Rozcestník >> Ostatní >> Zpovědnice

Informace

Název: Zpovědnice
Kategorie: Ostatní
Založil: -
Správci:
Založeno: 22.01.2021 20:39
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 49951x
Příspěvků:
470

Toto téma sledují (1):


Předmět diskuze: Zpovědnice - Otázky a odpovědi všeho druhu, pro všechny od všech. Ptejte se na to, co vás zajímá. Kdo bude chtít odpoví a kdo ne, nemusí říkat nic. :) Přeji pěkné povídání.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Všechno, nebo nic
15.03.21 13:25:50 | #441

Máte v životě co ztratit? A není tím myšleno klíče, nebo mobil, nebo ponožky. *7250* *34703*| Předmět: Život
15.03.21 12:38:06 | #430

Co bylo dřív? Slepice, nebo vejce? *33018* *7250* *34703*| Předmět: Reinkarnace
15.03.21 11:45:23 | #429

Existuje život po životě?| Předmět: Přátelství vs. Láska
13.03.21 05:02:48 | #426

Existuje přátelství, mezi mužem a ženou?
| Předmět: interpunkce
11.03.21 17:48:58 | #421

Tahle otázka, mi vrtá hlavou už dlouuuuho.
Proč lidí nepoužívají interpunkci ve větách a když, tak opravdu sporadicky? Co to je za módu?
Nebo to je nový styl psaní téhle doby a já jsem nějak zaspala?
Vyloženě mi to nevadí, ale divím se, kde se to bere a proč? Je to lenost? Pohodlnost, nebo opravdu nějaká móda?
Musím se přiznat, že občas mám i problém u někoho něco pochopit, v psaném textu. Nakonec to vždy rozlousknu, ale je to kolikrát opravdový oříšek. :)
Nebo je to těmi různými službami, FB, Instagram, Whatsapp, TicToc, Twitter, Youtube, Twitch... ?
Na starém ajsku ( ICQ ) se psalo s interpunkcí, Skype byl taky ok.
Tak co se to děje?
*33048*| Předmět: RE: interpunkce
11.03.21 19:26:10 | #422 (1)

Někde jsem četl, že doba se zrychluje a s tím odpadává všechno co nás zdržuje. Vynechávají se znaménka, slova se zkracují, nebo se rovnou píšou zkratky. Nelíbí se mi to, ale asi je to přirozený vývoj. Možná moc rychlý a proto si na to dost lidí nezvyklo.


1  
 #421 

| Předmět: RE: RE: interpunkce
11.03.21 19:37:50 | #423 (2)

Hmm, taky bych řekla, že to bude tou rychlostí. Mluví se i o tom, že vztahy s lidmi nebudou co bývaly. Vše se zrychluje. Něco ve smyslu, že nastává věk Vodnáře. Slyšela jsem to už víckrát dříve, v posledních letech, někde četla, ale víc jsem to zatím nestudovala. Asi na to mrknu.
Máš pravdu, ve všem, asi bych to lépe neřekla a díky za tvůj úhel pohledu. :) Cítím to podobně, jak jsi popsal. *34703*| Předmět: RE: RE: RE: interpunkce
11.03.21 19:56:55 | #424 (3)

Nemyslím, že by se mezilidské vztahy výrazně měnily. Mám jednu knížku a kdybych nevěděl, že byla napsaná za Rakousko- Uherska, poprvé vydaná za první republiky a tohle je jenom přetisk, řekl bych, že je ze současnosti. Lidské vztahy jsou v ní dost důležité.


