Rozcestník >> Náboženství >> Sekty

Informace

Název: Sekty
Kategorie: Náboženství
Založil: Selen
Správci: Selen
Založeno: 28.11.2021 20:18
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1118246x
Příspěvků:
14761

Toto téma sledují (10):


Předmět diskuze: Sekty - Proč byste se ptali na sekty v sektách, když můžete u odborníků! U nás není nikdo mazán a blokován. Lehce humornou formou studujeme zejména nejznámější českou sektu svědkové Jehovovi.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #15322

Zobrazit vše


| Předmět:
17.03.25 19:07:51 | #15322

*12640* Jeden přívrženec víry Jehovových mi říkal, že nikdy nebyli ve válce, a proto jenom je Bůh uznává. Co vy na to?

*12646* Nemyslím si, že Bůh uznává nebo neuznává církve jen podle toho, zda byli jejich členové někdy ve válce. Naopak třeba katolická církev vyzývá své členy, aby bránili své bližní dokonce i ve válečném konfliktu, pokud jim v tom nebrání svědomí. Ani Svědkové Jehovovi nebyli výjimkou. Svědkové Jehovovi, v té době Badatelé Bible, se zformovali již před první světovou válkou a jejich literatura je s pomocí Bible rovněž povzbuzovala k účasti ve válce. Platilo však jedno důležité omezení - přímo nezastřelit přitom člověka. Těm svědkům, kteří měli výhradu svědomí a do války jít nechtěli, bylo doporučeno alespoň nakoupit válečné půjčky a podpořit takto svoji stranu. Odmítání účasti ve válce ze zásady přichází teprve se druhu světovou válkou, kdy prezident svědků Jehovových Rutherford vstoupil do politického sporu s Adolfem Hitlerem. Po něm skutečně následovalo těžké pronásledování svědků Jehovových v době války.

-

Z A J Í M A V O S T :

Koho by zajímalo, na základě jakého biblického verše učili Badatelé Bible, že má jít křesťan do války, tak byl to tento verš:

*17163* Matouš 5:41
Kdo tě donutí k službě na jednu míli, jdi s ním dvě.



| Předmět: RE:
17.03.25 19:21:25 | #15324 (1)

V Kázání na hoře Ježíš říká "Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce, protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé." (Matouš 5:44,45).


 #15322 

| Předmět: RE: RE:
17.03.25 20:12:15 | #15327 (2)

Nepochopil jsem, o co jde. Když půjdeš s tvojí paní večer kolem nádraží a začne ji obtěžovat nějaká hašlerka, tak se budeš modlit opodál, nebo dáš té hašlerce po čumáku...?

Tuto otázku dostal ode mne i Abuka ohledně obrany napadeného státu a jeho odpověď byla, že zatančil nějakej valčík a... Systém: Vstup na fórum Svědkové Jehovovi "výklad" Bible je odepřen.


 #15324 

| Předmět: RE: RE: RE:
18.03.25 06:18:43 | #15328 (3)

Záleží na okolnostech a každý věřící by měl mít na paměti nejprve Kristova slova a pak se teprve řídit vlastním rozumem. Samozřejmě že, víra není jen o doslovném dodržování pravidel, ale také o hledání správného způsobu, jak s ní ve shodě žít a tedy aplikovat v praxi.


 #15327 

| Předmět: RE:
17.03.25 19:48:22 | #15325 (1)

Jee, to se zase po válce budou SJ vytahovat, že zalezli jako zbabele krysy a neúčastnili se války. Jen čekali, až je někdo osvobodí.


 #15322 

| Předmět: RE: RE:
17.03.25 20:08:10 | #15326 (2)

Jako na Ukrajině? Podle mě většina se jich dala zlomit a do války šla (z donucení, protože tam je teď situace, že se tě na nějaký svědomí nikdo neptá, to by se vymlouval každej), a ne že by byli zapálenými vojáky, co se cpou do první línie, spíš se snaží si to odtrpět. To je můj názor. Taky jsem četl v Dingiru, že na Ukrajině je hodně křesťanů, zvláště z evangelikálních církví, kteří jsou ve vězení za odmítnutí nástupu do války. Ale rozhodně ne, že by tam byly desetitisíce SJ, jsou to spíš jednotlivci. Co mě překvapuje, že organizace SJ k této věci mlčí, čekal jsem plamenné výzvy proti nástupu do armády a plno svědectví o pronásledování SJ za nenastoupení a všelijakého vyvyšování se nad ostatní, ale je ticho. Zřejmě chce být organizace SJ politicky korektní.


 #15325