„Jako z Hitlerovy příručky. Snad tu šarádu Američané prohlédnou.“ Johnson cupuje Putinův rozhovor
Bývalý britský premiér Boris Johnson se ostře pustil do moderátora Tuckera Carlsona a ruského diktátora Vladimira Putina a nebral si servítky. Expremiér jejich rozhovor popsal jako ukázku z příručky nacistického diktátora Adolfa Hitlera a řekl, že doufá, že občané USA prohlédnou tuto "bezbožnou šarádu." Carlsona popsal jako "tyranova poskoka, diktátorův diktafon a zrádce žurnalistiky." Johnson pro britský deník Daily Mail uvedl, že novinář zradil diváky po celém světě, nekladl těžké otázky a nezeptal se Putina na to, proč agresivně napadl Ukrajinu.
Boris Johnson se ve videu pustil do kontroverzního rozhovoru v Kremlu. Kritizoval moderátora Tuckera Carlsona, který jako první západní novinář udělal interview s prezidentem Ruské federace. Mediální hvězdu britský premiér kritizoval za to, že se Putina nezeptal na ruské mučení, znásilňování, unášení dětí a bombardování muzeí, škol a divadel.
"O tom, že Rusové používají ty nejbrutálnější prostředky moderní války k mrzačení a vraždění nevinných ukrajinských civilistů, nepadlo ani slovo," kritizuje Johnson.
Podobný projev servilnosti vůči tyranovi jsme neviděli od doby, kdy podcaster a novinář George Galloway odjel do Bagdádu a oslavoval neúnavnost v rozhovoru s teroristickým vůdcem Saddámem Husajnem. "Svým způsobem je nespravedlivé vinit Carlsona z jeho odporného vystoupení, jelikož tam nebyl kvůli tomu, aby se ptal a vyzýval k odpovědnosti a nepříjemným otázkám. Byl tam jenom jako médium, stoka či hadice, kterou jsou výkaly z Putinova poselství rozprašovány tam, kam je Putin potřebuje - do úrodného srdce Ameriky," doplnil Johnson.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nedávno tady blábolil jeden myslitel o prodejných novinářských ku-vách - tak tady je příklad jednoho taky novináře, na kterého to sedí
