Rozcestník >> Náboženství >> Přirozená spiritualita Láska a soucítění

Informace

Název: Přirozená spiritualita Láska a soucítění
Kategorie: Náboženství
Založil: stalyusmev
Správci: stalyusmev
Založeno: 06.12.2021 03:53
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 12726x
Příspěvků:
226

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Přirozená spiritualita Láska a soucítění - Inspirace, zkušenosti bez fanatismu.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
10.10.22 04:52:37 | #202


| Předmět:
04.10.22 22:17:13 | #201

Matrix je systém, Neo| Předmět:
02.10.22 23:33:53 | #198

Úžasný film z roku 1967 Viděl jsem ho před lety...

https://www.tarak.cz/nadherna-zelena/| Předmět:
02.10.22 13:10:34 | #197

Naše 5letá dcera trvala na tom, aby mohla být se svým novorozeným bratrem o samotě. Nebyli jsme si moc jistí, ale nakonec jsme ji to umožnili a přes chůvičku v napětí sledovali. Přišla k postýlce, naklonila se a zašeptala:
"Povídej mi o nebi...začínám zapomínat"
Z knihy Cosmic Cradle| Předmět:
24.09.22 12:46:07 | #196

Milující laskavost,
není pouze z nouze ctnost.
Srdce lidí prozařuje,
kvalitu života proměňuje.| Předmět:
24.09.22 12:42:09 | #195

Člověk může být neustále vděčný.
I za to, že vidí, slyší, cítí, hmatá, chutná a dýchá, myslí.
Není to zdaleka samozřejmost.
Také za to, že nemá bolesti, nebo pokud má, že nemá větší.
I že má co jíst. Má teplou vodu, i studenou, když kohoutkem otočí.
A tím se neustále udržovat ve stavu vděčnosti.
K tomu stále přát štěstí všem bytostem. Metthá, milující laskavost.| Předmět:
23.09.22 10:01:53 | #194

Když jste se dnes ráno probudili, nikdo z nás nevěděl, co mu život přinese. Teprve to objevujeme. Včera jste přemýšleli o dnešku, ale probíhá přesně tak, jak jste předpokládali? Existuje tolik drobností, které nemůžete předvídat, tolik zázraků a překvapení – třeba to, vedle koho dnes budete sedět v autobuse, nebo všichni ti lidé, s nimiž jste se na svých cestách kdysi setkali.
Přesto si musíme ujasnit jednu věc: doporučení “nechte život být, on už se o tebe postará” neznamená, že v něm přestanete aktivně působit. Předpokládejme, že jste ve vlaku a všimnete si, že vám někdo sáhl do kapsy. Necháte to tak? Ne!
Přijímat, co přichází, a být svobodný, neznamená, že budete pasivní. Pokud vám někdo prohledává kapsy a vás to rozčílí, dejte svému hněvu průchod, projevte ho. Pokud máte chuť dupnout té osobě na nohu, pak i toto je akt, jímž se projevuje život.
Mooji| Předmět:
21.09.22 10:50:46 | #193

Lotos, ona půvabná květina Orientu, je velmi často užíván jako symbol cíle, kterého musíme dosáhnout. Vyrůstá v blátě, ale není jím vůbec poskvrněn. Spočívá na vodě, ale není jí nikdy potřísněn. Jeho barva je čistě bílá a v nápadném kontrastu ke špinavému okolí, které je jeho domovem. Stejně tak musí být vnitřní život žáka neposkvrněn, nepotřísněn a čistý, i když jeho vnější život nuceně probíhá v tom nejmaterialis­tičtějším okolí nebo mezi lidmi, kteří jsou silně ovládáni smysly.
Zápisky Paula Bruntona svazek 2/1.5.100| Předmět:
20.09.22 12:12:30 | #192

STARÝ LÉČITEL ŘÍKÁ
Pokud jste nemocní a jdete k lékaři, řekněte mu, že vás bolí na hrudi, ale také mu řekněte, že vaše bolest je bolestí smutku a strachu.
Sdělte svému lékaři, že vás pálí žáha, ale zkoumejte, proč vaše nálada zvyšuje produkci kyseliny v žaludku. Řekněte mu, že máte cukrovku, ale nezapomeňte mu říci i to, že vás už nic v životě netěší a že je velmi obtížné nést břemeno vašich frustrací. Řekněte mu, že máte migrény, ale také se mu přiznejte, že trpíte perfekcionismem a sebekritikou, že jste velmi citliví na kritiku jiných lidí a že jste velmi úzkostliví.
Mnozí se chtějí léčit, ale jen málokdo je připraven odstranit v sobě kyselinu pomluvy, jed závisti, zárodek pesimismu a rakovinu egoismu. Nechtějí změnit svůj život. Chtějí léčit rakovinu, ale odmítají se vzdát svého smutku. Chtějí uvolnit zúžené koronární tepny, ale chtějí dále žít s hrudníkem uzavřeným odporem a agresí. Přejí si vyléčení očních chorob, ale kritiku a urážky ze svého pohledu nevypustí. Hledají řešení své deprese, přičemž si nechtějí přiznat svou zraněnou hrdost a silný pocit zklamání ze zranění, která utrpěla. Hledají pomoc při problémech se štítnou žlázou, ale nevěnují se svým frustracím a nespokojenosti, nezvyšují hlas, aby vyjádřili své skutečné potřeby. Přejí si, aby se bulka v prsu vyléčila, ale nechtějí připustit chybějící něhu a náklonnost. Žádají o proslov Boha, ale jsou hluší k volání o pomoc od lidí, kteří jsou jim velmi blízcí. Bůh k nám mluví tisíci způsoby; nemoc je jedním z nich a nejdůležitějším poselstvím, které nám dává božská moudrost, je, že nám v životě chybí více lásky a harmonie. Fb: Než umřu, chci žít Vaše tělo se uzdraví, když se uzdraví vaše nitro... Skutečná láska uzdravuje