Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

| Předmět:
18.06.23 16:58:26 | #54115

Tak se prý zase spojíme se Slovenskem- a budeme mít i nový název: ,,Dněpr,,
Slováci jsou na dně a my v prdeli . *23266*



| Předmět: RE:
19.06.23 08:19:16 | #54122 (1)

Bohužel... hodně výstižné a pravdivé zhodnocení současnosti obou zemí...!!! *33441*




| Předmět: RE: Bez komentáře. . .
18.06.23 13:33:45 | #54113 (1)

Kdyby to bylo obráceně to by se děly věci..



| Předmět: RE: RE: Bez komentáře. . .
18.06.23 13:47:08 | #54114 (2)
| Předmět: RE: Bez komentáře. . .
19.06.23 08:25:16 | #54123 (1)

Je velice pravděpodobné v této komické zemi, že se již pracuje na jiné verzi a vyrábí se jiné důkazy a školí svědkové, kteří nakonec prokážou, že neútočil Ukrajinec na Roma... *16899* nýbrž Romové na Ukrajince... a to jen proto, že neposlouchal jejich muziku...!!! Ukrajinec bude nakonec odvezen českým, vládním speciálem do Kyjeva, kde dostane od Zeleného žebráka nejvyšší státní vyznamenání, za obranu Ukrajiny, před napadením Romy...!!! *33027*



| Předmět: RE:
18.06.23 08:32:15 | #54107 (1)

Na povel to jiste nejde a i kdyby to vyslechl, co od toho ocekavas ? *4640* *33012*



| Předmět: RE: RE:
18.06.23 09:03:42 | #54108 (2)

To nebyl povel, to bylo doporučení. A co očekávám? Třeba zamyšlení.



| Předmět: RE: RE: RE:
18.06.23 09:04:48 | #54109 (3)
| Předmět: RE: RE: RE:
19.06.23 08:28:13 | #54124 (3)

Tys opravdu, ale že hodně veliká optimistka...!!! *16920*




| Předmět: ???
17.06.23 15:34:51 | #54099

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/miko-o-vra%C5%BEd%C4%9B-v-brn%C4%9B-romov%C3%A9-jsou-frustrovan%C3%AD-ukrajinci-necht%C4%9Bj%C3%AD-m%C3%ADstn%C3%AD-v%C3%A1lku-%C5%99ekla-zabiiaka/ar-AA1cFeUK?ocid=msedgntp&cvid=d17d34e6e27b4e06aada067547b827db&ei=32

Romové v České republice jsou po vraždě mladíka v Brně frustrovaní, a to oprávněně. Politici by měli emoce uklidnit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl Jaroslav Miko, aktivista a zakladatel iniciativy Češi pomáhají. Členka Ukrajinské iniciativy jižní Moravy Iryna Zabiiaka sdělila, že Ukrajinci přišli do Česka z území, kde panuje válka – a obávají se, že nebudou v bezpečí ani zde. „Soucítíme s tím, kdo zemřel. Nechceme vyvolávat místní války, ale žít v klidu a míru,“ sdělila.

V sobotu se za zesnulého mladíka bude v Brně konat pietní akce. Miko doufá, že nedojde k žádným střetům. „Jsem rád, že se nebude jednat o demonstraci nebo protestní pochod. Ve spojitosti s úmrtím romského mladíka by to nebylo na místě,“ uvedl. Jak se situace v moravské metropoli bude vyvíjet v následujících dnech, si netroufá odhadovat. Romové v celé republice jsou nyní frustrovaní.

„Frustrace je oprávněná. Politici by v tuto chvíli měli emoce uklidnit. Ukázat gesto v tom smyslu, že jejich frustraci chápou,“ domnívá se. Nejistí jsou však i Ukrajinci. „Mnozí přišli z území zasaženého válkou a obávají se, že nebudou v bezpečí ani tady. Nechtějí znovu prožívat to, co na Ukrajině. Když se šíří informace, že někdo bude ohrožovat ženy a děti, začínají se samozřejmě bát,“ sdělila Zabiiaka.

