Rozcestník >> Politika >> Bylo za socialismu lépe?

Předmět diskuze: Bylo za socialismu lépe? - Diskuse je určena hlavně těm, kdo socialismus zažili a mohou tedy srovnávat dobu tehdejší s tou dnešní. Ale i jiná témata jsou zde vítána, žhavé novinky z každodenního politického dění v Česku, nebo mezilidské vztahy... Nepodporujeme žádnou válku ! .Diskutujte prosím ve vší slušnosti v souladu s pravidly Chatujme. Osobní napadání ,vulgarity,komolení nicku ,, nebudou tolerovány.

| Předmět: Tož...
22.08.23 09:43:00 | #56922

...jinak to nepude... *16899* než u nejbližších voleb volit jedině toho, kdo bude mít ve svém volebním programu spravedlivé vyšetření a případné, následné potrestání za vlastizradu, všech odpovědných politiků-kolaborantů z řad 5-ti demolice...!!!

Žádný strach, bát se musejí ti druzí!
josh-xy19. 8. 20230 komentářůvláda

Žádný strach, bát se musejí ti druzí!

Mudr. Ivan David: sítě

Otravuje mě stále poslouchat děsivé prognózy budoucího vývoje pod touto JEJICH pětikoaliční vládou. Ta se vlastním neumětelstvím a službou cizím zájmům dostala do patové situace. Ať povolí nebo přitvrdí, ať už nadále učiní cokoli, bude to pro ni špatně. Jestliže se snaží nějak narovnat to, co sama zkřivila, dopouští se dalších zvěrstev. Ano, jsme v tom s ní, ale jen do času.

Panika z rychlého zhoršování hospodářské a sociální situace a hrozba zapojení České republiky do britsko-americké války proti Rusku, v níž Evropská unie ,hraje roli užitečného idiota, vede k zoufalým výkřikům, že zítra bude pozdě. To nahrává falešným mesiášům předstírajícím vliv typu Rajchla. Ano, škody se budou ještě nějakou dobu prohlubovat. Defenestracemi, atentáty a vojenskými převraty není možné dostat od moci demokraticky zvolené gaunery a hlupáky. Škoda, že se lidé nepoučí, nebo jen velmi pomalu a sotva na jednu generaci.

Společnou vinu nesou dezinformační média hlavního proudu a povrchní lidé, kteří jen pasivně přejímají ideologické žvásty redaktůrků, kteří se chtějí zavděčit šéfredaktůrkům, a ti současné dočasné moci.

Pětikoaliční vláda rychle ztrácí poslední zbytky neformální autority. Jsou stále častěji předmětem čím dál drsnějších vtipů. Nemohou uplatnit paragrafy o urážce majestátu, stanné právo nebo policejní šikanu. Ale proti nim by měl být uplatněn paragraf o“ porušení povinnosti při správě cizího majetku“. To myslím naprosto vážně. Proč může být trestán ředitel malé firmy za statisícové přehmaty a ne ministr za škody v desítkách miliard? Tato země není jejich, patří lidu. Oni ji jen spravují, jako by byli sebevědomými dobyvateli na cizím území.

Oni se bojí, věřte tomu, i když to na nacvičené grimase suverénů není znát. Ti inteligentní už dnes hledají východisko, aby zachránili vyhlídku na další kariéru. A jsou zoufali z blbců, kteří je obklopují. A média už zřetelně začínají psát alespoň pravdě podobně. Nemohou si dovolit trvalou ztrátu čtenářů, posluchačů a diváků. Je to odvaha plynoucí ze strachu.

Netřeba se bát výhrůžek a dalších politických procesů s podmíněnými tresty. Bojí se i státní zástupci a soudci. Kariéra budovaná za doby nenáviděné vlády nemusí mít dlouhého trvání. Není ani důvod se ohrazovat proti ubohým nálepkám typu „dezinformátor“. Jakou autoritu a vliv na veřejnost mají tito nálepkovači? Jak skončí dnešní cenzoři? Ubylo i provládních anonymů na sítích. Jourová nepotřebuje další kariéru v zemi, proti níž pracuje. Ale co ty tisíce drobných kolaborantů?

Netřeba se bránit nálepkám „extrémista“ a „populista“. „Extremus“ znamená nejvzdálenější od středu či normy. Jestli oni jsou normou, pak je věcí cti být od nich co nejdále. Je-li ideální nornou vláda sloužící lidu své země, pak jsou oni od této normy extrémně daleko. Slovo „populista“ má v Itálii pozitivní konotaci. Je to ten, komu lidé věří, protože přichází s pravdou a dobrými projekty. Tato vláda taková není, ubývá těch, kteří by ještě měli tu drzost ji veřejně chválit.

Tato vláda je jejich poslední.

