Rozcestník >> Politika >> Diskuze k aktuálním zprávám

Informace

Název: Diskuze k aktuálním zprávám
Kategorie: Politika
Založil: Potua
Správci: Potua , Jaresch
Založeno: 31.03.2020 21:23
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 108108x
Příspěvků:
6863

Předmět diskuze: Diskuze k aktuálním zprávám - Vlastní názor na aktuální téma, možno i s vložením odkazu na související článek.Samozřejmě bez osobních útoků a komolení jmen.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět:
před 17 hodinami | #7265

Opravdu si někdo myslí, že Západ je pod vlivem mainstreamu a lidé mají vymyté mozky propagandou, zatímco Rusko je svobodnou zemí, kde panuje pluralita názorů a média jsou svobodná a nezávislá??


35
n/a

| Předmět: RE:
před 17 hodinami | #7268 (1)

Já to především neustále nestavím jako Rusko vs. Západ a po pravdě řečeno,ruskou realitu moc neznám a tu západní "jen" z doslechu příbuzných a známých.Spoléhám ale hlavně na svoje letité schopnosti utvářet si vlastní názor a nenechat se do ničeho tlačit.Ostatně demokracie funguje jenom tehdy,když jsou občané aktivní a jak říkal M.Forman- svoboda funguje pouze tam,kde ji můžeš i zpochybnit.A ještě přihodím- pravda je jako zadek,každý si sedí na tom svém. *25810*
Faktem též je,že informační válka je v plném proudu.


109
n/a
 #7265 

| Předmět: RE:
před 17 hodinami | #7270 (1)

jo, jsou tady takoví, respektive dvě takové staré struktury *29256*


13
n/a
 #7265 

| Předmět: RE:
před 16 hodinami | #7272 (1)

Pod vlivem mainstreamu a médií jsou všichni, snad kromě poustevníků. Na to ovšem lidstvo dojede, ne na virus.

Umělá inteligence a virtuální prostor jde vypnout na celém světě za několik minut a polovina dnešních mladých lidí nikdy neviděla sekerku, konev na vodu nebo svíčky na svícení. Protože když je dostatek inteligence umělé, začne se samovolně snižovat potřeba té přirozené, vrozené.


33
n/a
 #7265 

| Předmět: RE: RE:
před 15 hodinami | #7277 (2)

Mainstream je jedna věc,ale média jako taková jsou hodně rozmanitá.Mnozí lidé jsou rádi jen pod vlivem těch postojů,které jim konvenují- a oponentními se ani nezabývají.Naštěstí zdaleka nejde o většinu,takže žádné "dojetí" neočekávám.
Tvé rozjímání nad umělou inteligencí je předčasně pesimistické.Na­šinci byli vždy národem chatařů a chalupářů,k přírodě se vrací i mladí lidé,boom potkal skauty...


109
n/a
 #7272 

| Předmět: RE: RE: RE:
před 12 hodinami | #7297 (3)

Kolik těch skautů mezi mladými je? Mizivé % a to ještě polovina z nich tam je jen pro to, že tam je Simča, nebo Lukáš. Po návratu ze skautské akce se opět přepnou do režimu virtuál.


1
n/a
 #7277 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 11 hodinami | #7299 (4)

Simča a Lukáš jsou ve skautu?:)
Já myslím, že skaut je už trochu mimo dnešní generaci. Stejně jako tramping, který je už asi mrtvý. Dnes spíš jedou Děti země, Greta, atd. Ale myslím, že ty instagramy, influenceři a youtubeři za krátkou dobu vyjdou z módy a lidé se od toho odvrátí. Ono fotit nahé zadky, dovolenou a snídani na internet je velmi nudné.


35
n/a
 #7297 

| Předmět: RE:
před 15 hodinami | #7276 (1)

Už jsem to tady několikrát komentoval. Svoboda není universální, ale specifický pojem. V různých kulturních okruzích se chápe rozdílně.
Četl jsem vzpomínky jednoho politického vězně v Gulagu. Když je do gulagu vezli, tak prý si ve vagonech broukali melodii sovětské hymny. Široka strana moja rodnaja...kde se praví... ja nikoj takoj strany něznaju gdě tak volno dyšet čelověk.
V gulagu se cítili svobodně. Podobně i u nás se najde dost těch, kteří se cítí dnes být nesvobodni a tvrdí, že režim před rokem 89 byl svobodnější než ten nynější.

Podobné je to i s muslimskou burkou. Bílá Francouzka je toho názoru že burka ponižuje ženu a činí ji nesvobodnou. Muslimská žena se v burce cítí svobodně, ale necítí se svobodně v šatech, jaké nosí evropské ženy.


30
n/a
 #7265 

| Předmět: RE: RE:
před 14 hodinami | #7280 (2)

Vnímání svobody skutečně formují kulturní okruhy,vzdělá­ní,výchova.Ale podstatné jsou podmínky,za kterých jmenované může existovat. *25810*


109
n/a
 #7276 

| Předmět: RE:
před 11 hodinami | #7298 (1)

Mainstream a propaganda jsou dva odlišné pojmy, to bych nezaměňovala. Spousta lidí (nejen tady na západě ale třeba i v Rusku) nevěří mainstreamovým médiím, protože mají pocit, že tyto jim něco tají - proto mají takový úspěch všelijaké konspirační weby jako je aeronet, protiproud a další, které jim tvrdí něco úplně jiného, to co chtějí slyšet, i když to není podloženo ověřenými fakty. Lidi mají prostě sklon věřit tomu, co se jim líbí a co zapadá do jejich názorové mozaiky, i když pro to neexistují žádné důkazy.

Naproti tomu propaganda existuje na všech stranách, stačí srovnat zpravodajství z různých zdrojů, řekněme třeba ČT, BBC, CNN, RT nebo Al-Jazeera. To jsou zpravodajské zdroje, které mají své zahraniční korespondenty na celém světě, takže všechny přinášejí reportáže o hlavních událostech, které jsou zdánlivě neutrální, ale přesto dávají důraz na kritiku svého "vnějšího" nepřítele než kritiku vnitřní, což je právě ta propaganda. Takže západní zpravodajství jako je třeba CNN se rádi navážejí do Ruska, Číny a jiných zemí kvůli jejich vnitřní a zahraniční politice, aniž by byli schopni či ochotni zaměřit svou kritiku sami na sebe (tady platí heslo, že "America first" je jediná správná cesta, i kdyby se USA zmítaly v občanské válce), zatímco když člověk sleduje ruská média v anglicky mluvících zemích (RT), tak si všimne, jak se ten přístup mění - RT se zase s oblibou věnují kritickým rozborům potíží, kterým čelí nejenom současná Amerika, Británie, ale především EU, aniž by věnovali příliš mnoho pozornosti kritice problémů vlastních - to už patří k té podstatě propagandy.:-)
Nejlepší je čerpat info z různých zdrojů, jen tak si člověk může udělat víceméně neutrální názor.


9
n/a
 #7265 

| Předmět: RE: RE:
před 9 hodinami | #7301 (2)

To je rozumný pohled. Já ještě spoléham na moudre lidi, kterým věřím. Mam par takových, kdo jsou pro mě takovou smerovkou v chaosu. Něco jako býval Karel Kryl, ten jakoby osvetloval temnotu.


53
n/a
 #7298 

| Předmět: RE: RE: RE:
před 4 hodinami | #7313 (3)

To já taky, nikdo není dokonalý a každý máme svou minulost a musíme s ní umět žít. Já se netajím s tím, že jsem rusofil - koneckonců, z matčiny strany jsem poloviční Ruska a moji oblíbení autoři už od dětství byli Dostojevskij, Puškin a Gogol, zatímco z hudby poslouchám Vysockého a našeho Nohavicu, který Vysockého taky překládal. To neznamená, že nekriticky vnímám současnou ruskou politiku, na druhé straně ale myslím, že Putin si vede celkem dobře, a na rozdíl od západních politiků má pořád ve své zemi velkou popularitu. Političtí oponenti typu Navalného nemají nejmenší šanci uspět ve volbách, tak se aspoň snaží získat pozornost těmito směšnými pokusy navodit dojem, že jim jde o život. Stejně trapné jako pokusy o diskreditaci syrské vlády falešnými obviněními z bombardování civilistů a nemocnic. Prostě studená válka pořád pokračuje, a EU se bohužel chová jako vazal USA, místo aby sledovala své vlastní zájmy, které nejsou v rozporu s těmi ruskými.


9
n/a
 #7301 

| Předmět: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 15:01:01 | #7229

Ruský opozičník Alexej Navalnyj byl otráven nervově paralytickou látkou, jejíž stopy byly zjištěny na prázdné lahvi od vody z Navalného hotelového pokoje v sibiřském městě Tomsk. Kritik Kremlu tedy nebyl otráven na místním letišti, jak se dříve myslelo, uvedl Navalného tým. Své podezření ve čtvrtek zveřejnil společně s videem z Navalného hotelového pokoje.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/opozicni-politik-alexej-navalnyj-rusko-otrava-nervove-paralyticka-latka-novicok-tomsk.A200917_132623_zahranicni_dtt

To je teda opravdu fraška k popukání.:-) Navalnyj už neví jak by na sebe upoutal pozornost. Akorát by to měl ten jeho tým příště nainscenovat nějak líp, aby to vypadalo trochu hodnověrněji - takhle už je to opravdu spíš k smíchu, nejdřív prý ho otrávili na letišti, teď zas v hotelovém pokoji, ale hlavně že už zase dýchá - asi to byl nějaký prošlý novičok.:-)


9
n/a

| Předmět: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 15:19:30 | #7230 (1)

asi tak.... *30683*


n/a
n/a
 #7229 

| Předmět: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 16:42:08 | #7232 (1)

Potua psala, že žiješ v demokratické zemi, nic proti, ale mně rozum nebere, jak tyhle nesmysly můžou lidé v západních, demokratických zemích brát. Jak to, že předtím Británie, a teď Německo s vážnou tváří tvrdí, že xy byl otráven novičokem, a to na příkaz samotného Putina. Nemám nic proti kritice kohokoli, ale dělat z lidí debily by snad nemuseli *17904* .