Tak...ONI se bojí?? *33648*




| Předmět: Okamúúúra
17.06.23 08:41:03 | #54085

*34711* Proč Tomio Okamura převlékl kabát? Co všechno ví o vraždě v Brně *34711*

https://www.stream.cz/udalosti-ludka-stanka/cesti-extremiste-lezou-romum-do-zadni-casti-tela-ukrajinci-schytavaji-sprsku-nenavisti-64627117#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest228_personal_layout_3_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nedávná vražda Roma v Brně rozpoutala nejen potyčky mezi Ukrajinci a Romy, ale i bouřlivé reakce národa. Čeští extremisté okamžitě převlékli kabáty a přimkli se na stranu Romů. Na ukázku máme výroky Tomia Okamury nebo Jany Zwyrtek Hamplové, které vyjadřují, co si o nich ještě nedávno mysleli... Odněkud z hlubin se vynořil i Tomáš Vandas a taky si přihřál svou polívčičku



| Předmět: RE: Okamúúúra
17.06.23 08:52:38 | #54086 (1)

Zase další ubohost? Proč nám je sem neustále cpeš? Jací čeští extrémisté? Zemřel český občan a to ukrajinskou rukou.



| Předmět: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 09:07:41 | #54089 (2)

Jenom proto, že tobě se to nelíbí neznamená, že je to ubohost ... *33114*

Opět jsi nepobrala smysl toho příspěvku. Ten je o tom, jak událost chtěli zneužít jmenovaní politici

Ubohost předvedl T.Okamůra a další *32299*



| Předmět: RE: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 09:36:46 | #54090 (3)

Prosím tě, ty mi nic nevysvětluj. Ten, kdo nechápe, jsi tu především ty.




| Předmět: RE: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 09:48:12 | #54091 (3)

Je to ubohost, ostatně jako skoro vše, co sem dáváš. A dostáváš na to odpovědi nejenom ode mne, ale i od jiných. Jsi to opět ty, kdo nepobral moji reakci na ten tvůj odkaz.



| Předmět: RE: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 10:36:17 | #54095 (3)