Siracusa, Itálie, 19. srpna 2023



| Předmět: RE: Tož...
22.08.23 11:33:18 | #56927 (1)

Tak tomu i je. Cituji.
Společnou vinu nesou dezinformační média hlavního proudu a povrchní lidé, kteří jen pasivně přejímají ideologické žvásty redaktůrků, kteří se chtějí zavděčit šéfredaktůrkům, a ti současné dočasné moci.




| Předmět:
22.08.23 08:51:55 | #56919
| Předmět: RE:
22.08.23 08:53:41 | #56920 (1)

*11911* *11911* kdyby si do té huby naserkala... *34258*




| Předmět: RE: RE:
22.08.23 09:43:40 | #56923 (2)

Ta pinda má v hubě již hotové hnojiště... *33441*



| Předmět: RE:
22.08.23 10:04:36 | #56924 (1)

Tak mate u vas v CR novou Margaret Thatcherovú *33012*



| Předmět: RE:
22.08.23 13:24:18 | #56934 (1)
| Předmět:
22.08.23 08:00:59 | #56912
| Předmět: RE:
22.08.23 13:37:46 | #56935 (1)

Je dobrá. A to,že ji tu ,,někteří ,, pomlouvají, není o tom, co říká, ale o tom v jaké je straně. Přece komunista nemůže mít pravdu. I kdyby to 100krát pravda byla.
Prostě se K. Konečné ....BOJÍ !



| Předmět: RE: RE:
22.08.23 16:25:07 | #56947 (2)

Oni si to uvědomují, že to, co Kateřina říká, je pravda. Ale přiznat to otevřeně nemohou a nechtějí.



