Rozcestník >> Politika >> Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes

Předmět diskuze: Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes - Vzpomínky dobré i špatné na konkrétní věci minulého režimu. Ty osobní nás pamětníků, nebo přímé vyprávění rodičů a prarodičů. A také o tom, jak žijeme dnes. Pište příspevky k tématu fóra, nikoho nenapadejte a neurážejte. Nezatahujte sem problémy z jiných fór a nezmiňujte lidi, kteří se zdejší diskuze neúčastní.

Zobrazení reakcí na příspěvek #3310

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.07.20 09:10:57 | #3310
Reakce na příspěvek #3308

"Jestli tvá žena něco zaviní, trestej ji tajně a tiše, aby nevzniklo pohoršení. Kdyby na to reptala, čehož tě Bůh uchraň, pak ji potrestej nikoli kyjem, ale metlou. A velmi pilně se vystříhej toho, aby ti tvá žena nenasadila uzdu, jak se to stalo od Dalily Samsonovi."

Je to sice k nevíře,ale i toto byl "odvážný" průlom do středověkého přístupu k ženám.Husův postoj k ženám byl totiž velmi pozitivní,což vlastně platilo vzájemně.U žen často nacházel útočiště - např. když musel kvůli klatbě opustit Prahu, našel v r.1414 azyl u Anny z Mochova, která ho pozvala na Kozí Hrádek u Tábora. *25810*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.07.20 09:29:28 | #3314 (1)

To bylo na tu dobu velice pokrokové a moudré



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.07.20 09:33:40 | #3316 (2)