Jsem velice zvědavá, co ty pobereš z tohoto odkazu.
Vidkákovy kydy.
Podlehl dezinformacím
by Vidlák, 17. června 2023
Tento týden všechna pravdomluvná mééédia pouštějí jeden za druhým články o dezinformacích. Seznam vydal seznam největších dezinformátorů a jako sláma z bot z toho čouhá, že tito dezinformátoři mají dohromady větší sledovanost než média od Seznamu a Český rozhlas pustil jeden hluboký lidský příběh o jisté Lucii, která má doma manžela, co „podlehl dezinformacím“ a ona se zamýšlí, zda je to vůbec dobrý člověk.
Druhý takový text teď vydalo i Aktuálně…
Je to hluboký lidský příběh. Manžel chodí normálně do práce, nosí domů výplatu, stará se o děti, podílí se na údržbě domácnosti, netráví večery v hospodě, ale protože se koukne na internetu, jestli české rozhlasy náhodou nelžou jako když tiskne, tak pozor na něj, nemusel by to být dobrý člověk.
Vlastně to odpovídá mé osobní zkušenosti s naší místní pravdou a láskou. Deset let jsem osvědčoval hodnoty, které v našem zemědělském kraji byly důležité a které se tam vysoko cenily. Nezatravnil jsem svůj pozemek, ale obdělával ho. Pěkně postaru jsem kultivoval půdu hnojem, co vypěstuju, to si i sám zpracuju. Přizpůsobil jsem dům, aby se mi tam vešlo co nejvíc hostů, veškeré rekonstrukce jsem dělal „na věčné časy,“ tedy pořádně a důkladně. Prostě jednoho dne svěřený majetek i půdu předám dál v lepším stavu, než v jakém jsem ho dostal.
Ale pak jsem také podlehl dezinformacím, začal jsem si myslet, že novináři neslouží národu ani veřejnosti, došel jsem k názoru, že nás Západ více vydírá, než nám pomáhá a vnucuje nám hodnoty, které se nám brzy strašlivě vymstí. Začal jsem si hledat jiné informace a stalo se mi přesně to, co asi každému, kdo se dostal na naší stranu. Odpadl jsem od pravdomluvné České televize a začal ji považovat za lžimédium.
A šup… v té chvíli bylo úplně jedno, že rukama a tvrdou prací vyznávám hodnoty, které jsou skutečně věčné. Jsem špatný člověk, protože nepřijímám hodnoty, které tu před deseti lety ještě nebyly a za deset let už tu dávno nebudou. Jsem špatný člověk, protože nevěřím v evropské hodnoty. Sice také nebiju manželku a starám se o děti, sice také chodím do práce a neutrácím v hospodě, ale je třeba si na mě dávat pozor.
Naštěstí moje žena ví, co ve mně má a já vím, co mám v ní.
Všimněte si prosím, že v hentom příběhu o odpadlém manželovi, co podlehl dezinformacím, není ani řádka o tom, že by svojí ženu nutil, aby tomu také uvěřila. Není tam ani slovo o tom, že by ji považoval za méněcennou, špatnou, či zlou, protože nesdílí jeho postoje. Nikde se tam nepíše, že by jí kvůli tomu dělal peklo na zemi a nadával jí do amerických filcek. Nejspíš si to dokonce nechává pro sebe a neobtěžuje okolí svými názory. Nemá to zapotřebí. To jen ona má problém…
Překvapit by nás to nemělo. Z dějin máme tolik příkladů, kdy se lidé třídili na dobré a špatné podle toho, jak moc věřili. Těm méně věřícím a více vyžadujícím důkazy nadávali do kacířů, pronásledovali je… Inu, sypali písek do soukolí té nádherné sluníčkové jednoty. Pravda je to, na čem se dohodneme, viď Kartouzi.
Nevím, jestli to byl od Českého rozhlasu záměr, ale podařilo se jim to. Ukázali, jak si představují dobro a zlo. Dobro spočívá v tom, že se bude věřit médiím, která hlásala že Rusku už dvacetkrát došly náboje, jídlo i vojáci a Putin má jen tři měsíce života. Dobro spočívá v tom, že budete věřit médiím, která před volbami vytáhla na Babiše Pandora papers, zaklínali se veřejným zájmem, ale po volbách jako když utne. Dodnes… Dobro spočívá v tom, že budete věřit novinářům, kteří nám do očí tvrdí, jak je nutné být solidární s Německem ohledně migrace, protože když to Dojčlandi nezvládli, tak my to určitě zvládneme líp. Dobro spočívá v tom, že se nebudete ptát, proč kupujeme stíhačky a tanky, když se teď na frontě jasně ukázalo, že je dokáže zničit běžný pěšák. Dobro spočívá v tom, že budeme držet hubu a krok ke světlým zítřkům grýndýlové budoucnosti.
Dobro spočívá v tom, že našim dětem budou přečítat pohádky úchylové převlečení za ženy a jestli to bude jako v Německu, tak budou brzy ve školkách předvádět bondáž a pohlavní styk. Dobro je, když budeme tolerantní úplně ke všemu, tedy kromě vlastního národa a vlastních lidí. Dobro spočívá v tom, připravovat se na válku, ačkoliv nejsme napadeni. Dobro spočívá v tom, že uvalíme sankce na Rusko, které ale nás bolí asi desetkrát víc a děláme to jen kvůli dobrému pocitu řvoucí menšiny na Twitteru.
Dobro spočívá v tom, že Česká televize vymlčí neschopnost našeho premiéra i ostatních ministrů, ačkoliv podle všech statistických údajů dostali Českou republiku na chvost Evropy. Dobro spočívá v tom, že je třeba kriminalizovat svobodu projevu, ale jen některou. Jedni mají právo mlčet a v Řeporyjích si starosta může projevovat nenávist k vlastnímu národu dle libosti. Dobro spočívá v tom, že nenávistí a netolerantností k jiným názorům konečně dosáhneme té blažené budoucnosti, kdy nastane tolerance a svoboda projevu.
Být dneska zlým a špatným člověkem, na to stačí pochybovat. Stačí, že si kromě ukrajinské propagandy, přečtete i tu ruskou. Stačí, že si myslíte, že to nebylo Rusko, kdo odpálil Nordstrýmy. Že to nebylo Rusko, které si ostřelovalo jadernou elektrárnu, kterou mělo pod kontrolou. Že to nebylo Rusko, které zničilo Kachovskou přehradu. Pokud máte pochybnosti nad smyslem sankcí, když trubky vedou z východu na západ a ne obráceně, tak jste prostě zrádce. Pokud nedokážete pochopit, že sice máme jeden volný celounijní trh, ale potraviny a energie jsou u nás nejdražší, tak jste prostě na indexu.
Pokud si něco takového myslíte, na vašich ostatních vlastnostech už nezáleží. Udělají o vás hluboký lidský příběh, jak jste podlehli dezinformacím.