| Předmět: Nejsem nadšenec tapet ale tohle musím.…
21.08.23 13:40:41 | #56908

Štěpán Kotrba:
Ano, 40 let socialismu, z toho 20 let "dusivé normalizace" bylo pro každého z vás prudce výnosným a vrcholně zikskovým podnikem - dodnes žijete v domech, postavených komunisty, dodnes chodíte do prodejen postavených komunisty, jezdíte po silnicích a kolejích postavených komunisty, jezdíte v tramvajích, vyrobených za komunistů... a léčíte se v nemocnících , většinou postavených a vybavených komunisty.. A to je třicet let od chvíle, kdy jste je vykopli od vesla. Jako neschopné řídit stát.
Z čeho se platil socialismus? Neodcházelo každý rok 300 miliard na dividendách do zahraničí. Stovky miliard dostal režim od Kaddáfího za tanky, BVP, náboje a semtex, miliardy od Rusů za letadla, nákladní auta, traktory, kombajny a export do třetího světa, miliardy za vzdělávání černoušků, Vietnamců a Kubánců. V roce 1982 jsme splatili Velké Británii a USA cca 100 milionů dolarů jako dluh za britskou "pomoc" ve válce a za znárodnění kapitalistů v roce 1948, jiné dluby jsme neměli. Byli jsme vcelku potravinově soběstační, měli jsme levné uhlí, ropu a plyn. Československo investovalo do plynovodů a rafinérií v SSSR. Měli jsme RVHP jako pohodlně a nediskriminačně dostupný trh. Měli jsme jadernou a vodní energii - v nadbytku. Československá centrální banka vlastnila 105 tun zlata. To je základ ekonomiky.
Do 89 jsme vyasfaltovali (frakce ropy) cesty do každé vesnice, cc 6-8 milionům lidí jsme postavili "králikárny" s centrálním vytápěním, teplou vodou, koupelnou a hajzlem v bytě. V každé díře bylo zdravotní středisko, nákupní středisko, středisko služeb pro domácnost a školka, škola a kulturák. Elektrifikovali jsme každou díru - do každého baráku s popisným číslem včetně chat vedl proud a do každého obytného baráku vedl v roce 89 telefon. Do většiny baráků vedla pitná voda a odpad. Z poválečné podvýživy a přídělového systému , masa jednou za týden jsme se dostali do fáze běžně dostupné pestré stravy a křivice či kurděje byly neznámé. Proočkovali jsme celou populaci proti šíleným chorobám jako TBC, obrna..., fluorizovali jsme pitnou vodu jako prevenci zubního kazu dětí. V každé prdeli byly jesle a mateřské školy. V každé škole byl klavír a tělocvična, přírodovědný, fyzikální a chemický kabinet, v mnoha už i bazén se zdravotně nezávadnou vodou, v mnoha i dětský "školní" lékař, starající se o preventivní medicínu a ozdravovny. Vozili jsme děti na školy v přírodě a lyže. V každé větší díře byla lidová škola umění s vybavením a střední škola, pionýrský dům s vybavením pro technické a přírodovědné kroužky dětí. Mikroskopy, vrtačky, ponky, flétny, housle, klavíry. Učební pomůcky, které tvoří dodnes základ kabinetů. Kdo dnes vyrábí vycpanou sovu nebo tchoře?
Investovali jsme do masového vydávání beletrie, včetně "západních" autorů. Ve vynikajících překladech. Do poezie. Dnes jsou jich stále plné knihovny v každé vesnici a u většiny lidí doma.... Investovali jsme do masového vydávání dětských časopisů bez komerce a reklam. Investovali jsme obrovské peníze do kinematografie, animovaného dětského filmu, lidového umění. To všechgno stát.
Ano, stát, který vedle toho živil 250 tisícovou armádu a 150 tisíc vojáků Varšavské smlouvy, protože v 1968 hrozila jaderná konfrontace v Evropě (Pershingy x Temp-S) a pak už nikdo nikomu nevěřil. Ta "armáda míru" byla skutečná a nutná. Ale komunisti to neuměli lidem říct. A proto tím vším každý opovrhoval a listoval doma katalogy Neckermanna a Quelle.
To nepočítám dvojí rozvoj průmyslu od války: nejdříve primitivní náhrada těžkého průmyslu za vybombarodvané a ukradené. Bez sléváren nejsou kolejnice a plechy, bez plechů nejsou nákladní auta, vagóny, pluhy, rypadla ani bagry. Bez aut není výstavba elektráren. Bez vagonů není doprava uhlí v zimě. Pak dvě generace inovací (nejdříve elektřina na sloupech a štěrkové cesty mezi vesnicemi, pak elektřina v zemi a asfalt). Na vesnicích po válce nebyla elektřina standardem. Ale bez elekřitny není ani efektivní zemědělství.
Průmysl, zejména lehký i tam, kde nikdy nebyl, aby byla práce pro věechny v dojezdové vzdálenosti od místa bydliště, postavené sklárny, keramické továrny, nábytkářské firmy, textilky, obuvnický průmysl, smaltovaná výroba (od hrnců po panely na stěny sporáků, umyvadla a vany), kanalizační roury a chemické vany, strojírenství - od šroubků po turbíny, motory všeho druhu a výroba těžkých aut a jeřábů, strojírenské a paírenské stroje a výroba, .... kabely, vypínače, svítidla, žárovky...
Vyráběli jsme unikátní práškovací a hasicí letadla (Čmelák), malé dopravní letouny (Andula), unikátní aerotaxi a poštovní letoun (Ae-145 z roku 1958, L-200 Morava). Aerokluby měly sportovní letouny (Zlín) i neuvěřitleně spolehlivé větroně (Šohaj, Blaník...) . Armáda měla české hlídkové letouny (L-39).