53
n/a
 #7229 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 16:47:59 | #7233 (2)

to je přece politika......Putin vždycky musí být ten nejhorší, ne ? A když se neví nic jiného svede se to na putina...ať otravy, volby, hackerské útoky a plno jiného


n/a
n/a
 #7232 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
před 20 hodinami | #7249 (2)

Já ale většinové veřejné mínění tamních lidí neznám.Jenom tvrdím,že se jej neobávají projevit. *25810*


109
n/a
 #7232 

| Předmět: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 22:40:41 | #7235 (1)

Všechno to vypadá na to, že byl otráven a ruská oficiální místa to připouští. Pokud by zemřel, tak by nebyl první z ruské oposice.


30
n/a
 #7229 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
18.09.20 23:14:51 | #7243 (2)

Pokud vím, ruská oficiální místa zatím nic takového nepřipouští. Podle nejnovějších oficiálních zpráv z Ruska je to pouze provokace západu, za účelem zavedení nových sankcí. Že byl Navalnyj otráven zatím tvrdí pouze ta německá laboratoř, která ale odmítla poskytnout nějaké důkazy.

Earlier this month, the German military’s chemical weapons lab proclaimed that Navalny was poisoned by a nerve agent from the notorious ‘Novichok’ family. However, Russia’s attempts to inquire into these serious claims are stuck in a bureaucratic game of ping pong, Lavrov says. “Germany says it can’t tell us anything, they tell us to go to the Organization for the Prohibition of Chemical Weapons [OPCW]. We went there several times. Ask Berlin, they say,” the foreign minister revealed.
https://www.rt.com/russia/501033-lavrov-navalny-skripal-allegations/


9
n/a
 #7235 

| Předmět: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
18.09.20 23:33:11 | #7246 (3)

Novičok není tak dostupná látka jako jiné jedy jako třebas kyanid. Novičok mají v Rusku na skladě jen vojenské a bezpečnostní složky. Takže když je někdo novičokem otráven tak je dáno jasně najevo odkud fouká vítr. Tak jako když mafie někoho odklidí dá jasně všem najevo, kdo za smrtí (zrádce) stojí.


30
n/a
 #7243 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 20 hodinami | #7248 (4)

Jj,takhle prostě to musí zvenku vypadat.Německý expert Trapp k tomu mj.řekl:
"Schopné vyrobit novičok jsou také zařízení, která s takovými látkami pracovala za účelem ochrany. Publikováno to bylo například z bývalého Československa a z Íránu.Mezi takové laboratoře však patří i výzkumné zařízení v britském Porton Downu, které nervově paralytickou látku zkoumalo."

https://www.lidovky.cz/svet/novicok-pochazi-ze-statni-laboratore-tvrdi-expert-odkazuje-take-na-byvale-ceskoslovensko-a-iran.A180404_155340_ln_zahranici_ele


109
n/a
 #7246 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl…
před 15 hodinami | #7273 (5)

Novičok může vyrobit spousta lidí, kteří se třebas zabývají vývojem léků, anebo třebas ilegální produkcí drog. Musí mít odpovídající zařízení, aby se sami neotrávili anebo obrovskou odvahu.


30
n/a
 #7248 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl…
před 14 hodinami | #7284 (6)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 11 hodinami | #7300 (4)

Jenže vy jste psal, že "všechno to vypadá na to, že byl otráven a ruská oficiální místa to připouští", což není pravda, tak jsem vás opravila. Ruská oficiální místa nic takového nepřipouští. Zatím víme jenom to, že nějaká německá laboratoř a zřejmě i německé tajné služby hovoří o otravě "novičokem" nebo nějakou nervově-paralytickou látkou, která má stejné účinky, ale žádné důkazy o tom neposkytly, ani ruské straně, která je o to žádala. Proto vyvozovat z dané situace, že "novičok mají v Rusku na skladě jen vojenské a bezpečnostní složky, takže když je někdo novičokem otráven tak je dáno jasně najevo odkud fouká vítr", je silně zavádějící. Ruská vláda nemá žádný zájem na tom, aby na sebe takovým primitivním způsobem přivolávala pozornost a riskovala uvalení dalších sankcí, případně čelila případným potížím v dokončování plynovodu North Stream 2, takže pokud někdo takhle okatě "vraždí" politické oponenty, aniž by to na nich zanechalo nějaké větší zdravotní následky, lze spíš spekulovat o tom, že za tím stojí nepřátelé Putina.:-)


9
n/a
 #7246 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl…
před 6 hodinami | #7305 (5)

Napsal jsem to v příspěvku 7262


30
n/a
 #7300 

| Předmět: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
před 20 hodinami | #7247 (1)

Pokud chce někdo zavařit Putinovi,otráví jeho největší kritiky.To je zkrátka axiom. *25810*


109
n/a
 #7229 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
před 18 hodinami | #7262 (2)

Myslím že ne, princip konspirace je důmyslnější. Tím co se stalo by Putin vyrobil mučedníka a oslabil svou pozici. Pokud to vyloženě není zpackaná akce, tak se noví aktéři hledají v dtuhém sledu, tedy v samotné ruské opozici a těm se nabídne diskréně postup, Staré heslo nepřítel mého nepřítele je můj přítel má ještě mnoho dalších matematických kombinací, ale tomu sotva uvěří někdo, kdo v té branži nepracoval.


33
n/a
 #7247 

| Předmět: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 16 hodinami | #7271 (3)

Jaképak zase ne. *29716* Já přeci netvrdím,že Putinovi nemůže chtít zavařit i jeho tamní opozice.Kritika západního světa,další uvalení sankcí a oslabení Putinovy pozice se může hodit kdekomu.Mě osobně to připadá jen jako další pokračování kauz předchozích - Litviněnko,Skripal.


109
n/a
 #7262 

| Předmět: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 15 hodinami | #7278 (3)

Carům ani generálním tajemníkům nikdo na Rusi veřejně neodporoval. Kdyby někdo něco takového dělal, vzbuzoval by v "obyčejných lidech" pohoršení a autorita státu by se povážlivě kymácela. Nejde tedy o Putina ani o Navalného. Jde o stát a společenskou stabilitu. Putin musí "harmonisovat společnost", jinak by to tam dopadalo jako u nás.


30
n/a
 #7262 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 4 hodinami | #7314 (4)

No tak vzhledem k rozloze Ruské Federace, která zahrnuje několik časových pásem a spoustu etnicky odlišných území, podobně jako Čína, tak to jinak ani nejde, ten režim tam musí být nutně autokratický a ne přespříliš liberální, jinak se celá země rozpadne.


9
n/a
 #7278 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
před 17 hodinami | #7267 (2)

Nekdo mozna, ale urcite ten nekdo nebude ze zapadu, vzdyt Putin ma mnohonasobne lepsi reputaci na zapade, nez Trump... a dalsi


53
n/a
 #7247 

| Předmět: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 17 hodinami | #7269 (3)

V bývalých ruských satelitech ne.Zvlášť v ČR je- in- bojovat v dávno vyhraných bitvách a pozdní "boj" proti Rusku je obzvlášť sexy.


109
n/a
 #7267 

| Předmět: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 14 hodinami | #7279 (3)

Nic nového pod sluncem. Někde jsem četl bonmot, že francouzský ministr vnitra za Napoleona Fouché se před ruským velkoknížetem vyjádřil, že Francouzi obdivují ruského cara Alexandra I a francouzský národ. S Napoleonem je tomu naopak.


30
n/a
 #7267 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl zase…
před 14 hodinami | #7285 (4)

A kdo dnes na Západě veřejně Putina aspoň obhajuje? *29716*


109
n/a
 #7279 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl…
před 13 hodinami | #7293 (5)

To že se Putinovi daří, vidí každý racionálně uvažující analytik.


30
n/a
 #7285 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už byl…
před 12 hodinami | #7295 (6)

*29716* Na uvalených sankcích,vč.zas­tavené stavby podmořského plynovodu Nord Stream 2 i deklarované odpovědnosti za útoky na své opozičníky sice velký zdar nevidím,ale předmětem mojí otázky bylo něco jiného- kdo Putina na Západě otevřeně obhajuje? (Tedy kromě našeho MZ.) *25810*


109
n/a
 #7293 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už…
před 9 hodinami | #7302 (7)

tipnu si: nikdo...


13
n/a
 #7295 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už…
před 9 hodinami | #7304 (7)

Otevřeně nikdo, ale obchoduje se s Ruskem čile, jen se o tom nemluví


n/a
n/a
 #7295 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už…
před 6 hodinami | #7306 (7)

A proč by měli Putina hájit ? Podobně měl by Putin či Lukašenko hájit Kurze z Rakouska ?


