Spíš je to tak, že Starý zákon psali jiní židé, než Zákon nový
nebo také Nový testament, evangelium nebo též dobrá cesta, dobrá zpráva
či nové poselství atd. No, a ve druhé světové se jen oddělovalo zrno od
plev - ti "dobře zapsaní" židé od těch nevzývajících, řekněme, ani
Rudéhoštíta ani ani toho druhého rudého... fellera.

A mimochodem, i když už jsem to kdysi dávno psala: tak, jak je Ježíš
popisován v evangeliích, šlo zjevně o schizofrenika - viz ta různá
nejasná podobenství, 40denní postní dobu, představující duchovní
přípravu, pokání a pokušení apod. Marek, Matouš, Lukáš a obzvláště
ten sám víceméně schizofrenik, prostě poněkud šíbnutej Jan - já
většinou cituji z Matouše, nějak mi nejvíc sedí - jo, a také jsem
evangelia tak dlouho studovala, až jsem si nakonec, po mnoha letech, tu schízu
údajného Ježíše sama prodělávala, a to hned spolu s mánií. Dnes tuto
diagnózu však nazývají Schizoafektivní poruchou, a například v
Dobřanské dříve léčebně, poslední léta Psychiatrické nemocnici, jí na
uzavřeném oddělení trpí takřka všichni, ačkoliv tato diagnóza je
ještě ve vysokoškolské učebnici Psychiatrie, vydané za hluboké
normalizace někdy na počátku 70. let minulého století, tato diagnóza,
tenkrát nazývaná Schizoafektivní psychózou, uváděna jako velmi vzácná a
není vlastně už dále nijak popisovaná.