Stavěli jsme lodě. Od malých pramic po motorové čluny a plachetnice, ale i velké nákladní i dopravní, bagry a remorkéry pro říční dopravu. Existují dodnes, protože nové se už nevyrábí.
To všechno stát. Ne "trh". Bylo třeba 15 milionů lidí obléci, ubytovat v určitém standardu - standardem není plesnivý sklepní byt s kohoutkem studené vody a záchodem na chodbě a topením klubkami. A 15 milionů lidí stravovat. A 15 milionů lidí oblékat a obouvat.
Ta výstavba vždy začínala infrastrukturou. Telefonními přípojkami do bytů a výsadbou parků končila. Ne jako dnes, kdy developer postaví byty a o výstavbu silnic a kanalizace se nikdo nestará... Nejprve se musely postavit silnice, pak společná infrastruktura (trafostanice, kanalizace, čistitčky...) pak museli dostat byt či telefon doktoři, manažeři fabrik, učitelé a pak zbytek. Dělníci z továrny dostali "stabilizační" byt dřív. Jo, nemusel mít telefon do bytu, ale do domu nebo vedlejšího domu byl. Stejně jako byla vždy budka v ulici. Občanská vybavenost a "prosluněnost" samozřejmostí.
Nevíte co j prosluněnost? Všechny byty musely být navrhovány tak, aby byly dostatečně prosluněny. Byt považujeme za prosluněný, je-li součet podlahových ploch jeho prosluněných obytných místností roven nejméně jedné třetině součtu podlahových ploch všech jeho obytných místností. Otvory, kterými sluneční záření vniká do místnosti jsou zaskleny průhledným a barvy nezkreslujícím materiálem, celková plocha otvorů je rovna nejméně 10 % podlahové plochy místnosti, přitom nejmenší rozměr osvětlovacího otvoru je 900 mm... Světoznámý architekt Le Corbusier (byl socialista) v minulém století jednoduše formuloval nejkategoričtější příkaz architektury "Dát lidem slunce a světlo" .
Dnes si nemáte na co stěžovat. Všechno je. Jen prachy na to většinou nemáte.
A až dnes, kdy "trh" nezajistitil základní antibiotika na angínu, oceníte snad kapacitní plánování výroby, samostatnost ve výrobě většiny základních léků včetně vitamínů a antibiotik, krevních derivátů a schopnost každé lékárny elementární výroby dezinfekcí, léčivých mastí, roztoků a směsí z dostupných chemikálií (peroxidem, jódem a hypermanganem počínaje , glycerinem a mastmi na opruzeniny, spáleniny a proti plísni konče).
Až dnes, kdy "trh" nezajistitil každému dítěti pediatra, školku, zubaře nebo pohotovost, víme, co všechno tvoří "životní komfort".
Až dnes, když vybavení školáka stojí tisíce každý rok, snad oceníme za režijní cenu vyrobené učebnice ze SPN, které školy půjčovaly až sedmi ročníkům žáků. Do kterých se nečmáralo, ale četlo se z nich. Které byly vybaveny prvotřídními ilustracemi předních výtvarníků.
Ano, nebyl dostatek západního zboží a služeb. Ne proto, že by na ně nebylo, ale proto, že je sem COCOM (Coordinating Committee for Multilateral Export Controls) nedovolil dovézt. Nebo proto, že nebyly valuty, protože Západ velmi kontroloval, jak velké valutové příjmy socialistickým zemím "dovolí". A za co. A tak jsme se museli cenově podbízet, hledat šedou zónu pro export a valut byl nedostatek na všechno.
Nebylo na rozhazování. Takže jste si nemohli jezdit letecky na Kanáry, ale maximálně vlakem či autobusem k Baltu nebo Balatonu. Nebo na Mácháč.
Ano, trpěla příroda. Přednost měli lidi. Před ochranou remízků měla přednost efektivita zemědělství, jakou dnes neznáme. (efektivita není jen výtěžnost z hektaru, ale nákladová efektivita za tunu). Na horách byly ale stromy, ne kůrovec.
Ano, neopravovaly se staré, předválečné domy - protože to bylo neekonomické pro vestavbu moderní infrastruktury a moderního vybavení do města (třeba ta teplá voda, plyn, suché sklepy, nosnost podlah, ústřední topení, záchody či koupelny v bytě).
Ano, ne všechno zboží byl odstatek a ne všechno zboží mělo design a kvalaitativní parametry toho "západního". Ale vysavač ETA 401 z dob, kdy se rodiče vzali, funguje dodnes. Ledničku Calex 132 mám také dodnes a chladí líp, než ta superduper ze Západu, která odešla po deseti letech. Totéž pračka se ždímačkou Perobot z Kovosmaltu z počástku šedesátých let. Nebyla sice automatická s dvaceti programy, ale neměla kurvítka a cenu opravy větší , než je cena nové. Buben byl pouze pozinkovaný, ne nerezový...
Takže ano, nadávejte na komunisty, na frontu na banány a nedostek hajzlpapíru (to bylo ten rok, když vyhořela jediná papírna, která ho vyráběla). Dnes se banánů můžete přejíst. Ale doktora nemáte. A nemáte na něj ani nárok. A do lázní se jen tak nedostanete... A byt vám zaměstnavatel nepřidělí a vy si na něj nevyděláte ani za dvacet let.
Uběhlo 35 let od "sametového" převratu. Vcelku se nám daří výborně, tvrdí ti, kteří teď vládnou. Takže už je čas. Srovnávat, nejen cenu povinného ručení.



