Rozcestník >> Politika >> Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes

Předmět diskuze: Jak se žilo za socialismu, a jak se žije dnes - Vzpomínky dobré i špatné na konkrétní věci minulého režimu. Ty osobní nás pamětníků, nebo přímé vyprávění rodičů a prarodičů. A také o tom, jak žijeme dnes. Pište příspevky k tématu fóra, nikoho nenapadejte a neurážejte. Nezatahujte sem problémy z jiných fór a nezmiňujte lidi, kteří se zdejší diskuze neúčastní.

Zobrazení reakcí na příspěvek #7077

Zobrazit vše


| Předmět: Vláda kokotů likviduje podnikatele
22.02.21 18:02:28 | #7077

Podnikatelské odbory vítají rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého bylo uzavření maloobchodu nezákonné. Potvrdilo se tak, že vláda neměla žádné relevantní důvody k zavírání malých obchodů, a opatření, která vydala, se neopírají o odborná doporučení, myslí si předseda Radomil Bábek.
„Máme to černé na bílém. Vláda jednala v zásadním rozporu s ústavou a cíleně tak likvidovala a šikanovala živnostníky a drobné podnikatele,“ vyvozuje z rozhodnutí soudu předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.
Podnikatelské odbory ve svém Stanovisku k nálezu Ústavního soudu upozorňují zejména na skutečnost, že ještě na sklonku minulého roku se ministr obrany a člen krizového štábu Lubomír Metnar zaštiťoval odbornými analýzami, které měly potvrzovat, že se virová nákaza šíří nejrychleji právě v maloobchodech. Tyto analýzy nikdy nepředložil a nebyly předloženy ani jako důkaz pro rozhodování soudu. Soud naopak konstatoval, že z žádného relevantního zdroje není patrné, na základě čeho vláda rozhodovala.
Nález Ústavního soudu neznamená otevření maloobchodu, protože současná opatření jsou vyhlášena díky novému nouzovému stavu. „Rozhodnutí zavřít malé obchody však vláda znovu nijak neodůvodnila. Podnikatelské odbory tedy požadují okamžité zastavení restrikcí a nápravu stavu. Tedy plné otevření všech obchodů, bez rozdílu,“ tvrdí Bábek. Podle něho je dnes na místě rovněž otázka plné náhrady škod, které vláda způsobila živnostníkům a drobným podnikatelům svým nezákonným konáním.



| Předmět: RE: Vláda kokotů likviduje podnikatele
22.02.21 19:31:42 | #7080 (1)

ÚS v podstatě potvrdil,co mnozí z nás už dávno zmiňovali.Dile­tantství,vytvá­řející nelogický chaos.



| Předmět: RE: RE: Vláda kokotů likviduje…
22.02.21 20:14:05 | #7083 (2)

Ale ten chaos má logiku : zlikvidovat malé podnikatele ...



| Předmět: RE: RE: Vláda kokotů likviduje…
22.02.21 20:14:05 | #7084 (2)

Ale ten chaos má logiku : zlikvidovat malé podnikatele ...



| Předmět: RE: RE: RE: Vláda kokotů likviduje…
23.02.21 08:19:19 | #7107 (3)

*33767* a kdo za to nese odpovědnost...??? Kdo řval při srandapuči v 89-tém dost bylo komunistů, chceme tenhle komickej globalizační systém...??? A kdo od roku 1990 pořád dokola voli, ty globalizační voly...???