Rozcestník >> Politika >> AKTIVNÍ SVAZÁK

Předmět diskuze: AKTIVNÍ SVAZÁK - O všem. A i vulgárně. Praporkování a nahlašování si nechte na nějaká kvalitnější fora, tady Vám to nestojí za to.

Zobrazení reakcí na příspěvek #10352

Zobrazit vše


| Předmět: Držíme spolu, vyhrajeme!
08.02.23 09:11:49 | #10352

Potravinová nezávislost opět dostane na frak. Čeští ovocnáři zlikvidují desetinu jabloňových sadů, na pěstování prodělávají.

Zhruba desetinu jabloňových sadů zlikvidují během letošní zimy čeští ovocnáři. Na pěstování jablek totiž prodělávají. Jejich unie vyjmenovává víc negativních vlivů, které za tím stojí – mimo jiné drahé energie a hnojiva, rostoucí cena práce a také přebytek úrody z Polska.

Ovocnáři na pěstování jablek prodělávají zhruba čtyři koruny na kilogramu. Vyšší částky, které teď platí za skladování a práci s ovocem, jim nekompenzují příjmy z jeho prodeje.

Levnější polská jablka zaplavila středoevropský trh tím víc, že se zastavil jejich odbyt do Ruska. Čeští pěstitelé napříč zemí proto sady téměř neobnovují.



| Předmět: RE: Držíme spolu, vyhrajeme!
09.02.23 07:13:19 | #10382 (1)

Já jabka nežeru, pokud už, tak vlastní a nebo dovezená. Takže ať zruší.