| Předmět: 21.8.1968- 21.8.2023
21.08.23 12:14:05 | #56906

Nebudme neskromní. Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které zrovna stačí . . .JAN PALACH *33692* *4563*




| Předmět: RE:
21.08.23 10:03:34 | #56902 (1)

...naštěstí mají jiné možnosti.



| Předmět:
21.08.23 09:31:31 | #56898

Občanská neposlušnost
11 hod
·
ČESKÁ REPUBLIKA PROTI VLÁDĚ
16.9. 2023 ve 14 h Václavské náměstí
Zde najdete seznamy zajištěných autobusů. Budeme doplňovat a aktualizovat, pokud tedy příspěvek nasdílíte, aktualizace se objeví všude.
Dále chceme požádat i přátele z měst, které zatím na seznamu nejsou, aby se do zajištění autobusu zapojili.
Jeseník a okolí
7:00 Javorník – Uhelná – Žulová – Vápenná - Jeseník
7:30 Jeseník – Lipová – Branná- Hanušovice – Králíky.
Cena 200 Kč. Tel. 602 539 191
Trasa Cheb – Sokolov – Karlovy Vary – Bochov – Lubenec
Cheb – zastávka MHD „Cheb, 6.ZŠ“; odjezd v 9:00 hod.
Sokolov – zastávka MHD „Sokolov, sport. hala“; odjezd v 9:30 hod.
Karlovy Vary – Varyáda, odj. v 10:00 hod.; VZP, odj. v 10:10 hod.
Bochov – náměstí; odjezd v 10:25 hod.
Lubenec – Karlovarská; odjezd v 10:45 hod.
Rezervace na číslech 777 859 298, 602 160 657 nebo pomocí on-line formuláře https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdbBpvuR3N.../viewform...
Trasa Znojmo
Kontakt: svarc1@seznam.cz, 739 063 609
Trasa Brno
Kontakt: Martina Hvízdalová 777 199 520
Trasa Blansko
Kontakt: antifiala@gmail.com, 608 168 153
Zpáteční jízdenka 300 Kč
Trasa Dobřany – Plzeň – Rokycany
Dobřany 9:30 kasárna
Plzeň 10:00 Rychtářka
Rokycany 10:15 č.s. MOL
Kontakt: Šváb Daniel tel : 608 064 064
Rezervaci míst v provádějte formou SMS
Cena: 300,-
Trasa Klatovsko
Klatovy 10:00 u Beránka
Kontakt: Svobodová Iveta tel.: 732 482 427
Rezervaci míst v provádějte formou SMS
Cena: 300,-
Trasa Domažlicko
Domažlice 10:00 autobusové nádraží
Kontakt: Lang Karel tel : 602 425 481
Rezervaci míst v provádějte formou SMS