30
n/a
 #7295 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Navalnyj už…
před 6 hodinami | #7307 (7)

Nord Stream je prkotina, ale Rusko má želízka v ohni v Sýrii, v Libyi, Iránu...Vojenské posádky ve Střední Asii, ovládá Kavkaz jako za sovětských časů...


30
n/a
 #7295 

| Předmět: RE: RE: Navalnyj už byl zase otráven:-)
před 9 hodinami | #7303 (2)

Sakrální oběť se tomu říká.


53
n/a
 #7247 

| Předmět:
17.09.20 13:56:51 | #7174

Bude tu vůbec Babiš moct pracovat, když mají Slováci od zítřka to omezení?


35
n/a

| Předmět: RE:
17.09.20 17:46:56 | #7196 (1)

*29716* Má i české občanství.


109
n/a
 #7174 

| Předmět: RE:
17.09.20 13:22:42 | #7173 (1)

Sousední Německo vsadilo na lidskou ohleduplnost a celkovou spolupráci všech stupňů systému veřejné péče -hlášení infekcí,vyhledávání kontaktů,kontroly karantény a provádění testů(vč.těch zdarma).
Pro zajímavost-
https://www.forum24.cz/cesi-otestovani-ve-svycarsku-a-v-rakousku-popisuji-zcela-jinou-zkusenost-nez-jakou-skyta-tuzemsky-system/


109
n/a
 #7171 

| Předmět: RE: RE:
17.09.20 14:03:27 | #7175 (2)

Ze je test zadara je skoro zazrak.


53
n/a
 #7173 

| Předmět: RE: RE: RE:
17.09.20 16:47:50 | #7183 (3)

A zároveň klíčem ke zvládnutí nemoci. *25810*


109
n/a
 #7175 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 17:09:54 | #7191 (4)

Myslíš, že snad ten test někoho uchrání ? Jednak se na výsledek čeká dost dlouho a také za půl hodiny na mě může někdo "prsknout" a je to úplně vše jinak. Za mě osobně se mi zdá těch 1700,- docela drsná pálka


n/a
n/a
 #7183 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 17:25:26 | #7195 (5)

Každý ví na čem je-zda má obyč.virózu,nebo covid- a podle toho se postupuje,tzn­.setrvá v karanténě,je mu poskytnutá adekvátní léčba,bude dbát na to,aby nikoho dalšího nenakazil,poskytne informace pro trasování...Tes­tování probíhá za naprosto odlišných podmínek,na výsledky se nečeká déle,než 24 hodin.Nově dokonce-
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vysledky-do-ctvrthodiny-svycarska-firma-nabidne-nove-rychlotesty-na-koronavirus-40335986


109
n/a
 #7191 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 18:47:23 | #7199 (6)

nepůjdu na to, tak mě to nějak moc nezajímá...zatím


n/a
n/a
 #7195 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 22:44:42 | #7236 (4)

Diagnostika je klíčová pro zvládnutí jakékoliv nemoci. Vzhledem ke zmatkům jaké provázejí odběry to působí tak, že se toho od března moc nezlepšilo. Doba klidu koronaviru přes prázdniny se propásla.


30
n/a
 #7183 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 20 hodinami | #7250 (5)

Bohužel.Je mi líto,ale tohle je především věc ministerstva zdravotnictví-napřít úsilí do vybavení hygienických stanic,odběrových míst a testovacích laboratoří.(Namísto dárečků pro lázeňské hosty,důchodce atd.)


109
n/a
 #7236 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 14 hodinami | #7281 (6)

Vybavení je obstojné, ale ta organisace je často přímo strašná. Nejen ve zdravotnictví....


30
n/a
 #7250 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 14 hodinami | #7286 (7)

Ani vybavení nestačí.Základem je stále tužka a papír,nějaká mobilní testovací zařízení dojíždějící za lidmi,neexistují.


109
n/a
 #7281 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 13 hodinami | #7294 (8)

Mobilní testovací místa nejsou zapotřebí. Stačilo by mobilní odběrové místo : řidič + sestra. Třebas v jedné osobě. Mohl to zařídit třebas Babiš. Když z Penamu dokážou 6 hodin po upečení chleba jej dodat i do nejzazší prodejny. Jenže kdo má u nás na Babiše ? Ani ministra dopravy nedokázali najít, musí to vše dělat na zástup ten Havlíček. To víte nejsou lidi. Jen ten koronavirus je dokáže najít.


30
n/a
 #7286 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 12 hodinami | #7296 (9)

Tak jsem to mínila-přesně jako to bylo v tom odkazu.


109
n/a
 #7294 

| Předmět: RE:
18.09.20 16:13:15 | #7231 (1)

Vláda je vážně bere, ale moc toho nenadělá, jsme v demokracii a ta je o mnoho pomalejší, než diktatura, smiřmě se s tím. Pokud se sami nezačneme chovat aspoň trochu ukázněně, ohleduplně a to dobrovolně, a budeme jen nadávat na neschopnou vládu a její chaotická (rozuměj operativní) nařízení, bude mnohem hůř. To je ukázka toho, kam vede představa, že svoboda a demokracie je neomezeným právem každého a znamená, že si může každý dělat co chce. Teď přece můžeme, když už nám to komunisti nezakazují. Jenže bakteriíím a virům je to jedno.


33
n/a
 #7171 

| Předmět: RE: RE:
před 19 hodinami | #7251 (2)

Problém je,že je bere vážně až teď.Neprofesi­onalitu přeci nelze omlouvat demokracií! Právě v demokratické zemi potřebují občané profesionální vedení-v případě epidemií jednotné pokyny,které si neprotiřečí.Teprve potom lze chtít po občanech jejich úzkostlivé plnění.


109
n/a
 #7231 

| Předmět:
17.09.20 08:35:22 | #7158

Raději sem pište vsedě u počítače, ne ve stoje z mobilu. Akce, kde je současně více než 10 stojících, jsou nepovolené.


35
n/a

| Předmět: RE:
17.09.20 08:58:42 | #7164 (1)
*29716*

109
n/a
 #7158 

| Předmět: RE:
17.09.20 15:47:55 | #7180 (1)

Já píšu vleže na gauči doma, takže neporušuji skoro žádná pravidla, teda aspoň přes den. Jsem totiž tento týden v karanténě, po návratu z Chorvatska (Chorvatsko je totiž od konce srpna v Anglii na seznamu zemí, kdy po návratu z nich člověk musí do karantény, zrovna tak jako Česko). Takže toho využívám nejen k odpočinku a čtení, ale i k různým domácím pracím - dnes jsem například ráno umyla okna v kuchyni, což bych jinak asi časově nezvládla.:-)
Karanténu porušuji akorát k večeru, kdy jezdím někam do přírody na procházku, což je sice zakázané, ale dělám to pro své zdraví (nejen fyzické ale i psychické), a nikoho tím neohrožuji, takže za to riziko, že mě chytí a budu platit pokutu, to stojí.:-)


9
n/a
 #7158 

| Předmět: RE: RE:
17.09.20 16:49:52 | #7185 (2)

Další dobrou variantou je,pro jednou dovolenou v zahraničí vynechat. *25810*


109
n/a
 #7180 

| Předmět: RE: RE: RE:
18.09.20 14:34:47 | #7226 (3)

To je dobrá varianta pro ty, co mají třeba chalupu někde na samotě nebo v horách - to já bohužel nemám. Ale prý to letos udělala spousta lidí v ČR, takže všude bylo narváno i v těch tuzemských destinacích jako jsou Krkonoše nebo Jeseníky, takže to by se mi nelíbilo, já mám radši samotu.:-) A do Chorvatska jsem letěla až teprve koncem srpna, kdy už se většina turistů vracela z dovolené doma, takže už tam naštěstí nebylo tolik lidí, tak jsem si to opravdu užila a ničeho nelituji, navzdory karanténě.:-) I když nějaký ten virus jsem tam taky myslím chytla, nebo jsem ho tam dokonce přivezla z Anglie, protože pár dní mně bylo trochu blbě, i po návratu do Anglie, ale už to je zase dobrý.


