Protože malej bolševizovanej českej človíček má pocit, že je ve všem
nejchytřejší a lidé kteří žijí venku a mají celosvětový rozhled jim
nemají právo radit...Nebo dokonce volit korespondenčí volbou jejich
politiky... 
Protože malej bolševizovanej českej človíček má pocit, že je ve všem
nejchytřejší a lidé kteří žijí venku a mají celosvětový rozhled jim
nemají právo radit...Nebo dokonce volit korespondenčí volbou jejich
politiky... 
K tomu bych napsala jen toto: Svycari slavi 1.8. zalozeni sv.konfederace, jednou jsem byla prave v te dobe na horach vandrovat a shledla oslavu v horske vesnici. Mluvil starosta, zpaivalo se, a najednou napochodval zastup lidi, kteri prileteli ze vsech koncu sveta , mnozi uz neumeli nemecky a vsichni mavali sv. vlajskou. byly mezi nimi i deti . Ukazalo se, ze obec zaplatila vsem temto potomkum lidi, kteri odesli behem asi sta let do ciziny za praci, letenku a pobyt . Cela vesnice byla hrda, ze se setkali a ze je poctili navstevou a ukazala, ze patri k nim. Jestlipak by nekdo v Cesku zapaltil nejakym davnym emigrantum a jejich potomkum letenku domu?
To jsi bohuzel opet nepochopila...a prestan se vychloubat, je to nevkusne
To je fajn, žes na to přišla.-) Tak a teď začni plodnou diskuzi. Máš na to.🙂
Vidím, že se dnes plodné diskuze nedočkám, protože plodní diskutéři
už spí. Zůstala tady jenom zlá Roleta a voříšek Strakoš, který
několikrát napsal, že už sem nepřijde.-))) Ale jak se něco šustne, tak je
tady. 
Nevymyslej si hovadiny, rozlobilo te, ze to, co napsal H. o me, nenapsal o
tobe
, to je fakt k nastvani 
Takovych, jako jsi ty, jsem uz videla dost
nejsi tak tajuplna, jak si myslis, snad z
toho vyrostes, jsi teprve v pozdni puberte!
Dobré ráno a hezký den, dnes je zase úřední den...
To znamená nasranost a z pocitu frustrace
útoky a rýpání do zdejšího osazenstva, které přišlo v dobrém úmyslu
diskutovat... Tímto se předem omlouvám a děkuji za pochopení. 
Stratos psal, pise a bude psat co chce a ty si muzes diktovat nekomu jinemu.
Nehraj si na vsudepritomnou sefovou. 
Ale pochopila.-) Když ti cestu do rodné hroudy nezaplatí naše vláda a ty na ni nemáš, tak ti tu jízdenku zaplatím. Nebo se na ni třeba složíme... Člověk by měl mít sociální cítění.
Tak polopaticky: zaujalo me, ze cela vesnice si prala oslavit pro ne vyznamny den se svymi byvalymi sousedy a jako dar jim venovala letenku. Neslo o penize, ale o gesto, kterym jim ukazali , ze je pocitaji stale mezi sebe, prestoze ziji kdesi daleko a treba i mnoho let. Rozhodne neslo primerne o penize.
Tak polopaticky. Kdy, kde a čím jsem se vychloubala? Máš čas, přečtu
si to až ráno. 
Ani toto nechapes, to je pak s tebou opravdu spatne, pycha predchazi pad, vis
to vubec? 
Loret,Česko skutečně není Švýcarsko a ani se za něj
nevydává.Ostatně na toto gesto by nezmohli v onačejších zemích,než je
Česko. Člověk má ale obvykle svoji vlast rád i přes její
event.chyby,protože zná i její přednosti.(Asi jako v rodině.) 
Nevím jak komu ale mně by hrdost nedovolila aby za m ě někdo cokoli platil... A pokud už ano, tak bych se při nejbližší příležitosti revanšovala.
