dnes 12:58
Inspekce nařídila obchodnímu řetězci Lidl, aby stáhl čtyři nevyhovující šarže. Jednalo se o Maďarský guláš Pikok, jehož výrobcem je společnost Whalley, s. r. o., z Velkého Šenova na Děčínsku.
"Výrobce na obalu potraviny mimo jiné uvedl, že výrobek obsahuje 31,25 % hovězího a 31,25 % vepřového masa, celkově tedy 62,5 %. Laboratorní rozbor však u čtyř šarží potvrdil nižší celkový obsah masa, v jednom případě dokonce o více než 20 procentních bodů," informoval na webu mluvčí SZPI Marek Bartík.
Nemáme nádobí, dáme vám to do krabičky
V nákupním centru Šestka jsme se zastavili na rychlý oběd a kroky nás
zavedly právě do zmíněného indického bistra. Jenže ouha. Obsluha nám
sdělila, že nemá nádobí a dá nám proto jídlo do krabičky i když ho
budeme jíst na místě. Objednali jsme si kuřecí thali, kde jsou tři různé
omáčky, takže se nám to moc nezdálo. Co se ale dalo dělat, času moc
nebylo, takže jsme souhlasili. Jenže z účtu jsme zjistili, že nám
krabičky naúčtovali. Ale proč? Protože nemají talíře a dají nám kvůli
tomu jídlo do plastové krabičky?
Vyjádření firmy má logiku
Požádali jsme proto zastoupení sítě o vyjádření, které přišlo v podstatě obratem: „Omlouváme se za situaci, která se Vám stala. Bohužel, z důvodu havárie vody dnes od 10:00 do 17:00 nám vedení obchodního centra zakázalo prodávat jídla k přímé konzumaci na místě. Dle hygienických předpisů se nesmí používat porcelánové a nerezové nádobí. Právě proto Vám bylo nabídnuto jídlo do krabičky. Ale chování obsluhy mě docela překvapilo, a slibuji, že zjednáme nápravu. Doufám, že se to stalo kvůli jazykové bariéře co paní má. Děkuji za pochopení.“
K otřesnému případu došlo v Belgii. Nevyléčitelně nemocná Alexina se rozhodla podstoupit eutanazii, která je v zemi legální. Tu měl provést lékařský tým pomocí speciálních léků. Ty ale nezabraly, lékař tedy ženu udusil polštářem.
„Ve škole mě napadla agresivní, zdrogovaná studentka, které se ostatní učitelé báli, a poslali mě, abych jí pomohla se sbalit, aby mohla nadobro odejít ze školy. Byla to dívka, která byla problémová a o kterou se už dřív zajímala policie. Dopadlo to tak, že mě ošklivě zmlátila a chtěla popálit pomocí spreje a zapalovače. Plamen mě naštěstí minul,“ vyprávěla Právu Zuzana svůj příběh. Násilný incident ve škole byl jeho pouhý začátek.
Vážné zdravotní potíže se u Zuzany projevily vzápětí. Na to, co se dělo bezprostředně po útoku, si vzpomíná jen mlhavě. „Manžel mě vezl na policii, tam jsem podepsala nějaké papíry, ale vůbec si to nepamatuju. Druhý den ráno jsem nebyla ničeho schopná, ani vstát z postele nebo se obléknout. Odvezli mě do nemocnice, kde jsem dostala morfin, a pak jsem byla týden hospitalizovaná na kortikoidech,“ uvedla dlouholetá pedagožka.
"Pěkně se k paní učitelce škola zachovala."
https://twitter.com/i/status/1699308644196610137
Škoda, že to video nejde stáhnout.
Ve věku 67 let zemřel v noci ze čtvrtka na pátek jihlavský zoolog a spolutvůrce večerníčků Aleš Toman. Po návratu z Afriky podlehl komplikacím po nákaze malárií. ČTK to dnes řekli tvůrce večerníčků a Tomanův přítel Václav Chaloupek a Lidmila Stellová z cestovní agentury Stella Travel Agency, pro kterou Toman pracoval.
<iframe src="https://vk.com/video_ext.php?oid=-133441491&id=456271043&hash=3527592546286a00" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="1" allow="autoplay; encrypted-media; fullscreen; picture-in-picture"></iframe>