Ten náš "bůh" je naštěstí také jen bůh i ďábel. 
A má kolem sebe nespočítaně sobě rovných, včetně rodičů, prarodičů, dětí, vnuků, pravnuků... Dožije-li se, pak možná i prapravnuků. Nesmíme zapomínat ani na přátele, je-li dosud v pracovním procesu, pak spolupracovníků, vedoucích, ředitelů, všemožných předsedů čehokoliv a tak dále, a tak podobně. Prodělává různé krize, stejně jako všichni ostatní jemu podobní, občas možná není úplně zdráv, například ho mohou trápit zoubečky nebo srdíčko nebo rýmička, ba i sem-tam nějaká ta chřipečka, možná už absolvoval i pár operací, třeba je naštíru se zdravím duševním nebo trpí tzv. poruchou osobnosti, ať už jakéhokoliv směru apod. A možná má to štěstí, že zemře jen stářím, do poslední chvíle zdravý jak rybička. Je-li mu přáno a zaslouží-li si. Nu, a možná je svobodný a zemře jako panic či stará panna. Cesty jsou rozličné, však to všichni známe, jak různí jsou lidé. Bílí, snědí, šikmoocí, rudoši, černoši, totéž lze říci i o barvě vlasů, vzrůstu atd.
Náš lesní dělník hledá pravdu v opilosti. I to je cesta. Mám za to, že pije jen o víkendech, což ho šlechtí. Takový býval i jeden diskutující na nových Lidé.cz, a teď působí na několika diskusích zde na Chatujme.cz. Myslím, že se živil podnikáním, měl několik podřízených. Byl či dosud je ženatý. Inu, kdo sám bez viny, hoď kamenem.