizuje plodnost, zemi a cyklus života.
• Mytologie (Sumer, Egypt, Řecko): Uctívání bohyní jako Ištar, Isis, Héra nebo Gaia jakožto stvořitelek a vládkyň vesmíru.
Pravý ženský protějšek Boha (Alláha) v islámu neexistuje, protože islám je striktně monoteistické náboženství a Bůh je v něm jediný a bezpohlavní.



| Předmět: RE: Ženský protějšek Boha
21.06.26 09:19:54 | #4041 (1)

Ženy mohou milovati Boha svou celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí i celou svoji silou a bližní své tak jako sebe :-)
O tom je Zákon celý i proroci :-)



| Předmět: RE: RE: Ženský protějšek Boha
21.06.26 09:28:01 | #4042 (2)

Galatským 5
14Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližní své jako sebe !
*1238* *25413* *1238*



| Předmět: RE: RE: Ženský protějšek Boha
21.06.26 11:57:23 | #4043 (2)

Milující Bože veď moje kroky ..
*14967* *35188* *35188* *10026* *35188* *14967*



| Předmět: RE: RE: RE: Ženský protějšek Boha
21.06.26 11:59:41 | #4044 (3)

Zjevení Janovo 21:4 ..a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.“ *32594*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Ženský protějšek Boha
před 24 hodinami | #4045 (4)

D---l Jonatan1. si myslí že si nechám všechno líbit, i---t :-) *9087*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský protějšek…
před 24 hodinami | #4047 (5)

Z přátel sem ho vymazala - vzkazník též zabanovaný a s jeho diskuzema si může....



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský…
před 23 hodinami | #4049 (6)

Když se neumí slušně chovat :-)
No jo katolík ... jak vyšitý :-)
*5482*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský…
před 22 hodinami | #4051 (7)

Náboženství s Trojjediným Bohem ve třech osobách není Biblické UČENÍ a proto asi tak vyvádějí že si to neumějí přiznat :-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský…
před 21 hodinami | #4052 (8)

Efezským 4
6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všemi, skrze všechny působí a je ve všech. *32594*
*30800*
Což je mnoho osob v Bohu a Bůh v nich :-)
*10535*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 21 hodinami | #4053 (9)

Tak jak je o tom i zde:
1.Jan 4
12Boha nikdy nikdo neviděl, ale jestliže se milujeme navzájem, Bůh v nás zůstává a jeho láska v nás dosáhla svého cíle.
13Že zůstáváme v něm a on v nás, poznáváme podle toho, že nám dal svého Ducha.
14A my jsme spatřili a dosvědčujeme, že Otec poslal Syna, aby byl Spasitelem světa.
15Kdo vyzná, že Ježíš je Syn Boží, v tom zůstává Bůh a on v Bohu.
16Také my jsme poznali lásku, kterou Bůh má k nám, a věříme v ni. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, v Bohu zůstává a Bůh v něm.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský…
před 19 hodinami | #4054 (8)

Trojjediný Bůh ve třech osobách je modla !!!!
Evangelium je o jiném :-)




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 17 hodinami | #4055 (9)

Tak že zřejmě katolíci si nejdříve odstranili z Desatera přikázání o modlách a potom si začali tvořit modly a zblbli jimi celý svět - ale ne všichni se dali zblbnout :-) *3770*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #4056 (10)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: ok




| Předmět: RE: RE: RE: Ženský protějšek Boha
před 24 hodinami | #4046 (3)

*27179* *12907* *27179*
*11128* *6680* *11128*
*6578*
To horko tu nedělá dobře Dano *7228* *6578* z



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Ženský protějšek Boha
před 23 hodinami | #4048 (4)

Ale jo ja mám doma dobré klima neb peru všechny polštáře a deky a je od toho chládek i vlhko v bytě.. pohoda.. :-) *10535*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Ženský protějšek…
před 23 hodinami | #4050 (5)

To J..e + J..n by si měli dávat mokrý hadr přes čelo, těm to moc nejde po lidsku :-)