Krakistán

Předmět diskuze: Krakistán - Jen pro lidi, kteří nemají potřebu si stěžovat a kteří se neposerou z občasného vulgárního slůvka, pokud, sdělí to veřejně a pokusíme se to vyřešit dohodou. Zde se tvrzení dokládají.

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #106222

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
11.06.26 08:56:21 | #106222
Reakce na příspěvek #106183

To mne zajímá. Vysvětli mně, prosím, jak někomu zničila život DEMOKRACIE. Nerozumím tomu.



| Předmět: RE: RE:
11.06.26 09:18:18 | #106223 (1)

Demokracie je jenom líbivé slovo, kterým se kdekdo ohání. Ta naše evropská liberální demokracie má spoustu chyb. Copak nečteš i na Seznamu kolik lidí živoří na životním minimu a nejen svou vinou? Kolik lidí kolem 60 je na sociálních dávkách jenom díky tomu, že firma zkrachovala a jiné o ně nemají zájem? Kolik lidí se ocitlo v exekucích díky šmejdům kterým naletěli a v extrémních případech z nich systém udělal bezdomovce? Ne každý si tyhle problémy způsobil vlastní vinou a dali by přednost žít v minulém režimu než v současném “svobodném ráji”. Znám pár případů a několik jich mám v práci. Takže vím o čem píšu a nikdo mi to nevymluví… V práci jim dávám aspoň příležitostnou brigádu Jako stálí zaměstnanci by se mi nevyplatili, protože i na mě tlačí systém. Tak to opravdu je.



| Předmět: RE: RE: RE:
11.06.26 10:26:14 | #106225 (2)

Nevěř všemu, co ti kdo k věření předloží. 99% lidí si za své problémy mohou sami a cesta z problémů se dá dříve nebo později najít. Dnes je tolik organizací, které v nesnázích pomohou ale - ten člověk musí chtít sám. Socialismus naučil lidi nezodpovědnosti a sobectví. Nepřemýšlejí, nedají si poradit. Opakují tytéž chyby. Ze sociálních dávek se vyžít většinou dá, pokud se člověk přizpůsobí, pokud se nebojí říct si o pomoc a dokáže přijmout pomoc od toho, který mu pomoci chce.
Pokud se jedná o matku s dítětem, ta pomoc najde v řádu dnů, často i hodin - pokud poslechne, co má udělat. Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. *6680*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
11.06.26 12:48:13 | #106229 (3)

No nevím… Jasně, jsou organizace pro pomoc v nouzi ale nedělám si iluze o kvalitě jejich fungování. Spíš jde o lidi, kteří mnohdy těžce pracovali a v pozdějším věku přišli o práci a nikdo není ochoten je zaměstnat. Socka jim sice jako nadstandard zaplatí novou pračku nebo lednici v nějakém ročním limitu ale přežívají s částkou 160 kč denně na jídlo, drogerii a občasný nákup prádla a oblečení ze sekáče Aby si mohli dovolit “luxus” v podobě občasné návštěvy kina nebo si jinak vylepšit jednotvárný mizerný život, jsou nuceni pracovat v šedé ekonomice, pokud jim to jejich zdravotní stav dovolí. Nebo potupné vyřizování sociálních dávek lidmi s malým platem. Ti lidé by dnes hodili klíče do kanálu.