Nevim, jestli si vsichni nechali zaplatit cestu, slo spis o fakt, ze starousedlidi projevili soudrznost s lidmi, kteri uz davno odesli a nebo se narodili uz v cizine. Zajimava je skutecnost, ze je vsechny pozvali. Obdivuhodny je postoj starousedliku, ne jestli jim zaplatili cestu, dana situace vzbuzuje otazku, jak jsou nasi lide, kteri odesli, prijimani a podle svych zkusenosti mohu rici, ze vetsinou negativne. Faktem zustava, ze lide , zijici v horach , nejsou nijak mohoviti, moznosti obzivy neni nijak moc s vyjimkou lyzarskych stredisek. Stale jeste jsou poradany sbirky na lidi, zijici v horach, na to se casto rado zapomina tak i v Cesku, nebo to mnozi ani nevedi.
Jde už jenom o samotný vztahový symbol,bez ohledu na to ,zda to
zafinancování skutečně přijmou -určitě to zahřeje.
Kupříkladu tady v Bolevci se každoročně scházejí staří rodáci ze
všech koutů republiky i ze zahraničí a zdejší pro ně mají přichystané
ubytování i jídlo.Totéž s americkými veterány,či jejich potomky,kteří
osvobodili Plzeň.
Je to prostě prachobyčejný sraz rodáků.-) U nás bývá tuším
každých deset let. Dědina se vypucuje, na kulturáku žranice, košt vína a
do toho hraje dechovka. Večer zábava někde i nablito. 
Od mého bývaláka se sjíždějí jednou za čas členi rodiny. Do jedné vísky na Českomoravské vysočině . Někde se tam ubytují a bývá jich přes sto. Někteří opráší češtinu(žijí ve Francii) a i jinde.. Prý je to bezvadné.
Jednou jsem na podobném srazu byla taky. Většinu jsem neznala ale skoro
všichni znali mě. 
Sraz rodaku je spravny vyraz, prekvapila me ale ucta, s kterou se starousedlici chovali k prichozim a o tom to je, protoze ucta je v Cesku ridky jev.
Spíš bych řekla, že se jedná o zdvořilost. Potom bych mohla mít respekt k člověku, který dorazil na podobný sraz třeba přes svůj věk z velké dálky. Ale úcta??? Tu můžu mít k člověku, který si ji zaslouží pro své povahové vlastnosti nebo hrdinský čin... Souhlasím tedy s tím, že úcta je vzácný jev, protože ne každý je tím vyvoleným, kterému by měla být prokazována.
A úcta ke staří je úplná hloupost... Stáří nemá patent na moudrost. Z mladých blbců obyčejně vyrostou staří hňupi.
Stari lide nepotrebuji uctu, ale ohleduplnost a taky trochu vlidnosti, svuj lidsky ukol uz splnili a maji pravo na odpocinek.
kdyz se ti nelibi ucta, tak si nahrad respektem. Proste respekt k lidem, kteri odesli za praci, za svobodou a za lepsim zivotem, nebot tito lide museli vetsinou prekonat hodne nesnazi, nez se jim podarilo zakotvit, je to predevsim respekt k jejich odvaze, vetsinou nevedeli, do ceho jdou, hodne jich prislo i o zivot a to ne vlastni zasluhou. Mezi obema stranami by mel zustat dialog, aby si porozumeli. Rozhodne ne na ne plivat ve smylu cotu chcete, tahnete tam, odkud jste prisli a vy tu nemate do niceho kecat. Pritom se mnozi i proslavili a zeme by mohla profitovat z jejich dobreho jmena..
Předpokládám, že se bavíš stále o Švýcarsku. Pokud by se tihle rodáci zúčastnili toho srazu, tak by mohli mít 150 let a víc... Osobně neznám ani jednoho Švýcara. Takže nemůžu vědět, kolik Švýcarů uteklo za posledních x desítek let že Švýcarska za svobodou a lepším životem.
Duvodem k emigraci je vetsinou strach o bezprostredni ztratu zivota, pak kvuli ohrozeni hladem, diskriminaci . V podstate vsichni doufaji, ze budou zit lepe. U Svycaru , pokud se chteji vystehovat, je duvodem, ze doufaji, ze si rychleji poridi treba farmu, nebo jinou firmu, nebo si chteji vyzkouset zivot v jinych podminkach. To samozrejme neni totez, jako kdyz odchazeli zacatkem minuleho stoleti i drive a i pozdeji. Svycarsko byla puvodne chuda zeme, nez se pustili do hodinarstvi a banokovnictvi.Hodne jich odeslo do Ameriky, kde byli dost uspesni, rada technckych objevu jde na jejich ucet.