Cena: 300,-

Pokud víte o dalších autobusech nebo jste autobus sami zajistili, dejte nám vědět do messenger paní Lence Tarabové a zprávu nadepište AUTOBUS.

https://www.facebook.com/lenka.tarabova.374/

VELICE SE OSVĚDČILA APLIKACE pro společnou dopravu osobním vozem.
Chystáte se na akci jet vlastním vozem nebo hledáte volné místo ve voze u někoho z vašeho blízkého okolí?
Použijte aplikaci https://www.blablacar.cz/carpool



| Předmět: RE: RE:
21.08.23 15:43:22 | #56909 (2)

A tady něco k tomu.
Vidlákovy Kydy
eodroptsnSmia­ilai7cu8ii4i1hgfla5mc­5al6
h
c
1
7
lmu44m601907i

ui54
·
Ať se stane novým symbolem
by Vidlák, 21. srpna 2023
Dnes máme symbolické datum. Okupaci. Tanky v ulicích. Násilím přetržený vývoj, který většina obyvatel považovala za nadějný. Pod pásy obrněnců skončil doposud poslední český pokus o vlastní trajektorii dějin. Socialismus s lidskou tváří. Snaha o kompilát toho nejlepšího z Východu i ze Západu…
Velký bratr tehdy všem názorně ukázal, že velmoc nemá přátele, jen zájmy. Přáteli jsme byli jen do té chvíle, dokud zájmy SSSR byly v souladu s českými zájmy. Jakmile tomu tak nebylo, následovalo pokračování politiky jinými prostředky. Nic nepomohly ty tisíce a miliony vyvěšovaných rudých vlajek na Prvního máje. Nic nepomohly ty jásavé nápisy, že se Sovětským svazem na věčné časy. Nepomohly sochy Stalinovi, nepomohlo jejich pozdější zbourání, Nepomohly velmi blízké vazby na Kreml, nepomohly návštěvy našich papalášů tam, ani jejich papalášů tady. Situaci křížících se zájmů, které měly svůj geopolitický přesah, nevyřešili diplomati, ale kulomety. Po kolikáté už?
Následovalo bezčasí… s Husákem. Dokázal přesvědčit sovětské politbyro, že si s tím tady poradí. Sovětská vojska tu sice zůstala, ale místo na popraviště se chodilo do kotelen. Místo do gulagu se šlo do podřadné práce. Husák měl politiku zmírňování následků. Okupant si tu nechal statisícový dohled, někteří šli od válu a jiní udělali závratnou kariéru, ale žádné masové přesuny majetku se neodehrály… Politika omezené suverenity, ale bez prolité české krve.
Během těchto časů jsme byli třetí země světa, která měla kosmonauta ve vesmíru, v Praze postavily se tři trasy metra, připravila se místa pro čtyři jaderné elektrárny, jedna se dokončila, jedna rozestavěla, značně se zlepšila dostupnost bytů (co bychom dnes za tehdejší podmínky jejich získání dali, že?), v zemi bylo bezpečno, podržela si značný a rozvinutý zahraniční obchod a živila statisíce ekonomických migrantů z Vietnamu a dalších zemí. Jo, asi by se tomu dalo říkat diktatura, ale byla to snesitelná diktatura. V Příbrami se uran netěžil tak jako v Nigeru… Děti u nás nepracovaly, jako v Nigérii. Ženy nechodily zahalené a mohly do školy… narozdíl od Saúdskké arábie. Věznice u nás nevypadaly jako na Salvadoru.
Ne, nebyla to svobodná doba, ale byla to doba, kdy lidi drželi pohromadě. Kdy si navzájem pomáhali zmírňovat svojí situaci. Svoboda byla nedosažitelná, ale vzájemnosti bylo víc než dost. Byli jsme pod cizí mocností, ale byli jsme jeden nerozdělený národ. Zmírňovali jsme následky. Nic víc se dělat nedalo a tak jsme dělali dobře alespoň to, co dělat šlo.
Dnes jsme teoreticky právní stát, plně suverénní a bez okupačních vojsk. Ale naše vláda je ve vleku nového Velkého bratra tak, jak husákovci nikdy nebyli. Tehdy jsme tu měli cizí vojska, ale vlastní vládu. Dneska nemáme vlastní vojska, ale máme cizí vládu. Jsme pro ni jen sprostý materiál určený k tomu, aby pracoval na jejich evropské hodnoty. Zkuste ve kterémkoliv Fialově projevu škrtnout slovo „evropské“ a nahradit slovem „sovětské.“ Pak spočítejte četnost a porovnejte s nějakým projevem Jakeše, Bilaka nebo Husáka. A hned víte, kolik suverenity ve skutečnosti máme. I bez amerických tanků.
Další zrcadlo jsme od vlády i prezidenta dostali nedávno. V Plzni došlo k brutálnímu znásilnění a pokusu o vraždu. A všichni papaláši se starali především o to, aby se nemluvilo o kolektivní vině Ukrajinců. Nikdo pro tu dívčinu a její rodinu ani nehnul prstem. Poplivaná ukrajinská holčička se dostala až na Hrad. Znásilněná česká holka stála jen za pár řádků na fejsbůku. Občane! nezajímáš nás. Ani tehdy ne, když jsi se stal obětí. To byl vzkaz z vlády. My se staráme o nejvyšší evropské hodnoty, co je nám do nějakých čecháčků, že?
Přesto se někdo zajímal… Jindra Rajchl s Petrou Rédovou a Jirkou Černohorským. Spojili se s její rodinou, nabídli jí pomoc a zorganizovali sbírku. Že to neudělali vládní politici, to se dalo čekat, ale jinak to mohl to udělat kdokoliv. V PRO nejsou jediní, kteří říkají, že kopou za tento národ. Iniciativ máme neurekom. Naplnit sál lidmi a mluvit tam o tom, co udělat pro naší suverenitu, to už umí kdekdo. Tolik adeptů na politiku, tolik adeptů na záchrance národa, tolik slov, tolik debat, tolik videí a statusů… ale reálně něco udělali tihle tři. Kde jsou ostatní zavedené pronárodní strany? Kde jsou ti, kteří prohlašují, že to s naším národem myslí dobře, lépe a nejlépe? Kde jsou všichni ti, kteří vědí, že PRO není správná cesta? Teď byla příležitost převést slova v činy…
Ukázaly se i další věci… jako, že státní psychologická pomoc rodině spočívala v tom, že dostali seznam psychologů… kteří neměli čas. Prý za půl roku… Takhle se tady dneska dělá péče pro těžce traumatizovanou holku. Ještě, že Rédová má nějaké kontakty a zařídila někoho, kdo si čas udělal. Jinak by se neodehrálo nic. Jsi Čech a jsi tady doma? Trhni si nohou, vláda má na starosti důležitější věci, než znásilnění a pokus o vraždu.
Jan Cemper se také vyznamenal… Jakmile zjistil, že se Rajchl snaží pomoci, hned začal šířit status, že tak činí proti vůli té rodiny. Když se pak ukázalo, že lže, jako když tiskne, tak svůj status smazal a později napsal slizké a odporné vysvětlení. Jo, to bylo řečí o etickém kodexu Manipulátorů. To bylo řečí o tom, jak si vše ověřují… ve skutečnosti prostě Cemper slouží správnému narativu a píše to, co vyhovuje straně a vládě. Rozkaz zněl jasně, z PRO nesmí vzejít žádné dobro. Cempere, doteď jsem se ti vysmíval a trochu tě i litoval. Odteď tebou pohrdám a doufám, že celá republika uvidí, jak děláš své Manipulátory. Chtěl jsem to tady rozmáznout víc, protože jsem včera seděl s Petrou Rédovou a poslouchal jsem podrobnosti, ale nestojíš mi za to. Brát si do huby znásilněnou holku a pokoušet se sabotovat pomoc pro ní a její rodinu, to není jen odporné, to je nízké. Člověk, který otravuje studny, si ohledy nezaslouží.
Ještě nejsme ztraceni. Ještě ne. Ještě jsou tu tací, kteří to nevzdali a i když mají svázané ruce, alespoň zmírňují následky. I když nemohou dosáhnout všeho, co by chtěli, zkoušejí dosáhnout alespoň něčeho. Raději zapálí malou svíčku, než aby proklínali tmu. Petro, Jindro, jsem rád, že jdu po této cestě zrovna s vámi. Zase se mi vyjasnilo, kdo dělá hubou a kdo dělá rukama.
Tentokrát žádné peníze pro mě. Dneska prosím přispějte té dívce z Plzně a její rodině. Dnes během dne by se mělo zveřejnit číslo účtu na sbírku pro ni. Jakmile bude, okamžitě ho také zveřejním.
Ať to děvče vidí, že naše země ještě stojí za to a všichni se neodrodili. Ať vidí, že bude mít zastání, ať je ona první, která pozná, že se blíží nová doba. Doba nového pokusu o českou cestu dějinami. O cestu, kde nebudeme rohožkou žádné velmoci. Ať vidí, že jsou tu lidi, kteří nezapomněli, v čem spočívá lidství. Ať vidí, že všechno není ztraceno a nové národní obrození právě začalo. Ne, moc se toho udělat nedá, ale postarejme se, aby se udělalo alespoň to, co se udělat dá.
Ať je naším novým začátkem právě toto symbolické datum. Datum omezené suverenity, datum omezených možností, datum omezené svobody. Ať jednou historici napíší, že právě dneska začala nová česká cesta dějinami, která všechny ty neblahé důsledky vymazala a vynahradila.



