Rozcestník >> Náboženství >> ❤️ Bůh Izraele ❤️

Informace

Název: ❤️ Bůh Izraele ❤️
Kategorie: Náboženství
Založil: -
Správci:
Založeno: 25.08.2023 08:00
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 50759x
Příspěvků:
3182

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: ❤️ Bůh Izraele ❤️ - ❤️ Pak Mojžíš a Áron, Nádab a Abíhú a sedmdesát z izraelských starších vystoupili vzhůru. UVIDĚLI BOHA IZRAELE. Pod jeho nohama bylo cosi jako průzračný safír, jako čisté nebe. Ale nevztáhl ruku na nejpřednější z Izraelců, ačkoli UZŘELI BOHA; i jedli a pili. (Bible, Druhá Mojžíšova 24:9-11) ❤️
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
20.09.23 19:26:38 | #4582

Říkal, že je Abrahamův, Izákův a Jákobův:-)| Předmět: RE:
20.09.23 21:29:10 | #4583 (1)

Ano, každý má Boha svého: Abraham, Izák, Jákob, Mojžíš, Ježíš, Jedna-kapka-kapala, Saji, SynBoha, Letniosvezeni, Mnichal, Yvemj...atd.
Mi ženy ale máme asi že Boha svou neb bližní své milovati máme tak jako sebe.


 #4582 

| Předmět: RE: RE:
před 15 hodinami | #4587 (2)

Představy mohou být různé, nikdo neví, co je za tím vším. I když má třeba nějaké vize jako Jan:-)
Když nevíš proč jsi tady, hledáš důvody a cesty (do a ven)
Hádat se o pohlaví nebo podobu Boha, je asi zbytečné.
Třeba Zeus bral na sebe různé podoby:
Bílý býk- Zeus se zamiloval do Európy, dcery Fénického krále, když trhala květy na mořském břehu. Tak odlákal pozornost Héry a proměnil se v bílého býka. V této podobě se přiblížil k Europě, aniž ji vyděsil. Ta si na něj vyskočila a Zeus ji přes moře unesl na Krétu. Europa mu porodila tři syny. A na Diův rozkaz se provdala za krétského krále Asteria. Na její počest se pojmenoval jeden světadíl Evropa.

Zlatý déšť- Akrisios, král Arga, se z věštby dozvěděl, že bude zabit vlastním vnukem. Dal proto zavřít svou dceru Danae do vězení. Zeus ale po dívce moc toužil. Proměnil se tedy ve zlatý déšť a dostal se přes zeď do vězení k Danae, kde se jí zmocnil. Z tohoto spojení se narodil legendární hrdina Perseus, přemožitel Gorony Medúzy.

Mrak- Když se Zeus zamiloval do kněžky Íó, navštěvoval ji jako tmavý mrak na jasném nebi. To ovšem neuniklo pozornosti Héry. Narychlo tak proměnil Zeus Íó v bílou jalovici a předstíral, že se chce napít jejího mléka. Héra ovšem nebyla hloupá a požadovala, aby ji Zeus jalovici dal. Nechala ji pak hlídat stookým obrem Argem. Íó se podařilo uprchnou do Egypta, kde porodila Diova syna Epafa, prvního egyptského krále.

Labuť- V této podobě svedl Zeus krásnou Lédu. Přemluvil Athénu, aby se proměnila v orla, který měl pronásledovat Dia proměněného v labuť. Když se k ní Zeus přiblížil, Léda ho ukyla na své hrudi. On toho využil a spojil se s ní. Léda Diovi porodila dvojčata Kastóra a Klytaimnéstru.

Obyčejný člověk- Jeho obětí se v tomto případě stala Alkména. Ta se provdala za svého bratrance Amfitryóna. Podmínkou pro první milování bylo to, že Amfitryón musí pomstít smrt jejich bratří. Ten tedy odjel a toho využil Zeus. Vplížil se do Alkménina lože v podobě jejího manžela a ujistil ji, že smrt bratří byla pomstěna. Alkména splnila svůj slib. Tak byl počat slavný hrdina Héraklés.

Orel- Nejen ženy se staly oběťmi Diovy touhy. I po Ganymédovi, nejkrásnějšímu ze smrtelných, Zeus zatoužil. Proměnil se proto v orla a unesl Ganyméda na Olymp, kde se stal jeho milencem a rozléval bohům ambrósii. Později vyzvedl Zeus Ganyméda na oblohu, kde ho můžeme vidět jako souhvězdí Vodnáře.


 #4583 

| Předmět: RE: RE: RE:
před 15 hodinami | #4588 (3)

*27012* To nejsou představy když Bůh je v nás a člověk, muž a žena je obraz a podoba Boha.


 #4587 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #4589 (4)

K obrazu nebo podle obrazu?:-)


 #4588