Bůh je Otcem nás všech! 
Ano, Bůh je milujícím Otcem
věřících i nevěřících lidí! 
Bůh je Otcem nás všech! 
Ano, Bůh je milujícím Otcem
věřících i nevěřících lidí! 
Stejně je to divné, že pro pokřtěné
lidi je Bůh Izraele nepřijatelný, i když právě v jeho jménu byl k
pokání pokřtěn i Ježíš! Ano, je to hodně divné, že je jim Bůh
Stvořitel, Otec, Pán a Spasitel náš "kamenem úrazu"! 
Pokřtění samo o sobě, jež není zasazeno do kontextu věcí
předchozích, není ničím.
Pokřtění dětí též neznamená nic. Vždyť to je v bibli, co všechno je
třeba učinit před křtem, jež je vlastně už jen závěrečnou tečkou na
cestě ku znovuzrození, bez kterého v podstatě je na tebe hleděno jako na
bezvěrce.
Abraham, Izmael, Izák, Josef, Mojžíš, Jozue, David,
Šalomoun atd. jsou podle Vás bezvěrci? 
Spíš je to tak, že Starý zákon psali jiní židé, než Zákon nový
nebo také Nový testament, evangelium nebo též dobrá cesta, dobrá zpráva
či nové poselství atd. No, a ve druhé světové se jen oddělovalo zrno od
plev - ti "dobře zapsaní" židé od těch nevzývajících, řekněme, ani
Rudéhoštíta ani ani toho druhého rudého... fellera.

A mimochodem, i když už jsem to kdysi dávno psala: tak, jak je Ježíš popisován v evangeliích, šlo zjevně o schizofrenika - viz ta různá nejasná podobenství, 40denní postní dobu, představující duchovní přípravu, pokání a pokušení apod. Marek, Matouš, Lukáš a obzvláště ten sám víceméně schizofrenik, prostě poněkud šíbnutej Jan - já většinou cituji z Matouše, nějak mi nejvíc sedí - jo, a také jsem evangelia tak dlouho studovala, až jsem si nakonec, po mnoha letech, tu schízu údajného Ježíše sama prodělávala, a to hned spolu s mánií. Dnes tuto diagnózu však nazývají Schizoafektivní poruchou, a například v Dobřanské dříve léčebně, poslední léta Psychiatrické nemocnici, jí na uzavřeném oddělení trpí takřka všichni, ačkoliv tato diagnóza je ještě ve vysokoškolské učebnici Psychiatrie, vydané za hluboké normalizace někdy na počátku 70. let minulého století, tato diagnóza, tenkrát nazývaná Schizoafektivní psychózou, uváděna jako velmi vzácná a není vlastně už dále nijak popisovaná.
Rozumím Vám! Vězte ale, že Bůh má
s každým člověkem své plány! CO MÁME POZNAT NEBO PROŽÍT, TO POZNÁVÁME
NEBO PROŽÍVÁME, I KDYŽ SE NÁM TO ČASTO NELÍBÍ. 
(Bible, List Koloským 3:5-10) 
Proto umrtvujte své pozemské sklony:
smilstvo, necudnost, vášeň, zlou touhu a hrabivost, která je modloslužbou.
Pro takové věci přichází Boží hněv. I vy jste dříve tak žili. Ale
nyní odhoďte to všecko: zlobu, hněv, špatnost, rouhání, pomluvy z vašich
úst. Neobelhávejte jeden druhého, svlečte ze sebe starého člověka i s
jeho skutky a oblečte nového, který dochází pravého poznání, když se
obnovuje podle obrazu svého Stvořitele. (Prosím!) 
To se to umrtvujte své pozemské sklony: smilstvo, necudnost, vášeň,
zlou touhu a hrabivost, která je modloslužbou, když už je člověk tak
nemocný či rezignovaný, případně tak duchovně vyspělý, že mu nic
jiného nezbývá!

Občas jo. Bohužel - tedy pro mě až do toho ústavního léčení -
vlastně bohudíkY.

Ml.2, 7, L.P. MM89
BŮH JE SVATÝ! 
ANO, NÁŠ MILOVANÝ NEBESKÝ OTEC JE
LÁSKYPLNÝ, MILUJÍCÍ, SLITOVNÝ A MILOSTIVÝ! 
(Bible, List Koloským 3:12) 
Jako vyvolení Boží, svatí a milovaní, oblečte milosrdný soucit,
dobrotu, skromnost, pokoru a trpělivost. 
(Bible, Přísloví 21:21) 
Kdo jde za spravedlností a
milosrdenstvím, najde život, spravedlnost a slávu. 
(Bible, Přísloví 21:30) 
Žádná moudrost, žádná rozumnost,
žádný úradek nic nesvedou proti Živému Bohu. 
(Bible Přísloví 11:20) 
Živý Bůh má v ohavnosti lidi falešného srdce, kdežto zalíbení má v
těch, jejichž cesta je bezúhonná. 