| Předmět: RE: Okamúúúra
17.06.23 15:42:45 | #54100 (1)

A co to má společného s tím, že Ukrajinec zapíchl Roma? To máme k tomu mlčet? Je to cigán....tak se nic neděje? TO TEDY NE!
A neplet si pojmy s dojmy. My tu dost často píšeme, že ne všichni Romové jsou stejní, a někteří žijí normálně, pracují, starají se o děcka, a své byty udržují v pořádku.
A pak jsou tu tací, kteří se jen flákají, dělají bordel a otravují ....a takové ,,Romy- cigány,, tu kritizujeme.
A ještě dodám, že tak se ovšem chovají i někteří naši obyvatelé-
Ale vraždit je k vůli tomu jistě nenecháme. *10736*



| Předmět: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 16:09:25 | #54101 (2)

Těch co pracují a starají se o děti a bydlení je ovšem tak 1°° *33856*



| Předmět: RE: RE: RE: Okamúúúra
17.06.23 17:42:22 | #54102 (3)

To není pravda. A moc dobře to víš.




| Předmět:
17.06.23 08:03:04 | #54084

Smlouva mezi USA a Českou republikou. Z jednotlivých bodů vyplývá, jak nevýhodná pro nás je
https://www.facebook.com/ktvlive.zpravodajstvi/videos/201705492410996.



| Předmět: RE: RE:
17.06.23 09:50:57 | #54092 (2)

Proč nám to sem cpeš? Právě bylo výše v mém odkazu vysvětleno, co vlastně jednotlivé body znamenají a jak jsou pro naši republiku nevýhodné.



| Předmět: RE: RE: RE:
17.06.23 09:53:12 | #54093 (3)

vůbec nereaguj...každému je jasné, že je to jen provokatér



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 10:21:35 | #54094 (4)

Buď je to provokatér nebo člověk s důkladně vymytou hlavou, který tomu, co sem dává i věří.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 12:31:32 | #54096 (5)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 13:43:50 | #54097 (6)

Vecsi cast toho videa je pouze reklama na tu KTV, ale v podstate nic tak hodnotne a konkretni, tam receno nebylo.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 17:45:22 | #54103 (7)

Reklama bych přímo neřekla. Podstatné na tom bylo a je to, že si tam může přijít popovídat kdokoliv, a že celý rozhovor bude uvedený bez nějakého stříhání a zasahování.



| Předmět:
16.06.23 14:03:03 | #54079

migranti nás obohacují... *33648* *33684*



| Předmět: RE: RE:
16.06.23 18:13:42 | #54081 (2)
| Předmět: RE: RE: RE:
16.06.23 22:07:34 | #54082 (3)

... no, že s tebou souhlasím. V generalitě ANO je jeden větší šašek než druhej *33572*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 03:15:20 | #54083 (4)

I kdyz nekdy saskuji, ty a tve idoly je nekolinasobne prekonavas tim svym saskovanim.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.06.23 15:23:15 | #54098 (4)

Jsem ráda, že se bavíš. A musím přiznat, že i mě pobavila tvoje naivita. ( vytrhnout něco z kontextu, a potom nad tím slintat. ) Tohle je jen malé přeřeknutí ,a nepochopení textu . Ale blbost fialovy vlády bude náš hřebíček do rakve. Nás všech, i když my jsme tomu demoličnímu slepenci hlasy nedali.
Ale pořád je tu ta jistota....škodit a předvádět tu blbost a nekompetentnost můžou předvádět už jen něco přes dva roky. Potom bude čas, aby za to vše zaplatili. *4585*