9
n/a
 #7185 

| Předmět: RE: RE:
17.09.20 17:21:51 | #7194 (2)

V Britanii plati samozavinenou karantenu? Proto ti to neva! *4470*


53
n/a
 #7180 

| Předmět: RE: RE: RE:
17.09.20 17:50:12 | #7197 (3)

To je samozřejmě výhoda,ale mě jde spíš o princip. *25810*


109
n/a
 #7194 

| Předmět: RE: RE: RE:
18.09.20 14:47:32 | #7228 (3)

Tak šéf původně očekával, že si tu karanténu vyberu jako další placenou dovolenou, ale já jsem za posledních 5 měsíců, kdy jsem jako jediná docházela do kanceláře a všichni ostatní pracovali z domu, nadělala tolik přesčasů, že by to stačilo aspoň na další 3 týdny dovolené. Dokonce i když jsem měla oficiálně dovolenou ale nikam jsem nemohla jet, tak jsem pořád chodila do práce, abych se aspoň nějak zaměstnala. Takže jsem oznámila svému šéfovi, že buďto si tu karanténu vyberu namísto těch přesčasů, nebo ať mně to zapíše jako "sick leave" (nemocenskou), ale svoji dovolenou (annual leave) na to utrácet nebudu.:-)


9
n/a
 #7194 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7252 (4)

Nejspíš bych se chovala úplně stejně. *25810*


109
n/a
 #7228 

| Předmět: RE:
16.09.20 13:15:41 | #7143 (1)

Že je běloruský diktátor Alexandr Lukašenko naprostá politická kreatura, to víme dávno. Ovšem způsoby, kterými se snaží v posledních týdnech potlačit nenásilné protesty občanů, svědčí i o jeho zbabělosti. Obklopen svými gorilami se nechává fotit se samopalem a vyhrožuje národu, ale mezitím posílá policisty, tajné agenty a vojáky, aby mlátili a zavírali protestující ženy a dívky. To je příkladem neobyčejné nízkosti a pokřiveného charakteru.
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/102930/evropa-by-mela-zakrocit-lukasenko-je-nechutny-zbabelec-ktery-nechava-mlatit-bezbranne-zeny-a-divky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=Vr5nngrIkhT-202009161104&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


13
n/a
 #7142 

| Předmět: RE: RE:
16.09.20 15:24:10 | #7153 (2)

Lukašenko je sice možná vládce s diktátorskými sklony, ale furt lepší on než kdyby tam nastrčili nějakého prozápadního tajtrlíka, který by v Bělorusku vyvolal občanskou válku, tak jako na Ukrajině. Ten článek v Reflexu je silně tendenční a zaujatý - Buchert rozhodně není typ nezaujatého a objektivního komentátora.
Že Lukašenko by měl odejít, s tím koneckonců souhlasí i Putin, který mu slíbil obří půjčku, s tím, že Lukašenko zůstane u moci až do příštích (předčasných) voleb. Takže i když každou neděli probíhají obvyklé "protivládní" demonstrace, k žádnému násilí už při nich nedochází - obyčejní Bělorusové taky nijak netouží po ukrajinském scénáři.

„Jednal jste velmi uměřeně a lidsky,“ děkoval dle agentury BelTa Lukašenko šéfovi Kremlu za podporu. Té se mu z Moskvy dostalo ve chvíli, kdy jeho režim čelí na Západě rostoucí izolaci kvůli represím vůči opozici i podezření ze zfalšování srpnových prezidentských voleb.
V předvečer schůzky v Soči však agentura Bloomberg s odvoláním na pět zdrojů blízkých Kremlu napsala, že Putin v oslabeného Lukašenka už nemá velkou důvěru a je připraven podpořit případné předání moci. Jde mu však prý o to, aby dlouholetého prezidenta nesvrhly pouliční protesty.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/putin-slibil-lukasenkovi-obri-pujcku-40336335


9
n/a
 #7143 

| Předmět: RE: RE: RE:
16.09.20 19:03:27 | #7154 (3)

takové černobílé, buď hodný lukašenko anebo zlý západ, jakoby to muselo být jedno z toho a nic mezi tím, kdo tohle černobílé vidění světa podporuje víc? imperialisti z USA, diktátoři z Ruska a podobných režimů anebo někdo jiný?


13
n/a
 #7153 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 08:25:57 | #7157 (4)

Tohle je zbytečné ironizování vč.normalizačního slovníku.Dodes žije ve svobodném světě,takže jaksi pozapomněla,že v Čechii se její poznámka stává nepřípustnou.Ma­instream nám dal dostatečně jasně na vědomí,co si máme o Ukrajině myslet- ozbrojený puč vůči svobodně (za dohledu pozorovatelů OBSE) zvolenému prezidentovi byl správný a za další hrozný děj může výhradně zlá Moskva.
Co se Běloruska týče,informace jsou kupodivu mnohem objektivnější.Nikdo nám naštěstí nezastírá,že Bělorusové chtějí dobře vycházet s Ruskem i se Západem a žádají "jenom" více svobody (pro začátek svobodné volby),kterou jim Lukašenko není ochoten poskytnout. "Ruští diktátoři" nějak vypadli ze své určené role,protože navzdory vzájemným mezistátním smlouvám v tom Lukašenka nechávají plavat. *25810*


109
n/a
 #7154 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 16:48:23 | #7184 (5)

Ty vzájemné vztahy jsou komplikované i tím, že Lukašenko se v minulosti proti Rusku spíš vymezoval, a snažil se navázat přátelské vztahy spíš se západem, viz třeba jeho role jako "mírotvorce" - prostředníka mezi Ruskem a západem během občanské války na Ukrajině, a tzv. "minské dohody" z roku 2015.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/z-diktatora-mirotvorcem-lukasenko-vydela-na-poradani-schuzky-putina-s-porosenkem-239343

Takže Rusové jsou si vědomi, že bez Lukašenka by se jim možná v Bělorusku dařilo ještě líp - otázka je, čím ho nahradit, aby Rusko neztratilo svůj geopolitický vliv.

„Rusko má v Bělorusku zájmy a jedním z nich je možná i odstavit Lukašenka od moci. Před schůzkou se hovořilo o tom, že se na ní Lukašenko možná dozví svůj ortel. Rusko souhlasilo s tím, že by v Bělorusku měla proběhnout změna ústavního pořádku a myslím, že i to během setkání muselo diskutovat – jakou formou bude Lukašenko udržen u moci a na jak dlouho. Rusko nechce dovolit další barevnou revoluci, aby ulice nevyhrála, a zároveň ví, že Lukašenka dotlačí tam, kam budou potřebovat,“ vysvětluje pro iROZHLAS.cz.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/belorusko-putin-lukasenko-soci-schuzka-rusko-evropa-litva-sankce_2009160645_eku


9
n/a
 #7157 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 16:53:26 | #7186 (6)

Janukovyč taky kličkoval mezi Západem a Ruskem,ale přeci jenom Ukrajincům poskytoval o něco víc demokracie.


109
n/a
 #7184 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:48:58 | #7205 (7)

Nejvíc demokracie asi poskytl Porošenko, který bez větších problémů opustil presidentský post poté co prohrál (demokratické) volby. V postsovětské světě dost neobvyklá věc.


30
n/a
 #7186 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 07:56:57 | #7210 (8)

Neobvyklá? Kromě právem zpochybněného výsledku v Bělorusku,nev­zpomínám,že by v bývalých sovětských satelitech prohrané volby někdo ignoroval.
V případě demokrata Porošenka spíš zaráží,že dem.volby prohrál.Obdobně jako u hrdiny Oranžové revoluce Juščenka,nebo Tymošenkové.


109
n/a
 #7205 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 22:49:11 | #7237 (9)

To jako protože byl demokrat, tak měl vyhrát volby ?


30
n/a
 #7210 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7253 (10)

A ne snad? Jak mohli dát lidé přednost nikoliv neznámému Janukovyčovi,kte­rého se za nějaký čas rozhodli odstranit pučem? *833*


109
n/a
 #7237 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 15 hodinami | #7274 (11)

Jako proč nedali přednost proruskému Janukovyčovi a volili protiruského Porošenka.


30
n/a
 #7253 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #7287 (12)

Ale huš.Proč si ve svobodných volbách po neúspěchu bývalého hrdiny Oranžové revoluce Juščenka,vybrali právě Janukovyče?


109
n/a
 #7274 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 13:22:02 | #7225 (8)

Porošenko demokraticky uvrhl zemi do občanské války.


53
n/a
 #7205 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 22:52:20 | #7238 (9)

Porošenko měl na východě Ukrajiny vyhlásit plebiscit a v místech, kde by více jak 50 % chtělo připojit k Rusku, mělo dojít k úpravě hranic.
Podobně se měl zachovat Beneš v roce 1938.


30
n/a
 #7225 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7255 (10)

A proč tak složitě,když stačilo splnit podepsanou smlouvu mezi Janukovyčem a opozicí a uspořádat předč.volby? *833*
https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/54727/ukrajinsky-prezident-a-vudci-opozice-podepsali-dohodu-o-ukonceni-krize.html

(Hitlerovi přeci nešlo jenom o kus československého pohraničí!)


109
n/a
 #7238 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 15 hodinami | #7275 (11)

Volby na Ukrajině nebyly schopny vyřešit vztah Ukrajinců žijících na Krymu a na východě Ukrajiny. Volit se mělo na východě Ukrajiny s tím, že volební výsledek povede k optimálnímu státoprávnímu uspořádání mezi Ukrajinou a Ruskem.
Podobné situaci v roce 1938 a 1992 v Česko-Slovensku.
Na plebiscitu v Sudetech neměl zájem ani Hitler ani Beneš. Nejde jen o tyto dva politiky, ale masy lidí, kteří za nimi stáli a je obdivovala. Masy, která se bála (přímé) demokracie.


30
n/a
 #7255 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #7288 (12)

Zvolený ukrajinský prezident musí být schopen řešit problémy v celé zemi.Jak se část území separuje,k ničemu dobrému to nevede.
Hlavně už sem nestrkejte Hitlera!Taková srovnání jsou k ničemu.


109
n/a
 #7275 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 hodinami | #7308 (13)

Krym se separoval. Protože byli separatisté obyvatelé hlásící se k Rusku, tak s takovou separací čeští panslavisté souhlasí. Nad rozdíl od těch separatistů hlásících se k Německu.
Je to jednoduše ideologický nikoliv politický problém. Podobný tomu zda Biafra se měla odtrhnout od Nigérie v 60.letech. Protože Brežněv se samostatnou Biafrou nepočítal, musela "autentická levice" stát při Nigérii.


