ten seznam je tak možno třetinový, oproti seznamu skvělých firem, které
vyvíjely a vyráběly v Československu před srandapučem... 
ten seznam je tak možno třetinový, oproti seznamu skvělých firem, které
vyvíjely a vyráběly v Československu před srandapučem... 
.přesně tak pořád se snaží cosi obhajovat a nepřizná si že vše je v
pryč... 
Z toho omylu tě mohl už dávno vyvést jejich osud po "srandapuči". Tyhle
skvělé firmy byly tak nekonkurenceschopné a vnitřně zadlužené,že
většina z nich padla. 
žádnej omyl se nekonal... to jsou kecy pro ovčany... některé firmy byly
jednoduše plánovaně, díky dosazeným kolaborantům v českých vládách po
srandapuči, jako i díky kolaborantu Havlovi účelově zlikvidovány ve
prospěch zahraniční konkurence... jiné doslova darovány zahraniční
konkurenci...!!! 
Kecy v kleci.Další chytrolín,který ani netuší,jak by to ten Havel mohl konkrétně udělat.
možno si to neuvědomujete... ale Havel byl dosazenou tváří, i když trvale vožralou, teho srandapuče...!!! Měl od svých dosaditelů, Soros, Madelaine Allbright a spol. určité poslání... bohužel, z hlediska své funkce, mohl ovlivňovat v té době politické i společenské dění v Československu, podepisoval zákony... uděloval milosti... spousta státních institucí nekonala a nerozhodovala na základě zákonů... nýbrž na základě doporučení, dosazených mocných... a tak dál...!!!
Fajn.A jak to konkrétně udělal? Držel hochům z ODS pistoli u hlavy? Mohl
ovlivňovat vládu jejíž premiér jej z duše nesnášel? Mohl psát
příslušné zákony? Vždyť i zákon,který by náhodou nepodepsal,mohl
parlament přehlasovat.V tuzemské politice nemohl reálně ani ho..o.
Jediné co mohl- mluvit,nabádat,žádat a jezdit po světě,kde nám dělal
nejlepší vizitku ze všech dosavadních prezidentů.
To snad neni pravda, ze nekdo dokaze vymyslet podobne nesmysly a ze se najdou
jeste navic takovi, co tomu veri! 
A najdou se i takovi, co to zažili na vlastní kůži, cele rodiny bez práce, byl to tvrdý propad a tvrde procitnutí, kdyz zamerne umoznili znicit velké firmy.
Vim, ze nekteri to odnesli, ale nebylo to zcela jiste zamerne, nybrz byl to dusledek prechodu ze socialismu ke kapitalismu, dosud nikdo tou cestou nesel, dalo se cekat, ze to neprobehne uplne bez problemu, mnohe ceske firmy potrebovaly novou technologii, jak jinak se k ni mohly dostat, nez tim, ze je koupila nejak prosperujici velka zahranicni firma? A zas mnohe ceske vyrobky nemohly konkurovat se zapadnimi, sama si vzpominam, nekdy inzerovaly obchodni domy ceske vyrobky, at uz to byla kola, nebo i hracky, nebo sklo a nebyl zajem, prestoze byly velmi levne, nemely totiz prislusne know how..
S tím bych zase až tak nesouhlasila. Je přirozené, že o to, co je běžně k dostání, není takový zájem, jako u věcí, které jsou vidět jen občas nebo vůbec ne. Naše výrobky byly kvalitní a proto mohly konkurovat těm západním. Měly také samozřejmě i své know how. Byli jsme konkurence schopní, a to byl také jeden z důvodů, proč se tu rušily naše fabriky.