| Předmět: RE: RE: RE:
22.08.23 08:06:56 | #56913 (3)

Každej si svobodu představuje trochu jinak... někdo tak, že může svobodně, bez strachu z násilí, zajít do lesa na procházku... nebo do hospody, popovídat si s kamarády na téma, které je zajímá, aniž by museli být ve střehu, kdy odkud přiletí prázdný půllitr... nebo že může jít na nějakou sportovní nebo kulturní akci, aniž by se musel obávat o své zdraví nebo-li dokonce o život... a tak podobně...!!! Taková byla svoboda v Československu v době před srandapučem...!!! Jinej si svobodu představuje tak, že může dělat co se mu zachce... bez ohledu na zákony... na předpisy... na své okolí... bez ohledu na to, co způsobí jiným, aniž by byl za to odpovědný... taková je představa o svobodě, bohužel i u řady politiků, v Česku po srandapuči...!!! *3419*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 09:39:47 | #56921 (4)

Přesně tak. Tady si ale mnozí představují, že si v rámci té svobody mohou dovolit cokoliv. Neuvědomují si, že i ta svoboda má svoje hranice.




| Předmět: RE:
21.08.23 09:04:35 | #56895 (1)
| Předmět: RE: RE:
21.08.23 09:12:00 | #56896 (2)

Jsi nesmírně laskavý, že se tu tak angažuješ, ale v tomto tvém odkazu nenajdu žádnou diskusi, která vždy probíhá pod uvedeným odkazem. Nevím, co tě to zase popadlo, ale zřejmě ti vadí klid, který tu na diskusi máme. Spíše bych ti doporučila se zabývat tím, jak to vypadá na tvojí diskusi, a to tam řešit.



| Předmět: RE: RE: RE:
21.08.23 09:40:32 | #56899 (3)

"...Jsi nesmírně laskavá, že se tu tak angažuješ, ale v tomto tvém odkazu nenajdu žádnou diskusi, která vždy probíhá pod uvedeným odkazem...."

Co mysllis Marti nebude to tak trochu i tim, ze nekdo ani na ty tve facebookove odkazy neklikne a neotevre je ?

Neni pak snadnejsi pro kazdeho, kdyz nemusi otevirat nejaky anonymni facebookovy odkaz a cekat jeste na jeho otevreni, kdyz ani jen netusi co je jeho obsahem, nebo ti vecsinou blize ani nenapises co je obsahem uvedeneho odkazu.

Neni tedy lepsi kdyz kazdy vidi urcitou informaci primo bez klikani na ty odkazy a muze ihned reagovat ? *4640*

Klidne si to ale dal delej podle sebe. Jen se ti snazim pomoct s tim, aby i tebou prezentovane informace zde byli lidem snadneji dostupne. Snad se za to na mne nijak nezlobis.

Preji ti *23658* *6190*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
21.08.23 09:50:49 | #56900 (4)

Kdo bude chtít, tak si to rozklikne. Těch devět sekund nikoho nezabije. A pokud sem dávám nějaký odkaz, tak většinou k tomu i něco napíši. Tohle je absolutně nepodstatné, obzvláště když píši, že sem dávám odkazy z FB. Ne odjinud. Řeš si svoje problémy na diskusi, ty jsou mnohem podstatnější a závažnější nežli to, v jaké podobě se tady ten odkaz objeví.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
21.08.23 17:25:08 | #56910 (5)

Vidis Marti i kopretinka ted reaguje na to co sem vyse diky tvemu odkazu sem primo dal ja sam. Je tedy chvalyhodne, ze i na facebooku najdes takove informace a ja ti jen pomaham je lepe zviditelnit *35245* *3474* *33012*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
21.08.23 17:26:13 | #56911 (6)

milkocicak zase reaguje na tvuj odkaz a tak je to fajn. Kazdy si vybere to co mu vic vyhovuje ;-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 08:21:59 | #56916 (7)

Podle mě je zbytečné, aby se sem ten samý odkaz dával 2x. Tohle jsme tu už kdysi řešili. Já sem odkazy dávám svým způsobem, tedy způsobem, který umím. A dávám to sem z FB, ne z jiného zdroje. Ty používáš ty. Nejsem žádný počítačový expert jako jsi ty. Tak buď tak laskav a toto akceptuj.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 10:17:05 | #56925 (8)

Marti uz kdyz vis udelat kratky popis a k tomu dat i ten facebookovy odkaz stejne tak zde muzes dat i ten odkaz primo z youtube. Je pravdou, ze ho tam treba najit, ale treba v tom abybylojasno to neni zadny problem. Uz sme ti sem driv daval i odkaz na ten kanal. Ale muzes i sama napsat co hledas a vecsinou to najdes.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 11:37:39 | #56928 (9)

Už jsem ti psala x krát, že používám jen FB. Ne youtube. Tak toho už laskavě nech.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 12:47:15 | #56930 (10)

Kdyby si chtela jiste by si to zvladla i s tim Youtube a vsem by si tim usnadnila i to, aby se k tem tebou prezentovanym informacim dostali rychleji a meli hned prehled o tom, co vlastne v danem odkazu jdou otevrit.