30
n/a
 #7288 

| Předmět: RE: RE: RE:
17.09.20 08:57:52 | #7163 (3)

Putin má Lukašenka v hrsti. Lukašenko na setkání s Putinem mluvil o Rusech jako o "starších bratrech". Kdyby byl po roce 1989 šéfem v Praze Štěpán a na Slovensku Mečiar, tak by se stát nerozpadl.


30
n/a
 #7153 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 09:01:30 | #7165 (4)

To by nesměl být v Moskvě Gorbačov.
Co se Putinovy hrsti týče,je stále nějak vlažně rozevřená. *25810*


109
n/a
 #7163 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 14:41:26 | #7176 (5)

Ale jak jednoho chytí...


30
n/a
 #7165 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 16:59:14 | #7187 (6)

Bělorusové mu nikam neutíkají,tudíž je nepotřebuje chytat.Navíc existují vzájemné smlouvy - od poloviny devadesátých let Smlouva o vytvoření Svazového státu + Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti ,což je bezpečnostní smlouva mezi Ruskem, Arménií, Běloruskem, Kyrgyzstánem, Kazachstánem a Tádžikistánem.


109
n/a
 #7176 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:31:38 | #7200 (7)

Pokud Lukašenko tvrdí, že demonstrace proti němu jsou řízeny z Polska a Ceska, tak to znamená že jsou řízeny ze Západu. Putin to vidí jako varování.


30
n/a
 #7187 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:01:36 | #7211 (8)

Tohle varování je nadbytečné,protože na něm není nic nového a pro Putina překvapivého.On těm tendencím čelí setrvale a Lukašenkovi nejspíš zazlívá,že do toho šlape jako slon do porcelánu v zemi,jejíž občané jsou Rusku příznivě naklonění.


109
n/a
 #7200 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 23:08:27 | #7240 (9)

Jak jsem napsal, Putin nemůže dlouhodobě trpět, aby na jeho západní hranici " v bližším zahraničí" docházelo k neklidu a protiruským projevům. Pokud v Bělorusku nenajde vhodnějšího panovníka než Lukašenka, bude jej podporovat.


30
n/a
 #7211 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7256 (10)

Probůh,v Bělorusku nedochází k protiruským projevům! Bělorusové chtějí "jen" svobodné volby a je zřejmé,že Lukašenko je schopen pouze represí.


109
n/a
 #7240 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #7282 (11)

Demonstrovat proti Lukašenkovi, kterého podporuje Putin, je přece protiruský projev.


30
n/a
 #7256 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 hodinami | #7309 (13)

Putin Lukašenka podporuje. Asi nemá moc na vybranou.


30
n/a
 #7290 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 10:05:47 | #7169 (4)

Rozpadl. Slovenským nacionalistům bylo jedno, jestli je tam Klaus, Havel, Pithart, nebo Štěpán, všetko to boli Čehúni. Slováky nacionalismus kupodivu velmi rychle přešel, o Matici slovenské dnes už neslyšíme. Je to jako s tím virem, když se to nechá otevřené a promořené, virus napáchá škody, ale zmizí rychleji. :)


35
n/a
 #7163 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 12:49:55 | #7172 (5)

Ano,to Slováci toužili po samostatnosti a bylo rozumné,že jim byla dopřána.Vcelku rozumím,že se cítili "mistrovaní" a potřebovali se rozvíjet bez nás,ale vedle nás.Řekla bych,že se jim to daří.


109
n/a
 #7169 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 14:47:47 | #7178 (6)

V případě sudetských Němců to byla zrada, v případě Slováků to byla touha po samostatnosti.


30
n/a
 #7172 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 17:01:17 | #7188 (7)

To je zase srovnání! Slováci nás prodali Hitlerovi,vyháněli nás snad ze svých domovů? *29713*


109
n/a
 #7178 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:37:03 | #7202 (8)

Odtržení Slovenska bylo pro Hitlera záminkou pro vpád co Cech. Samozřejmě panslavisté to vidí jinak. Podobně jako pakt mezi Molotovem a Ribbentropem.


30
n/a
 #7188 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:51:17 | #7206 (8)

S Cechy po Mnichovu bylo nejhůř zacházeno v oblastech polského záboru a pak na Slovensku. Nejlépe v Sudetech.


30
n/a
 #7188 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:11:24 | #7213 (9)

Nemíním se s vámi dohadovat o chování nabuzených předválečných Sudetských Němců,protože byste mě ihned obvinil z podpory poválečného divokého odsunu,zastánce revanše a kolektivní viny. *833*
O tomto tématu byl natočen skvělý seriál Vlak dětství a naděje.


109
n/a
 #7206 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 23:03:19 | #7239 (10)

Ten film vycházel z komunistického pojetí českých dějin. I když je pravdou, že značná část českých obyvatel měla za Protektorátu pocity, které ten film navozuje.
Myslím si že vznikly hodnotnější filmy na toto téma, jako třebas Vláčilova Adelheid. Tento film ukazoval na ničivou roli nacionalismu, který decimoval Evropu. Cechy i Němce. Samozřejmě panslavisté to vidí jinak. Válku přece vyvolali Němci !


30
n/a
 #7213 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 19 hodinami | #7257 (11)

Samozřemě,že válku vyvolali nacisté! Jakékoliv ospravedlňování Hitlerova tažení je nepřípustné.To je jako když vraha u soudu hájí jeho nešťastným dětstvím. *833*
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nemci-v-pohranici-vrazdili-cechy-unaseli-zidy-nechme-sebemrs/r~dffe05f0ba8111e8a4d90cc47ab5f122/


109
n/a
 #7239 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #7283 (12)

Druhá válka byla válkou světovou. Už z tohoto důvodu byla jejich příčin spousta.


30
n/a
 #7257 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 14 hodinami | #7291 (13)

A právě tuhle světovou válku bezprostředně rozpoutal německý nacismus.
https://www.novinky.cz/historie/clanek/pred-80-lety-rozpoutal-hitler-druhou-svetovou-valku-zaminku-si-vytvoril-40294987


109
n/a
 #7283 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 hodinami | #7310 (14)

Prostředníků ale měl hodně. Třebas taková smlouva o neútočení se Stalinem, kterou Německo podepsalo ani ne týden před útokem na Polsko.


30
n/a
 #7291 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 14:45:10 | #7177 (5)

Byla to samozřejmě nadsázka, Husák kdyby mohl, tak by Slovensko osamostatnil už v 70.letech. Jenže v Moskvě se rozhodli udržovat status quo a Husák to dobře věděl. Politika je umění možného.


30
n/a
 #7169 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 15:31:45 | #7179 (6)

Tak mě teď napadlo, že jsme vlastně Husáka tehdy vůbec nevnímali jako nějakého tyrana, spíš jako neoblíbeného ředitele, nutné zlo. Štrougala jako schopného člověka, Jakeše jako komickou postavu, Biĺaka jako nechtěně komického, ale zlého dědka. Komunisté v 70tých letech měli takový strejcovský styl. :)

S agresívnějším a razantnějším stylem přišel až Mirek Štěpán a se zlou se potázal. České povaze tohle nesedí...


35
n/a
 #7177 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:42:03 | #7203 (7)

Komunistické Česko-Slovensko bylo diktaturou bez diktátora. Strejcovitý Gottwald nepůsobil dojmem diktátora, ani když si oblékl generálskou uniformu. To takovému Francovi uniforma padla tak, jako Stalinovi. Husák byl takový lišák, dost podobný Tisovi. Cítil se být presidentem Slováků a Slováci ho tak brali.


30
n/a
 #7179 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 07:47:25 | #7208 (8)

Ano, Gottwald vypadal v generálské uniformě jako Josef Švejk. Neměl v sobě důstojnost, noblesu a eleganci Masaryka, Beneše a vlastně ani Háchy a Moravce. I Gottwaldova manželka v norkovém kožichu a šatech od Podolské vypadala, jako když jde pro brambory. I po smrti dopadl Gottwald nedůstojně, měl být vystaven jako Stalin a Lenin, ale sovětští experti zkazili mumifikaci a mrtvola smrděla a rozpadávala se, tak byla spálena.


35
n/a
 #7203 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 07:54:04 | #7209 (9)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:31:37 | #7218 (9)

A možná i proto byl svého času schopen přesvědčit tolik zbídačených a ponížených. *25810*


109
n/a
 #7208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 09:02:50 | #7220 (10)

Mimochodem, skutečný Josef Švejk žil opravdu v domě vedle hostince U Kalicha a byl poslán z vojny domů pro neschopnost. Hašek se tam s ním zřejmě seznámil. Ostatní vlastnosti postavy ale Hašek čerpal odjinud. Tento Josef Švejk zemřel až v roce 1965 a jako idiot nevypadal. :)
https://www.google.cz/imgres?imgurl=https://svejkmuseum.cz/new/images/svejk_josef5.JPG&imgrefurl=https://svejkmuseum.cz/new/slovnik/r_svejk.htm&tbnid=iZHp6AO2Fvh0NM&vet=1&docid=ZsEtj-rNj7MvMM&w=573&h=799&source=sh/x/im


35
n/a
 #7218 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:43:42 | #7219 (9)

Ani potomci ho nechteli vzit do rodinneho hrobu..


