Krakistán

Předmět diskuze: Krakistán - Jen pro lidi, kteří nemají potřebu si stěžovat a kteří se neposerou z občasného vulgárního slůvka, pokud, sdělí to veřejně a pokusíme se to vyřešit dohodou. Zde se tvrzení dokládají.

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #109679

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
29.08.26 11:37:11 | #109679
Reakce na příspěvek #109676

My máme énem COOP - Jednota. Bez fronty.-))))



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #109714 (1)

Dneska jo, ale za komárů byla nekdy fronta aji před tó Jednotó.
Každé štvrtek, to dovezli maso. No, teda moc ho nikdy nedovezli, tak na ty, co byli v druhé půlce fronty, sténě zbylo hovno a zas měli v nedělu k vobědu vlastního králíka.
Soudruh vedoucí Jednoty měl předem připravené balíčky pro místní smetánku, což bylo pár soudružek z řad nadlidí, ty ve frontě stát nemusely. Byly to manželky místně vlivných bolševiků a podobné rudé havěti.
Strašná doba. V každé dědině byl v kolchoze narvané prasečák a kravín, ale v obchodě měli holý háky. Liberecký párky, nebo gothaj, to měli furt, ale v tym moc masa nebylo. Komanči toho na dědiny moc neposílali, počítali s tím, že burani z dědin si neco odchovali na dvorku, tak to šlo víc do měst a asi to posílali do Ruska, nebo nevím kam ty metráky masa mizely, když v obchodech bylo hovno.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #109715 (2)

U nás bylo masa dost ,dokonce tolik , že k hovězí svíčkové jsi musel povinně koupit kilo bůčku a nebo kližky . Ale salámy to bylo fakt ubohé gothaj ,turistický,sunkový a dietní. Parky tež na hovno , akorát Ostravské klobásky byly top!
u babky se chovaly slípky,kačeny,mo­ráky,husy (jedná speciálně na játru) ,králíci no a samozřejmě bravek ve chlívku.
Zlaté časy to byly, co se týče žrádla. *23266*

(Upraveno 30.08.2026 09:57)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #109716 (3)

Samozřejmě o tom si Loretta ve svobodném Švýcarsku mohla nechat jen zdát. Možná týdny pramení ta její nenávist k rodné hroudě🤔



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #109719 (4)

Prestan uz konecne s nenavisti k Cesku, neni to pravda, jestli neco nesnasim, pak jsou to komunisti v prvni rade, kteri se podepsali neblaze na osudech lidi a pak i ti, kteri propaguji Putina a Rusko. Doma jsme zili chude, nebyly penize a zasobovani bylo mizerne, vyrostla jsem jako rada jinych na kralicich, jineho masa bylo hodne malo..ve skolni jidelne snad nejake maso bylo, nijak jsem tomu nevenovala pozornost, vim jen, ze me rodice poslali soukrome k jakemusi nemeckemu sedlakovi do Krkonos a ten mi daval pit cerstve nadojene mleko s vajickem..z cehoz mi byvalo spatne, skoncila jsem nakonec ve spitale s anemii. Do ozdravovny posilali jen deti z komunistickych rodin, coz nebyl nas pripad. Ve Svycarsku me prekvapilo, ale i v Nemecku, ze se ji vseobecne malo masa oproti prumerne ceske rodine, Svycari jedi stridme a neprejidaji se. Naucila jsem se jist taky tak a tak mi v Cesku pripada, ze lidi jedi zbytecne moc, velke porce, plne nakupni voziky a to vsechno snedi...Plne voziky zde maji akorat ti, kteri prisli z rozvojovych zemi a doma se nenajedli, nasledkem cehoz pak desne ztloustnou, treba cernosky jsou hotove kolosy, sotva se pohybuji..



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #109721 (5)

Zdroj AI

Průměrný Čech spotřebuje výrazně více masa než průměrný Švýcar. Zatímco v České republice dosahuje roční konzumace hodnoty 85,3 kg na obyvatele, ve Švýcarsku se dlouhodobě pohybuje kolem 50–51 kg na obyvatele.

Jenže ve statistice není promítnut celkem zásadní údaj. A to, že spousta Švýcarů vzhledem k cenám kupuje maso v Německu nebo ve Francii… Takže reálná spotřeba masa ve Švýcarsku je o 10 - 15 procent nižší než v ČR. Tedy se nejedná o až tak zásadní rozdíl.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #109724 (6)

V Nemecku, Italii, Rakousku nakupuji jen ti, kteri bydli tesne u hranic, jinak ne, do Francie jezdi malo lidi, je tam vseobecne draz, nez v Nemecku, pro Italii plati totez. Jelikoz je ve Svajcu nizka inflace, ceny s Nemeckem jsou uz temer stejne. Plno Svycaru konzumuje hlavne zeleninu, to jsem se taky naucila az tady, obed se bez salatu neobejde, nasledkem cehoz jsou vseobecne Svycari stihlejsi. Jidlo je v Cesku na prvnim miste....



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 20 minutami | #109725 (5)

Ty si odporuješ v každé druhé větě *23266* a pokud jste žili na vesnici a měli jenom ty králíky ,tak jste byli hlavně líní. Takže proti Švýcarsko jsi tady doslova žrala maso ve velkém. Už se vzpamatuje!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #109717 (3)

Ano, mezi regiony a hlavně mezi městy a vesnicemi byly velké rozdíly v úrovni zásobování.
Největší privilegia měli chachaři na Ostravsku, tam bylo všeho habaděj, nejen jídla, ale dalo se tam celkem bez problémů sehnat skoro všechno, včetně zboží, na které se jinde čekalo třeba i několik měsíců a nebo se obstarávaly pomocí úplatků těm komunistickým hajzlům vedoucím prodejen (pračky, televizory, kola, auta atd).
Podobné to bylo v největších městech, na prvním místě samozřejmě v naduté Praze, ale ani Bratislava, nebo Brno na tom nebylo tak špatně. Proto také lidé z širokého okolí, když potřebovali něco sehnat, jezdili na nákupní výpravy do těchto velkoměst.
Já jsem samozřejmě nikdy hlad neměl, protože jak píšeš, člověk na dědině si musel něco obstarat vlastními silami. Lemplové ze sídlišť si to mohli koupit, my ne, jedině jet do města a kvůli kilu flákoty strávit půl dne ve vlaku, nebo autobuse. A ještě nám to někteří ti panelákoví paraziti vyčítali, že prý jsme měli možnost si toho králíka, nebo čuníka vykrmit a oni chudáci ne.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #109718 (2)

K nám do Jednoty vozí maso ve středu a v pátek. Před zavíračkou je už hovno. Takže v tomto směru se od komančů nic nezměnilo.-) Bůček, plecko a krkovička.