Souhlasím. A ještě máme kategorii ekonomických migrantů. Tedy těch, kteří se v původní vlasti nemuseli bát hladu, strachu o život a diskriminací. Jsou to lidé, kteří nemají ambice se prosadit vlastním umem a prací ale ti, kteří migrují za bezpracným životem formou sociálních dávek hyperkorektních živitelů... Přichází doba, kdy bude Evropa zavalena klimamigranty z oblastí, kde je už nyní sucho a bude tam v dohledné době hladomor. Jak se Evropa vypořádá se stovkami milionů potencionálnch migrantů. Jak se asi bude tahle invaze řešit? Nasáčkujeme si je sem nebo ji budeme odrážet střílením hned na moři? A jak budou reagovat jejich soukmenovci, kterých už tady je x milionů a terorizují domácí obyvatele? Naše sebevražda je důsledek absolutní ztráty pudu sebezáchovy, lenosti, rozežranosti a dekadence prohnilé a neschopné západní civilizace... Důležité je řešit gender, green deal a podobné zvrácenosti nebo nesmysly.
Bylas někdy na srazech,které jsem ti právě popsala? (A to jsou jenom dva v mém okolí.Jistě je jich mnohem víc,o kterých nevím.)
To jsem rád, že si ten dalamánek zaplatíš sama. Za hoďku jsem u
Bauhausu v Ol. Tož VYDĚRŽAJ PIJANĚR 
Spra-Tec - je samá domácí klobása a různé laskominy - tak buď trochu
diplomat a něco by mohlo kápnout a pokud nejsi lakomej tak něco přepošleš
kočičákovi. 
Tak a jdu dělat oběd. Máme dvě pražmy a k tomu bude br. kaše a
okurkový salát. 
Lorett má svoji vlast ráda a určitě cítí i kladný vztah ke svým kořenům...Jen popisuje stav reality a své osobní zkušenosti jak se bolševikem zdevastovaní, demoralizovaní Češi navzájem k sobě chovají a jak se chovají i k lidem kteří kdysi museli svoji vlast opustit...Že se řídí základními pudovými instinkty které jsou motivované pocitem ublíženosti, frustrace, strachu, závistí, nenávistí, přáním si, aby sousedova koza chcípla atd....Češi jsou z pocitu ublíženosti také velmi nedůvěřiví, mají strach z cizího, myslí si jací jsou chudáčci a jak mají těžké životy o kterých lidé žijící za hranicemi (,,kteří to měli snadné a žijí v luxusu“) vůbec nic neví a když se začnou o ně zajímat, tak jim ti cizáčci chtějí nejspíše ublížit atd…A z toho plyne i Lotettina špatná zkušenost a pocit, že do české společnosti nezapadá…
Tak to máš nastavené asi ty. Nebo jsi snad Laponec? Každý národ má
nějaké národní vlastnosti děděné po staletí od svých předků... Proto
mají migranti určité problémy s integritou do jiné kulturně odlišné
společnosti. Všude na světě se na tyhle lidi dívají odměřeně, s
nedůvěrou a nadřazeně. To není jenom problém Čechů ale i ostatních
národností. Například silně zakořeněný nacionalismus je ve Francii,
Německu a Anglii. To, že je maskovaný do podoby nějaké korektnosti na věci
nic nemění... Žijeme v realitě, ne ve vysněném světě plným lásky k
bližnímu svému.
Položím otázku a sami si na ni odpovězte: budete účastníky dopravní
nehody. Se zhruba stejným zraněním tam bude našinec a cizinec. Koho
upřednostníte při poskytování první pomoci? A teď ruku na srdce.-)
To, o cem mluvis ty, je v podstate strach z neznameho, blize nedefinovany, kdezto H. mluvi o vztahu Cechu k Cechum, lidi jednoho naroda, kteri nechteji nic jineho, nez citit se doma.
H. toho nažgryndá až až.-) Pro pocit chvilkové pozornosti neváhal
pohřbít vlastní matku. To je tvůj vzor z kterého jsi na větvi? Tak to
jóóó, to jóóó.