53
n/a
 #7208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 10:22:52 | #7221 (10)

Kvalitní článek,jeden z mála který se mu takto zevrubně věnuje-počínaje kupodivu vzdělaným Gottwaldem coby pozoruhodným politickým talentem,k pozdějšímu vrahovi a nejhorší postavě československých dějin.
https://www.respekt.cz/tydenik/2008/8/gottwald-neznamy-pribeh


109
n/a
 #7219 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.20 11:01:10 | #7222 (11)

Dobrý článek. Gottwald působil jako bodrý chlapík, ale byla to tragická postava a zřejmě rozpolcená duše. Notoričtí alkoholikové šťastní nebývají a snaží se něco přepít. Stalin ho neuznával, byl zcela v područí sovětských poradců. Zajímalo by mě, co si ve svých posledních dnech opravdu myslel....


35
n/a
 #7221 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.20 11:27:48 | #7224 (12)

Myslim si, ze mel dost podobny problem jako Hitler,, oba byli z malych pomeru a meli na sebe vysoke naroky, precenovali se a jelikoz se jim nepodarilo je uplatnit, dali se jinym smerem na politiku, oba byli ve sve podstate zamindrakovani a proto i kruti.


53
n/a
 #7222 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
18.09.20 14:40:30 | #7227 (13)

Hitlerovy velikosti nedosáhl-vyhladit s povrchu zemského celé rasy,to v programu skutečně neměl.


109
n/a
 #7224 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 hodinami | #7311 (14)

Gottwalda s Hitlerem nejde srovnávat. Byl to politik jiné váhové kategorie. Hitler by suverén , Gottwald byl lokaj.


30
n/a
 #7227 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 13 hodinami | #7292 (11)

Článek je sice kvalitní, ovšem Gottwald zas takový génius nebyl. Chybělo mu vzdělání, neměl ani střední školu. Nejenže neměl vzdělání, neměl ani organizační schopnosti. To všechno asi viděl Stalin a chtěl jej vyměnit za někoho přijatelnějšího. Třebas toho Svermu.
Celý Vítězný Unor nebyl ani tak v režii Gottwalda jako toho Zorina. A po Vítězném Unoru přišel Gottwald na to, že ho má Stalin v hrsti. Ze ho může kdykoliv odklidit, jako toho Masaryka. Únorový triumf tím pádem Gottwalda definitivně zničil. Zcela propadl alkoholu a nechal jiné aby za něj vládli. Stalin se už neměl čas jeho osobou zajímat. Zvolil si za svého favorita Čepičku, který měl z celého komunistického vedení asi nejlepší organizační schopnosti. Rozhodnutí o Gottwaldově odvolání z čela státu a Strany nechával na Pánubohu. Jenže nakonec jím byl Stalin odvolán dříve než Gottwald.


30
n/a
 #7221 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 23:11:38 | #7241 (9)

Kdyby se Hácha oblékl do generálské uniformy, tak by v ní vypadal jako ten Gottwald.


30
n/a
 #7208 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 17 hodinami | #7263 (10)

Ne. Hácha byl smutná, tragická postava a dostal se do neřešitelné situace. Manželé Gottwaldovi byli pár jak z karikatur Josefa Lady.


35
n/a
 #7241 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 17:05:12 | #7189 (6)

Za 2.sv.války byl G.Husák odpůrcem Tisova fašistického Slovenského státu. Byl členem hnutí odporu a aktivně se účastnil SNP- byl místopředsedou povstalecké Slovenské národní rady a místopředsedou Komunistické strany Slovenska.V té době zastával názor, že Čechy i Slovensko by měly být připojeny k SSSR, později byl ale zastáncem společného státu Čechů a Slováků!!


109
n/a
 #7177 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:46:38 | #7204 (7)

Na Slovensku se provozovalo za války něco na způsob "národního usmíření". Z toho byli vyloučeni Židé, nikoliv však (slovenští) komunisté. Husák celkem spokojeně žil v Bratislavě. Vězněn byl po krátkou dobu Široký , možná proto, že se hlásil k maďarské národnosti.


30
n/a
 #7189 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:17:01 | #7214 (8)

Mnozí Slováci tolik stáli o samostatnost,že se spojili i s Hitlerem.Husák mezi ně evidentně nepatřil.


109
n/a
 #7204 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 23:13:50 | #7242 (9)

Těžko dnes spekulovat o tom co Husákovi běželo v hlavě před bitvou u Stalingradu.


30
n/a
 #7214 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7258 (10)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 5 hodinami | #7312 (11)

Nechce se mi věřit, že tak mazaný politik a intelektuál jakým byl Husák, věřil do smrti v komunismus. Domnívám se , že za normalizace už ne.


30
n/a
 #7258 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 16:31:24 | #7182 (4)

Lukašenko je proti Putinovi pouhý diletant, Putin je mnohem lepší "šachový hráč", který má promyšlené tahy na šachovnici hodně dopředu, ale v případě Běloruska je to těžké odhadnout, co přesně zamýšlí, protože Rusko sice potřebuje udržet svůj geopolitický vliv v Bělorusku jako v nárazníkové zemi, ale vzhledem k tomu, jak je Lukašenko v zemi nepopulární, hledají spíš někoho, kdo by ho mohl teoreticky nahradit ale současně by byl prorusky orientovaný (víc než Lukašenko, který se proti Rusku v minulosti spíš vymezoval).


9
n/a
 #7163 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 17:08:57 | #7190 (5)

Není divu,že si Putin nevážil Janukovyče,ani Lukašenka.Oba jen kličkovali a prodali by svého spojence za pár stříbrných.


109
n/a
 #7182 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.09.20 21:57:04 | #7207 (6)

Bělorusko s Ukrajinou jsou pro Rusko Západem. Jako bylo pro SSSR Polsko, Maďarsko, NDR a Cesko-Slovensko.
Rusko vidí v událostech na západ od svých hranic hrozbu pro sebe sama. Jako bylo Polsko se Solidaritou , Maďarsko s protikomunistickým povstáním a CSSR se svým reformním komunismem zdrojem krizí pro SSSR a jednou z příčin jeho zániku.


30
n/a
 #7190 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 08:21:04 | #7215 (7)

Bělorusko je pro Rusko spřátelenou,doslova bratrskou zemí,protože k těm citům nejsou Bělorusové nucení silou.
Ukrajina doplatila na to,že šla s pány na led.Dá se říct,že byla účelově zneužitá a ono to nedopadlo.


109
n/a
 #7207 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.09.20 23:17:07 | #7244 (8)

Podobně asi byli zneužiti a podvedeni čeští panslavisté v Listopadu 89. Anebo už tehdy to prohlédli ?


30
n/a
 #7215 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 19 hodinami | #7259 (9)

Máte pocit,že jsou Bělorusové Ruskem podvádění? V čem to příp. spočívá? *29713*

(Prosebníci,kteří v r.89 neuspěli u Gorbačova,byli jistě zklamáni.)


109
n/a
 #7244 

| Předmět: Přestaňme se konečně strašit koronavirem
15.09.20 15:36:55 | #7089

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se lidé měli přestat strašit koronavirem. Babiš to řekl na setkání se středočeskými starosty v době, kdy v ČR přibývá denně více než tisíc potvrzených případů a vláda nařídila lidem nosit roušky v dopravě i ve vnitřních prostorách veřejných budov.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prestanme-se-strasit-koronavirem-doporucuje-babis-40336394

V tom s ním naprosto souhlasím. Většina lidí už všechny ty mediální hlášky různých imunologů a jiných expertů bere s rezervou, akorát je těžké vyhnout se všem těm mediálním hláškám, kterými jsme každodenně bombardováni ze všech stran, a některým vládním nařízením, která nedávají moc velký smysl, jako je například povinná karanténa pro každého, kdo se odněkud vrátil nebo se setkal s někým, kdo je podezřelý že má virus atd. Já jsem momentálně tento týden taky v karanténě tady v Londýně, po návratu z Chorvatska, kde jsem byla na dovolené, ale užívám si to jako takovou "prodlouženou dovolenou", a tajně jezdím vypouštět viry ven do přírody, kde je tento týden doopravdy krásně - lidem se snažím vyhýbat, a stromům a kytkám to snad nevadí.:-)


9
n/a

| Předmět: RE: Přestaňme se konečně strašit…
15.09.20 15:42:33 | #7090 (1)

Strach mohou vyvolávat média a opozice,která si na situaci přihřívá svou polívčičku.Babiš jim jen nahrává zmatečným jednáním.