1  
 #423 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: interpunkce
11.03.21 21:38:14 | #425 (4)

Nevím, ale prej by mělo být postupem času víc těch singl vztahů, kdy si lidi víc užívají a nejspíš i budou děti, ale nebudou spolu ti partneři, trávit léta, jak to bylo doposud. Fakt nevím, ale i když jsem tu knihu nečetla, klidně je možné, že to bude stejné. Jelikož onehdá jsem sem do jiné diskuze dávala báseň a ač je několik století stará, jako by sedla na tuto dobu. :)
Zkusím ji najít :)

William Shakespeare

Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid,
jen nevidět, jak žebrá poctivec,
jak pýchou dme se pouhý parazit,
jak pokřiví se každá čistá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct,
jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak sprostota se sápe na slušnost,
jak blbost na schopné si bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných,
jak hloupost zpupně chytrým poroučí,
jak prostá pravda je všem prostě pro smích,
jak zlo se dobru chechtá do očí.
Znaven tím vším, já umřel bych tak rád,
jen nemuset tu tebe zanechat.

Je to výtečné a kdybych nevěděla, kdo to napsal, tak bych myslela, že to někdo napsal o dnešní době. A kdybych to uměla, napsala bych to podobně, jelikož se vším v těch verších naprosto souhlasím. *2489*| Předmět: RE: interpunkce
13.03.21 05:51:02 | #427 (1)

Asi to bude taky z neznalosti nebo nedostatečné znalosti pravidel.
Nebo když píší lidé z mobilu, tak taky moc interpunkci, hlavně čárky nepíší.


1  
 #421 

| Předmět: RE: RE: interpunkce
13.03.21 16:29:56 | #428 (2)

To si právě nejsem jistá, jestli neznalostí, ale možné je vše. S tím mobilem souhlasím. Vidíš, to mě nenapadlo ani, ale je fakt, že jestli mnoho lidí používá predikce, tak třeba čárky ve větách neřeší. Jenže někteří nedělají ani čárky háčky u písmenek, tak to asi predikcí nebude. :) Těžko říct. Prostě jako krátké textovky a kdo by řešil tečky čárky.
Já většinou píšu z compu a je fakt, že na mobilu, když někam něco píšu, tak mě to drtí. *7250* je to nepřehledné a blbě se píše, ale co člověk nadělá a chyb dělám taky mraky a gramatika žádná sláva, ale snažím se. :) Tak nevím. Každopádně je fajn, kouknout na to i pohledem druhých. *34703*
| Předmět: mňam vs. fuj ?
10.03.21 16:36:24 | #414

Houby?
Olivy?
Koprovka?
Špenát?
Rajská?
Krupicová kaše?
Bůček?
Niva?
Rajčata?
Sterilované okurky?
Olomoucké syrečky?
Mléko?
Vločky?
Kapusta?
Ruské vejce?
Zavináče?
Sulc?
Broskvová?| Předmět: RE: mňam vs. fuj ?
10.03.21 17:01:49 | #416 (1)

Houby mám rádo, každá chutná jinak a je jinak dobrá, i haubaření je fajn, není nad to, co si nasbíráš sama. Olivy mňam, zralé černé jsou opravdu libové, ale i ty zelené jsou dobré, milují jídla s olivami, omáčky jsou fajn. Koprovku nemusím, kopr mi nevadí, ale omáčka mě neoslovila. Špenát je vynikající, a hlavně i hodnotný, rádo samotný, i např. špenátová pizza mě zaručeně zaujme. Rajská mě až tak nebere, navíc každý jí dělá jinak (kyselo, sladko, mdlo), takže vlastně nevíme co očekávat, než ochutnáme. Krupicovka mě nenadchla, sladká jídla jako taková moc nemusím, takže se není čemu divit. Bůček nebrat, tomu jídlu se vyhýbám, celkově vepřové mi od určité doby moc nechutí. Niva je výtečná, dokonce se i obaluje, od určité doby si jí občas dopřávám, kdysi ne. Rajčátka jsou skvelý pokrm, hodí se do spousty omáček, ale i samotná, dají se sušená, i čerstvá, paradajky beru, i když radši mám asi papriky a chilli. Sterilované okurky přijdou vhod, ale nepřehánět, spíš rádo na uzobávání. Syrečky nebrat, vážně se jim vyhýbám, a celkově mě spíš jen odpuzují. Mléko mi nic neříká, do jídel se dá, ale samotné ho nikdy nepiji. Vločky mi nevadí, v určitých formách a rozpoloženích si rádo dám, ale jen suché, zcela vážně nemusím nějaké rozmočené, apod. Kapustu nevyhledávám, ale někdy je nakonec překvapivě dobrá. Ruské vejce je zajímavé, když to nepůsobí odbitě, tak může být i docela chutné. Zavináče nevyhledávám, ale jsou určitě zajímavé, to bezesporu. Sulc, ale jo, proč ne, někdy na něj určitě chuť dostanu, a dál záleží co k tomu, či v tom ;-). Broskvová nevím co, ale broskve mi moc chutnají, a příjemně voní, dokonce jsem znal psíka, co si rád povyskočil, aby si občas jednu ze zvědavosti utrhnul, jsou moc příjemné i na omak, hebce sametově chlupaté ;-).