P.S.
Vím, někdy to tak nevypadá! Stačí
se podívat na život teroristů z USA a z Ruska!!! Putin i Trump si žijí
velmi dobře a na válkách, které rozpoutali, ještě vydělávají!!! 
"PŘEJME MILOST BOŽÍ LIDEM VŠEM - A TO I TĚM NEJHORŠÍM Z NEJHORŠÍCH."
"NÁŠ MILOVANÝ NEBESKÝ OTEC JE SLITOVNÝ A MILOSTIVÝ, SHOVÍVAVÝ A NEJVÝŠ MILOSRDNÝ, ŽE JE TO AŽ K NEUVĚŘENÍ."
Ano, je dobře, že přeji milost
Boží i Vám a paní Daně! DĚJE SE TO DÍKY BOHU! 
Ovšem. Jsme na něm přímo životně závislí. Celý Všehomír, to
znamené všechny, všechny, totálně všechny vesmíry bez rozdílu, a to
samozřejmě včetně těch "sviní"
zvaných černé díry.
Jak pro koho. Někdo má peklo už zde na Zemi. Někdo tak nějak na střídačku, a někdo jako by si žil přímo v samém ráji. Tak holt to na tomto světě chodí.
KAREL KRYL: Varoval nás před dnešní bídou? Vyměnili jste katy za veksláky. Mrazivá pravda o roce 89.
Ty sem stejně chodíš jen, aby si pámbíček také trochu početl a mohl tvé cenné a láskyplné výlevy k němu archivovat a - přiznejme si - posílat poštou nejen holubí dál:
Karel Gott -
Mýlíte se! Nejsem to já, kdo tu píše!
Je to Duch Boží, který dělá Krista Kristem! 
To chápu. Je fajn, že tě tato víra drží nad vodou - a hlavně na svobodě.
Jen ta chudáci Dvojičky - tie to odnésli (či odnésla?). Ten mafián a současný totální propadlík své moci i nemoci a nátlaku nejstarší dcerušky a jejího chotě zdá se, že už pietně na výročí té ranní až dopolední události ani nepředčítá jména obětí z řad nejen kancelářských krys, ale i pasažérů, hasičů a dalších. Pilotů, původem ze SA a vycvičených v \US|A \(stejně ja\ko B\abišův nejsta\rší syn), se \kupod\ivu tato pieta netýká. A Bush mladší k mému obrovskému údiv\u vzá\pět\í po a\b\solv\ov\á\ní \\zb\o\žn\\é\ \mš\\e\ v\\\yh\lásil \\př\e\\d kost\\e\l\e\\ \\v\\á\l\ku - "\\\\\\\\\\\\\\\\Afghan\\\istan\\u\\\\"
\
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\,\\\
Není ti líto, že kromě paní Dany a mě, paní Marie, už k tobě do této diskuse pro zloduchy a zločince nikdo jiný ani nepáchne? Chápej: nechce se s tebou špinit?
V nemocnici jsem se musela sprchovat denně,
"Osm dní!"
-------------- 

Ono zlo je třeba přece jen po očku sledovat, protože jeden nikdy neví,
kdy se dostane do jejich blízkosti.

Toho zla tady moc není! 
Prioritou tu je láska a úcta k Bohu Stvořiteli a Otci lidstva! 
Nikomu nepřeji věčná muka v pekle
ohnivého jezera! A to ani Satanovi a démonům!!! 
Představa, že se někomu líbí slyšet
nářek mučených andělů a lidí mě děsí! 
Když já ještě žádného anděla nepotkala. Nějak na mě ty mocnosti
nebeské pozapomněly. Nebo že bychom se my dva dělili o jednoho? Ten by se
chudák ale nalétal, což?

Že by se mě bál? Mě, "Z GRUNTU HODNÉ ŽENSKÉ" .{color: red}? 
Post scriptum:
Čertů jsem tady na sídlišti na Mikuláše vidívala spousty, vloni už žádného. Asi se za čerty převlékají jen příbuzní, i za anděly, i za Mikuláše.

Čertů ubývá. Kolik jen já jich viděl po sídlištích na Mikuláše
chcíplých rok co rok!!! 
Divíte se? Nadzemních kontejnerů na odpad
ubývá a do těch podzemních je špatný přístup a oni se ke zbytkům jídla
nedostanou, a tak jim docházejí síly k životu. 
Chci se optat proc mi pise jitrnice kterou nikdo nevidel do zprav. Opravdu jsi neviditelna jitrnice bez chuti . Jinak preji dobrou chut k obedu lidem dobré vůle.
Láska k Bohu není o modlitbě "Otče náš!" a o
jejím naučeném opakování - láska k Bohu je o upřímném vyznání lásky
a úcty k Bohu vlastními láskyplnými slovy.
Například slovy: "Miluji Tě,
Tatínku můj milovaný!" Nebo: "Miluji Tě, Lásko moje!" Atd. 