109
n/a
 #7089 

| Předmět: RE: RE: Přestaňme se konečně strašit…
15.09.20 16:09:22 | #7097 (2)

Strach mohou mít snad už jenom ti, co celou dobu striktně dodržovali všechna nařízení, ať už to dávalo smysl nebo ne, odepřeli si dovolenou i vycházky venku "bez roušky", virem si neprošli, a teď budou čelit dlouhé zimě a různým neduhům včetně chřipky, a navíc se k tomu dřív nebo později přidá ta ekonomická krize a nezaměstnanost...
Teďka sice straším pro změnu já, ale doufám, že se mě to týkat nebude.:-)

Babiš je tak trochu tlučhuba jako britský premiér Boris Johnson - akorát že Boris už se od té doby, co překonal nákazu na vlastní kůži v nemocnici, k této problematice nevyjadřuje skoro vůbec, což je od něho moudré.:-)


9
n/a
 #7090 

| Předmět: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
16.09.20 08:08:11 | #7125 (3)
| Předmět: RE: Přestaňme se konečně strašit…
15.09.20 16:55:37 | #7109 (1)

Nesouhlasim , Cesko na jare zvladalo pandemii bravurne, zato ted , jak patrno asi moc ne. Virus se sice jaksi umirnil, ale jen navenek, zpusobuje kolateralni skody. Aspon to tvrdi zasveceni lekari, napriklad je hodne spontannich potratu a vice srdecnich kolapsu. Ukazalo se, ze jedinou jakz takz spolehlivou ochranou jsou skutecne nenavidene rousky a neustale vetrani.. ekonomicke skody jsou tak obrovske , ze se hospodarstvi hned tak nevzpamatuje, skoncila doba globalizace a nastane patrne chaos, staty se obrovsky zadluzi a nastupujici generace se na strasi ohlizet nebude. Nic pekneho nas neceka, je proto v nasem spolecnem zajmu, aby pandemie co nejdrive skoncila. Demonstrace a vsechny ty pitome protesty jsou zbytecne .


53
n/a
 #7089 

| Předmět: RE: RE: Přestaňme se konečně strašit…
15.09.20 23:09:41 | #7111 (2)

Na jaře jsme se holedbali jak jsme skvělí, jak jsme pandemii zvládli. Jenže už tehdy pronesl Prymula , že by nebylo užitečné epidemii úplně zastavit. A zmínil pojem promořenost. Jenže to se nelíbilo "obyčejným lidem", především těm, jejichž názory sleduje Babiš. Nízký počet nakažených byla přece jeho zásluha. Jenže odborníci byli tehdy toho názoru, že tygra se sice podařilo odehnat, jenže stále chodí kolem.
Babišovo vystupování je odrazem přání jeho (početných) voličů. Chtějí slyšet, že je všechno v pořádku, že je stát ve správných rukách , že bude líp, protože jsme světové jedničky. Lidé kteří mají nějakou odbornost (zdravotní či ekonomickou) musí držet hubu a nepřekážet politikům.


30
n/a
 #7109 

| Předmět: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
16.09.20 15:04:13 | #7152 (3)

Ano, to je zajímavé, ten Prymula se k tomu staví pragmaticky, a kdyby to nechali od začátku na něm, jako to třeba v tom Švédsku nechali na jejich vrchním epidemiologovi, Andersi Tegnellovi, tak tu máme dneska asi docela jiný scénář. Ta čísla nakažených by byla na jaře asi o dost vyšší, ale dneska už by to zase klesalo. Jenomže ve Švédsku zase nemají Babiše, který by trpěl megalomanií, že musí do všeho mluvit. Hlavně teď před volbami.
Tak uvidíme, jaké bude skóre za dalších pár měsíců, ale mám dojem, že tenhle zápas vyhrají Švédové.:-)

„Nemáme tu obnovení epidemie jako v mnoha jiných zemích,“ řekl hlavní epidemiolog Anders Tegnell s tím, že většina Švédů je s celkovým přístupem úřadů spokojena. „Nakonec uvidíme, jak velký rozdíl bude mezi strategií, která je udržitelnější a kterou můžete udržet v platnosti dlouhou dobu, v porovnání se strategií, která obnáší uzávěru, uvolnění, opět uzávěru a tak pořád dokola,“ dodal.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ostrakizovane-svedsko-zari-ma-nejmene-novych-pripadu-covidu-od-brezna-40336518#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=1&dop_req_id=qffYARuqHBp-202009161217&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


9
n/a
 #7111 

| Předmět: RE: RE: Přestaňme se konečně strašit…
16.09.20 08:05:51 | #7124 (2)

Dodes nerozebírá jak jsem to zvládali,či nezvládali,ale píše o zbytečném vyvolávání strachu.Protože ať už má o povaze viru pravdu kdokoliv,musíme to zvládat s rozvahou,jejíž největším nepřítelem je právě strach a panika.(Trochu mi to připomíná přístup k tématu o uprchlících.)


109
n/a
 #7109 

| Předmět: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
16.09.20 13:42:11 | #7144 (3)

Kde je panika?Ja kolem sebe zadnou nevidim, rozumny clovek vi, ze se musi chranit a nevyvolava paniku, kdo se zbytecne vystavuje nakaze, je podle me netolerantni k ostatnim. Plno lidi prichazi o praci a to je desi, , ne ze se mohou nakazit..


53
n/a
 #7124 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
16.09.20 13:45:26 | #7145 (4)

panika, to nevím, kde je, ale třeba za nenosení roušky už zatýkají policajti, včetně donucovacích prostředků a pout za zády...


13
n/a
 #7144 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
16.09.20 13:53:11 | #7147 (5)

Kde? NIkde jsem nic takoveho nevidela, pouze v nekterych castech Nemecka, hlidali destka hriste, pokud rodice nedodrzovali zakaz , mohli dostat 120euro pokutu.Ani v tramvaji, nebo autobuse nikdo zadne pripominky nema, ale automaticky si od takoveho cloveka bez rousky odsednou kus dal.Vsechno je odvisle od charakteru lidskych vztahu, lidi zde nemaji buhvijak radi, nevsimaji se jedendruheho, ale taky nejsou vuci sobe agresivni.i ti s tamvsi pleti se snazu byt nenapadni, pouze pubertaci chodi bez rousky a male deti, jenze to je povoleno. Od 12 do 15 let se nosit nemusi, asi to neni dobre, ale tak to vlada rozhodla.


53
n/a
 #7145 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
16.09.20 14:44:18 | #7151 (5)

Tak vidíš, a v tom to právě je. V Česku se žaluje, donáší a zatýká za takové prkotiny jako nenošení roušky v tramvaji, zatímco Britové to aspoň berou s humorem.:-)

Živý had nemůže v hromadné dopravě sloužit jako náhrada za roušku proti koronaviru. Upozornil na to dopravní podnik severoanglického města Manchester poté, co se v médiích a na sociálních sítích objevily fotografie muže se škrtičem obtočeným kolem krku a úst.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/muz-nastoupil-do-autobusu-s-hadem-kolem-ust-misto-rousky-40336489#seq_no=5&source=hp&dop_ab_variant=1&dop_req_id=aNtqd7NxNou-202009161112&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


9
n/a
 #7145 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
17.09.20 08:37:44 | #7159 (4)

Loret,to bylo pouhé konstatování faktu,že strach a panika je největším nepřítelem rozvážného jednání.
Zda už ji některý našinec reálně pociťuje,to netvrdím,protože to nevím a žádný takový průzkum neexistuje.Soudě podle sebe,já si myšlenky na covid vůbec nepřipouštím(ob­dobně jako na jakoukoliv jinou nemoc) a pouze se chovám ohleduplně.Nemohu ale nepostřehnout,kolik času tomuto tématu věnují média a jak moc ho zneužívá opozice.K tomu jistě lidé imunní nejsou.


109
n/a
 #7144 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
17.09.20 09:02:17 | #7166 (5)

Strach se dá využít při politické kampani. Obratný politik strach vyvolá a následně se nabídne, že společnost ochrání.


30
n/a
 #7159 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
17.09.20 09:08:34 | #7167 (6)

Samozřejmě! Proto jsem napsala,že mi to připomíná zneužívané téma - uprchlíci.


109
n/a
 #7166 

| Předmět: RE: RE: Přestaňme se konečně strašit…
16.09.20 14:39:35 | #7150 (2)

S tím zase nesouhlasím já, na jaře v Česku nebyla žádná "pandemie", jenom obavy z ní, takže kvůli pár nakaženým zavádět plošná opatření a dokonce nouzový stav, zatímco nemocnice a zdravotnická zařízení zejí prázdnotou, protože lidi mají strach jít na běžná vyšetření kvůli jiným potencionálně fatálním onemocněním jako je třeba rakovina, to podle mě není zrovna "bravurní" řešení. A ty spontánní potraty a srdeční kolapsy bych přičítala spíš zvýšenému stresu a panice vzbuzené hrozící "pandemií", než viru samotnému.
Roušky já osobně za žádnou ochranu nepovažuji, ani pro sebe ani pro ostatní. Zvlášť když je mají nosit i ti, kteří nekašlou a neohrožují ostatní. Kdo má strach, že se nakazí, tak ať buďto nechodí ven anebo ať si pořídí nějaký kvalitní respirátor, nějaké bavlněné roušky opravdu nikoho neochrání, ani se přes ně nedá dýchat. V letadle mě museli napomínat, ať si ji natáhnu i přes nos, ale fakt se to nedalo...
Ukazuje se, že nejlíp tu "pandemii" nakonec asi zvládlo Švédsko, sice ze začátku na tom nebyli tak dobře, ale teď už mají to nejhorší za sebou.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ostrakizovane-svedsko-zari-ma-nejmene-novych-pripadu-covidu-od-brezna-40336518#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=1&dop_req_id=qffYARuqHBp-202009161217&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


9
n/a
 #7109 

| Předmět: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
17.09.20 07:21:16 | #7155 (3)

Vyraz pandemie je myslen globalne, nikoliv jen specificky pro Cesko.Neni zas az tak podstate, kolik bylo v ktere zemi nakazenych, jde o to, ze se virus rozsiril po celem svete, proto je vyraz pandemie na miste.Rousky maji i psychologicky vyznam, aby lidi nepodcenovali riziko, v malych cislech nakazenych hraly roli i dalsi opatreni jako omezeny turismus a podobne.Nyni doslo k opacnemu jevu a sice , ze lidi uz jsou unaveni, kaslou na rziko a jezdi tam, kam by ani radeji nemeli. Jasny ukaz dovolenych.Zivoty lidi zrejme nemaji pro mnohe stejnou cenu, chybi respekt ke starsi generaci, ten je predebsim v kazde zemi trochu jiny..Jak dalece jsou rousky ochranou se poradne nevi, ale castecne chrani zcela urcite. Jejich noseni kazdemu vadi, ale prekonejte pohodlnost a berte ohled na stare lidi..k potratum dochazi nikoliv ze strachu z nakazeni , ale ze ztraty zamestnani zeny, nebo i manzela..koho se to netyka, tezko si dovede predstavit situaci tehotne zeny v podobne situaci, totez plati o infarktech, ty vetsinou prichazeji ze soku, spojeneho se ztrtaou zamestnani ..