Nemusis zde brat ale na nikoho ohled a klidne si to delej podle sebe. Proc to zjednodusit jinym lidem a sobe to nejak stezovat, ze jo. Proc se neco ucit kdyz je to pro mne takto snadnejsi.

Pritom by jsi nebyla prvnim clovekem bez nejakych zvlastnich pocitacovych schopnosti, co by mel tohle zvladnout.

A jak uz sem psal i vyse, kdyz dokazes dat ten odkaz z facebooku stejne takto umis dat i z toho youtube az je i v tom tvem facebookovem odkazu prave ten youtube zdrojem toho videa co je tam uvedeno.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.08.23 12:49:34 | #56932 (11)

Dal to zde resit nemusime. Jen nechapu proc ti pak stale vadi to, ze ti chce nekdo pomoct s tim, co jinak muzes udelat i sama.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.08.23 16:41:25 | #56951 (12)

Budu ráda, když to tu už řešit nebudeš. Ty jsi s tím zase začal.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.08.23 16:33:39 | #56949 (11)

Vlez mi na záda. Tohle tu neřeš. Věnuj se raději tomu, co se děje na tvé diskusi. Tam ti mnoho lidí psalo a stále píše, že jsi správce na houby, protože si tam neumíš sjednat pořádek. Také bych se k nim mohla přidat, ale nedělám to. Už si toho nevšímám. Tak ty si nevšímej toho, jakým způsobem sem dávám odkazy já. To je prkotina proti tomu, co se dělo a ještě děje na tvojí diskusi.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.08.23 16:40:21 | #56950 (12)

Jsi natolik hloupý, že nedokážeš pochopit stále to, co ti píši? Nepoužívám youtube ani žádné jiné zdroje!!!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 08:08:44 | #56914 (6)

Nevidím nikde, že by kopretina reagovala na to, co jsi sem dal. Ale je vidět, že si to diskutující rozklikávají, Nemusíš mi pomáhat, já tě o to nežádala. Raději se věnuj tomu, co se děje na tvojí diskusi. Na FB toho najdeš mnoho. Také proto tam chodím a co mě zaujme, dávám i sem.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 08:36:03 | #56918 (7)

Opravuji, kopretina reagovala níže, takže jsem to hned neviděla.



| Předmět: RE: RE: RE:
22.08.23 08:11:14 | #56915 (3)

Myslím, že není na škodu, připomínat slušným občanům, ale i zblblým ovčanům, všechna svinstva, která páchají fašisté... v kterékoliv zemi a v kterékoliv době... aby se svět konečně vzpamatoval a zbavil těch fašistických hajzlů...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
22.08.23 08:23:23 | #56917 (4)

To zajisté. Právě proto jsem sem ten odkaz dala.



| Předmět: RE: RE:
21.08.23 13:05:47 | #56907 (2)
| Předmět: RE:
21.08.23 11:03:25 | #56903 (1)

Tady také - ale o panu Fidlerovi se opravdu nemůžu vyjadřovat jako o historikovi *33684* Dubček a jaderné zbraně - taková blbost . Stejně ho nechali popravit po devadesátém roce . Jestli to bylo Rusko nebo západ si netroufnu odhadnout.
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/historik-bez-svobody-by-rusov%C3%A9-dub%C4%8Deka-mo%C5%BEn%C3%A1-zabili-okupovali-n%C3%A1s-kv%C5%AFli-jadern%C3%BDm-zbran%C3%ADm/ar-AA1fxL8D?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=e26a49df6df544548f94d9520eaac3b8&ei=14




| Předmět: RE: RE:
21.08.23 11:50:16 | #56905 (2)

V každém případě - Havel - Ruml atd. jim už zobal z ruky a Dubček by mohl " zlobit " *33794*



| Předmět: RE: RE: RE:
22.08.23 10:29:14 | #56926 (3)

Dubcek tu chtel budovat neco, co by bylo pro vecsinu mnohem spravedlivejsim systemem, bez potreby toho kapitalistickeho koristnickeho diktatorskeho egoizmu.

Toho se bali, nebo uspesny socializmus byl pro ty elitni pany na zapade obrovskym problemem a mohl by vest k tomu, ze podobnou vec by pak mohli chtit i lidi v jinych zemich, ale to by se ti jenz i dnes vladnou pak byli nuceni chovat k ostatnim lidem trochu jinak.