Přesně o tom jsem psal, o vztahu Čechů k Čechům a k českým
emigrantům...Ona do toho zatáhla imigranty z odlišných kultur a migrační
politiku jednotlivých evropských zemí...Vůbec neporozuměla psanému
textu... 
V prvni rade je treba pomoct tomu cloveku, jenz ma zavaznejsi zraneni a kde je zapotrebi rychle konat.
Sabco jiste jako clovek jenz chtel studovat medicinu vis, jak by si mela i ty sama postupovat a jake pripady zraneni treba resit jako prvni.
Myslím, žes pochopil o co v tom příspěvku jde. Zkoušíš vařit z vody.

Karolko, příklad. Budou dva lidé stejného pohlaví, stejného věku a ty
můžeš zachránit pouze jednoho. Vybereš si Slováka nebo Čecha? Já bych si
vybrala Moraváka ale ten tam není. 
A pudové instinkty? To si děláš prdel.-)))) Ty jsme ve svém blahobytném životě dávno ztratili.... Jinak by se ve Francii, Švédsku, Německu atd. nedělo to, co se tam děje.
To ani jinak nemuze byt, kdyz jsi nekde vyrostl, vazou te k tomu mistu vselijake vzpominky..jinak mas jiste pravdu.
Každý tu popisujeme stav reality-jenomže každý ze svého úhlu
pohledu,daného zkušenostmi,povahovými vlastnostmi,dosaženým
vzděláním atp.Ideální je,když se pozitivní člověk snaží o
objektivitu.
Ty mě sice urážlivě nazýváš (ne)soudružkou ,přestože pocházím z
rodiny pronásledované režimem,za trest kvůli nepovedenému pokusu o emigraci
vystěhované z Prahy do pohraničí - a proto Loretě v mnohém velmi dobře
rozumím.Vím,co emigranti prožívali,ale znám i tehdejší následky pro
jejich zdejší rodiny.
Jsem vděčná každému člověku,který o své vlasti i bývalých
krajanech,dokáže mluvit spíš v dobrém.Vidí zkrátka tu pomyslnou lahev
poloplnou.Takový přístup lidi spojuje.
S tím se dá jedině souhlasit, ale platí to i opačně, aby v dobrém
mluvili Češi i o českých emigrantech, aby je nepovažovali za cizáky,
kteří vědí houby o našich těžkých životech a když sdělí nějakou
svoji negativní zkušenost po návratu do vlasti, tak hned údajně pomlouvají
svoji vlast a své bývalé krajany a proto ať si raději zůstanou tam, kde
jsou a nestrkají nám do našeho smradlavého rybníčku svůj nos...Já
osobně vnímám české emigranty za naše bývalé členy české rodiny,
kterým se zde snažím vytvářet prostředí, aby se u nás cítili jako doma
se kterými rád vzpomínám na staré časy a určité kulturní rozdíly, či
rozdíly v mentalitě nabyté dlouhodobým pobytem v zahraničí považuji za
příležitost k zamyšlení se nad sebou samotným, nad svými spoluobčany,
nad naši zemí v historických souvislostech a vždy si z toho dovedu vybrat to
pravdivé ať je to pro Čechy negativní, či pozitivní, protože jen to mě
může někam dál posunout...Pokud mám napsat něco čistě jen z mého úhlu
pohledu, pak se mi oproti Čechům jeví lidé žijící ve vyspělých
západních zemích více kultivovaní, méně zamindrákovaní, méně
ublíženecký a více spokojení se svými životy...(Ne)soudružku vůbec
neřešte, tu vždy použiji jen, když se jako soudružka chováte...Že jste s
rodinou poskytli bydlení ukrajinským uprchlíkům, to si na vás vysoce
cením...My jsme jim jako rodina dokázali posílat ,,jen" finanční pomoc...

Hemeroidis. Taky doma nemám ukrajinské uprdlíky. Proč doma nemám ukrajinské uprdlíky? Protože už máme plnou chalupu Wágnerovců...
Já si emigrantů naopak vysoce cením,protože vím,co dokáže pocit
vykořenění ,stesk po domově a strašné vědomí,že už nic z toho
neuvidím.Většina ani neuměla tamní jazyk,což psychice nijak
neprospívalo.
Strašně mi vadí zobecňující odsuzování emigrantů,ale stejně jejich
příp. zobecňující odsudky našinců. 