Ty bys emigrovala kvůli nechuti trochu pracovat mimo svojí komfortní
zónu?
Mohu tě uklidnit,že i tehdy existovali
lemplové,kteří se raději hodili marod.Mimochodem,tyhle brigády nebyly na
úkor prázdnin,ale času studijního.
Ty bys emigrovala kvůli nechuti trochu pracovat mimo svojí komfortní
zónu?
Mohu tě uklidnit,že i tehdy existovali
lemplové,kteří se raději hodili marod.Mimochodem,tyhle brigády nebyly na
úkor prázdnin,ale času studijního.
Ne. Jen prostě nepatřím k lidem, co se smíři s nedohodnou a nakazovanim nesmyslu. Chápu, že to je pro většinu nepochopitelné. Je jednodušší skolint hlavu a befel přetpět. A někomu to možná i pomohlo něco zazit.
To, že to bylo místo je ještě horší než kdyby to bylo o prázdninách.... kdyz se člověk rozhodně něco studovat tak to obvykle chce studovat a ne ztrácet čas kravinama.
Jsem opravdu šťastná, že jsem podobný hovadiny nezazila
Vůbec nevíš o čem mluvíš.Bojovat se musí účelně a hlavně ne na
netu. 
Vidíš, že nevíš o sem mluvím. Jsme prostě obě jiné. Ty di myslíš, že je to otázka práce. Mně pracovat nevadí. Vadí mi když mě někdo do něčeho nutí. Kdyby mě někdo nutil jet na dovolenou vykaslala bych se mu na to stejně jako chmel.
Jinak jistě.. když člověk nemá žádný argument nastoupí řeči typu ty nic nevíš, ty tomu nerozumíš... ty bojovnice:)))
Tykalo se to strednich skol a tam obvykle jeste nejsou , az na par sprtu, tak uvedomeli studenti! Asi by ti nic jineho nezbyvalo, nez si sehnat bud lekarske vysvedceni , nebo se prsit a pak bys treba nedostala od skoly doporuceni na studium na vysoke skole a sla pak makat do zemedelstvi a to uz zas nebyla takova legrace!
No sak já vím. Je to hnus, aby tě stát nutil pracovat, protože není schopnej zajistit věci sám. Byly i takový ty akce kde nahráli lidi "dobrovolne" stavět třeba hřiště pro děti. Soudruzi plánovali a plánovali a nornlani lidi to odskakali
Konzultovala jsem tyhle aktivity s prarodiči. Babi jako středoškolačka jezdila na chmel a děda jako učeň na brambory. Děcka se na ty akce vždycky celÿ rok těšily. Mimo vliv rodičů, zábava, zážitky a pocit soudržnosti. Byla jiná doba a nikdo se tam nesedřel. Navečer byla trošku organizovaná zábava ale posezení u ohně při kytaře, první lásky, první pusy a ti od áznejsi třeba i první sex. Mít tu možnost, tak bych ráda jela i v dnešní době... A ty sobotní akce Z měly taky jistě kouzlo a zvláště na vesnici, kde se všichni znali. Dnes by se to dalo nazvat teambuildinq spojený s fyzickou práci, která nikdy nikomu neublížila... Tak nějak se u nás kdysi rekonstruoval kostel. Farář zajistil pivo, chlapi donesli z domu nějaké jídlo a pití a dělalo se zadarmo. Nikdo nepřišel domu sedřeny ale spíš nacucaný jako houba.-) Končilo se v hospodě.
Přesně tak.Je naprosto stupidní,tohle téma politizovat,nebo člověka
urážet.Byli jsme pražští průmyslováci-spojaři a práce v zemědělství
byla pro nás novum.Poměrně překvapivé svojí obtížností.Ale rozhodně
nám to poznání bylo ku prospěchu.Já tam novou lásku nehledala,protože
již tehdy jsem milovala svého budoucího manžela,který zrovna končil
vojnu.Ale byla sranda,byly kytary,byl kamarád Franta Nedvěd.. 
Organizovaná a bezplatná brigáda je každoroční úklid obce , Pálavy nebo sázení nových stromků v obci. Málokdy u toho musím chybět.-)
Teda milovala jsem chmelové brigády. Týden i déle bez dohledů rodičů. Jezdili jsme drátkovat, zavádět chmel a i česat. Fantastické zážitky. A i brigády na sklízení brambor a cukrové řepy na základní škole. Dobré jídlo, chutný čaj. Tenkrát nějak se pilo z jedné naběračky. Obrovské nadýchané knedlíky k obědům.
Bacha,abys nebyla za nemyslícího a hrdosti prostého budovatele socialismu.

Ja si tedy nepamatuji na nejake skvele jidlo..kydli nam to do esusu a jedlo se lzici, jenze jsme nebyli zas tak rozmazleni, snedlo se to, protoze nic jineho nebylo. " Kdo zavaha , nezere.."
