Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

Zobrazení reakcí na příspěvek #61723

Zobrazit vše


| Předmět: Blíží se šikana zaměstnavatelů?
22.11.23 09:53:49 | #61723

*32711* Lidé si budou závidět mzdy. Blíží se další šikana zaměstnavatelů?

KOMENTÁŘ / Johana Hovorková
V České republice opravdu není jednoduché podnikat a zaměstnávat lidi. Přitom právě iniciativní lidé by měli být pilířem zdravé ekonomiky. Podle deníku Právo se chystá novela, díky níž by bylo možné, aby člověk získal informace o mzdě svých kolegů. Ačkoli se má jednat o implementaci evropské směrnice, zdá se, že Česko se opět chystá být papežštější než papež. Pokud by taková věc skutečně prošla, šlo by o další ránu zaměstnavatelům

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak těžké je vyhodit neschopného zaměstnance? Tak nemusíte – je to prostě velmi složité, a pokud nedojde ke vzájemné dohodě, pak někdy v podstatě nemožné. Správná věc, tedy ochrana zaměstnanců, se dostala v České republice někam, kde by být neměla: kyvadlo se zhouplo na druhou stranu a práva ztrácejí zaměstnavatelé. Přitom by stačilo jít opačným směrem, a to by ekonomice pomohlo doopravdy.

Jak se ovšem zdá, může se stát, že u nás to vezmeme jinudy. *33114* Možnost zjistit, kolik berou kolegové v práci, je něco, co by se nikdy stát nemělo. Jediné, co to může způsobit, je závist. *33114* Velmi často se hovoří o tom, že by lidé na identických pozicích měli brát stejné nebo podobné peníze. A ono to snad je tak, že lidé jsou stejně schopní? Že se všemi jsou jejich zaměstnavatelé stejně spokojeni? Ne, není. A ani to tak být nemůže.

*34705* Rovnostářství a nároková mentalita v naší společnosti vládnou stále víc. Jde o velký problém, který brzdí rozvoj i ekonomiku celkově. Ne, ani když budete mít úplně stejnou náplň práce jako váš kolega, nemusíte mít stejný plat. Třeba jste schopnější než on, a proto je s vámi váš zaměstnavatel více spokojen, cení si vás, a proto má váš čas vyšší cenu. A nebo naopak – jste pomalejší, méně bystří, prostě někdo, koho není potřeba tolik platit. To je život. *34705*

https://www.forum24.cz/lide-si-budou-zavidet-mzdy-blizi-se-dalsi-sikana-zamestnavatelu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.lppartner&dop_ab_variant=null



| Předmět: RE: Blíží se šikana zaměstnavatelů?
22.11.23 11:07:50 | #61727 (1)

Rovnostářství a nároková mentalita v naší společnosti vládnou stále víc. Jde o velký problém, který brzdí rozvoj i ekonomiku celkově.

Tentokrát s Forem 24 souhlas.



| Předmět: RE: Blíží se šikana zaměstnavatelů?
22.11.23 17:28:47 | #61740 (1)

Problém bude s milenkami a milenci manažérů a manažérek. Ti jsou přepláceni, a teď to všichni uvidí... *4915*