53
n/a
 #7150 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
17.09.20 16:14:03 | #7181 (4)

To riziko tu bude vždycky, já bych to nechala na každém jednotlivci, nakolik je ochoten se tomu riziku vystavit - tak jak to udělali Švédové. Prostě jenom doporučení a odstupy, ale žádné zákazy nebo povinné nošení roušek - maximálně ve zdravotnických zařízeních a v MHD, rozhodně ne ve školách. Roušky dávají jenom iluzi, že se člověk dostatečně chrání - ve skutečnosti takový člověk většinou nedodržuje ty základní pravidla jako jsou rozestupy, protože myslí, že rouška ho ochrání, takže to může být kontraproduktivní.
K těm infarktům a dalším zdravotním potížím dochází ve velké míře ze strachu spojeného se ztrátou zaměstnání, s tím souhlasím. Ale tím, že se budou pořád zavírat hranice, omezovat cestování a s tím spojený turistický ruch, který je pro spoustu zemí hlavním zdrojem zaměstnanosti, se to bude jenom zhoršovat. Zatím se ta místa dotovala státem, ale to taky nepůjde donekonečna. A až nastane skutečná ekonomická krize, bude umírat víc lidí na pokusy o sebevraždu než na virus (i když je docela možné že i ti sebevrahové co skočí pod vlak budou ve statistikách uvedeni jako že "zemřeli s kovidem", pokud bude provedena pitva a oni budou testovat pozitivně na virus).


9
n/a
 #7155 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
17.09.20 17:10:59 | #7192 (5)

Tohle lze realizovat s ukázněnými a ohleduplnými lidmi. *25810*


109
n/a
 #7181 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
17.09.20 17:19:01 | #7193 (5)

V preplnene tramvaji tezko muzes udrzovat odstup, zrovna tak ve vlaku, vsechno ma sve hranice, na lidech to nechat bohuzel nelze, protoze nekteri jsou neukazneni a nebo na to kaslou.


53
n/a
 #7181 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
17.09.20 17:53:16 | #7198 (6)

V prostředcích veřejné dopravy a obchodech pochopitelně roušky - to platí i ve zmiňovaném Německu.


109
n/a
 #7193 

| Předmět: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
17.09.20 21:34:31 | #7201 (3)

Jarní opatření vlády proti koronaviru byla projevem paniky. Ani ne tak paniky ve společnosti, jako paniky ve vládě. Babiš se obával, že mu začne vymírat elektorát.


30
n/a
 #7150 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se konečně…
18.09.20 08:27:24 | #7217 (4)

No nevím,kulhá to i jako vtip.Copak školní děti a studenti všeho druhu jsou jeho voliči? *29713*


109
n/a
 #7201 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
18.09.20 23:19:36 | #7245 (5)

Školní děti na covid neumírali, především důchodci.


30
n/a
 #7217 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme se…
před 19 hodinami | #7260 (6)

Školní děti mají své rodiče a prarodiče.(Staří lidé neumírají na covid,ale příp.s covidem.)


109
n/a
 #7245 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Přestaňme…
před 19 hodinami | #7261 (7)

Staří lidé mají plno jiných nemocí a ten covid to jen urychlil.


n/a
n/a
 #7260 

| Předmět:
13.09.20 10:55:41 | #6964

Vojtěch na mě působí spíše jako tiskový mluvčí než ministr. Myslím, že Babišovi přesně takový ministr zdravotnictví vyhovuje.


35
n/a

| Předmět: RE:
13.09.20 10:59:47 | #6966 (1)

tak na mě taky působí, babiš potřebuje loajální zaměstnance, ne nějaké odborníky...


13
n/a
 #6964 

| Předmět: RE: RE:
13.09.20 18:24:10 | #6976 (2)

V Agrofertu je ředitel a úředníci. Nikoliv politici a to voliči ANO oceňují.


30
n/a
 #6966 

| Předmět: RE: RE: RE:
14.09.20 08:36:10 | #6990 (3)

Není divu,že voliči neoceňují,pokud je jakákoliv polit.strana rozhádaná a navenek nezní jednotně.Pokud je demokratická,uvnitř to obvykle vře názorovými proudy,ale vždy jsou schopní dojít k jednotnému stanovisku.
ANO je ale nejspíš stále politickým projektem jednoho muže.


109
n/a
 #6976 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 09:52:31 | #6993 (4)

Právě to u ANO voliči oceňují. Ze to je strana Babiše a má jen úředníky (služebníky Babiše) a nikoliv politiky. Politici jsou pro voliče nesympatičtí, podobně jako celý koncept zastupitelské demokracie. A ne posledních 5 let, ale spíš už 150 let.


30
n/a
 #6990 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 10:37:06 | #6994 (5)

Zobecňujete,přes­tože ANO volilo "jen" 30% zúčastněných voličů.
Babiš navíc vstoupil do aktivní politiky až třicet let po r.89- tedy po dlouhém působení klasických parlamentních stran.Co se toho konceptu týče,rozhodně dávám přednost systému parlamentnímu,než prezidentskému.


109
n/a
 #6993 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 10:43:46 | #6996 (6)

30 % je hodně, navíc se to poslední roky moc nemění. To znamená, že ten firemně - sektářský koncept, být jen zaměstnancem, přijímajícím rozkazy osvíceného Mistra, opravdu mnoha lidem vyhovuje.


35
n/a
 #6994 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 12:02:12 | #7007 (7)

Stále musíš brát v úvahu,že jde o 30% z 60% volební účasti.Takže v žádném případě o třetinu obyvatel! *25810* Jeho voliči nejspíš od r.2013 zaznamenali citelnou změnu k lepšímu ve kvalitě svého života-ve srovnání s vládami předchozími-a jeho minulost,charakter i střet zájmů(nesprávně) odsunuli na vedlejší kolej.


109
n/a
 #6996 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 14:19:39 | #7011 (8)

Jenže Babiše podporuje CSSD s komunisty. A to dohromady s ANO představuje preference voličů přes 50 %. Podobně Zemana podporuje přes 50 % respondentů.


30
n/a
 #7007 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 17:15:03 | #7014 (9)

Připomenu,že ČSSD tvořila celá léta koalice s pravicovými stranami,což by podle vaší analogické logiky znamenalo,že voliči ČSSD podporovali pravicové strany. *833*


109
n/a
 #7011 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
14.09.20 22:32:37 | #7027 (10)

Nepíši o pravolevém dělení politiky, ale o "nepolitické politice". Politice bez poslanců, jen s Tatíčkem a jeho služebníky.


30
n/a
 #7014 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
15.09.20 00:34:43 | #7030 (11)

Ale my tatíčka mít musíme. Už celá staletí, i císař František Josef byl pro většinu národů tatíčkem, jenže moc dlouho. Tatíčkem byl třeba Zápotonda nebo Dubček, jenže ti měli moc centrálně v rukou. Dnes se hledá a nenachází tatíček, kterému by stačila jen ta osobní autorita, jako měl TGM. Ten když něco řekl, tak ho poslechla většina ministrů i poslanců.


33
n/a
 #7027 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
15.09.20 07:58:16 | #7036 (12)

Hned druhý výborný příspěvek za sebou od někoho, kdo tu většinou opěvuje Babiše. :)
Tohle je na dlouhou diskuzi. Toho tatíčka hledá snad každý, nejen my. Křesťané mají papeže, kterému dokonce říkají Svatý otec, buddhisté dalajlámu, který se neustále převtěluje, Angličané královnu, nebo krále, Rusové nekriticky a nezdravě zbožňují Putina, který přemůže tygra holou rukou a dá sborné sám 27 gólů a na 50 přihraje.
Na TGM jako tatíčka už podle mě navázal jen jeden muž. Nebyl to suchopárný úředník Beneš, ani pivní strejcové Gottwald a Tonda Harmonikář, kteří víceméně plnili podobnou roli jako Hácha a dohlíželi na dobyté území pro SSSR. Byl to tatíček importovaný, generalissimus Stalin. Jeho kult byl u nás silný, hlásili se k němu mnozí, někteří se za to potom styděli, jiní na to raději zapomněli.


35
n/a
 #7030