Hlad je nejlepší kuchař.-) Na jedné akci jsem se dobře najedla i
starého chleba s hořčicí... Dobré najíst se dají i v Borgó Agnes. Jenom
tam nemají knedle s vajcama. 
Evidentně blbé i jako fór.Naše generace byla vychovávaná až puritánsky a veškeré radovánky měly svojí hranici.
Statistiky o pohlavních chorobách mladistvých? Jistě ji máš k dispozici
a dáš odkaz. 
Statistiky pohlavních chorob nemám, ale statistiky týkající se potratu jsou výmluvy až až
Tys ale psala o pohlavních chorobách.
Co se týče potratů,to je hodně smutná kapitola,která se vůbec nemusela
týkat žen promiskuitních-ty si naopak rady věděly a neostýchaly se trvat
na gumě.Jiná antikoncepce totiž tehdy neexistovala a i první Dana,či
Antigest,sloužil pouze ženám vdaným,které již aspoň jednou rodily.
Smarjá... ja si dělala srandu... a trochu si rejpla do těch prvních lásek a milostných zkušenosti. A nikoho tu z promiskuity neobvinuju.. to chraň bůh.. ovšem celá generace nebyla jako ty a evidentně neřeší bujela stejně jako kdykol jinde.
Nevim, nevim jestli s takovou mladezi by soudruzi ten socialismus vybudovali
, jak by drzeli pri cesani chmelu mobil?
Jojo.. ta zkazena mládež na západě nikdy nic nevybudovala. Zato zdravá budovatelská omladina, zvykla jezdit na chmel a akce Z.. to je jiný kafe. Člověk si říká, proc to za 40 krychlových:D :D
A ty se divíš,když ti řeknu,že nevíš o čem mluvíš,resp.píšeš.A
to se ještě vyjadřuju slušně,vzhledem k tomu,jak nemístně jsi to
zpolitizovala.Paradox je,že z dcery politického vězně,jejíž rodina byla
perzekuovaná v podstatě až do listopadu 89,děláš nablblého budovatele
socialismu. 
My jsme uz delali na kombajnu, coz zase takova legrace nebyla, cely den uvazani u pasu, dokonce jeden spoluzak pri tom prisel o prst. Vecery byly dobre, hralo se na kytaru a zpivalo, ovsem ucitele kontrolovali kde kdo a s kym a byly z toho i dvojky z mravu.Nejhorsi brigada , ktere jsem se povinne ucastnila , byla ve Steti, cele noci od 6 do 6 u stroju, o prestavce jsme usinali unavou..ja konkretne odebirala cele noci Mladeho technika ze stroje, cely cas me bolela zada. Penize jsme nedostali zadne, nakonec se zjitilo, ze neplnoleti nesmi delat dvanactky a uz vubec ne v noci. Nestalo se ale nic.
My to měli jak radost ale Loreta asi za trest. Nebo teda celá jejich třída. Nás nenutili dřít ale pracovalo se. A těšilo na večer na ty kytáry , opouštěla se budova po večerce oknem a moc to nikdo nehlídal.)))
Za trest tedy ne, jenze skola byla vedena presvedcenym komunistou a soudruzi ucitele byli pravoverni komunisti jakbysmet. S novym clovekem komunistickeho typu to brali vazne!
Čím jsem tě kde urazila? Urazi tě, ze mi takovýhle způsob zábavay nevyhovuje? Nebo co přesně? Jen jsem řekla, že mě by tam nikdo nedostal. Co je na tom politického? Verim, že spousta lidí si užili i podnikové rekreace.... což je pro mě taky ekvivalent pekla Ovšem důvod proč se tchleovy brigádu y q akce Z dělaly je ten, že komanci byli špatní hospodaří.
V sobotu jsme sbírali jednu odrůdu vína a jelikož toho nebylo kvanta, tak
jsme i brzo končili. Ve vedlejším vinohradu dělali taky sběr... Kolik toho
ještě máte dělat? Tři řádky. My vám jdeme pomoct... Nezištně, tedy
zadarmo. Ono to není vždy o penězích. Ale třeba pro dobrý pocit, když
někomu jen tak pomůžeš. Takhle to prý na vesnicích mezi starousedlíky
fungovalo běžné. .Máme od jara nového souseda. Sice z Brna ale slušně
vychovaného. Přišel se představit s flaškou v ruce.-))) Druhou sobotu jsme
udělali doma grilovačku a pozvali ho. Jelikož ten domek rekonstruuje, tak
jsme pozvali i pár známých, většinou řemeslníků. Seznamování, výměna
čísel a kluk má hned pár ochotných kamarádů.-) Že chudák nemohl trefit
domu jaksi patří k věci. 