1  

| Předmět: RE: RE: mňam vs. fuj ?
10.03.21 17:37:08 | #417 (2)

No, wauuu *45* tak takhle úžasně rozsáhlou odpověď jsem nečekala. Děkuji moc. *34703*| Předmět: RE: mňam vs. fuj ?
15.03.21 13:02:02 | #431 (1)

Houby jen obalované a i když prej umím uvařit skvělou houbovou omáčku, tak i tak je nejím. *7250*
Olivy nee, nevoní mi, tak je nemohu jíst, jelikož se mi z nich zvedá žaludek a mám to stejně s kokosem, stačí si čichnout a brrr... :)
Koprovka, brrr, nedám ji, ale kopr snesu v nakládaných okurkách. Zajímavé je, že zas, koprovku prej dělám výtečnou. *7250* On je to vlastně skorem ten samý základ, jako na houbovou, jen tam tu hlavní ingredienci dáme jinou. :)
Špenát jsem jako malá nemusela a vlastně doteď nemusím, když ho jím od někoho cizího. Jsem schopná sníst jen ten, co si uvařím sama. :) Jinak špenátové listy, to je jiná. Zelené jakéhokoliv druhu mi nevadí. :) Ale ne vždy jsem z něj na větvi. *7250*
Rajskou jsem milovala, jako malá a teď jí nepohrdnu. :)
Krupicovou kaši mohu a neteřím odemne moc chutná, prej víc, než od babičk, ale sama si ji dávám jednou za půl roku, rok. Ale dost často ji vařím lidem kolem. :) nejsem moc na sladká jídla.
Bůček a cokoliv tlustého masa, jak se říká, jsem jako malá nemusela a nikdy jsem to nejdela. Teď se přiznám, že ho nedělám každý týden, ale výpečky si jednou za čas dám moc ráda se sladkokyselým zelím a s domácím bramborovým knedlíkem, to můžu. :)
Nivu jsem jako malá nejdela, ale náhodou jsem někdy po dvacátém roce jedla od někoho něco zapečené s nivou a od té doby ji miluji. Na pizzu nejvíc. :)
Rajčata, hmm, tak ty mohu v jakékoliv formě, ale nejraději sušená, naložená v oleji, nebo čerstvá v salátu. Vařená moc nemusím, tak, jako papriku, ale sním. Tím vařením se tomu dost mění chuť. :(
Okurky mohu, do salátů, bramborový mňam a na jednohubky a taky do ptáčků, dyž dělávám a třeba jen k chlebu se sádlem a k tomu cibuli a nebo si je ráda dávám na vaječný řízek na chlebu. :)
Olomoucké jsem jako malá nemusela, ale tak nějak jsem se je v pubertě naučila jíst. Jsou mňam, a výborné i obalované, ale nejraději je dávám na chléb s máslem. :) Moc často je ale nejím, jelikož jsou na mě moc slané. :)
Mléko miluji a právě s vločkami, jednou za čas. A celkově ho využívám na vaření a do těst a podobně. Výborné jsou langoše, které jsou zadělané mlékem a ne vodou. Minule jsem neměla mléko, tak jsem použila podmáslí, napůl s vodou a také to bylo výborné. Výborné je i ledové mléko a k němu rohlík s máslem a medem. :)
Kapustu mohu, ale spíš do polívky a nebo udělat kapustové karbanátky, ale jako malá jsem ji nejedla. :)
Ruské vejce miluju. Je to pro mě nostalgie a mňamka, ale bez aspiku. Aspik mi nechutná. :) Pamatuji časy, kdy se táta vracel z práce domů a občas mi z krámu přinesl ruské vejce s houskou. Jo to bylo fajn, že si na mě vzpomněl. A možná právě proto, to také dělávám, že když něco někde kupuji a vidím něco, co by mohlo druhého potěšit, tak ne vždy, ale občas mu něco přinesu pro radost, jen tak. Myslím si, že dát pro radost něco jen tak a ne proto, že se to čeká, (svátky, narozeniny, vánoce) , je moc prima. :)
Zavináče nedávám. brrr *7250* vlastně nikdy jsem je nezkoušela, nevoní mi. :)
Sulc mohu, jako malá jsem milovala domácí sulc, ale ten, kde bylo vše víc namleté, jelikož ty velké kusy masa, jako v tlačence, bych nedala, proto tlačenku nejím. :) Aspik... *7250*
A broskvová? Naposledy tak před 20 lety myslím. *7250* Nikdy mi moc nejela, jako rum. To spíš dám jiné pochutiny. :) Znám lidi, co se po ní tak zlískali za mlada, že ji už nikdy nechtějí vidět. *7250*| Předmět: ta s kosou
10.03.21 16:30:33 | #411

