Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

Zobrazení reakcí na příspěvek #73556

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tož...
12.09.24 12:58:58 | #73556
Reakce na příspěvek #73553

Levičáci byli a jsou více vpravo než nynější rádoby pravicové strany. Za sebe - klidně s kýmkoli, jenom už nikdy s těmi, kteří nynější pětikoalici.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tož...
12.09.24 13:03:07 | #73557 (1)

Oprava, mělo být: "... kteří tvoří nynější pětikoalici."



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tož...
12.09.24 14:06:51 | #73559 (1)

myslím, že dnes to už není o levici a pravici... *4511* nýbrž o dobru a zlu...!!! *33441*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tož...
12.09.24 20:42:53 | #73571 (2)

S tím naprosto souhlasím. Už delší dobu zastávám názor, že jednorozměrná definice společenskopo­litického spektra je naprosto nedostatečná, přežitá.
Moje představa - Předně je vše dynamickým procesem ve kterém dochází k neustálým změnám. Vidím ta politická (společenská) uskupení jak různotvaré a různobarevné objekty různých velikostí v 3D prostoru. Některé se slučují, jiné do sebe vráží, slabší se rozpadají, zanikají. Z jejich drobných zbylých segmentů se tvoří nové, ... atd.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Tož…
12.09.24 20:48:28 | #73572 (3)

... a také agresivní, co neustále vráží do ostatních, dále velké s malými změnami (stálice) neměnící příliš tvar, pozici, zaměření, atd.
Takhle přibližně si představuji model společenskopo­litického spektra.