Viděli jste na vlastní oči zemřít člověka?| Předmět: RE: ta s kosou
10.03.21 17:50:58 | #418 (1)

Ano, byl to okamžik.


1  

| Předmět: RE: ta s kosou
15.03.21 13:03:12 | #432 (1)

Ano, nejednou a není to příjemný pohled, prožitek, kor když jste toho člověka aspoň chvíli znali. *19302*| Předmět: Bohatství
10.03.21 16:27:20 | #410

Kdyby jste vyhráli, získali, nebo dostali 5 000 000 Kč. Co byste s nimi udělali?| Předmět: RE: Bohatství
10.03.21 16:44:22 | #415 (1)

Je to sobecké, ale si bych uvažovalo o nějakém příbytku a nebo vlastní dílničce.


1  

| Předmět: RE: Bohatství
15.03.21 13:05:50 | #433 (1)

Asi bych si taky pořídila své zázemí, i když, nejsem si tak jistá. Ale vím, že by mi stačilo hodně málo na to, co by bylo fajn. Jsem asi nejskromnější člověk, co znám osobně. :) A to co by zůstalo a že by toho bylo hodně, bych rozdala, nebo dala těm, co to potřebují. Mě stačí jen to, co potřebuji k životu, nepotřebuji víc. :) Velký majetek mě tíží.| Předmět: Jak vidíš?
10.03.21 16:24:35 | #409

Černá, nebo bílá?| Předmět: RE: Jak vidíš?
10.03.21 16:34:44 | #413 (1)

Každá, ale raději černá.


1  

| Předmět: RE: Jak vidíš?
15.03.21 13:06:32 | #434 (1)

Kdysi jsem viděla jen černě a nebo bíle, teď už vidím i šedivě. :) *34703* A proto říkám, život je krásný.| Předmět: Důvěra
10.03.21 16:22:56 | #408

Máte někoho blízkého, komu se můžete svěřit úplně se vším?| Předmět: RE: Důvěra
10.03.21 16:34:21 | #412 (1)

Mělo jsem.


1  

| Předmět: RE: Důvěra
15.03.21 13:06:45 | #435 (1)

Ano.